Close

2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

2021'deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

2021'deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları, işlerinizi halletmenize ve hareket halindeyken daha üretken olmanıza yardımcı olur. Harika klavyeleri ve maraton seansları sırasında bakması rahat olan net, okunması kolay ekranları ile taşımaları kolaydır. Ayrıca, harika pil ömrüne sahipler.

Bir zamanlar, iş için bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, Lenovo ThinkPad’ler ve HP EliteBook’larla hemen hemen sınırlıydınız. Bunlar ofis çalışanları ve hareket halindeki iş adamları için hala harika dizüstü bilgisayarlar olsa da, mobil bileşenlerdeki son gelişmeler bize uzun ömürlü, güçlü ve bir evrak çantasına sığacak veya şık görünecek kadar ince, uygun fiyatlı ultra taşınabilir ürünlerden oluşan bir tampon mahsulü sağladı.

Aynı zamanda en iyi laptop soğutucu listemize de bakabilirsiniz. Tabii ki, işe hazır harika bir dizüstü bilgisayar için artık parmaklarınızın ucunda olan tüm seçeneklerle, buğdayı samandan ayırmak için biraz yardıma ihtiyacınız olacak. Satın alabileceğiniz 2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları bilgisayarları hakkındaki kılavuzumuzu okuyun.

En iyi fırsatlar stoklara girer ve tükenir ve her zaman uzun sürmez, bu nedenle  en güncel tasarruflar için indirim sezonlarından yararlanabilirsiniz. Bu konuda başlamadan önce küçük bir tip duymak istiyorsanız 2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları seçimleri yapar iken hafif ve taşınması kolay olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

İş için en iyi bilgisayarlar

İş için en iyi bilgisayarlar hangileridir? Şimdi yukarıda taşınabilirliği kolay olsun zaten demiştik. Bir de en önemlilerinden biri olan, depolama alanı. Yeterli depolama alanı bulunan bir iş için en iyi bilgisayarlardan aldığınızdan emin olmalısınız.

Şu anda hafif ve uzun ömürlü olması nedeniyle Lenovo ThinkPad X1 Nano’yu en iyi iş dizüstü bilgisayarı olarak öneriyoruz. Yalnızca 2 pound ile bu listedeki en hafif dizüstü bilgisayardır, ancak kod ve belgelerle çalışmayı kolaylaştıran yüksek 16:10 en boy oranıyla 13 inçlik net bir ekrana sığmayı başarır.

Ayrıca, yüz/parmak izi biyometrik kimlik doğrulaması, bir web kamerası kapatma anahtarı ve ThinkPad serisinin bilinen diğer tüm ticari gizlilik özelliklerine sahiptir. Tek büyük dezavantajı, bağlantı noktalarının olmamasıdır – yalnızca iki USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktasıyla, çok sayıda aksesuar takmak istediğinizde bir USB hub’ına yatırım yapmanız gerekebilir.

İş için en iyi bilgisayarlarınızın bir tablete dönüştürülmesini tercih ediyorsanız, harika bir alternatif olarak HP Spectre x360’ı öneriyoruz. Ultra hafif ThinkPad X1 Nano’dan yaklaşık bir kilo daha ağır olmasına rağmen, yalnızca 0,67 inç inceliğinde kaygan ve zarif bir cihazdır. Yine de Spectre x360 mükemmel performans, laboratuvarda test edilmiş 12 saatlik pil ömrü ve ince, şık bir pakette mükemmel bir ekran sunar. Ayrıca, toplantılar sırasında not almak (veya karalamak) için paketlenmiş bir kalemle birlikte gelir.

Hafif, uzun ömürlü bir iş dizüstü bilgisayarı arayan Apple hayranları, yeni M1 donanımlı MacBook Air’i almalıdır. Her zamanki gibi küçük ve hafif kalırken, MacBook Air serisi için yeni performans ve verimlilik seviyelerine ulaşır.

Lenovo ThinkPad X1 Nano

2021'deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları
2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

Lenovo ThinkPad X1 Nano, güçlü, uzun ömürlü ve taşıması kolay olduğu için harika bir iş dizüstü bilgisayarıdır. Yalnızca 2 pound ağırlığıyla Nano, bu listedeki en hafif dizüstü bilgisayardır, ancak 12 saatlik test edilmiş pil ömrüyle, şarj cihazına ihtiyaç duymadan bir günlük çalışma boyunca size yetecek kadar enerjiye sahiptir. Hareket halindeyken bağlantıda kalmanız gerekiyorsa, 4G/5G bağlantısı için ekstra ödeme de yapabilirsiniz.

Lenovo, performans veya kullanılabilirlikten de ödün vermedi. Tüm ThinkPad’lerin sahip olduğu standart güvenlik özellikleri paketine ve dayanıklılık derecelerine ek olarak, Nano’nun Intel 11. Nesil Tiger Lake işlemcileri, tonlarca üretkenlik için ihtiyacınız olan hızı sağlar ve klavyesi ThinkPad’e uygun hızlı ve rahat bir yazma deneyimi sağlar marka. Yine de, yalnızca iki Thunderbolt / USB-C bağlantı noktasına sahip olduğu için bir USB hub’ı paketlemek isteyebilirsiniz.

Apple Macbook Air 13” M1

2021'deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları
2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

Apple, M1 çipiyle dizüstü bilgisayarlarında devrim yarattı ve MacBook Air, bir çipi alan ilk cihazlardan biriydi. Bu çip, Air’in şimdiye kadar görülmemiş performansının yanı sıra inanılmaz pil ömrü sunar: Tom’s Guide pil testinde 14 saat 41 dakika sürmüştür. Ayrıca, MacBook Air’in web kamerası, sinyal işleme sayesinde her zamankinden daha net ve daha doğru renklere sahip ve Magic Keyboard yine de harika bir yazma deneyimi sunuyor.

Sonuç olarak, iş amaçlı bir MacBook’a ihtiyacınız varsa, M1 donanımlı MacBook Air’den daha iyisini yapmak için zorlanacaksınız. Güçlü, uzun ömürlü ve toplantı sunumlarından kahve dükkanı çalışma oturumlarına kadar her şeyin üstesinden gelebilecek kadar yetenekli.

Dell Xps 13

2021'deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları
2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

Dell XPS 13, mükemmel performansı, güzel ekranı ve zarif tasarımı sayesinde favori dizüstü bilgisayarlarımızdan biridir. Tüm bu güçlü yönler onu harika bir iş dizüstü bilgisayarı yapıyor ve pil ömrü benzer fiyattaki diğer dizüstü bilgisayarlar kadar iyi olmasa da, genellikle bir şarj cihazına ihtiyaç duymadan bir iş gününü tamamlamanız için yeterlidir.

Ayrıca, 2021’de Dell, XPS 13’ü 3.5K OLED dokunmatik ekran seçeneğiyle sunmaya başladı. Ödeyebiliyorsanız (genellikle birkaç yüz dolar ekstra, OLED olmayan 4K ekran yapılandırmasıyla aynı fiyat civarında), OLED’in derin, mürekkepli siyahları, canlı renkleri ve yüksek kontrast oranları gerçekten parladığı için yatırıma değer. XPS 13’ün ince çerçeveli InfinityEdge tasarımına monte edildiğinde.

Microsoft Surface Laptop 4

2021'deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları
2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

Microsoft Surface Laptop 4, şirketin amiral gemisi bir Windows dizüstü bilgisayara yaptığı en yakın şey olduğu için iş kullanımı için iyi bir seçimdir. Surface Laptop serisine yapılan bu 2021 eki, birinci sınıf bileşenleri ince bir kasaya yerleştirir ve bloatware içermeyen temiz bir Windows 10 kurulumu ile birlikte gelir.

Her yerden çalışmak için birinci sınıf bir Windows dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar 4 tam size göre. İyi boyutlandırılmış, tatmin edici tuşlara sahip rahat bir klavyeye ve bileklerinize tipik bir tamamen metal dizüstü bilgisayardan biraz daha fazla rahatlık sağlayan hoş bir Alcantara güverte seçeneğine sahiptir. Belgeleri daha rahat okumanıza ve düzenlemenize yardımcı olabilecek saygın 10+ saatlik pil ömrü ve ekranın uzun 3:2 görüntü oranı faktörü ve hareket halindeyken işlerinizi halletmek için harika bir dizüstü bilgisayarınız var.

 Acer Swift 3 (AMD)

2021'deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları
2021’deki en iyi iş dizüstü bilgisayarları

İşletmenizin bütçesi kısıtlıysa ve paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istiyorsanız, Acer Swift 3 şaşırtıcı derecede düşük bir fiyata harika performans alabileceğinizi kanıtlar. AMD donanımını bir araya getiren bu dizüstü bilgisayar, hafif bir tasarımda bol miktarda pil ömrü (11:09) sunar. Ayrıca, burada yukarıda listelenen bazı dizüstü bilgisayarlardan daha fazla bağlantı noktasına sahiptir: bir USB Type-C, HDMI ve bir USB-A. Ayrıca, bir parmak izi okuyucunuz da olur.

Klavye, sessiz ve tatmin edici tuşları sayesinde bir ofiste iş yapmak için de harika. Swift 3’ün ekranının daha fazla parlaklığa ve renge sahip olmasını ve hoparlörlerinin biraz daha hızlı olmasını diliyoruz. Ancak, bir bütçeyle işlerinizi halletmek istiyorsanız, AMD tabanlı Acer Swift 3’ün sunduğu değer ve performansla tartışmak zor.

scroll to top