Close

En iyi 7 çamaşır deterjanı

En iyi 7 çamaşır deterjanı

En iyi 7 çamaşır deterjanı

En iyi 7 çamaşır deterjanını siz de çok merak ediyorsanız hiç beklemeden yazımızı okumaya başlayalım.. Kıyafetlerimizin temizliğinin yanı sıra kumaş yapısına sahip olan koltuk örtüsü, çarşaflar ve perdelerin rengini ve dokusunu koruyarak temizlemek, bazı lekelerin boyutuna ve leke türüne göre oldukça zorlaşır. 

Çeşitli markalar tarafından renkliler, beyazlar, siyahlar, perdeler ve hassas kumaşlar gibi yıkanarak temizlenebilen kumaşlar için üretilen çamaşır deterjanları, içeriğindeki özel formüller ile temizlikte büyük bir yükü üzerimizden almaya yardımcı olur. Ancak çamaşır deterjanlarının türleri yani en iyi 7 çamaşır deterjanı oldukça araştırılmalıdır. Üstelik markalar arası fiyat farkı da göze çarpıyor. Aslında neredeyse tüm çamaşır deterjanlarının aynı mantıkla üretildiğini az çok biliyoruz.

Duru

Kuruluş tarihi 1927 yılı olan Evyap Sabun Yağ Gliserin San. ve Tic. A.Ş.’nin çamaşır deterjanı markası olarak piyasaya sürdüğü Duru, yerli ve milli çamaşır deterjanı markalarımızdan biri.

Sabun, duş jeli, kolonya ve şampuan markası olan Duru’nun ilk ürünü, 1967 yılında piyasaya sürülerek serüveni başlamış olup dünyada 3 kıtada üretimine ve satışına devam etmekte. Elde ve çamaşır makinesinde kullanıma uygun olarak üretilen Duru çamaşır deterjanı, bitkisel sabundan üretilen yeni formülü ile lekelere karşı etkili bir formüle sahip. En iyi 7 çamaşır deterjanının başında geliyor.

En iyi 7 çamaşır deterjanı
En iyi 7 çamaşır deterjanı

Boron 

2019 yılında tanıtımı yapılan Boron çamaşır deterjanı markası, günümüzde yerli marka çamaşır deterjanı olarak diğer çamaşır deterjanı markaları arasında yerini almış durumda. Bu da ülkemizde üretilen sağlıklı, çevreci ve doğal bir çamaşır deterjanı olan Boron’u tüketici tarafında en çok merak edilen çamaşır deterjanı olarak öne çıkarıyor.

Boron çamaşır deterjanları, Bor’dan elde edilen boraks bileşenleri ve bitkisel sabun ile üretilmekte. Bor doğal bir mineraldir ve doğal bir ağartıcı etkisi bulunuyor. Diğer çamaşır deterjanlarına kıyasla uygun maliyeti ile satışa sunulan Boron, tüketicinin takdirini kazanmayı başaran yerli en iyi 7 çamaşır deterjanı listesinin en iyilerinden ve milli bir çamaşır deterjanı markasıdır.

En iyi 7 çamaşır deterjanı
En iyi 7 çamaşır deterjanı

Perwoll

Siyahlar, beyazlar ve renklilerin yanı sıra narin ve yünlü çamaşırlar için özel olarak üretilen Perwoll sıvı çamaşır deterjanları bulunuyor. Ayrıca özellikle siyahlar için üretilen sıvı çamaşır deterjanları arasında en çok beğenilen üründür. Kullanıcı tarafından fiyat/performans ürünü olarak değerlendirilen Perwoll, uygun fiyata üstün temizliği sağlayan en iyi 7 çamaşır deterjanı markasıdır.

En iyi 7 çamaşır deterjanı
En iyi 7 çamaşır deterjanı

Omo

Omo, bugün ülkemizde en çok kullanılan çamaşır deterjanı markalarından biri. Toz ve sıvı çamaşır deterjanı olarak satışa sunulan Omo çamaşır deterjanları, kullandığı güçlü formülü ile inatçı lekelere karşı oldukça başarılıdır. Omo hem ev hanımlarının tercihi ve tavsiyesi bir çamaşır deterjanı markası hem de ev ekonomisini düşünenlerin gözdesi. Omo’nun renkliler, beyazlar ve bebekler için özel olarak üretilen çamaşır deterjanları bulunuyor.

En iyi 7 çamaşır deterjanı
En iyi 7 çamaşır deterjanı

Ariel

Sıvı, toz ve kapsül çamaşır deterjanı seçenekleri bulunan Ariel neredeyse 100’den fazla ülkenin tercih ettiği çamaşır deterjanı markası. Çamaşır makinelerinin piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda Ariel, beyaz çamaşırlar için deterjan üretirken, daha sonra renkliler, ipek ve yün kumaşlar gibi birçok kumaş türüne hitap eden en iyi 7 çamaşır deterjanı arasında yer alıyor.

Yenilenen formülü ile inatçı lekelerle mücadelesinde oldukça başarılı olan Ariel, renklileri soldurmayan ve kısa sürede çözünerek kalıntı bırakmayan bir formüle sahip. Diğer çamaşır deterjanlarına kıyasla maliyeti yüksek olsa da, ürün için kullanıcılardan gelen yorumlar oldukça olumlu.

En iyi 7 çamaşır deterjanı
En iyi 7 çamaşır deterjanı

Alo

Günümüzde Alo çamaşır deterjanları, renkliler ve beyazlar için toz ve sıvı formunda üretilmekte. Tüketicinin güvenilir marka olarak nitelendirdiği Alo çamaşır deterjanı markası, ev hanımlarının sıkça tercih ettiği markalardan biri.

En iyi 7 çamaşır deterjanı
En iyi 7 çamaşır deterjanı

Persil

Toz, sıvı, kapsül, sıvı jel ve tablet formlarında satışa sunulan Persil, İngiltere’de yine bu marka adı altında bulaşık deterjanları ve türevlerini de üretiyor. Kumaşları yıpratmayan ve zorlu lekeleri çıkaran güçlü bir formüle sahip olan Persil, ilk tanıtımının yapıldığı yıllarda kendi kendine aktifleşen ilk çamaşır deterjanı olarak tarihe geçmişti ve en iyi 7 çamaşır deterjanı arasına adını yazdırmıştı. Diğer çamaşır deterjanlarına kıyasla maliyeti de uygun olan Persil, çamaşır deterjanı markası olarak tüketicilerin tercih ettiği ürünlerden.

En iyi 7 çamaşır deterjanı
En iyi 7 çamaşır deterjanı

Çamaşır deterjanında dikkat edilmesi gerekenler

Çamaşır deterjanında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir peki bunları biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz! 

Çamaşır makineleri yıkama işlemini eskisinden daha kolay hale getirse de dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var. Siz de çamaşırlarınızın ilk günkü canlılığını korumak için renklilerle beyazları ayırıyor ya da en uygun yıkama programını seçmeye özen gösteriyor olabilirsiniz. Ancak bunlar kusursuz temizliği sağlamak için yine de yeterli değil. 

Çamaşır makinelerinin performansını etkileyen bir diğer unsur da çamaşır deterjanları. Kullandığınız deterjanın çeşidi makinenizin sağlığını etkilediği kadar çamaşırlarınızın ömrünü de etkiliyor. Bu noktada karşımıza en yaygın deterjan çeşitleri olarak toz ve sıvı deterjanlar çıkıyor. O halde gelin çamaşır deterjanında dikkat edilmesi gerekenler sorusunun cevabını birlikte arayalım.

Çoğu kullanıcı iyi bir yıkama için çamaşır makinesine ne kadar deterjan konur sorusuyla deterjan ölçülerine odaklansa da deterjanın türü çok daha fazla önem arz ediyor. Size en uygun olanı bulmak için öncelikle sıvı deterjan ve toz deterjan arasındaki farkları öğrenmeniz gerekiyor. 

Deterjanlar birçok farklı çeşitte bulunmaktadırlar. Çamaşır deterjanından dikkat edilmesi gerekenler şunlardır; 

Tüm deterjanlarda su sıcaklığı deterjan seçiminde oldukça önemlidir. Çamaşır deterjanlarında veya bulaşık deterjanlarında suyun sıcaklığı ne kadar düşük olursa olsun lekeleri çıkması gerekmektedir. 

İnatçı lekeler ile başa çıkmalıdırlar. Deterjanlar bulaşık veya çamaşır fark etmez çamaşırdaki lekelerle veya bulaşıklardaki yağlarla başa çıkmalıdır. 

Temizleme güçleri oldukça önemlidir. Deterjanlar az miktarda bile yüksek hijyen sağlayabilmelidirler. 

Ekonomik olmaları deterjan seçiminde en dikkat edilen konudur. Deterjanlar büyük boy olmalı ve ekonomik olmalıdırlar. Az miktarda deterjan ile çok fazla güç elde edilmelidir. Az miktar temizleme ürünü ile çok fazla leke, yağ çıkarılmalıdır. 

scroll to top