Close

En iyi macbook 2022

En iyi macbook 2022

En iyi macbook 2022

En iyi macbook 2022 hakkında konuşacağız. Sizin ve ihtiyaçlarınız için en iyi MacBook’u bulmak zor, özellikle de Apple tamamen yeni işlemcilere ve farklı bir tasarıma sahip yeni MacBook Pro modellerini piyasaya sürüyor. Artık M1 Pro ve M1 Max’in katıldığı Apple M1 çipi ile bildiğimiz gibi MacBook’lar değişiyor.

Ancak en iyi MacBook’lara daha yakından baktığınızda, tek bir boyutun herkese uymadığını görebilirsiniz. Birçoğunun M1 tabanlı MacBook Pro için daha fazla ödeme yapmasının belirli nedenleri var ve daha yeni 14 ve 16 inç sistemlerde M1 Pro ve M1 Max arasında bir seçeneğiniz var. En iyi macbook 2022 incelemelerimiz için okumaya devam edin!

Apple’ın M1 donanımlı MacBook Air 2020 , genel olarak en iyi macbook 2022 için en iyi önerimizdir. Apple M1 çipi, Air’i beklediğimizden daha hızlı hale getiriyor ve güç verimliliği, şarjla 14 saatten fazla dayanan çok daha uzun pil ömrü sağlıyor.

Ancak 16GB’tan fazla RAM’e ihtiyacınız varsa veya 4 Thunderbolt USB-C bağlantı noktası (2 değil) istiyorsanız, bu konuşma daha karmaşık hale gelir ve Intel tabanlı MacBook’lara da bakmak isteyeceksiniz.

Henüz duyurusu yapılan 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro‘yu henüz incelemedik . (Kısa bir süre sonra incelemeler bekliyoruz.) Ancak yeni modellerin Touch Bar’ı terk ettiğini, MagSafe ve SD bellek okuyucuyu geri getirdiğini ve genel olarak daha ince çerçeveler için ön ekrana bir çentik eklediğini biliyoruz. Ve evet, dikkate alınması gereken M1 Pro ve M1 Max yongalarından gelen performans artışı da var.

Bunun ötesinde, geçen yıl piyasaya sürülen M1 modelinin üst düzey bir versiyonu gibi görünen MacBook Air bahsediliyor. En azından daha küçük çerçeveler ve MagSafe şarjı bekliyoruz. En iyi macbook 2022 listemize yaklaştık.

Hangi Macbook’u almalıyım?

Hangi Macbook’u almalıyım? Değerlendirme yapabileceğiniz birçok önemli nokta bulunmaktadır. Hadi şimdi birlikte hangi Macbook’u almalıyım? sorusunu cevaplamaya başlayalım!

  • Performans: Dizüstü bilgisayarlarınızın sınırlarını zorlamadığınızı biliyorsanız, MacBook Air’i ve giriş seviyesi modelini alın. 8 çekirdekli M1 çipi ve 8 GB RAM’i hızıyla sizi şaşırtacak. Aynı anda çok sayıda uygulamayı açık tutarsanız, bu RAM’i 16 GB’a yükseltin. Daha zorlu uygulamalarla çalışanlar, 16 GB RAM’e sahip M1 MacBook Pro’yu (en sevdiğiniz uygulamaların Apple silikon için güncellenip güncellenmediğini kontrol edin) almak isteyecektir veya 32 GB RAM’e sahip Intel tabanlı bir MacBook almayı düşünecektir. . Depolama, sıralamada hızlıdır.
  • Grafikler ve oyun: M1 tabanlı MacBook’lar için 7 çekirdekli veya 8 çekirdekli entegre GPU alırsınız ve 8 çekirdekli sürümde harika sonuçlar gördük – bu nedenle Mac’inizde oyun oynamak istiyorsanız yükseltin. Evet, artık Mac’te ciddi video oyunları oynayabilirsiniz. Etkileyici.
  • Boyut ve ağırlık: 13 inç MacBook Air ve Pro, Air’in yalnızca kama şekli ve biraz daha hafif olmasıyla ayırt edilir. MacBook Pro (M1 için 3,0 pound, Intel için 3,1 pound), 2,8 pound MacBook Air’den 0,2 – 0,3 pound daha ağırdır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 4,3 pound daha ağır olan 16 inç MacBook Pro, çantasındaki ağırlığı umursamayan veya sık sık hareket etmeyenler için en iyisidir.
  • Pil ömrü: M1 MacBook Pro, 16:32’lik bir Tom’s Guide pil testi süresi yayınlayan, mevcut en uzun ömürlü MacBook’tur. Bu, M1 Air (14:41), Intel tabanlı 13 inç Pro (10:21) ve 16 inç Pro’yu (10:55) yener.

Macbook Air M1

En iyi macbook 2022
En iyi macbook 2022 – En iyi macbook 2022

MacBook Air çoğu insan için her zaman en iyi MacBook’du, ancak şimdi her zamankinden daha fazla insan için daha iyi. Apple’ın MacBook Air’deki M1 çipinden başlayarak Intel işlemcilerini kendi Apple Silicon ile değiştirme kararı ciddi ödüller alıyor. Bu dizüstü bilgisayarın Tom’s Guide pil testinde 14 saat 41 dakikalık pil ömrü, şimdiye kadar bir MacBook Air için en iyisidir. Ayrıca, M1, ciddi oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmesi için çılgın hızlı performans sunar.

M1 çipi netliği ve renk doğruluğunu artırmak için sinyal işleme püf noktaları sağladığından MacBook Air’in web kamerası da yükseltildi. Ve elbette, Sihirli Klavye hala burada ve bu da rahat bir yazma deneyimi sunuyor. Dolby Atmos ses desteği, bazı filmlerin ve TV şovlarının eskisinden daha iyi ses çıkaracağı anlamına gelir. MacBook Air artık ortalama Apple kullanıcınız için en iyi MacBook değil, aynı zamanda dizüstü bilgisayarların kralı unvanına yıllardır olduğundan daha yakın.

MacBook Pro 14 inç

En iyi macbook 2022
En iyi macbook 2022 – En iyi macbook 2022

Yeni 14 inç MacBook Pro, 1) bütçeniz ve 2) daha fazla bağlantı noktasına ihtiyacınız varsa alacağınız Mac’tir. Bunun nedeni, 120 Hz yenileme hızına sahip yeni Liquid Retina XDR ekranının muhteşem olmasıdır. En sevdiğiniz filmler ve diğer her şey daha iyi görünecek. Oh, ve yeni M1 Pro (ve daha pahalı M1 Max) yongaları, tüm gün pil ömrü sağlarken her zamankinden daha fazla hız sunar.

Bunun da ötesinde, Apple MacBook Pro’ya MagSafe şarj, HDMI çıkışı ve bir SD bellek okuyucu getirdi. Bu, bir ekrana bağlanmak veya harici bellek kullanmak için bir USB-C dongle getirmeniz gerekmediği anlamına gelir. Bununla birlikte, hala USB-A yok, bu da Apple’ın geri getirme planı olmadığını anlamaya başladığımız bir şey.

Diğer dikkate değer değişiklikler arasında, fiziksel F1-F12 tuşlarıyla değiştirilen Dokunmatik Çubuğun (değerini hiçbir zaman kanıtlamayan) ölümü yer alıyor. Apple ayrıca dahili web kamerasını 720p’den 1080p’ye yükseltti. MacBook Pro 2021 kesinlikle tekrar Pro düzeyinde bir dizüstü bilgisayar gibi geliyor.

Macbook Pro 16 inç

En iyi macbook 2022
En iyi macbook 2022 – En iyi macbook 2022

Hepsini istiyor musun? O zaman, şok edici miktarda performans sunan M1 Pro veya M1 Max yongalarını destekleyen canavar gibi 16 inç MacBook Pro’yu arıyor olabilirsiniz. Önceki intel tabanlı modele göre bir yükseltme olan bu model, muhteşem mini LED Liquid Retina XDR ekranlara daha fazla alan sağlamak için daha ince çerçevelere sahiptir. Çentiğin üstesinden geldiğinizde, özellikle 120Hz yenileme hızıyla, kontrastı ve pürüzsüzlüğü karşısında büyüleneceksiniz.

Bunun da ötesinde, profesyonellerin talep ettiği bağlantı noktalarının iadesini alırsınız. Bu yalnızca güvenlik odaklı MagSafe 3 şarj bağlantı noktası değil, aynı zamanda ekranlara bağlanmak için HDMI çıkışı ve gerçek anlaşmalı kameralar için bellek kartlarını bağlamak için bir SD bellek okuyucusu.

Oh, ve MagSafe’in USB-C şarjını resimden çıkaracağını düşünmeyin: MacBook Pro’nun Thunderbolt 4/USB4 bağlantı noktaları üçlüsü de güç çekiyor. Bunun da ötesinde, 1080p bir web kameranız, geliştirilmiş bir üçlü mikrofonunuz ve mükemmel bir altı noktalı hoparlör sisteminiz var.

scroll to top