Close

En iyi lastik markaları 2022

En iyi lastik markaları 2022

En iyi lastik markaları 2022

En iyi lastik markaları 2022 listemizi sizler için hazırladık.. Dünyanın En İyi Lastik Markasını  belirlemek aracımız yolda ne kadar güvenli gittiğini belirlemek ile aynıdır. Bu yüzden aracağınıza lastik almak istediğinizde, lastik markasının ne olduğu çok önemlidir. En iyi lastik markaları 2022 hangileri ve lastik seçiminde dikkat etmemiz gereken ana konuları inceleyeceğiz.

Aracınızı engebeli bir arazide veya sert bir havada sürmek zor olabilir. Lastikler yeterince iyi değilse, patlamalara veya aşınmalara maruz kalma riskini taşır. Burada, en iyi lastik şirketlerini bulmaya çalışıyorsanız, önde gelen lastik üreticilerinden bazılarını sizler için listeleyeceğiz.

En iyi otomobil lastiklerini üreten ve satan bir çok büyük lastik şirketi olmasına rağmen, bazıları düşük kaliteli, savunmasız lastiklerle kar elde etmeye çalışıyor. Bu nedenle, lastik satın alırken, size aşağıda  En iyi lastik markaları 2022 götereceğimiz saygın bir şirketten satın aldığınızdan emin olun. Hadi bir bakalım!

En iyi otomobil lastiği, bulunduğunuz şehrin yol durumuna, hava durumuna göre olarak değişkenlik gösterir. En iyi lastik markaları 2022 arasında Lassa, Dunlop, Michelin, Pirelli, Continental, Goodyear gibi markalar bulunmaktadır.

Sizin için en iyi otomobil lastiği seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey, aracınızı kullandığınız bölgedir. Örneğin, siz aracınızı karlı koşullarda kullanmıyorsanız ya da bulunduğunuz bölgenin hava sıcaklıkları 7 derecenin altına inmiyorsa kış lastiği satın almanız gereksiz bir satın alma olacaktır. Ancak bulunduğunuz bölgeye kar yağıyor ve kışları 7 derecenin altına iniyorsa kış lastiğine sahip olmanız gerekir. Aynı şekilde kullandığınız aracın sınıfı da önemlidir. SUV bir araçla binek araca elbette ki farklı lastikler gerekir. Aracınız için doğru lastik ebatı kullanmalısınız

En iyi 7 lastik markası 

En iyi 7 lastik markasını gelin birlikte inceleyelim,. Otomobillerde güvenlik standartları, tamamen olmasa da, kullandığınız lastiğin kalitesine bağlı değişir. Dünyada birinci sınıf olan birçok lastik markası var. En iyi lastik üreticileri ise tehlikeli durumlar söz konusu olduğunda, tüm yol boyunca sağlam bir tutuş sağlayanlardır.

Aracınızı engebeli bir arazide veya soğuk bir havada sürmek zor olabilir. Hatta lastikler yeterince iyi değilse, patlamalara maruz kalma riski de artar.

En iyi 7 lastik markasının ürettiği lastikleri ve satan birçok büyük lastik markası olmasına rağmen, bazıları düşük kaliteli, lastiklerle kar elde etmeye çalışmaktadır. Bu nedenle, lastik satın alırken dikkatli olmak gerekir.

Araç lastikleri ne zaman değiştirilmeli?

Lastiklerin kullanım ömrü genellikle 50.000 km ya da 5 yıl sürüyor. Elbette kullanım durumuna bağlı olarak bu süre artıp azalsa da ortalama olarak bu zaman zarfında lastiklerin değiştirilmesi gerekiyor. Ancak bazı durumlarda araç kullanımı az olsa dahi lastiğin değişmesi gerekebiliyor. Yanağında ya da sırtında deformasyon ve çatlamaların olup olmaması, lastiğinizin ömrünü gösteriyor. Eğer deformasyon varsa lastiği değiştirmek gerekiyor. Ayrıca sürüş güvenliği ve konforu için haftada 1-2 kere lastik basıncını kontrol ederek ve her 10.000 km’de lastik yerlerini değiştirerek kullanım ömrünü uzatmak da mümkün. Bunun için ön ve arka lastiklerin yerini değiştirmek en pratik yöntem.

Lastik seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Lastik seçerken dikkat edilmesi gerekenler  vardır. Bu detaylara dikkat edildiği sürece lastik alışverişi sırasında ve sonrasında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bu kıstasları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Lastiği araca uygun bir şekilde seçmek en önemli kuraldır. Aksi takdirde satın aldığınız lastik, arabanıza uyum sağlamaz ve size hem para hem de zaman kaybı yaşatır.
  • Orijinal ekipman işaretlemeleridir. Şöyle anlatalım; Mercedes-Benz ve BMW gibi birçok araç markasının orijinal ekipman lastikleri her daim tercih edilmelidir. Aynı zamanda lastik etiketlerinde yer alan homologasyonlara da dikkat etmekte fayda vardır.
  • İklim koşullarına göre tercih etmeniz gerekir. Kış mevsimi için kış lastiği kullanmak zorundasınız. Bu yüzden buzlu yolda kış lastiği olmadan yol alamazsınız. Bunun için ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz.
  • Markaya dikkat etmelisiniz. Adını sanını hiçbir şekilde duymadığınız, rastgele bir firmadan lastik satın almamalısınız. Aksi takdirde güvensiz bir ürün kullanarak kazalara neden olabilirsiniz. Herkesten ve her yerden duyduğunuz markaları tercih edin.

 

Mükemmel yol tutuşu ile Continental

En iyi lastik markaları araştırmamızda sıradaki ürün, Continental 205/55r16 91t. Özel kauçuk yapısı soğuk havalarda esnekliğini koruyarak yakıt verimliliğine destek olurken, aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Ayrıca üretiminde kullanılan kaliteli malzeme ile daha fazla kilometre ömrü sunuyor. Lastiğin sırt blokları ve yönlü dış deseni, güçlü fren performansı ve yol tutuşu sergiliyor. Bu sayede, güvenli araç kullanımı için gereken desteği size veriyor. Ürünün geniş V şekli, lastik üzerindeki suyun hızla tahliye edilmesini sağlayarak kaymanın önüne geçiyor. Lastik seçerken dikkat edilmesi gerekenlerİ biliyorsanız bu lastik tam size göre

En iyi lastik markaları 2022
En iyi lastik markaları 2022

Canınızı koruyacak Goodyear

Sizin için seçtiğimiz araç lastik tavsiyelerinden biri de Goodyear 205/55 R16 91V. Ürün, ıslak zeminde fren mesafesini en aza indirerek güvenli ve konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. Sağlam yol tutuş özelliği, oluşabilecek kaza risklerini minimize ediyor. Wearcontrol teknolojisi kontrollü aşınma sağlayarak uzun süreli kullanım imkanı sunarken, yakıt tüketimini %18 oranında azaltarak aile ekonominize yardımcı oluyor. Ürünün jant koruması, sürtmelerden kaynaklı hasarlara karşı yüksek koruma sağlıyor. Lastik, 69 dB ses düzeyi ile gürültünün önüne geçerek sessiz bir kullanım fırsatı sunuyor.

En iyi lastik markaları 2022
En iyi lastik markaları 2022

 

En sevilen lastik Bridgestone

En iyi oto lastiklerinden biri de Bridgestone 205/55r16 91h. Ürün kaliteli kauçuktan üretildiği için uzun bir kullanım ömrüne sahip. Lastiğin kalın tırtıkları, çamurlu ve kayalık arazilerde olağanüstü çekiş sağlarken güvenli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Yüksek kavrama özelliği ile aracın performansının artmasına destek veren ürün, korozyona karşı dirençli olduğu için kolay kolay paslanmıyor. Kış aylarının zorlu yol koşullarında optimum performans gösteren lastik aynı zamanda yakıt verimliliği de sağlıyor.

En iyi lastik markaları 2022
En iyi lastik markaları 2022

Şık tasarımıyla aracınızın havasını değiştiren Dunlop

Şık tasarımıyla aracınızın havasını değiştiren Dunlop 225/55 R18 102t Xl Grandtrek, sizin için seçtiğimiz son ürün. Lastik, kaygan zeminlerde etkili frenleme yapmanıza olanak vererek muhtemel kazaların önüne geçiyor. Mükemmel kar çekiş özelliği sayesinde üstün direksiyon hakimiyeti sağladığı için zorlu hava koşullarında güvenli araç kullanım imkanı sunuyor. Sağlam yol tutuşu, aracın kaymasını engelleyerek aracın kontrolünü tamamen size veriyor. Kauçuk malzemeden üretilen lastik, uzun yıllar boyunca sağlam kaldığı ve yakıt tasarrufu sağladığı için aile ekonominize destek oluyor.

En iyi lastik markaları 2022
En iyi lastik markaları 2022

En İyi Lastik Markalarından Pirelli 

Pirelli hem uygun fiyatli hemde yüksek kalitede bir konfor sağlayan lastik markasıdır.

Pirelli, en iyi lastik firmaları listesindeki bir sonraki isim. Ayrıca günümüzde, Michelin, Bridgestone, Goodyear ve Continental markalarının hemen arkasında, dünyanın en büyük ve en eski lastik markalarından biri olarak tanınmaktadır. Pirelli’nin ürünleri, süper otomobiller için üretilmiş yüksek performanslarıyla iyi bir üne sahiptir. Ancak, düşündüğünüz kadar maliyetli olmadığı için SUV veya sedan için bir Pirelli lastiği de satın alabilirsiniz. Ek olarak Pirelli, mükemmel bir lastik ömrü garantisine sahiptir. Pirelli’nin en büyük dezavantajı, bu markanın kamyonlar için üretim eksikliğidir.

En iyi lastik markaları 2022
En iyi lastik markaları 2022

Cooper Jipler için vazgeçilmez

Uzmanlaşmış Amerika’dan gelen bir şirkettir. Ayrıca Şirketin sloganı “İki isimli lastik… şirket ve onu yapan adam”. Cooper Tire and Rubber Company, günümüzde sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen mükemmel ürünler sunan ve rekabetçi bir fiyatla mükemmel performans sunan büyük bir marka portföyüne sahiptir. Ayrıca Cooper markasının yanı sıra Global Cooper şirket ağı, Dick Cepek, Mickey Thompson, Avon Tyres, Starfire Roadmaster, Dean, Mastercraft,… Bu arada bir çok farklı markanın lastiklerini üretir ve tasarlar. Lastik seçerken dikkat edilmesi gerekenlerİ anladıysak bu lastiği kaçırmayın ..

En iyi lastik markaları 2022
En iyi lastik markaları 2022

Konforlu kullanım sunan Lassa 

Güvenli sürüş için özel olarak tasarlanan Lassa 205/55 R16 91h, mükemmel dayanıklılığa ve yüksek aşınma direncine sahip. Alüminyum jantlar ve kauçuk lastikler sayesinde uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım imkânı sunan bu ürün, kaymaz özelliği sayesinde güçlü yol tutuşu sağlarken esnek bir sürüş sağlıyor. Su ve çamuru hızlı tahliye etmesi için tasarlanan olukları, zemin ile etkileşimin artmasını sağladığı için savrulmaları engelliyor.

En iyi lastik markaları 2022
En iyi lastik markaları 2022

 

scroll to top