Close

2022 ajandaları

2022 ajandaları

2022 ajandaları

2022 ajandaları yeni yılın gelmesiyle birlikte gün yüzüne tekrar çıktı. Yılın bu zamanlarında kırtasiye dükkanlarının vitrinlerini ve e-ticaret sitelerinin ana sayfalarını süslemeye başlıyor. Kırtasiye sektöründe 2022 ajandaları olarak ifade edilen bu zaman diliminde üretici firmalar, yeni yıl ajandalarını kullanıcıların beğenisine sunuyor, reklam ve tanıtım çalışmalarına başlıyor. 

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde önemli notları tutmak ve hatırlatmak için çeşitli uygulamalar mevcut olsa da kırtasiye ürünlerine alışkın kullanıcılar ajandalardan vazgeçmiyor. Yeni yıla girmeye daha uzun bir süre varken 2022 ajandaları kullanıcılarının alışveriş sepetlerinde yerini almaya başladı. 2022 ajandaları bugünkü yazımızda, ajanda alışverişlerinize ışık tutacak faydalı bilgiler paylaşacağız ve sitemizde satışına başladığımız 2022 ajandaları hakkında bazı noktaların altını çizeceğiz. 

Ajanda nedir?

Önce biraz ajandalardan bahsedelim. Dilimize Fransızca ajanda  sözcüğünden giren ajanda, en naif biçimde, gerekli notların unutulmaması için yazıldığı takvimli defter şeklinde tanımlanabilir. 

Ajanda sözcüğünün Türkçe karşılığı olarak bazı sözlüklerde andaç sözcüğü kullanılmakta. Ne var ki, andaç sözcüğünün günlük dile yerleştiğini söylememiz güç. Oysa ajanda sözcüğünün hemen her yaş ve kullanıcı kitlesi tarafından kabul gördüğünü söyleyebiliriz. 

Batı dillerinde ajanda sözcüğü, bildiğimiz ajandaların yanı sıra gündem veya görüşülecek konular gibi anlamlara gelebiliyor. Dilimizde de ajanda sözcüğünü bazen şık defter veya ciltli defter anlamında kullanabiliyoruz. Aslında ajanda olmasa bile görüntüsü hoşa giden defterlere ajanda denilebiliyor.

Ajanda kullanarak hayatınızı daha planlı hale getirebilirsiniz.

Yeni yıl ajandaları, her yıl Kasım ayından itibaren piyasaya çıkmaya başlıyor. Yeni yıl ajandalarını vitrinlerde veya internet sitelerinde gördüğümüzde, hem bir yılı daha geride bırakmakta olduğumuzu hatırlıyor, hem de yaklaşan yeni yılın heyecanını hissetmeye başlıyoruz. 

Yeni yıl ajandaları, aynı zamanda da yeni yıl hediyesi denildiğinde akla gelen ilk ürünlerden biridir. Yeni yıl için beyaz ve tertemiz bir sayfa açmak mesajı veren yeni yıl ajandaları, iş arkadaşlarımız ve müşterilerimiz için olduğu kadar kendimiz için de iyi bir yeni yıl hediyesidir.

Ajandalar ne işe yarar?

Ajandaların hem günlük hayatta, hem de iş hayatında farklı birçok amaçla kullanıldığını görmekteyiz. Daha çok iş planı oluşturmak ve yapılması ya da takip edilmesi gereken işler arasında önem veya öncelik bakımından sıralama yapmak için kullanılan ajandalar, başka birçok amaçla da kullanılabilmekte

Örneğin toplantı notu tutmak, doğum günü ve diğer özel günleri kaydetmek, tatil planları yapmak için de ajandalar tercih edilebilmekte. Kimi zaman yemek tarifleri, püf noktaları ve diğer birtakım faydalı bilgiler de ajandalarda yer bulabilmekte.

Kullanacağınız ajanda, ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli özelliklere sahip olmalı.

Ajandalar aslında her yaş ve meslek grubundan kullanıcıya hitap etmekte. Fakat ajanda kullanıcıları içinde beyaz yakalıların daha yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Hem iş, hem de özel hayatlarını yoğun bir koşuşturmaca içinde geçirmek zorunda kalan beyaz yakalılar için ajandalar, hayatın düzenli akışı ve kontrolü açısından en önemli araçların başında geliyor.

Zaman sınırlı, yapılması veya takip edilmesi gereken işler yoğun olduğu için zamanlarını en iyi şekilde planlamak durumunda olan beyaz yakalılar, ajandalarını sürekli yanlarında taşımayı ihmal etmiyorlar.

Ajandalar kaç çeşittir?

Piyasada farklı ihtiyaçları karşılamak için üretilen değişik tür ve konseptlerde pek çok ajanda bulmak mümkün. Eskiden ajandaların türü de konseptleri de oldukça sınırlıydı. Fakat günümüzde örneğin akademik yıl ajandası, mutlu anlar ajandası, diyet ve egzersiz ajandası, rüya ajandası gibi pek çok türde ajanda bulmak mümkün. 

İş hayatında en çok kullanılan ajanda türlerinin ise günlük ve haftalık ajandaların yanı sıra kasa ajandaları, ticari ajandalar ve rezervasyon ajandaları olduğunu söyleyebiliriz.

Ajanda kullanıcıları içinde beyaz yakalıların daha yoğun olduğunu söyleyebiliriz.

Bu ajandaların temel özelliği, kullanıcısının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya dönük işlevsel özelliklere sahip olmalarıdır. Termo deri ajandalar ve isme özel ajandalar ise firmaların promosyon ürünler listesinde üst sıralarda yer almakta

Bu ajandalarda isim, adres ve telefon numaraları, önemli telefon numaraları, uluslararası ülke kodları ve şehirler arası telefon kodlarının yer alması daha fazla tercih ediliyor. Ajanda modelleri içinde ise kareli, çizgili, spiralli ve sert kapaklı ajandalara ilginin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

2022 ajandaları
2022 ajandaları

Ajanda kullanmanın faydaları nelerdir?

İlerleyen teknolojiyle birlikte zaman ve iş planlaması için cep telefonu, tablet veya bilgisayarlardan erişilebilen pek çok uygulamadan yararlanmak mümkün. Fakat ajandalar, farklı bir yazı deneyimi sunuyor ve birçok kullanıcı için mobil uygulamalar ve diğer dijital çözümlere oranla daha güvenli gelebiliyor. 

Yapacakları işleri dijital bir ekrandan görmek yerine yazılı bir metinden görmeyi tercih eden kullanıcılar, ajandalarına renkli kalemler ile aldıkları notlar arasında önem veya öncelik bakımından sıralama yapabiliyor.

Ajandanızın sunduğu yazı deneyimini teknolojik ürünlerde bulamazsınız. Ajandanız kendinizi özel hissetmenizi sağlayabilmeli.

Ajanda alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Ajanda alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu, ajandanızı kullanım amacınızdır. Nitekim, kullanım amacınıza uygun olmayan bir ajandayı uzun süre ve keyifle kullanamazsınız. İhtiyaçlarınıza uygun bir ajanda kullanırsanız zamanınızı en iyi şekilde planlayabilir, işlerinizi daha kısa sürede bitirip diğer işlerinize veya ailenize zaman ayırabilirsiniz.

2022 ajandaları tercihinizi yaparken, günlük iş akışınızı dikkate almalısınız. Yoğun bir iş akışınız yoksa ve aldığınız notları yanınızda taşımanız gerekmiyorsa, belki ajanda almanıza gerek yoktur.

İyi bir masaüstü organizatörü veya masa takvimi kullanarak da planlama ve not alma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat yoğun bir iş akışınız varsa ve notlarınızı yanınızda taşımanız gerekiyorsa, 2022 ajandaları için tercihte bulunabilir, 2022 ajandaları ile yeni yılınızı haftalık olarak en iyi şekilde planlayabilirsiniz.

Ajanda alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu, ajandanızı kullanım amacınızdır.

Ajandanızı kullanım amacınızı belirledikten sonra, bu amaca en uygun işlevsel özellikleri belirlemeli ve ajandanızın estetik niteliklerine karar vermelisiniz. 

Örneğin yoğun bir iş temponuz varsa ve bir toplantıdan çıkıp diğerine giriyorsanız, seçeceğiniz ajandanın boyutunun ve not alma kısımlarının geniş olması daha faydalı olacaktır. Çok yoğun bir temponuz yoksa veya günün büyük bir bölümünü hareket halinde geçiriyorsanız, daha küçük bir boyutta bir ajanda, yani bir cep ajandası daha faydalı olacaktır. 

Renk ve kağıt türü olarak koyu renkli ve çizgili kağıda sahip ajandaların daha fazla beğenildiğini söyleyebiliriz. Eğer hesaplamaya dayalı bir iş yapıyorsanız, hesap makineli organizer ajanda modelleri doğru bir seçim olabilir.

Diğer taraftan, ajandanız ofisinizde şık ve ciddi bir görüntü oluşturmalı, ofisinize gelen kişiler üzerinde olumlu bir imaj yaratmalı. 

Örneğin küçük bir ofis masanız varsa, büyük boy ajanda kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Büyük masalarda ise küçük boy ajandalar şık durmamakta. Masanızda farklı şirketlerin eşantiyon ajanlarını bulundurmamalısınız. Kullanacağınız ajanda, sizi ve şirketinizi en güzel şekilde yansıtabilmeli, pratik bir kullanıma ve işlevselliğe sahip olmalı, uzun süreli kullanımlar için dayanıklı olmalı.

En iyi ajanda modelleri

En iyi ajanda modelleri nelerdir? Ajandaların en önemli faydası hem iş, hem de özel hayatımızı planlı bir şekilde sürdürmemize katkı sağlamasıdır. Gün içinde birçok toplantıya katılıyor, birçok kişiyle görüşüyor ve birçok işi takip ediyorsanız bazen günlük değil, haftalık veya aylık programınızı bile önceden belirlemeniz gerekebilir.

Bu planlamaları yapmak için kullanabileceğiniz en uygun araçlardan biri olan ajandalar, iş programınızı düzenlemenizi ve zamanınızı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar. En iyi ajanda modelleri listemizi sizler için hazırladık göz atmaya devam edelim!

Ajandanızı daha verimli bir şekilde kullanmak için üzerindeki yönlendirmelere dikkat etmelisiniz. Bu yönlendirmeler sayesinde, ihtiyaç duyduğunuz bilgilere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ajandaların faydaları içinde planlamanın yanı sıra hızlı not alma ihtiyaçlarına sunduğu pratik çözümlerin de payı büyük

Ajandanızı eğer günlük, haftalık veya aylık programınız için değil de sırf not almak için kullanacaksanız, tarihli ajandalar yerine tarihsiz ajandaları tercih edebilirsiniz. Ajandaların bir diğer faydası da kendinizi özel hissetmenizi sağlamasıdır. Birbirinden güzel ajanda ve organizer çeşitleri içinde kendi ihtiyaçlarınıza ve zevkinize en uygun ürünleri seçerek kendinizi daha özel hissedebilirsiniz.

2022 Akademik Ajanda

Kıpır kıpır, canlı ve sıcak tasarımlar hoşunuza gidiyorsa yaz bahçesi tasarımlı 2022 Akademik Ajanda tam size göre diyebiliriz. Oldukça kullanışlı olan bu ajandaya günlük, haftalık notlarınızı almanın yanı sıra unutmamanız gereken özel günleri, yıllık planlarınızı, ders programlarınızı not edebilirsiniz. İçerisinde yer alan takvim ve resmi tatil günleri ile programlarınızı yapmanız da oldukça kolaylaşır. En iyi ajanda modelleri listemizin başındadır en iyi ajanda modelleri listemize en başından giriş yapıyor.

2022 ajandaları
2022 ajandaları

İsme Özel Günlük Ajanda ve Kalem

Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz veya günlük hayatınızda kullanabileceğiniz isme ve işe özel Ajanda, kullanışlı  malzemeden üretilmiştir. ajandaya yazılan isimler lazer baskı tekniği ile yazılmaktadır. Bu özel ajanda, kağıt kalitesi, takvimi, günlük kullanım için uygun alanları ve isminize özel kalemi ile iş hayatınızı kolaylaştıracak, daha planlı günler geçirmenize yardımcı olacak.

2022 ajandaları
2022 ajandaları

Haftalık Ajanda

Günlük ve haftalık planlarınızı keyifle not edeceğiniz 2022 ajandasını severek kullanacaksınız. İşlerini haftalık olarak takip etmeyi seven ve programlayanlar için 2021 Haftalık Ajanda biçilmiş kaftan! Haftanın 7 gününü tek bir yerde görebileceğiniz özel tasarımı olan bu ajandanın sol kısmında ise yapılacaklar listesi bulunuyor.

Ayrıca notları renklendirmek için stickerlar, yapmak istediğiniz şeyler için özel not alanları, planlarını çizmeyi sevenler için plan sayfası, kahve molasında eşlik edecek kahve yapımı hakkında özel bilgiler sayfası bu ajanda da sizi bekliyor.

2022 ajandaları
2022 ajandaları

Harry Potter Ajanda

Harry Potter Ajandası, sizi büyücülük dünyasında yaşanmış önemli olayları hatırlatacak. Harry Potter hayranıysanız veya hayranı olan bir sevdiğiniz varsa 2022 yılını unutulmaz kılabilirsiniz. Harry Potter Ajandası, tema sayfaları, karakter sayfaları, özel bulmaca ve boyama bölümleri ile dolu dolu bir yıl geçirmenize yardımcı olacak. Ayrıca ajandayla birlikte Hogwart kabul mektubu geliyor! Sevdiklerinize ve size bol sihirli bir yıl diliyoruz. En iyi ajanda modelleri listemizin en eğlenceli ajandalarındandır..

2022 ajandaları
2022 ajandaları

365 Mutlu Yeni Gün Ajandası

Kendine veya sevdiklerine harika bir yıl hediye et! Yeni yıl mottosu her zaman bellidir. “Bu yıl hepsinden farklı olacak, birçok şey yapacağım ve hepsini de gerçekten yapacağım.” Eğer siz de bu motto ile yıla girdiyseniz 365 Mutlu Yeni Gün Ajandası tam size göre! İçerisinde yapmak istedikleri için özel plan alanları, özel not alanları, mottolu sayfalar, izlenen filmler, okunan kitaplar, gidilen mekanlar hepsi için alanlar mevcut. Bu ajanda için sonrasında anı defterine dönüşecek özel bir planlayıcı diyebiliriz.

2022 ajandaları
2022 ajandaları

Kanguru Cepli Ajanda ve Kalem Seti

Devir teknoloji devri ve malum akıllı telefon yanımızda olmadan bir adım bile atmıyoruz. Bazen telefonu koyacak cep olmuyor bazen de sağda solda arayıp bulamıyoruz. Yanınızdan ayırmayacağınız ajandanızda bir telefon ve kart gözü olsa süper olurdu değil mi?

Kanguru Cepli Ajanda tam da bu durumlar düşünülerek tasarlanmış bir ürün. Üzerinde yer alan bir küçük  bir de büyük cep sayesinde telefon ve kartlarınızı ajanda üzerinde taşıyabilirsiniz. Günlük notlarınız ve planlarınız için kullanabileceğiniz şık ajanda özel tasarım termo deri malzemeden üretilmiştir.

2022 ajandaları
2022 ajandaları

2022 Astroloji Ajandası

2022 yılı için plan yaparken gökyüzünden yani astrolojiden destek almaya ne dersiniz? 2022 Astroloji Ajandası sayesinde hayatınızı daha aktif ve verimli kullanabilir, hangi dönemde hangi işlerin sizin için ideal olacağını görerek planlar yapabilirsiniz. Her seviyeden astroloji ile ilgilenenlerin bayılacağı bu özel ajanda içinde özel notlar ve çok daha fazlası sizi bekliyor. En iyi ajanda modelleri listemizin en hoş ve sevimli ajandasıdır!

2022 ajandaları
2022 ajandaları

 

scroll to top