Close

2021’deki en iyi iPad’ler

2021'deki en iyi iPad'ler

2021'deki en iyi iPad'ler

2021’deki en iyi iPad’ler bulmak zor olabilir, çünkü Apple son birkaç yılda çok sayıda varyant yayınladı. Bir zamanlar, bir Apple tablet istiyorsanız, iPad’i hangi renk ve depolama tahsisi size iyi görünüyorsa satın aldınız.

Ancak şimdi En İyi Kadın, güzel iPad Pro’dan zarif iPad Air’e kadar çok sayıda iPad modeli satıyor. Apple silikonunu paketleyen 12.9 inç iPad Pro’nun (2021) yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle birlikte, satın aldığınız iPad Pro boyutuna bağlı olarak performans ve fiyatta bile anlamlı farklılıklar var.

Yeni iPad ve iPad mini, bu listeye eklenen en son iki ürün ve ikincisini gerçekten seviyoruz. Taşınabilir boyutu ve iPad Air benzeri tasarımı, okuyucular ve her zaman hareket halinde olan herkes için mükemmel bir seçimdir.

Bu arada, ihtiyaçlarınız için hangi iPad’in doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için, burada her tabletin güçlü ve zayıf yönlerini ayrıntılandıran, okunması kolay bir liste hazırladık. Bunların tümü, sizi daha sonra pişman olabileceğiniz bir satın alma işleminden kurtarmak amacıyla laboratuvar testlerimize ve uygulamalı incelemelerimize dayanmaktadır.

Bunu göz önünde bulundurarak, şu anda satın alabileceğiniz 2021’deki en iyi iPad’lerin özetini burada bulabilirsiniz. Şuanda içerisinde bulunduğumuz hediye verme zamanı, yeni bir tablete yatırım yapmak için yılın en iyi zamanlarından biri ve perakendeciler, temel iPad’den iPad Pro’ya kadar her şeyi satışa sunuyor.

Doğru ipad nasıl seçilir?

Doğru ipad nasıl seçilir? Hangi ipad’in sizin için doğru olduğunu bulmak konusunda size yardım edeceğiz. Rahat olabilirsiniz! Bir iPad satın almak istediğinizi biliyorsanız, çok sayıda Android ve Windows tableti kullanımdan kaldırarak satın alma kararınızı zaten kolaylaştırmışsınızdır.

Ardından, bu iPad’i nasıl kullanmayı planladığınızı düşünün . Çoğunlukla kanepenin kolayca erişebileceği bir yerde kalacak ve öncelikle Reddit’te gezinmek, YouTube videoları izlemek veya IMDB’de önemsiz şeyler aramak gibi hafif eğlenceler için mi kullanılacak? Doğru ipad nasıl seçilir? O zaman Apple’ın yeni M1 çipinin tüm gücüne ihtiyacınız yok ve muhtemelen zarif iPad Air’den veya daha ucuz temel iPad’den çok memnun kalacaksınız.

Ancak bu, yaratıcı amaçlar için kullanmayı planladığınız bir tabletse (temelde bir Magic Keyboard eklentisine yatırım yapmayı gerektirir) veya fotoğraf ve videoları düzenlemek için bir cihaz olarak, yeni bir iPad için prim ödemeyi düşünmelisiniz. profesyonel 2021 iPad Pro’nun hem 11 inç hem de 12.9 inç modelleri, şu anda Apple’ın hızlı M1 çipine sahip tek iPad’ler oldukları için inanılmaz derecede performans gösteriyor.

Doğru ipad nasıl seçilir? Yakacak paranız varsa, 12.9 inçlik modele para harcamayı düşünün: yalnızca fazladan ekran alanına sahip olmak güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda Apple’ın pazarladığı göz alıcı bir mini LED ekrana sahip tek iPad’dir. fotoğraflarınızın ve videolarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlayacak profesyonel kalitede ekran.

iPad Air (2020)

2021'deki en iyi iPad'ler
2021’deki en iyi iPad’ler – 2021’deki en iyi iPad’ler

Apple’ın iPad Air (2020), iPad Pro’dan beğendiğimiz birçok şeyi ödünç alıyor ve daha uygun bir fiyata sunarak onu satın alabileceğiniz tartışmasız en iyi iPad yapıyor. iPad Pro’dan tanıyacağınız süper ince çerçevelere ve Magic Keyboard desteğine sahiptir, bu da onu gerçek bir dizüstü bilgisayar rakibi yapar. Bunun da ötesinde, Apple’ın inanılmaz hızlı A14 Bionic çipi, zorlu uygulamalar ve çoklu görevler için yeterli hıza sahip bu tabletin geleceğe hazır olmasına yardımcı oluyor. Oh, ve Touch ID’yi kilit düğmesine koymayı başardılar.

iPad Air hiçbir zaman 12,9 inç iPad Pro kadar büyük ve güzel olmayacak olsa da, 10,5 saatlik pil ömrü gün boyu çalışmaya devam etmeniz için yeterli olacak. Sadece Magic Keyboard’un bu kadar pahalı olmamasını diliyoruz: giriş seviyesi iPad ile neredeyse aynı fiyata bir klavye satın almak harika hissetmek zor.

iPad Pro 2021

2021'deki en iyi iPad'ler
2021’deki en iyi iPad’ler – 2021’deki en iyi iPad’ler

Apple, süper güçlü M1 çipini zaten güçlü olan iPad Pro 2021’in içine koyduğunda en iyisi daha da iyi oldu. Bu çip, Geekbench ve Adobe Premiere Rush’ta yeni tablet rekorları kırdı ve Apple’ın şık tabletlerine tonlarca güç koyma geleneğini sürdürüyor. Ve bu 12.9 inçlik model, 1588 nite kadar çok daha yüksek parlaklık sunan Apple’ın Liquid Retina XDR ekranını destekleyen tek tablettir! Ayrıca Apple, onu, aramalar sırasında hareket ederken kameranın sizi takip ettiği ve takip ettiği Center Stage adlı yeni bir video konferans numarası yapmak için tasarladı.

Oh, ve temeller hala yıldız. 12,9 inç iPad Pro 2021’in dört hoparlörlü kurulum patlaması, isteğe bağlı Sihirli Klavyesi rahat bir yazma deneyimi sunar – ve 10 saatten fazla pil ömrü, tam bir kullanım günü geçirmeniz için yeterlidir. Ayrıca 12.9 inç iPad Pro 2021, MacBook Air’den daha pahalı ve en azından Magic Keyboard ile yerleştirildiğinde önyüklemesi daha ağır. Ancak yine de iPad Pro 2021, bir sonraki şaheseri için en iyi tableti isteyen yaratıcı profesyoneller için buna değer.

iPad mini 6

2021'deki en iyi iPad'ler
2021’deki en iyi iPad’ler – 2021’deki en iyi iPad’ler

Yukarıda listelenen düz kenarlı iPad’leri seviyoruz, ancak hiçbiri yeni iPad mini kadar taşınabilir veya hafif değilse (dürüst olursak iPad Air mini olarak adlandırılmalıdır). iPad Air’in ince çerçeveli ve düz kenarlı tasarımına, ikinci nesil Apple Pencil ve hatta USB-C desteğine sahiptir. Ayrıca A15 Bionic işlemcisi ışık hızında ve pil ömrü bu kadar küçük bir tablet için şaşırtıcı derecede iyi.

Ama evet, en çok iPad mini 6’yı boyutundan dolayı seviyoruz. Diğer iPad’leri tek elle kullanmak o kadar kolay değil ve bu model, modası geçmiş normal iPad estetiğini modern bir modele atıyor, bu nedenle tercih ettiğiniz boyuttan ödün vermiyorsunuz. Bu, kitap ve çizgi roman okumak için daha iyi bir iPad’iniz olduğu ve diğer öğelerinizle küçük bir masayı paylaşabileceğiniz anlamına gelir. Eksik olan tek şey, Magic Keyboard gibi Apple yapımı tescilli bir klavyedir – ancak bu boyutta bu gerçekten işe yaramaz.

Apple iPad

2021'deki en iyi iPad'ler
2021’deki en iyi iPad’ler – 2021’deki en iyi iPad’ler

Yeni 9. Nesil iPad’i seviyoruz çünkü normal bir iPad’den beklediğiniz her şeyi yapıyor. Harika ekran, iyi ses ve pil ömrü ve eskisinden daha hızlı performans. Evet, tıpkı önceki modeller gibi görünse de iPad 2021 yine de görülmeye değer. Çok sayıda görüntülü görüşme yaparsanız, Apple’ın 1.2MP ön kamerayı 12MP sensöre yükselttiği için bu iPad’de önceki modellere kıyasla ne kadar net göründüğünüzden etkileneceksiniz. Ve bu lens Center Stage (Apple’ın görüntülü aramalarda hareket ettiğinizde sizi çerçeve içinde tutmak için yeni numarası) sayesinde daha akıllı.

A13 Bionic çip, iPadOS 15 daha akıllı hale geldiğinden ve LiveText (görüntülerden metin kopyalayıp yapıştırmanıza olanak tanır) gibi özellikler daha hızlı bir işlemciyle geliştirildiğinden hız için hoş bir güncellemedir. Bunun yanı sıra, yeni iPad önceki modele çok benziyor ve kablolu kulaklık kullanıyorsanız ve yine de USB-C yerine Lightning kablolarını tercih ediyorsanız bu harika, ancak mükemmel ikinci nesil Apple Pencil’ı veya dilek istiyorsanız o kadar da iyi değil.

scroll to top