Close

En iyi 12 gece kremi

En iyi 12 gece kremi

En iyi 12 gece kremi

En iyi 12 gece kremi iyi gelecek. Yaşlılıkla birlikte gelen kırışıklıklar, dış etmenler ve yanlış tedaviler sonucu oluşan cilt sorunlarına iyi gelen en iyi gece kremlerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. Onarıcı ve nemlendirici etkisi ile cildin yenilenmesini sağlayan gece kremleri sayesinde günlük cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. 

En iyi 12 gece kremi listemizde uzman dermatologlar tarafından sıklıkla önerilen kaliteli markalara ait gece kremleri yer alıyor. Sizde eğer cildiniz için en uygun uyku öncesi gece kremini bulmak istiyorsanız özellikleri ile birlikte aşağıda sıraladığımız ürünlere dikkatlice göz atmalısınız.

Uyku öncesi yapmanız gereken güzellik rutinlerinin en önemlisi kuşkusuz gece kreminiz. Tüm gece boyu yorgunluğu üzerinizden atarken uyku sırasında cildinizi aktif bir şekilde koruyacak ve sorunlar ile savaşacak iyi bir kreme ihtiyacınız olacak. Öyleyse sizin için hazırladığımız listeye göz atmaya ne dersiniz? İşte pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak en iyi 12 gece kremi

İyi uyunmuş bir gecenin sonrasında, aynadaki farkı hissedersiniz! Deriden su kaybı gece en yüksek düzeydedir. Cilt hücrelerinin yenilenmesi ve tamir işlevi gece uyku sırasında gelişir. Kapalı ortamda, aktif olmayan bir durumda ve karanlıkta bulunulduğu için serbest radikal hasarı en düşük düzeydedir.

Bu nedenle, gün boyunca birikmiş toksik maddelerin yok edilmesi ve yeni sağlıklı cilt hücreleri oluşabilmesi için en uygun zaman, gecedir. Gece kremleri, ciltte gece boyunca kalır. Vücut dinlenirken, kremlerde ciltteki kuruluk ve bozukluğu, çevresel etkenlerin neden olduğu hasarı onarır. Sürülen gece kremlerinin, cilt tarafından çabuk emilmemesi gereklidir.

Böylece cilt üzerinde uzun süre kalan krem tabakası, yüzeydeki nem kaybını önler ve suyun alttaki tabakalara geçişini sağlar. İhtiyaca göre gece kremlerini, üzerine güneş koruyucu kremler uygulayarak, gündüz de kullanabilir.

Eğer sık sık kızarıklık ve pullanma görünümü, kuruma gibi cilt sorunları ile karşılaşıyorsan hassas bir cildin olabilir bunun için size hazırladığımız en iyi 12 gece kremini denemeye bekliyoruz. Hem de birkaç önemli noktaya dikkat ederek cildinin hassas olup olmadığından emin olabilirsin.

Hassas bir cilde sahip olmanın en büyük nedeni yağ dengesinin bozulması ve cildin nemini kaybetmesidir. Bu nedenle cildinde sürekli rahatsızlık ve kuruluk hissedersin. Yanma hissi gibi sorunlarla karşılaşma ihtimalin daha yüksektir.

Sıcaklık değişimleri, stres gibi durumlardan kolayca etkilenirsin ve cildinde kızarıklık görünümü ortaya çıkar. Yaşamındaki her türlü değişim, ilk olarak cildini etkiler. Güneşin zararlı etkilerinden daha fazla etkilenirsin. Cildinde kuruma ile beraber soyulmalar da görülür. Ayrıca hassas cildin bariyeri yeterince güçlü olmadığından oldukça incedir.

En iyi 12 gece kremi
En iyi 12 gece kremi
 • Jigott Hidrolize Collagen , Sıkılaştırıcı, Onarıcı, Yaşlanma Karşıtı Gece Kremi 8809210036524
 • MAXCLINIC Yorgun Ciltler Için Yaşlanma Karşıtı Melatonin Gece Kremi Time Return Cream 50g Pump 8809525243051
 • MİSBAHÇE Canlandırıcı Gece Bakımı 50 Ml MS.OY-SOZL

Hassas Cilt Nasıl Temizlenir?

Hassas ciltler genellikle kuru olduğundan kullanacağın ürünlerin cildini temizlerken nemlendirmesine özen gösterebilirsin. Sabun gibi ürünlerle yüzünü yıkadığında kuruduğunu ve tahrişlere karşı açık hale geldiğini görebilirsin. En iyi 12 gece kremi listesi size bu konuda yardımcı olacak..  

Sabah ve akşam cildini temizleyebilir ve cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olan ürünler kullanabilirsin. Ayrıca kafein, vitamin gibi canlı görünen bir cilt sunan jel ve maskelerden faydalanabilirsin. Cilt temizliğinde kullanacağın ürünün en iyi 12 gece kremi listesindeki kremlerin yoğun şekilde temizlik sunmasının yanı sıra doğal kaynaklı bir içeriğinin olmasına dikkat edebilirsin. Yüzünü yıkadıktan sonra sık sık değiştirdiğin yumuşak bir havlu kullanabilir ya da tek kullanımlık ürünlerden yararlanabilirsin.

Gece cilt bakım kremleri

Gece cilt bakım kremleri tüm dış etkenlere, hava kirliliğine, soğuğa ve güneş ışığına maruz kalan cildimizin onarılması için biyolojik yapımız gece cilt bakım kremleri fırsat sunuyor. Uykudan önce yapılan bakım rutini ile deliksiz uykuya dalabilir ve cildinin geceden sabaha kendini onarma mucizesine tanık olabilirsin.

En iyi 12 gece kremi
En iyi 12 gece kremi
 • THE BODY SHOP Çay Ağacı – Akne Lekelerine Karşı Gece Losyonu 30ml 5028197957001
 • MAXCLINIC Yorgun Ciltler Için Yaşlanma Karşıtı,besleyici Melatonin Gece Kremi Time Return Cream Tube 8809525243068
 • Avene Cilt Düzeltici Gece Bakım Kremi 30 ml IYI-100231

Gece Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

İnsan vücudunun işleyişi doğal bir ritme sahiptir. Sabahın ilk ışıklarında uyanmak, gün boyunca belirli saatlerde sindirim sistemimizin daha iyi çalışması, kimi saat dilimlerinde sporun etkisinin daha fazla olması gibi vücudumuz için önemli zaman dilimleri vardır. İşte biyolojik sistemin, cildimiz için çalıştığı saatler de gece uykuya daldığımız saatlerdir gece cilt bakım kremleri işte bu yüzden çok önemlidir. 

Akşam saat 18:00’da daha hızlı çalışmaya başlayan cilt metabolizması 23:00 – 04:00 saatleri arasında daha da hızlanarak tamamlanır. Bu saatler arasında derin uykuda olmak cildin görünümünü yenilemesi için de büyük önem taşıyor.

Uykudan önce cildinize yapacağınız gece cilt bakım kremleri rutini ile tazelenmesine dışarıdan destek vererek uzun yıllar boyunca dolgun, pürüzsüz, canlı, kırışıklıklarla mücadele eden ve daha genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

En iyi 12 gece kremi
En iyi 12 gece kremi
 • Africology Yoğun Gece Nemlendirmesi 125 ml BR00012AFR
 • Seohwabi Whitening C+ Night Cream – Aydınlatıcı Gece Kremi 1504160
 • Iva Natura Limon Otu Ve Ölmez Çiçek Otu Gece Kremi 50 ml IVN11

Gece Cilt Bakım Kremleri Rutini

Geceleri cilt bakımı yaparak kısa vadede ertesi sabaha daha taze bir cilt ile başlayabilir, uzun vadede cildinizin genç görünümünü koruyabilirsiniz. Peki doğru gece bakım rutininizi nasıl oluşturacağınızı biliyor musunuz?

Gün boyunca ne yazık ki bizim göremediğimiz ama cildimizi kaplayan kir, yağ ve makyaj kalıntılarından bir örtü oluşur. Gece kendini yenilemek için çalışan cildinize yardımcı olmak istiyorsanız öncelikle temizleyerek başlamalısınız. Özellikle cildin görünümünü yenilenmesi ve temiz olması önem taşıyor. Cildinizi temizlerken parmak uçlarınız ile masaj yapmanız gün içinde yorulan teninizi rahatlatacak ve sevildiğini hissetmesini sağlayacaktır. 

Gece cilt bakım kremleri ile cildinizdeki makyajı ve kiri temizleyebilir, Skualan, Akşam Sefası yağı ve lavanta yağı içeren formülü sayesinde yatıştırıcı ve rahatlatma etkisini hissedebilirsiniz. Göz çevresi dahil tüm yüzünüze uygulayabileceğiniz temizleme yağı, su ile emülsiyon oluşturarak temizleme sütüne dönüşüyor.

Genetik özellikler, cilt bakımının ihmal edilmesi, hava kirliliği gibi nedenlerle cildimizdeki gözenekler genişliyor ve kötü bir görüntüye sebep oluyor. Bu gözenekli görünümün önüne geçmek için, cilt temizliğinden sonra son temizlik adımı olarak tonik uygulayabilir ve gözenek görünümünü azaltabilirsin.

Her gece bakım rutini için gerekli olmasa bile haftada 1 veya 2 kez cildinizin ihtiyacına göre peeling ve maske uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Cildin ölü derilerden arınması ve görünümünün daha iyi yenilenmesi için cilt tipinize uygun ürünler tercih edebilirsiniz.

En iyi 12 gece kremi
En iyi 12 gece kremi
 • Laneige Lip Sleeping Mask (berry) – Dudak Için Gece Maskesi AKL001
 • Avon Anew Reversalist Gece Gündüz Yüz Kremi Ve Lift Ikili Göz Çevresi Bakım Paketi MPACK3082
 • Licape Leke Kremi Ve Cilt Beyazlatıcı Çay Ağacı Gece Maskesi Anti-aging Krem C Vitaminli Krem 212745

Gün boyunca aktif olduğumuz her an açık olan gözlerimiz sadece geceleri huzura kavuşuyor. Bu nedenle gözlerin dinlendirilmesi için ilk şart ışık almayan bir odada deliksiz uyku oluyor.

Sabaha dinlenmiş gözlerle başlamak güzel görünüm sağladığı gibi motivasyonu da yükseltiyor ve bilinen bir gerçek var ki gözler tam anlamıyla dinlenmeden vücudumuz da dinlenmiş hissi vermiyor. Bu nedenle gece bakım rutini arasında göz çevresi kremine mutlaka yer vermeniz gerekiyor.

Tüm ihtiyacı tek krem ile sağlayan formülü sayesinde güne daha dinlenmiş, genç görünümlü ve aydınlık gözler ile başlamanızı sağlamanın yanı sıra göz altı torbalarını ve koyu halkaların görünümünü azaltıyor.

Doğal kaynaklı formülünde bulunan Akşam Sefası ile cilt bariyerini onarıp ışıltı veriyor, Lavanta yağı ile cildi rahatlatıyor, Skualan ile yüksek oranda nemlendirme sağlıyor. Parmak uçlarına 2 nazik dokunuş yaparak cildinize zahmetsizce uygulayacağınız göz bakım kremini sadece gece kullanmanız gerekiyor.

scroll to top