Close

2021’deki en iyi GoPro kamera

2021'deki en iyi GoPro kamera

2021'deki en iyi GoPro kamera

2021’deki en iyi GoPro kamerayı seçmek karmaşık bir iştir, çünkü hemen hemen her model bir noktada en iyi aksiyon kameralarından biri olmuştur ve birçoğu hala satın alınabilir. Dahası, bazen aralarında önemli bir fiyat farkı olabilir, bu da eski bir modelin yeni bir modelden çok daha iyi bir değeri temsil edebileceği anlamına gelir. Ancak eşit olarak, durum her zaman böyle değildir.

İhtiyaçlarınız için 2021’deki en iyi GoPro kamerayı bulma sürecinde size yardımcı olacak bir rehbere ihtiyacınız var ve biz burada devreye giriyoruz.

Burada, dört yaşındaki Hero7 Black’ten en yeni Hero10 Black’e ve 360 ​​derece yetenekli GoPro Max dahil olmak üzere GoPro’nun en yeni beş modeline bakıyoruz. Hepsinin yeni gelişen aksiyon nişancı oyununa sunacak bir şeyleri var: örneğin, hepsi suya dayanıklıdır ve 4K video (veya üstü) çekebilir. Ancak, fiyat aralığının dışında bile aralarında bazı önemli farklılıklar da vardır.

Bu yüzden okumaya devam edin ve ihtiyaçlarınız için hangisinin 2021’deki en iyi GoPro kamera olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

Gopro kamera fırsatları

Gopro kamera fırsatları ile geldik! Hero10 Black’in piyasadaki en iyi GoPro kamera olduğuna şüphe yok. 60 fps’de 5.3K video, daha iyi hareket sabitleme, daha uzun pil ömrü ve video kaydederken veya fotoğraf çekerken kendinizi çerçevelemenizi sağlayan öne bakan bir ekran gibi özelliklere sahiptir. Tek dezavantajı – eğer varsa – oldukça ağır olmasıdır. 150 gramda (5.3 ons), Hero9’dan daha hafiftir, ancak yine de onu kafanızda fark edeceksiniz.

Harika aksiyon kameraları olmanın yanı sıra, GoPro’ların yapabileceği birkaç şey daha var. Gopro kamera fırsatları ile geldik! GoPro, GoPro Hero9 ve Hero8 Black’i web kamerası olarak kullanmanızı sağlayan bir yazılım yayınladı.

GoPro Hero10 Black 5GPR/CHDHX-101

2021'deki en iyi GoPro kamera
2021’deki en iyi GoPro kamera

ÖZELLİKLER

Maksimum Video Çözünürlüğü: 5K/60 fps
Maksimum Fotoğraf Çözünürlüğü: 23 MP
Dokunmatik Ekran: Evet (2)
Pil Ömrü: 1:41
Suya Dayanıklılık: 33 fit
Boyut: 2.75×1.9×1.6 inç
Ağırlık: 5,3 ons

SATIN ALMA NEDENLERİ

+Mükemmel görüntü sabitleme+çıkarılabilir lens+Medya “Modları” işlevsellik ekler

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

Ağır

Hero9 Black’in dışı değişmemiş olsa da GoPro Hero10 Black’in içinde yeni ve geliştirilmiş bir işlemci bulunur, bu da 5.3K/60 fps’ye kadar yüksek video kaydına ve 240 fps’de 2K videoya dönüşür ve 120 fps’de 4K video. Bunun da ötesinde, 23MP daha büyük bir görüntü sensörüne sahip ve çok az ağırlıktan kurtulmayı başarıyor.

En etkileyici olanı, Hero10’un yükseltilmiş görüntü sabitleme özelliğidir; Artık kamerayı 45 dereceye kadar eğebilirsiniz ve bu yine de işleri sizin için düzeltecektir. Ancak bu, Hero9’dan farklı olmayan pil ömrüne ciddi bir darbe indiriyor. Ancak, daha önce olduğu gibi aynı pili ve aynı aksesuarları kullanabilirsiniz.

GoPro Hero9 Black Aksiyon Kamera Hero 9

2021'deki en iyi GoPro kamera
2021’deki en iyi GoPro kamera

ÖZELLİKLER

Maksimum Video Çözünürlüğü: 5K/30 fps
Maksimum Fotoğraf Çözünürlüğü: 20 MP
Dokunmatik Ekran: Evet (2)
Pil Ömrü: 1:41
Suya Dayanıklılık: 33 fit
Boyut: 2.75×1.9×1.6 inç
Ağırlık: 5.6 ons

SATIN ALMA NEDENLERİ

+Öne bakan ekran+çıkarılabilir lens+Medya “Modları” işlevsellik ekler

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

Ağır

GoPro Hero9 Black ile GoPro, yalnızca Hero8’in eleştirisini almakla kalmadı, aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan bir özelliği de ekledi: öne bakan bir ekran. Bu küçük ekran artık canlı bir önizleme göstererek selfie sanatçılarının ve blog yazarlarının video ve fotoğraflarda kendilerini çerçevelemelerini çok daha kolay hale getiriyor.

Ek olarak, Hero9’un çıkarılabilir bir lensi vardır, böylece bir kez daha GoPro’nun gerçekten geniş ve sabit video çekmenizi sağlayan yeni Max Lens Modu gibi filtreler ekleyebilirsiniz. Ayrıca 5K’ya kadar çözünürlüklerde çekim yapabilir ve daha büyük pili daha düşük sıcaklıklarda daha iyi performans gösterecektir. Tek eleştirimiz, oldukça ağır olması, bu yüzden bir kaska takarsanız kesinlikle fark edeceksiniz. Ancak genel olarak bunun hala en iyi GoPro kameralardan biri olduğunu düşünüyoruz.

GoPro Hero8 Black Aksiyon Kamerası

2021'deki en iyi GoPro kamera
2021’deki en iyi GoPro kamera

ÖZELLİKLER

Maksimum Video Çözünürlüğü: 4K/60 fps
Maksimum Fotoğraf Çözünürlüğü: 12 MP
Dokunmatik Ekran: Evet
Pil Ömrü: 158 dakika
Suya Dayanıklılık: 33 fit
Boyut: 2.6×1.9×1.1 inç
Ağırlık: 4.2 ons

SATIN ALMA NEDENLERİ

+Çok gelişmiş ses kalitesi +Daha şık aksesuar montaj sistemi +Medya “Modları” işlevsellik ekler

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

Pil kapağını kapatmak zor Lens artık çıkarılabilir değil

Hero8 Black, montaj “parmaklarını” doğrudan kameraya yerleştiren ilk GoPro’ydu ve bu da aksesuarların takılmasını biraz daha kolaylaştırıyor. Tripod veya kask montajı gibi aksesuarlara takmak istiyorsanız artık kılıf kullanmanıza gerek yok. Ne yazık ki bu, eski GoPro’lar için sahip olduğunuz kılıfların ve lens adaptörlerinin bu modelle çalışmayacağı anlamına da geliyor.

Yeniden tasarım ayrıca kameranın işlevselliğini harici mikrofonlar, ışıklar ve daha fazlasıyla artıran yeni eklenti “Mod’lara” da izin veriyor.

GoPro, Hero8 Black’den gelen görüntüleri bir aksiyon kamerasında gördüğümüz en pürüzsüz hale getirmek için hareket sabitlemeyi geliştirdi (en azından Hero9’a kadar) ve genel kalite her zamanki gibi harika. Hero8 Black ayrıca bir web kamerası olarak çalışacak şekilde güncellendi ve HyperSmooth 2.0 video stabilizasyonu, daha fazla video ayarıyla çalışıyor.

scroll to top