Close

En iyi motosiklet botları 2022

En iyi motosiklet botları 2022

En iyi motosiklet botları 2022

En iyi motosiklet botları 2022 hangileridir? Motosiklet botları güvenlik açısından kaval kemiği ve bilekleri koruyacak şekilde uzun botlar seçilmelidir. Ayağınızı pedala daha rahat yerleştirmeniz ve fren kontrolünü rahatça idare edebilmeniz için çok az topuk çıkıntısı olması idealdir.

Ayrıca ekstra parmak ve topuk koruması olanlardan da tercih edebilirsiniz. Yan taraflarında görünürlüğünüzü arttırıcı reflektif materyal olması güvenliğinizi arttırır, bu özelliği siz de bota sonradan ekleyebilirsiniz. 

Kışın su geçirmez göre kışlık botlar ayaklarını kuru ve sıcak tutarlar. Yazın motosiklet botu giyilir mi demeyin. Hava alabilirliği yüksek mesh kumaşlardan yapılan fileli yazlık botlar da mevcuttur. Yaz kış fark etmez, en güvenlisi hangisi derseniz en iyi motosiklet botları 2022 listemiz aşağıda hemen bakmalısın! .

Motosiklet botlarında dikkat etmeniz gereken bir başka nokta, nasıl kapandığıdır. Bağcıklı botlar ile rahat ediyor olabilirsiniz, ancak bu botlar bağcıkların takılabilme ihtimali ile tehlike yaratacağından, motosiklet kullanımında önerilmez. Özellikle kışın birkaç kat giyinme ihtimalinize karşı, botlarınızın cırt bantlı olması fermuarlı olmasından daha kullanışlı olabilir, bu sayede paça genişliğine göre cırt bantı ayarlamak mümkün olur.

Motosiklet Botu Modelleri

Motosiklet botları kauçuk ağırlıklı olacak şekilde üretilir. Böylece tabanlar yağa karşı dayanıklı tasarlanır. Ayrıca en iyi motosiklet botları 2022  sürücülerin pedallara rahat bir şekilde basabilmesine olanak tanır. Yan kısımlar da bir kaza anında darbeyi emecek şekilde üretilir. Motosiklet botları yazlık ve kışlık olacak şekilde mevsim şartlarına uygun olarak üretilir.

Kışlık motosiklet botları dışarıdan gelen soğuk havayı ve suyu geçirmez. Böylece olumsuz hava koşulları sürücülerin ayaklarını etkilemez. Yaz aylarında motor botu giymenin zorluklarını ortadan kaldırma amacıyla yazlık motor botu tasarlanmıştır. Yazlık motosiklet botu ayaktaki nemi dışarıya atacak şekilde tasarlanır. Ayaklarınız hava alır ve terlemez ya da koku yapmaz.

Dainese R Trq

En iyi motosiklet botları 2022yi  listelediğimiz içeriğimize Dainese R Trq ile başlıyoruz. Vites geçişleri için ön kısım üzerinde ek parçalar bulunan bot, bu sayede daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Bilek, ön ve arka güçlendirilmiş korumaları sayesinde güvenliği en üst düzeyde tutan ürün aynı zamanda su ve rüzgar geçirmeye dayanıklıdır. Bu sayede havanın kötü olduğu zamanlarda bile üşümeden motorunuzu sürebilirsiniz

En iyi motosiklet botları 2022
En iyi motosiklet botları 2022

Scoyco MBM006 Cross

Parmak uçları için çelik korumaya sahip olan Scoyco MBM006 Cross, bu sayede olası bir kaza durumunda sizi etkili bir şekilde koruyor. Burkulma önleyici tasarımıyla daha güvenli bir kullanım sunan ürün aynı zamanda tamamen deri olması sayesinde konforu en üst düzeye çıkarıyor.

En iyi motosiklet botları 2022
En iyi motosiklet botları 2022

AlpineStars 

Üst düzey uyum ve konfor için yenilenen tasarımıyla karşımıza çıkan AlpineStars , su geçirmez yapısı sayesinde soğuk havalarda kullanım için idealdir. Üstün havalandırma için nefes alabilir malzemelerle kaplanan ürün, bu sayede sıcaklığın çok da düşük olmadığı zamanlarda terleme yapmıyor. Ayrıca şin plakasının altında takviyesi olan botun darbelere karşı olağanüstü bir koruma sağladığını belirtelim.

En iyi motosiklet botları 2022
En iyi motosiklet botları 2022

Tcx Jupiter 4 Gore

Motosiklet bot tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimize Tcx Jupiter 4 Gore ile devam ediyoruz. Tüm motosiklet tarzlarında kullanılabilir yapısı sayesinde öne çıkan bot, suya dayanıklı iç membranıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İtalya’nın ünlü tasarımcıları tarafından dizayn edilen ürün, süet deri ve hava alabilen airtech kumaşıyla üstün konfor sağlıyor. Son olarak dahili vites değiştirme pedi ile gelen botun petrol ve yağ sızıntılarında kaymayacağını söyleyelim.

En iyi motosiklet botları 2022
En iyi motosiklet botları 2022

Uygun fiyatlı dayanıklı motosiklet botu

Uygun fiyatlı dayanıklı motosiklet botu hangileridir? Motor sürerken bir düşme anında ortaya çıkabilecek ayak sakatlanmalarını en aza indirir. Sürücüler bir kaza anında zemine sürtebilir ya da motosiklet sürücülerin üzerine devrilebilir.

Bu durum için özel olarak tasarlanan motor botları ayakları ve ayak bilekleri tam olarak kavrayarak yüksek koruma sağlar. Bir kaza anında burun, dış, iç, kaval kemiği, topuk zarar görmez. Farklı tasarım özelliklerine sahip motosiklet botları içinde kısa ve uzun modelleri tercih edebilirsiniz.

Uzun motosiklet montları kaval kemiğiniz için yüksek güvenlik vadeder. Motosiklet botları patlama, yanma, darbe ve yırtılma gibi durumlara karşı dayanıklı olacak malzemelerden üretilir. Ayrıca bu ürünlerin dikişleri de sağlam yapılır. Tabanları sert ve kaymaz olan botlarda esnek bölümler bir kaza yaşanması durumunda tüm darbeyi dağıtır. Böylece kaza anında kaval kemiği ve ayak bileği koruma altına alınmış olur.

Motosiklet botu fiyatları; üründe kullanılan malzemeye, teknik özelliklerine, tasarımına ve markasına göre değişir. En kaliteli motosiklet botlarını en uygun fiyatlı dayanıklı motosiklet botunu  satın almak istiyorsanız sitemizde yer alan seçenekleri hemen inceleyebilir ve uygun fiyatlı dayanıklı motosiklet botu satın alabilirsiniz

Satın alacağınız motosiklet botu öncelikle ayağınıza tam oturmalı ve zarar görecek bölgeleri kavramalıdır. Büyük bot satın alırsanız ayağınızdan çıkma sorunu yaşayabilirsiniz. Ayağınızı kavrayan bir bot modeli sizin için daha uygun bir seçim olacaktır. Aradığınız tüm motor botlarını ürünlerimiz arasından bulabilir ve uygun fiyatlı dayanıklı motosiklet botunun kaliteli markalara ait ürünlerini satın alabilirsiniz.

Motosiklet Botu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Motosiklet Botunu Almalıyım? 

Kazalarda, ayak ve ayak bileğini korumak için özel tasarlanan motosiklet botları, farklı modellere sahiptir. Yazlık kısa motosiklet botları, kışlık uzun motosiklet botları, racing botlar, enduro ve cross motosiklet çizmelerinden motorunuzun tipine ve kullanacağınız mevsime göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Motosiklet Botlarının Bedenleri Nasıldır, Bot Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet botlarının bedenleri normal ayakkabı numaranızla aynıdır. Ancak motor botlarının marka ve modellere göre kalıpları değişebilir bu yüzden mutlaka ayağınıza oturan ve fazla sıkmayan uzun sürüşlerde rahatsız etmeyecek şekilde numaranızı tercih etmelisiniz.

Motor Botu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İyi bir motosiklet botunun burun, topuk, bilek ve kaval kemiği koruması olması şarttır. Ayrıca kaydırmaz tabanlı bir malzemeden yapılmış olması kaygan zeminlerde yere daha sağlam basmanızı sağlayacaktır.

Motosiklet Botlarının Ömrü Ne Kadardır?

İyi bir motosiklet botu, uzun süre bir kazayla karşılaşılmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet botunun, koruma noktaları zayıflamışsa ve kopmaya başlamışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor anlamına gelir.

scroll to top