Close

En iyi katlanabilir telefonlar 2022

En iyi katlanabilir telefonlar 2022

En iyi katlanabilir telefonlar 2022

En iyi katlanabilir telefonlar 2022 bir sarsıntı geçirdi. Şimdi bu LG telefonu iş çıkıldığı onunla onun çift ekranlı cihazlar alarak, Samsung katlanabilir telefon kategorisini hakimdir. Ancak Samsung’un en son katlanabilir ürünleri, daha fazla rekabet olsa bile telefon üreticisinin dönüş yapacağını kanıtlıyor.

Samsung’un en yeni modelleri – Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 – öncekilere göre büyük iyileştirmeler sunuyor. Her iki telefonu da inceledik ve onları şu anda satın alabileceğiniz en iyi katlanabilir telefonlar olarak önermek konusunda rahatız.

Samsung ve diğer telefon üreticileri nihayetinde en iyi katlanabilir telefonları niş cihazların ötesine taşımayı ve onları ana akım çekiciliğe sahip telefonlara dönüştürmeyi hayal ediyor. Galaxy Z Flip 3’ün daha düşük fiyatı, 1.000 dolardan daha düşük maliyetli ilk katlanabilir telefon olduğu için bunu gerçekleştirebilir. Galaxy Z Fold 3’e S Pen desteğinin eklenmesi, özellikle Galaxy Note phablet hayranları için bu telefonu daha çekici hale getirebilir.

Samsung, Microsoft Surface Duo 2’den bir miktar hızlandırılmış rekabetle karşı karşıya ve bu da öncekini de geliştiriyor. Bu arada, Google’ın gelişmiş geliştirme aşamalarında katlanabilir bir Pixel’e sahip olduğuna dair söylentiler dolaşmaya devam ediyor, ancak aksi yöndeki söylentilere rağmen bu cihazı 2022’den önce görmemiz pek mümkün değil. Bu nedenle, aşağıdaki telefonlar şu anda satın alabileceğiniz En iyi katlanabilir telefonlar 2022 olmaya devam ediyor.

Katlanabilir bir telefonda nelere dikkat edilmelidir?

Katlanabilir bir telefonda nelere dikkat edilmelidir? Katlanabilir bir telefon satın almadan önce, standart bir telefonun yapamayacağı bu tür bir cihazın sizin için neler yapabileceğini düşünmeniz gerekir. Katlanabilir bir telefonun daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacağını düşünüyorsanız, cihazın yapısına dikkat ettiğinizden emin olun.

Galaxy Fold ve orijinal Motorola Razr gibi ilk katlanabilir telefonlar, bu telefonları kaydırmamıza neden olan tasarım tuhaflıklarına sahipti. Yine de Galaxy Z Fold 2 ile Samsung, telefonun günlük kullanıma daha dayanıklı olmasını sağlayan bazı kritik değişiklikler yaptı. (O zaman bile, hala suya dayanıklı değil – bu özellik Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’e kadar gelmedi.)

Katlanabilir bir telefonda nelere dikkat edilmelidir? Bu yüzden katlanabilir bir telefonun menteşesini araştırın ve bir telefon üreticisinin cihazın kaç kez açılıp kapanacağını söylediğini araştırın. Katlanabilir bir telefon satın alırken göz önünde bulundurulması gereken iki ekran vardır – daha büyük dahili ekran ve genellikle cihazın dışında bulunan ikincil ekran. Bu dış ekranla neler yapabileceğinizi öğrenin.

Tüm uygulamaları çalıştırabilir misiniz yoksa yalnızca bildirimler ve birkaç başka özellik için mi orada? Peki ekran, Samsung’un kapak ekranında kullandığınız uygulamanın cihazı açtığınızda sizi beklediği süreklilik özelliği gibi bir özelliği destekliyor mu?

Boyutun yanı sıra, kapalı bir katlanabilir telefonun yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz bir şey olduğundan emin olmak isteyeceksiniz – geleneksel telefonları değerlendirmek için kullandığınız kriterlerin çoğuna bakıyorsunuz. Katlanabilir bir telefonda nelere dikkat edilmelidir? Buna işlemci, kameralar ve özellikle pil ömrü dahildir. Ne de olsa, katlanabilir bir telefonda genellikle gücü açık tutmak için birden fazla ekran vardır.

Akıllı telefon dünyasında katlanabilir telefonların oldukça yeni bir kategori olduğunu ve bu segmentte çok fazla değişiklik görmeyi beklediğimizi unutmayın.

Samsung Galaxy Z Fold3

En iyi katlanabilir telefonlar 2022
En iyi katlanabilir telefonlar 2022

En iyi katlanabilir telefonlar 2022 listemizin ilk sırasında, Samsung Galaxy Z Fold 3, her iki ekranı için 120Hz yenileme hızı gibi hoş yeni özellikler eklerken, önceki modellerle ilgili bazı eleştirilere yanıt vererek katlanabilir telefonlar için standardı belirlemeye devam ediyor. Bu katlanabilir telefonun geliştirilmiş dayanıklılığı – artık suya dayanıklılık için IPX8 derecesine ve daha dayanıklı bir ekrana sahip – bazı insanların Galaxy Z Fold’un günlük kullanımın zorluklarına dayanıp dayanamayacağına dair endişelerini azaltacak.

Samsung ayrıca, yazılımlarının Galaxy Z Fold 3’ün benzersiz 7,6 inç katlanır ekranı için optimize edilmesi için daha fazla uygulama üreticisiyle çalıştı. Galaxy S21 Ultra’da olduğu gibi isteğe bağlı kalsa da Galaxy Z Fold 3’e S Pen desteği eklendi. Bu, telefonun kendisinde yuva olmadığı için S Pen’in yanı sıra kalemi tutmak için bir kılıf için ekstra ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Ancak Galaxy Z Fold 3’ün büyük ana ekranı, çizim yapmak ve not yazmak için size bolca alan sağlıyor. En güçlü katlanabilir telefonu ve genel olarak en iyi üretkenliği artıran cihazlardan birini istiyorsanız, yüksek fiyat etiketi ile başa çıkabilmeniz koşuluyla Galaxy Z Fold 3 iyi bir seçimdir.

Samsung Galaxy Z Flip3

En iyi katlanabilir telefonlar 2022
En iyi katlanabilir telefonlar 2022

En iyi katlanabilir telefonlar 2022 listemizin ikinci sırasında, Galaxy Z Flip 5G’nin yerini alan yeni Galaxy Z Flip 3, bu sefer her şeyi daha iyi yapıyor. Telefon sadece eskisinden daha dayanıklı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kapak ekranı da büyük ölçüde geliştirildi. Artık daha büyük ve daha fazla bilgi gösteriyor.

Flip 3’ün tasarımı, kare kenarları ve güzel renk seçenekleriyle daha akıcı. Ayrıca Snapdragon 888 işlemci de dahil olmak üzere bazı dahili yükseltmelere sahiptir. Ancak kameralar ve pil aynı kalıyor – Galaxy Z Flip 3’te telefoto lens yok.

Flip 3, şimdiye kadarki en uygun fiyatlı katlanabilir, ancak dezavantajları var. Özellikle pil ömrü çok iyi değil. Ekranların ortasındaki kıvrım oldukça belirgin kalıyor, parmağınızı üzerinde sürüklediğinizde veya ışık tam olarak yakalandığında fark ediliyor. Galaxy Z Flip 3, muhtemelen daha uygun başlangıç ​​fiyatı nedeniyle çoğu kişinin dikkat etmek isteyeceği katlanabilir bir model. Bir görünüm ve çoğu cebe sığacak şekilde düzgünce katlanır.

Motorola Razr 5G

En iyi katlanabilir telefonlar 2022
En iyi katlanabilir telefonlar 2022

En iyi katlanabilir telefonlar 2022 üçüncü sırasında ise, Motorola, Samsung’un Galaxy Z Fold 2 ile yaptığı Motorola Razr 5G ile aynı numarayı yapabileceğini umuyor – daha başarılı bir devam filmi ile cansız bir ürün çıkışını takip ediyor. Orijinal Razr, yesteryear’ın flip telefon tasarımlarına geri dönen şık görünümlü bir telefondu. Ancak yapı kalitesi etkilemedi, kamera hayal kırıklığına uğradı ve telefon, pil testimizde sadece 6 saat sonra tükendi.

Motorola, Razr’ın 5G versiyonuyla bu sorunların bazılarını ele almış görünüyor; bu, konik bir çene, dayanıklı menteşe ve kapatıldığında telefonun iki tarafını aynı hizada tutan gözyaşı damlası katlanmış ekran gibi önemli tasarım değişiklikleri getiriyor. Dış Hızlı Görünüm ekranı artık hareket kontrollerini destekliyor ve bu ekranı daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz. Daha güçlü bir Snapdragon 765G işlemci, 5G bağlantısı eklerken performansı iyileştirmelidir.

scroll to top