Close

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel hangisi? Kayganlaştırıcı jellerin cinsel ilişkiyi daha üst noktalara taşıdığı birçok kişi ve uzman tarafından söyleniyor. En iyi 5 kayganlaştırıcı jellerin kullanım amacına baktığımızda, cinsel birleşme esnasında çok faydalı araçlar olduğunu söylemek mümkün. 

Çünkü cinsel ilişki uzarsa, vajina ıslaklığını kaybedebilir. İşte bu noktada birleşme, keyiften çok acı getirmeye başlayacaktır. İşte bu noktada çiftlerin yardımına kayganlaştırıcı jeller yetişiyor. Peki En iyi 5 kayganlaştırıcı jel hangisi, çiftlerin kayganlaştırıcı jel tavsiyeleri neler ve kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? Gelin yazımızda bu soruya yanıt arayalım!

Kayganlaştırıcı Jel Ne İşe Yarar?

  • Kayganlaştırıcı jeller ve kremler cinsel ilişki sırasında meydana gelen, vajinanın ıslaklığı sonucu oluşan ağrıyı azaltmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Araştırmaların göz önüne serdiği verilere bakıldığında kadınların %50’den fazlasının cinsel ilişki esnasında kayganlaştırıcı jel kullanıldığı biliniyor.
  • Vajina kayganlığını yiririse, cinsel ilişki ağrılı olurken cinsel hazda da azalma meydana gelecektir. Diğer yandan vajina mukozasının zedelenmesi de kuruluğun sebep olabileceği sorunlardan birisidir. Yani baktığımız zaman kayganlaştırıcı jelin çok önemli olduğunu ve birçok çift tarafından kullanıldığını görüyoruz.

Kayganlaştırıcı Jel Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • İlişkiniz ve partneriniz için en iyi kayganlaştırıcı jelin hangisi olduğuna karar vermeden önce kayganlaştırıcı jel alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna da yanıt aramak gerekir.
  • pH Değeri kayganlaştırıcı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Vajina, asidik bir ortama sahip olduğu için, pH’ın artması demek vajinanın florasının bozulması anlamına gelebilir. Bu sebeple bazik olmayan, yani pH’ı yüksek olmayan kayganlaştırıcılar tercih edilebilir.
  • Kayganlaştırıcıların için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kokusudur. Partnerinizin hoşuna gidebilecek kokuları seçmeniz, cinsel hayatınız için olumlu sonuçlar doğurabilir.
  • Osmolarite terimine bakacak olursak vajinanın nem dengesini gösteren bir ifade olduğunu söyleyebiliriz. Osomolarite değeri yüksek kayganlaştırıcıların vajinanın kurumasına sebep olabilir. Bu sebeple osmolarite değeri düşük kayganlaştırıcılar tercih edilebilir. En iyi 5 kayganlaştırıcı jel listemize göz atmayı unutmayın.. 

Kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? 

Kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? Kayganlaştırıcı (Lubrikant) kremler cinsel ilişkide ağrıyı azaltmak için kullanılan bir yöntemdir. Özellikle vajinismus hastalarında ve menopozdaki kadınlarda kayganlaştırıcı jeller cinsel ilişkiyi kolaylaştırır, kuruluğu azaltır ve hastanın daha az ağrı duymasını sağlar.

Yapılan çalışmalarda kadınların %60’ının cinsel ilişkiyi kolaylaştırmak için kayganlaştırıcı jel kullandığı saptanmıştır. Bu yazımda “Kayganlaştırıcı kullanmak kadınlar için zararlı mı? Kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? Hangi ürünler tercih edilmeli? Kayganlaştırıcı kullanırken nelere dikkat etmeli?” gibi merak edilen soruları cevapladık

Kayganlaştırıcı cinsel ilişki sırasında zevki artırmak ve kuruluğu hafifletmek için özel bölgelere uygulanan jellere deniyor. Kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? Vajinal kuruluk gibi durumlarda cinsel arzuların hakkını savunan bir kahraman olarak tanımlamak da mümkün. Tabii özel güçleri bununla sınırlı değil; vajina, penis ve vücudun farklı yerlerine uygulanarak cinsel deneyimleri çeşitlendirmeye de yarıyor.

Seks, kişilerarası büyülü dünyayı renklendirir ve daha ileriye götürür Tutkulu doğa hem erkekler hem de kadınlar için çok önemlidir. Ancak bazı olumsuz durumlar, cinsel ilişkiyi mutlu bir süreçten ağrılı bir duruma dönüştürebilir. Bu son derece doğal durumla karşı karşıya kalanlar için kayganlaştırıcı jel gibi cinsel sağlık ürünleri genital sorunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. 

Kayganlaştırıcı jel tipi, birçok çiftin vajinal kuruluktan kaynaklanan memnuniyetsizliğini ortadan kaldırarak daha mutlu bir ilişki sağlar. Kayganlaştırıcı jeller, cinselliği daha sağlıklı ve keyifli hale getirmenize yardımcı olmak için çok kullanışlı ürünlerdir. Kayganlaştırıcı cinsel ilişki deneyimini arttırır.

İlişki sırasında zevk duygunuzu kademeli olarak artırmak için birçok şey yapabilirsiniz. Islatma, bu işlemleri gerçekleştirmeniz için çok önemli bir koşuldur. Ancak cinsel ilişkinin doğası gereği vajina bazı durumlarda nem kaybeder. Bu durum mutluluktan çok acıya ve her iki taraf arasında memnuniyetsizliğe neden olabilir. Okey kayganlaştırıcı jel ve Durex kayganlaştırıcı jel gibi ürünler bu durumu ortadan kaldırır ve daha tatmin edici bir bağ elde etmenize yardımcı olur. 

Yapısı sürtünmeyi azaltır ve pürüzsüzlüğü artırır, sizin ve partnerinizin vücudunuzu daha güçlü hissetmesini sağlar. Bu sayede uyumunuzu yeni bir seviyeye yükseltir ve farklı fanteziler denemenizi mümkün kılarak beklentilerin ötesinde deneyimler için bir ortam yaratır. Kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? 

Uzmanlar, cinsel ilişkiden kaynaklanan vajinal tahriş ve kuruluğu önlemek için kayganlaştırıcı kullanımına dikkat etmenizi tavsiye ediyor. Su bazlı kremler ve jeller zararlı maddeler içermez ve leke bırakmaz. Bu kullanımı kolay seks shoplardan temin edebileceğiniz kayganlaştırıcıların kullanılması, gelecekte olası olumsuz sonuçların önüne geçebilir.

Ayrıca sağladıkları etkiler nedeniyle sadece ereksiyonu teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda vajinal kuruluğu da önleyerek uzun vadeli bir ilişkinin kapısını açar. 

Bu, ilişkilerinizi daha sağlıklı ve zihinsel olarak daha iyi hale getirebilir. Farklı markalar birçok kayganlaştırıcı üretmektedir. İçerdiği içerikler ve aroma tüm duyularınızı etkileyebilir ve size daha hoş bir bütünlük sağlayabilir. 

Durex ve Okey kayganlaştırıcı jel modelleri, farklı tatları dikkate alır ve farklı tatlar kullanır. Bu şekilde memnuniyetinizi artırabilirsiniz. Hızlı ve tutkulu bir ilişki kurmak istiyorsanız, Durex ve Okey vb marka kayganlaştırıcıları kullanabilirsiniz. Piyasada birçok kayganlaştırıcı ürün bulunmaktadır. 

Tercih edeceğiniz ürün mutlaka kaliteli olmalıdır. Çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için tercihinizi her zaman kaliteli ürünlerden yana kullanınız. En iyi kayganlaştırıcı markalarından olan Okey kayganlaştırıcı jel ve Durex kayganlaştırıcı jel çiftlerin en çok tercih ettiği kayganlaştırıcı ürünler arasında yer almaktadır.

Durex Play Kayganlaştırıcı & Masaj Jeli 

Yağ ve koku içermeyen kayganlaştırıcı jel, yağ ve koku içermiyor. Diğer yandan hem kayganlaştırıcı jel olarak hem de masaj jeli olarak kullanılabiliyor.Kullanıcı yorumlarına baktığımızda birçok çift tatafından tavsiye edildiğini, enfeksiyon ya da alerjik rahatsızlıklara sebebiyet veren bir jel olmadığını görüyoruz. Ancak bu kişilerin, fiziksel özelliklerine göre değişebilir. Yani sizde alerji yapmayan bir başkasında yapabilir veya başkasında yapan sizde yapmayabilir.Bunu test etmek için genellikle, cildin çok küçük bir bölgesine sürülüp sonrasında denenebilir.

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel
En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

Okey Masaj Jeli & Kayganlaştırıcı Jel 

Kokusuz bir jel istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta da belli bir süre sonra tekrar sıkmanız gerektiği. Bunu zaten ilişki esnasında partneriniz ile belirlersiniz.

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel
En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

Durex Play Kayganlaştırıcı Jel Çilek Hazzı 

Su bazlı bir kayganlaştırıcı olması sebebiyle prezervatif ile kullanılması herhangi bir sorun teşkil etmiyor.Kullanıcı yorumlarına baktığımızda kokusuyla birlikte gerçekten işe yarayan bir kayganlaştırıcı olduğunu görüyoruz. Diğer yandan yağ bazlı bir jel olmadığı için temizlemesi de kolay oluyor.

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel
En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

Okey Kayganlaştırıcı Jel Çilek

Yine çiçek kokulu bir kayganlaştırıcı ama markası bu sefer OK marka bir kayganlaştırıcı. Çilek kokusunun çok keskin ve yoğun olmadığını görüyoruz. Yani tam ayarında ama elinize geçtiğinde kendi değerlendirmenizi yapmanız daha önemli.Kayganlaştırıcı özelliği birçok çift tarafından beğenilmiş. En çok tavsiye edilen kayganlaştırıcı modellerinden birisi.

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel
En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

Durex Play 2in 1 

Kayganlığı artırma ihtiyacı duyarsanız Durex prezervatifle birlikte kullanabilirsiniz. Durex Play 2in1 Masaj Jeli, su bazlı yapısı sayesinde prezervatife zarar vermez.

Durex Play 2in1 Masaj Jeli’ni eğer prezervatif ile birlikte kullanacaksanız, prezervatifi taktıktan sonra jeli prezervatifin üzerine sürün. 

En iyi 5 kayganlaştırıcı jel
En iyi 5 kayganlaştırıcı jel

 

scroll to top