Close

En iyi gebelik testi 2022

En iyi gebelik testi 2022 yılında hangisi ? Gebelik şüphesi olduğu durumlarda ilk akla gelen öğrenme yöntemlerinden biri de gebelik testleridir. Özellikle pratik kullanım ve kısa sürede sonuç verme iddiası bulunduğu için gebelik testleri oldukça sık tercih ediliyor.

Piyasada şerit tipi, kaset tipi ve kalem tipi olmak üzere üç farklı tipte gebelik testi bulunuyor. Ayrıca onlarca farklı gebelik testi markası var. Fazla seçenek olması kafa karışıklığını ve yanlış tercihleri de beraberinde getiriyor. Sizin için En iyi gebelik testi 2022 ile ilgili etraflıca bir araştırma yaptık Gebelik testi almadan En iyi gebelik testi 2022 listemizi incelemenizi öneririz.

Hamilelik şüphesi olan neredeyse her kadın, önce evde yapılan hamilelik testlerine başvurur. İlk aşamada doğru sonucu alabilmek için de genellikle en iyi gebelik testi markası araştırılır. Evde idrar örneği ile yapılan bu testler, doğru zamanda ve talimatlara uygun bir şekilde yapılırsa, %99’a varan başarılı sonuçlar verir. Ancak kitin hatalı olması veya yanlış uygulama sonucunda testin doğru sonuç vermeyebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle gebelik şüphesi olduğunda, mutlaka kan testi ile durum netleştirilmelidir. 

Peki, piyasadaki en iyi hamilelik testi hangisi En iyi gebelik testi 2022 çeşitleri nelerdir ? İşte, önce evde test yapmak isteyenler için en güvenilir gebelik testi markaları…

Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır ? 

Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır ? Özellikle sonuçlara güvenip güvenmemek konusunda kararsızsanız, evde hamilelik testi yapmak sinir bozucu olabilir. Evde test yapmanın risklerini, ne zaman ve nasıl test yapacağınızı öğrenin.

Evde hamilelik testi ne zaman yapılmalı? Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır ? 

Bazı evde hamilelik testleri, periyodunuzun gecikmesinin ilk gününde veya daha erken sonuç verebileceğini iddia etmektedir. Buna rağmen, en iyi sonuçlar için periyodunuz geçtikten bir hafta sonraya kadar bekleyin.

Döllenmiş yumurtanızın rahim tüplerinize eklenmesinden kısa bir süre sonra, insan koryonik gonadotropini (HCG) plesantada üretilmeye başlar ve kan akışınız ile idrarınıza dahil olur. Hamileliğin ilk aşamasında, kanınızdaki HCG miktarı hızlı bir şekilde artar (Sıklıkla her iki – üç günde bir iki kat artış gösterir). Kimi evde hamilelik testi yöntemleri, periyodunuzun bir hafta aksamasından sonra, idrarınızda bu hormonun seviyesini ölçebilmektedir. Ne olursa olsun, daha erken yapılan hamilelik testlerinin sonuçları güvenilir olmayabilir.

Hamileliğinizi hemen öğrenmek önemlidir. Sağlık kuruluşunuza HCG hormonu için bir test yapılması amacıyla başvurabilirsiniz. Pek çok sağlık kuruluşunun yapabildiği bu kan testi, idrar testinden daha hassas sonuçlar vermektedir. Peki Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır ? 

Evde hamilelik testi yapmak ne kadar tutarlıdır?

Çoğu hamilelik testi, geciken adet döneminizin ilk gününde, %99 doğru sonuç vereceğini iddia etmektedir. Ancak araştırmalara göre, bazı hamilelik testleri sonuçları bu kadar erken elde etmeye elverişli değildir, kullanım talimatlarına göre, regl döneminizin aksamasından bir hafta sonra test yapmanız gerekmektedir.

İlaçlar test sonuçlarına etki edebilir mi?

HCG içeren ilaçlar sonuçlara etki edebilir. Fakat, antibiyotik ve doğum kontrol hapı da dahil olmak üzere, pek çok ilaç, hamilelik testinin doğruluğuna etki etmemektedir.

Pozitif çıkan sonucun yanlış olma ihtimali var mıdır?

Nadir de olsa, pozitif çıkan bir sonucun yanlış olma riski bulunmaktadır. Bu durum yanlış pozitif olarak adlandırılır.Yanlış pozitif, döllenmiş yumurtanızın rahim kanallarına eklendikten kısa süre sonra düşük yapması veya doğurganlığı artırıcı, HCG içeren bir ilacı kullanmanızdan çok kısa süre sonra evde hamilelik testi yapılması durumunda ortaya çıkabilir. Ektopik hamilelik veya menapoz da test sonuçlarını yanıltabilir. 

Negatif çıkan sonucun yanlış olma ihtimali var mıdır?

Gerçekten hamile olmanıza rağmen testlerin negatif sonuç vermesi mümkündür. Yanlış pozitiften daha sık rastlanan bu duruma yanlış negatif adı verilmektedir.

Aşağıdakiler, yanlış negatife sebep olabilmektedir Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır ? 

Testi çok erken yapmak risklidir. Regl döneminizi aksatmanızdan hemen sonra hamilelik testi yapmanız, HCG’nin tespit edilmesini zorlaştırabilir. En iyi sonuçları almak için, idrarınızdaki HCG hormonunun en kolay fark edilebileceği dönem olan, adet döngünüzün bir hafta aksamasından sonra hamilelik testi yapın. Eğer daha fazla bekleyemiyorsanız, sağlık kuruluşunuzda kan testi yaptırmanız mümkün.

Sonuçları çok erken kontrol etmek. Testin çalışması için zaman ayırmayı unutmayın. 

Paket talimatlarına göre bir zamanlayıcı yardımıyla kontrol edin.Seyreltilmiş idrar. Evde hamilelik testi yapmadan önce çok fazla sıvı tüketmek, yanlış negatif sonuca sebep olabilir. En doğru sonuç için, sabah kalktığınızda ilk iş olarak test yapın (İdrarın en yoğun olduğu zaman). Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır ? Sorularınıza cevap vermeye çalıştık.

 

Clearpink  Dijital Gebelik Testi

Clearpink gebelik testi, yüksek hassasiyet oranıyla doğru sonuç verir. Kaç haftalık hamileolduğunuzu da öğrenebilirsiniz. Dünyanın ilk dijital gebelik testi Clearblue’nun en önemli avantajı, adetin geciktiği ilk günden itibaren kullanılabilmesi ve herhangi bir saatte yapılabilmesidir. Kullanımı çok basittir. “Test hazır” sembolü yanıp söndükten sonraki birkaç dakikada test sonucunu öğrenebilirsiniz. Handikabı ise çok zor bulunmasıdır.

En iyi gebelik testi 2022
En iyi gebelik testi 2022

Laboquick Ultra Erken Hamilelik Testi

Laboquick gebelik testi, en iyi kaset gebelik testi alternatiflerinden biridir. Aynı markanın ovulasyon testi de vardır. Bazı satıcılar 2’si bir arada satmayı tercih eder. Ultra hızlı bir testtir. Cinsel ilişkiden 5 gün sonra hamileliği tespit edebilir. En önemli avantajı çizgileri net göstermesidir. Kalem tipinde en iyi erken gebelik testi diyebiliriz. En iyi gebelik testi laboquick pratiktir.

En iyi gebelik testi 2022
En iyi gebelik testi 2022

Predictor Early Gebelik Testi

Predictor Early, beta HCG ölçme konusunda erken dönemde bile çok hassastır. Hatta Predictor en iyi erken gebelik testi markası diyebiliriz. Çok küçük değeri bile algılayabilir. Dezavantajı birçok gebelik testine göre yüksek fiyatlıdır.

En iyi gebelik testi 2022
En iyi gebelik testi 2022

Freely Hızlı Gebelik Testi

En iyi hamilelik testi hangisi diye sorulduğunda verilen yanıtlardan biri de Freely hızlı gebelik testidir. Cinsel ilişkiden 8 – 10 gün sonra uygulamak mümkündür. En iyi gebelik idrar testi alternatiflerinden biri olsa da damla şeklinde test yapıldığı için çubuk hamilelik testlerine göre kullanımı pek pratik değildir.

En iyi gebelik testi 2022
En iyi gebelik testi 2022

Days Comfort Gebelik Testi

Days Comfort gebelik testi, evde yapılan en iyi gebelik testi alternatiflerinden biridir. Cinsel ilişkiden 5 gün sonra kolayca uygulayabilirsiniz. Hızlı bir test olması sayesinde de en iyi hamilelik testi markası olarak bilinir. Bununla birlikte diğer önerdiğimiz en iyi gebelik testleri ile kıyasladığımızda erken tespitte başarısı düşüktür.

En iyi gebelik testi 2022
En iyi gebelik testi 2022

 

scroll to top