Close

Birbirinden güzel topuz modelleri

Uzunluğu da el verdiği müddetçe saçlarınıza dilediğiniz modeli uygulamanız mümkün fakat özellikle yaz aylarına girerken kısa saç modellerine veya topuzlara olan ilginin arttığı inkar edilemez. Özellikle geçmişten beri süregelen, son zamanlarda popülerliğini birazcık yitirmiş olsalar da gelin topuzları bazı gelin adayları için hala vazgeçilmez. Fakat topuz modelini kullanmak için illa gelin olmaya gerek yok tabii, her türlü günlük kombinlerinizle uyum sağlayabilecek farklı topuz modelleri bulunmaktadır.

TOPUZ MODELLERİ NELERDİR?

Topuzunuzu dilediğiniz gibi örgülü, balerin, salaş, çiçek veya aksesuarlarla süsleyip yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz topuz modeli yansıtmak istediğiniz görüntüyü kazanmanızda etkilidir.

Salaş topuzlar size daha yumuşak ve naif bir görüntü veriyorken tepeden sıkıca yapılmış bir topuz daha keskin, net aynı zamanda daha sade bir görüntü yaratır.

Tepeden yapılmış topuzlar boyunuzu olduğundan daha uzun göstermekte size yardımcı olabilir. Boyun mesafeniz ve boyunuz kısaysa, tercih edebileceğiniz şık bir topuz modelidir. Topuzu dilediğiniz gibi tam tepeden veya bir tık aşağıdan yapabilirsiniz. Dilerseniz çeşitli aksesuarlar veya örgülerle topuzunuzu renklendirebilir, daha farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. İnce bir örgüyü topuzun etrafına dolayıp tokalayabilir veya ensenizden başlayarak yukarıya doğru örerek, sonrasında bu örgüyü topuzla birleştirebilirsiniz. Hayal gücünüzün de yardımıyla bu seçenekleri çeşitlendirmek mümkündür.

topuz-modeli-eniyikaidn
topuz-modeli-eniyikaidn

2019 YILINA DAMGA VURACAK TOPUZ MODELLERİ

Kıyafetinizin modeline göre topuzunuzu yapacağınız yere karar verin. Örneğin tek omuzlu bir elbise giyiyorsanız ve saçlarınızı topuz yapmaya karar verdiyseniz, açık olan omzunuza daha yakın bir yerden saçlarınızı toplayarak elbisenizle saçlarınız arasında güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Romantik bir elbise giyeceğiniz zaman tercih ettiğiniz takdirde ortaya çıkan görüntüden çok daha tatmin olacağınıza garanti verilebilecek topuz modeli ise ensede yapılmış topuzlardır. Hafif dalgalandırdığınız saçlarınızı salaş bir şekilde ensenizden toplamak çok zarif bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Eğer perçem veya kahkülünüz varsa sonucun çok daha iyi olacağını göreceksiniz. Balerin topuzlar da romantik bir görünüm kazanmanızda oldukça etkilidir. Sıkıca taranmış ve dümdüz bir topuz modeli olmasına rağmen balerin topuzlar düşünülenden çok daha etkileyici, şık ve sade bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Ensede topuzlar romantik elbiselerle olduğu kadar güçlü ve maskülen kıyafetler içerisindeyken de en büyük kurtarıcılarınız olabilir. İş hayatınızda tercih edeceğiniz şık bir takımın üzerine sıkıca taranmış ve net bir görüntüye sahip sade bir ense topuzu doğru makyajla da kombinlendiğinde sizi toplantının en şık kadını yapabilir ve güçlü, kendinden emin bir görünüm kazanmanızı sağlar.

TOPUZ MODELLERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Topuzların en sevilen yardımcıları şüphesiz örgülerdir. Çeşitli örgülerle oluşturulan topuza farklı bir hava katmak mümkün olduğu gibi, sadece örgüden oluşan topuz modelleri de bulunmaktadır. Birçok farklı örgünün birbirine dolanıp toplanmasıyla çok şık topuz modelleri elde edilebilir. Topuzunuzu daha dikkat çekici kılmak için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise saç aksesuarlarıdır. Topuzunuzun dilediğiniz bir yerine iliştirebileceğiniz çiçekler, taçlar veya küçük tokalarla görünümü daha etkileyici hale getirmek mümkündür. Ensede topladığınız saçlarınızın arasına iliştireceğiniz küçük çiçekler romantik görüntünüzü desteklemeye yardımcı olduğundan özellikle kır düğünü düşünen gelin adayları için vazgeçilmez bir seçenektir. Taçlar ise yine gelin adaylarının çok tercih ettiği bir diğer aksesuar olup, topuza iliştirildiğinde kendinizi prenses gibi hissetmenize olanak sağlar. Topuzunuzda örgüler varsa bu örgülerin içinden geçireceğiniz zincir de kullanabileceğiniz farklı bir alternatif olabilir.

scroll to top