Close

En iyi 12 gündüz kremi

En iyi 12 gündüz kremi

En iyi 12 gündüz kremi

En iyi 12 gündüz kremi denilince akla hemen güzellik ve kırışıksız bir hayat gelir. Gündüz kremi ile cilt bakımınızı tamamlayabilir ve makyaj için harika bir baz hazırlayabilirsiniz. Cilt bakımı ürünlerinin önemli bir parçası olan gündüz kremleri cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Peki gündüz kremi nasıl seçilmeli? En iyi 12 gündüz kremi önerileri nelerdir?

Gündüz kremi ne işe yarar?

Gündüz kremi cilt kuruluğunu yok eden ve aynı zamanda cildi günün makyajına hazırlayan önemli bir üründür. Cilt tipinize uyumlu bir gündüz kremi edinerek yüzünüzü yumuşacık hale getirebilirsiniz. Makyajdan arınmış cilde sürülen gündüz kremi iyi bir makyaj bazı görevi de görür. Ten ürünlerinin yüzünüz ile güzelce bütünleşmesini sağlar. En iyi 12 gündüz kremi de bu evrede işinize bir hayli yarayacaktır. 

Cildimiz değerlidir. Cilt tipinizi ve cilt kusurlarınızı tespit ederek buna yönelik bakım ürünleri tercih ederseniz yaşlanma ve kırışıklık gibi problemleri daha az yaşarsınız. Aynı zamanda gündüz kremi gibi tüm ürünleri kullanma talimatlarına yönelik olarak uygulamanız gerekir.

Gündüz kremi sabah bakım rutinlerinde yer alır. Temizlenmiş ve toniklenmiş cildinize bir miktar kremi eşit şekilde yaymanız gereklidir. Cildinizde fazla kuru alan mevcutsa bu bölgelere daha yoğun uygulama yapabilirsiniz. Sizde cildinize uygun krem arıyorsanız en iyi 12 gündüz kremi yazımızı okumaya devam edin!

En iyi 12 gündüz kremi
En iyi 12 gündüz kremi

Gündüz kremleri hafif yapılıdır. Yoğun yağlılık hissi bırakmaz. Cilde güzel bir aydınlık kazandırır ve yüzünüzü yumuşatır. Böylece makyaja başlamadan önce mükemmel bir cilt zemini hazırlamış olursunuz. Gündüz kremi ürünleri ciltte su tutar. Gün boyu nemlilik sağlar. Bazı gündüz kremlerinin güneş faktörlü koruma etkileri de bulunmaktadır. Güne başlarken ayrı ayrı güneş kremi, makyaj bazı ve nemlendirici kullanmak istemiyorsanız tek bir ürün ile pratik şekilde cildinizi besleyebilirsiniz.

Gündüz kremleri için araştırma yapıyorsanız ve en iyi 12 gündüz kremi önerilerine ihtiyacınız var ise aşağıda listemizde olan ürünleri inceleyebilirsiniz. En iyi 12 gündüz kremi bakım rutininize ekleyebileceğiniz harika ürünlerin listesi sizi bekliyor.

Hepsi cildinizi derinlemesine besler ve bakım yapar. Makyaj öncesi baz görevi görür ve önceden oluşan güneş lekelerinin zamanla yok olmasını sağlar. Kırışıklık oluşumunu azaltırken cildi yaşlanmaya karşı korur. Kremler ciltte hızlıca emilir ve ağırlık hissi oluşturmaz.

Nemlendiricilerin büyük çoğunluğu krem formunda hazırlanır. Genel anlamda günlük kullanıma uygun ürünlerin yanı sıra gece ve gündüz kullanım için iki farklı grupta hazırlanan seçenekler de bulunur.

Gündüz nemlendiricileri güneş koruması etkisine sahipken gece kullanıma uygun nemlendiricilerde de cilde kolajen desteği sağlayarak sıkılaşma etkisi gösteren ve cildi yatıştıran bileşenler bulunur. Nemlendirici ürünler; serum, yağ, losyon ya da jel formunda da hazırlanabilir.

En iyi 12 gündüz kremi
En iyi 12 gündüz kremi

Gündüz cilt bakım kremleri

Gündüz cilt bakım kremleri istisnasız her yaştan, cinsiyetten ve cilt tipinden insanın cildi nem desteğine ihtiyaç duyar. Nemlendirici ürünler, cildin doğal nem ve yağ dengesini korumaya, sebum üretimini kontrol altına almaya ve cildi çevresel kirliliğe karşı korumaya yönelik cildi destekler.

Ancak nemlendirici seçimi, cilt sağlığını korumak açısından büyük önem taşır. Çünkü tüm nemlendiriciler her cilt tipine uygun değildir. Aksine, dermo-kozmetik markaları ürünlerini farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre gruplandırır. 

Örneğin, yağlı ciltlerin ihtiyaç duyduğu nem oranı ile kuru ciltlerin ihtiyacı olan nem desteği aynı değildir. Bu nedenle nemlendirici seçiminde bilinçli tercihler yapmak, cildin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ürünler kullanmak büyük önem taşır.

Gündüz cilt bakım kremleri normal cilt tipine sahip olan kişilerin ciltlerindeki yağ ve nem oranı dengeler. Bu nedenle belirli cilt sorunlarının çözümüne yönelik hazırlanan ürünler yerine, cilde nem ve mineral takviyesi uygulayan su bazlı nemlendiricilerden yana seçim yapılmasında fayda vardır.

En iyi 12 gündüz kremi
En iyi 12 gündüz kremi

Normal ciltlerin nemlendirici desteğine ihtiyaç duymaması yanlış bir kanıdır. Normal ciltler yeterli ölçüde nemlendirilmediğinde, cilt sorunları ve yaşlanma belirtileri baş gösterebilir.

Kuru ve hassas ciltlerin nem desteğine, diğer tüm cilt tiplerine oranla daha çok ihtiyacı vardır. Bu nedenle kuru ciltler için nemlendirici seçimi hyaluronik asit gibi nem oranı yüksek bileşenler barındıran ürünlerden yana olmalıdır.

Kuru ciltler için krem kullanımının yanı sıra nemlendirici etkili serum ve yağlar yardımıyla cilt bakım rutini daha etkili bir sürece dönüştürülebilir. Başta hassas ciltler olmak üzere tüm cilt tiplerine sahip kişilerin, güneş koruyucu desteği sağlayan nemlendiriciler kullanması cildin nem dengesini korumak açısından büyük önem taşır.

Karma ve yağlı ciltlere sahip kişilerin ciltlerindeki sebum üretimi normalden fazla seyreder. Bu nedenle karma ve yağlı ciltler için nemlendirici seçimi, komedojenik olmayan ürünlerden yana olmalıdır. Komedojenik olmayan ürünler, gözenekleri tıkamayan ve siyah nokta oluşumunu önlemeyi amaçlayan ürünlerin genel adıdır. Gündüz cilt bakım kremleri yazımızın sonunda sizler için hazırladığımız yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz hadi devam edelim! 

Yağlı ciltlere sahip kişilerin, yağ bazlı nemlendiricilerden uzak durmasında fayda vardır. Yağlı ciltler için krem seçenekleri büyük oranda su bazlı ve cildi yatıştırıcı özelliğe sahip ürünlerden oluşur.

En iyi 12 gündüz kremi
En iyi 12 gündüz kremi

Nem, cildimizin en önemli ihtiyaçları arasında yer alıyor. Cildin canlılığı ve güzel görünümü nem sayesinde sağlanıyor. Nemsiz kalan bir cilt önce kuruyor, sonrasında da daha çabuk kırışma ve yaşlanma belirtileri gösteriyor.

Cildimiz için bu kadar önemli olan nem ihtiyacının karşılanması ise günümüzde nemlendirici yüz kremleri ile kolay bir hale geliyor. Tabii burada birden fazla çeşidi olan nemlendirici kremlerden doğru ürünü seçmek büyük önem taşıyor. Doğru ürünü seçmek derken de kastedilen aslında içeriğinin öncelikle doğal olması, kimyasal bileşenler içermemesi ve cilt yapınıza uygun ürünün kullanılması oluyor.

Cilt yapınıza uygun bir nemlendirici seçtikten sonra nemlendiriciyi nasıl uyguladığınız, ne kadar ürün kullandığınız da dikkat edilmesi gereken konular arasında. Yani nemlendirici gündüz cilt bakım kremleri şeklinde basit bir eylemden daha fazla önem teşkil ediyor.

scroll to top