Close

En iyi android telefonlar 2022

En iyi android telefonlar 2022

En iyi android telefonlar 2022

En iyi android telefonlar 2022 listesini sizin için yaptık.. Akıllı telefonların kullanım alanı genişledikçe hayatımızdaki yeri de daha önemli hale geliyor. Çağrı, mail ya da mesaj yoluyla iletişim kurmak gibi temel işlevlerin yanı sıra; yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme, internetten dizi ve film izleme, oyun oynama ya da günlük iş akışını yönetme gibi konularda akıllı telefonlar aktif bir rol üstleniyor. 

Hayatı kolaylaştıran ve boş zamanları keyifli hale getiren akıllı telefonların özellikleri ihtiyaçlara göre belirlendiği gibi fiyatları da bu doğrultuda değişiyor. Dolayısıyla hangi akıllı telefonu almalıyım diye düşünüyorsanız önce ihtiyaçlarınızı doğru şekilde analiz etmeli, ardından bütçenize uygun En iyi android telefonlar 2022 modellerini  değerlendirmelisiniz.

Kullanım Amacınız Nedir?

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar ve özellikler genellikle eğlence kategorisinde yer alıyor. Kaliteli fotoğraflar çekebilen, sosyal medya ağlarını sorunsuz şekilde kullanmaya imkân veren ve şık bir tasarıma sahip olan akıllı telefonlar çok sık tercih ediliyor. Ancak herkesin ihtiyaçları ve beklentileri birbirinden farklı olduğundan, akıllı telefon almadan önce beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor.

Kaliteli fotoğraf çekme, sosyal medya uygulamalarını hızlı bir şekilde kullanma ve diğer popüler aplikasyonları indirme ya da kullanma konusunda sorun yaşamamak sizin için yeterliyse uygun fiyata birçok alternatif bulabilirsiniz. Sık sık telefon değiştirmeyi düşünmüyorsanız daha düşük bütçeli akıllı telefonlara yönelerek hem uzun yıllar kullanabileceğiniz, hem de ihtiyaçlarınızı sorunsuz şekilde karşılayan en iyi android telefonlar 2022 markalarından birine sahip olabilirsiniz

Telefon Kamera Kalitesi Nasıl Olmalı?

Akıllı telefonların en çok kullanılan özelliği, açık ara farkla fotoğraf ya da video çekme fonksiyonu. Dijital görüntü almanın kolaylaşması, hepimizin hayatını ciddi şekilde etkiledi. Tabii, fotoğrafın ya da videonun kalitesi de günden güne iyileşti. Gerek sosyal medya ağlarında gerekse günlük yaşantımızda çektiğimiz fotoğraf ve videoları sosyal çevremizle sık sık paylaşıyoruz. Bu noktada da akıllı telefonların kamera kalitesi daha önemli hale geliyor. Gerek ön kamera gerekse arka kamera kalitesi bakımından beklentiniz yüksekse bütçenizi biraz artırmanız gerekebilir.

Telefon karşılaştırma aracının kullanıcılara faydası nelerdir?

  • Dilediğiniz telefonu fiyat performans açısından karşılaştırabilirsiniz. 
  • Profesyonel olarak telefon özelliklerini karşılaştırmanızı sağlar. 
  • Tüm detaylara hızlı bir şekilde ulaşabilir ve karşılaştırma yapmanızı sağlar.
  • Telefon karşılaştırma yorumlarını okuyarak telefon satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce bilinçlenebilirsiniz. Bir telefona karşı önyargınızı ya da olumlu yönde düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. 

Pil Ömrü Nasıl Olmalı ? 

Akıllı telefonlardaki pil teknolojileri hızla ilerliyor. Bu nedenle yeni nesil akıllı telefonların pil ömrünün daha uzun olacağını söyleyebiliriz. Akıllı telefonda konuşmak, oyun oynamak, çok sayıda uygulamayı aynı anda açmak, sosyal medyada uzun zaman geçirmek pilinizi daha hızlı harcıyor.

Ortalama bir akıllı telefonun pil ömrü 8 ile 18 saat arasında bulunuyor. Pil teknolojilerine ve fiyatına göre bu süre artıp azalabiliyor. Bu nedenle pil ömrü, akıllı telefon almadan önce bakmanız gereken en önemli unsurlardan biri. Gelişen teknoloji ile kablosuz şarj imkanı veren akıllı telefonlar da piyasada bulunuyor. En iyi android telefonlar 2022 listemizi incelemeyi unutmayın.. 

En çok tercih edilen android telefonlar 

En çok tercih edilen android telefonları hep birlikte inceleyelim.. Konu cep telefonları olduğunda Türk halkı olarak son model telefonlar kullanmaya bayılıyoruz.. Durum böyle olunca yeni çıkan akıllı telefon modellerini de büyük bir heyecanla takip ediyoruz. Teknolojinin bu denli hızlı geliştiği bir çağda, her geçen gün farklı akıllı telefon modelleri piyasaya sürülüyor. 

Kimileri uygun fiyatlı bir çizgi çizerken kimileri ise yenilikleriyle bizleri hayrete düşürüyor. En çok tercih edilen android telefonlar 2022 yılında da en çok aratılanlar arasındaydı. Biz de sizler için 2022 yılının En çok tercih edilen android telefonlarını araştırdık ve seçtik. En çok tercih edilen android telefonlar işte özellikleriyle herkesi kendine hayran bırakan En çok tercih edilen android telefonlar

 

iPhone 13 Pro Max

Apple’ın bu yıl tanıttığı ve özellikle lenslerinin büyüyen boyutuyla gündeme gelen cihazı iPhone 13 Pro Max kamera konusunda öne çıkan cihazlar arasında yer alıyor. 12 Megapiksel çözünürlüğe sahip olan arka kamerası Sensor-shift OIS ve HDR gibi pek çok özelliği beraberinde getiriyor.

En iyi android telefonlar 2022
En iyi android telefonlar 2022

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung bir kaç yıldır üzerinde çalıştığı lens ve sensörünü S21 Ultra modeline entegre ederek kamera anlamında kullanıcılarını memnun etti. Cihaz 108 Megapiksel, 1/1.33 İnç sensör boyutuna sahip F1.8 değerindeki HDR ve OIS ana kamerasıyla öne çıkıyor.

En iyi android telefonlar 2022
En iyi android telefonlar 2022

Huawei P40 Pro

Huawei’nin P50 Pro modelinin 2022’nin ilk çeyreğinde ülkemizde satışa çıkacağı söyleniyor. Ancak o zamana kadar selefi listedeki yerini koruyor. P40 Pro modeli F1.9 diyafram açıklığına sahip 50 Megapiksel lensi, 1/1.28 İnç boyutundaki sensörü ve OIS ile EIS desteği bir arada karşımıza çıkıyor

En iyi android telefonlar 2022
En iyi android telefonlar 2022

Xiaomi Mi 11T Pro

Xiaomi’nin Mi 11 Ultra ve yeni tanıttığı 12 ailesini şu anda piyasada bulmak bir hayli zor. Dolayısıyla biz de onları aratmayacağını düşündüğümüz Mi 11T Pro’yu listemize dahil ediyoruz. Amiral gemisi cihaz 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 888‘den güç alıyor

En iyi android telefonlar 2022
En iyi android telefonlar 2022

Samsung Galaxy Z Fold3

Günümüz teknolojisinde katlanabilir akıllı telefonlar artık giderek popülerleşiyor. Yakın gelecekteyse piyasadaki pazar paylarını büyüterek, raflardaki her 3 telefondan biri olmayı hedefliyorlar. Dolayısıyla biz de listemize Samsung’un 3. jenerasyon Fold modeli olan Galaxy Z Fold3 5G’yi dahil ettik. En çok tercih edilen android telefonlar Listemizin vazgeçilmezidir..

 

En iyi android telefonlar 2022
En iyi android telefonlar 2022

Son Teknoloji Telefon Özellikleri Neler?

Akıllı telefonların fiyatlarını etkileyen başlıca parametreler; yüksek performans, kamera kalitesi ve ek özellikler şeklinde sıralanıyor. Suya ve toza karşı dayanıklılık, ekran içi parmak izi okuma, açılır kapanır ön kamera mekanizması gibi özellikler daha çok üst seviye akıllı telefonlarda görülüyor. Son teknoloji ürünleriyle yakından ilgileniyorsanız bütçenizi artırarak bu cihazları satın alabilirsiniz.

Çeşitli markaların ekonomik bütçeye odaklanan pek çok akıllı telefon modeli de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle son yıllarda daha sık duyulan fiyat performans kriterine uygun cihazlar, üst fiyat seviyesine ait telefonların sunduğu özelliklerin pek çoğunu sağlıyor.

 

scroll to top