Close

En iyi olta markaları 2022

En iyi olta markaları 2022

En iyi olta markaları 2022

En iyi olta markaları 2022 denilince akla hangi oltalar gelir? Balık tutmak hiç şüphe yok ki en keyifli avcılık türlerinden birisi. Olta balıkçılığı günlük hayatın yoğun temposu içerisinde en efektif stres atma yöntemlerinden birisi. Aynı zamanda uzun süren bir aktivite olduğundan kişiye sabırlı olmayı öğretiyor.

Oltayı fırlatmak, uzun süreler elde tutmak, balık yakalandığı zaman hızlıca çekmek gibi şeyler, vücuttaki en tembel bölge olan omuzlardaki kasların çalışmasını sağladığı için balıkçılık aslında yararlı bir spor aktivitesi olarak değerlendirilebilir. 

Bu ve bunun gibi faydalarından dolayı birçok doğa tutkunu bir hobi olarak olta balıkçılığını merak ediyor. Olta balıkçılığı, ürün çeşitliliğinin en fazla olduğu avcılık aktivitelerinden birisi. Bu yüzden seçenekler arasından en doğru modeli bulmak, Mars’ta su bulmaktan daha zor! Biz de bu yüzden en iyi olta seti modellerini ve fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte balıkçılığa başlamak isteyenlere özel en güzel olta seti modelleri!

Daiwa

Daiwa balıkçılık markası 1958 yılında kurulmuştur. Profesyonel balık avlama ekipmanlarını ilk tasarlayan ve üreten markalardan biridir. Aslında ilk olarak makara üretimi yapmaktadır. Ancak son zamanlarda ihtiyaçtan dolayı balık av malzemelerine yönelmektedir. Yenilikçi fikirlere açık şirket yönetimi kullanıcılar için en iyi oltaları tasarlamaktadır. Son teknoloji ile daha yüksek performans sağlayan ürünler üretilmektedir.

Olta seçeneklerinin yanında olta makinaları ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Ürünlerde her zaman ilk modellere imza attığından dolayı kullanıcılarını kendilerine hayran bırakmaktadır. Markanın sponsor olduğu profesyonel balıkçıları da bulunmaktadır. En prestijli ve heyecanlı turnuvalarda Daiwa balık avlama malzemeleri ile yarışmaktadır. En iyi olta markaları 2022 listemizde ilk sırada!

En iyi olta markaları 2022
En iyi olta markaları 2022

Protackle

Protacle, kaliteli ve dayanıklı balık av malzemeleri üretmek amacıyla 2012 yılında kuruldu. İstanbul’ da faaliyet gösteren Marintek Deniz ve Yat malzemeleri A.Ş. adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Kamışlar, makinalar, misinalar, iğneler, sert yemler, fırdöndüler, şamandıralar, kaşıklar, yumuşak yemler ve genel ekipmanlar üretimini yapmaktadır.

Satışını yaptığı tüm ürünler dünya kalite standartlarına uygundur. Kullanıcıların daha kolay balık avlanmasına odaklı tasarlanmıştır. Raf sergileme zamanı dikkate alınarak kalitesi en üst düzeye kadar artırılmıştır. Oldukça dayanıklı ve uzun süre kullanımlara uygun olsa da Protackle imzası taşıyan tüm ürünlerinde garantisini yapmaktadır.

Kullanıcıların önerilerini ve yorumlarını dikkate alarak çalışmalarında en ince ayrıntıya bile düşünülmüştür. Paketleme ve ambalajlama işlemlerinde özen gösterilmiştir. Anlaşmalı olduğu mağazalardan ve resmi internet adresinden alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

En iyi olta markaları 2022
En iyi olta markaları 2022

Remixon

Remixon olta ve diğer balık av malzemeleri ürünlerini kullanıcılarına geniş bir yelpazede sunmaktadır. Sitenin resmi adresinde ürün kataloğunda ne ararsanız bulabilirsiniz. Olta makineleri, kamışları, yemler, hazır takımlar, misinalar ve ipler, yemleme ekipmanları, balık avı aksesuarları, iğneler ve zokalar, fırdöndü ve klipsler bulunmaktadır. Av ve balıklar hakkında derin bilgi ve birikimlerini ürünlerine yansıtmaktadır.

Ülkemizde en iyi olta markası, en kaliteli av malzemeleri üreticisi ve güvenilir marka olmayı başarmıştır. Tüm çalışmalarında kaliteden ödün vermeyerek uygun fiyat politikasını uygulamaktadır. Kullanıcılar için özel taksit imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için markanın resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. En iyi olta markaları 2022 listemizin en trendi.

En iyi olta markaları 2022
En iyi olta markaları 2022

Shimano

Shimano, Japonya merkezli kaliteli ve güvenilir bir markadır. Markaların kuruluşu çok eskilere dayanmaktadır. Shozaburo Shimano tarafından 1921 yılının Şubat ayında kurulmuştur. Bisiklet bileşenleri, kamp eşyaları, kürek takımları ve olta takımı üreticisidir. Şirketin merkez üretim yeri Japonya, Çin, Singapur ve Malezya’ dadır.

Dünyanın dört bir yanında mağazası bulunmaktadır. Ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep’ te mağazaları bulunmaktadır. Balık tutmaktan daha iyi keyif alabilesiniz diye olta takımları üretimi yapmaktadır. Olta ürünlerinde farklı boy ve ağırlıkları bulunmaktadır. Kolay tutuş sağlamanız açısından su derinliğine ve vücut yapınıza uygun bir şekilde seçmelisiniz. Sadece olta satabildiği gibi av malzemeleri ekleyerek set halinde de satmaktadır.

Gerekli olan ürünler için farklı sitelerde vakit harcamanıza gerek yoktur. Ayrıca daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Setler uzman balıkçılar ve çalışanlar tarafından hazırlanmıştır. Kamış, suni yemler, balıkçı aksesuarları, kurşun, klipsler ve daha birçok malzemelerle en iyi kombinasyonlar hazırlanmıştır. Ürünler hakkından en iyi bilgileri Shimano çalışanlarından alabilirsiniz.

En iyi olta markaları 2022
En iyi olta markaları 2022

Olta seçerken nelere dikkat edilir?

Olta seçerken nelere dikkat edilir? Ürün çeşitliliğinin en fazla olduğu avcılık ekipmanları arasında yer alır. Farklı özellik ve modellerdeki balık oltaları arasından seçim yaparken oltayı nerede ve hangi tür balığı tutarken kullanacağınızı göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Tuzlu su balıkçılığı ülkemizde en çok ilgi gören balıkçılık türlerinin başında gelir. Tuzlu suda bulunan balıkların büyüklükleri çok fazla olmadığı için kaldırma kapasitesi yüksek olan oltalar kullanmanız şart değildir. Ancak alacağınız oltanın dayanıklı olmasına özen göstermeniz gerekir. Özellikle kayalık bölgelerde oltanız bir kayaya takılabilir ve yeterince sağlam değilse hasar alabilir.

Büyük boyutları ve yüksek ağırlıkları ile bilinen sazan avcılığı en verimli balıkçılık türleri arasında yer alır. Peki sazan balıkçılığı için Olta seçerken nelere dikkat edilir ? ekstra dikkat etmeniz gereken bir konudur. Sazanlar, son derece güçlü balıklar olup kamışı kırabilir. Makine gücü fazla, kamışı dayanıklı olan olta takımları kullanmak sazan balıkçılığında son derece önemlidir.

Olta Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? Kamışı nasıl olmalıdır ? 

  • Kamış seçiminde öncelikle bütçenizi belirleyerek, bütçenize uygun modelleri incelemelisiniz. Balıkçılığa yeni başlıyorsanız; ilk etapta uygun fiyatlı ürünleri kullanabilirsiniz. Balıkçılığı öğrenmeye başlayıp sık sık balık tutmaya karar verirseniz daha profesyonel ürünlere yönelebilirsiniz.
  • Olta kamışı seçerken kamışın uzunluğuna dikkat etmek son derece önemlidir. Kıyı balıkçılığı yapanların mümkün oldukça uzun kamışları tercih etmeleri, balık tutma alanını genişleteceğinden daha verimli olur. Tekne balıkçılığı için ise kısa kamışlar daha uygundur.
  • Olta kamışının tasarımı kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli özellikler arasında yer alır. Tek parça kamışlar her ne kadar kullanım kolaylığı verse de taşıması zor olabilir. Eğer balık tutacağınız yer yakın değilse ve oltanızı taşımanız gerekiyorsa; katlanabilir ve kolay saklayabileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Olta çeşitleri, farklı malzemeler kullanılarak üretilir ve balık oltası fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Karbon fiber kamışlar, başlangıç seviyesi için uygun kamışlardır ve kendinizi geliştirene kadar kullanabilirsiniz. İlerleyen seviyelerde balıkçılık yapacağınız su ve balığın çeşidine özel kamışlar alabilirsiniz. Büyük balıklar avlayacağınız zaman grafit ya da fiberglas  kamışları kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Balık kamışı seçiminde avlanacak olan balığın türü son derece önemlidir. Her tip balık için kullanabileceğiniz bir kamış istiyorsanız; teleskopik modelleri inceleyebilirsiniz. Küçük balıklar avlarken hassaslığın yüksek olması için surf kamışları kullanabilirsiniz. Büyük ve güçlü balıklara karşı dayanıklı bir kamış arıyorsanız, seçiminizi çıkrık kamışlardan yana kullanabilirsiniz. Ayrıca kamışın kılavuz çizgilerinde kullanılan malzemenin de tutacağınız balığın çeşidine uygun olmasında fayda vardır.

Olta seçerken nelere dikkat edilir? Olta kamışının takıldığı bölüm olup olta işlevini gerçekleştirmesini sağlayan en önemli bölümdür. Bu nedenle olta makinesinin seçiminde mümkün oldukça dikkatli olmanızda fayda vardır.

Olta makinesinde kullanılan dişli sistemi ve sistemde kullanılan malzemeler, doğrudan oltanın verimini etkiler. Mahmuzlu dişliler, başlangıç seviyesine en uygun sistemdir ve bu makinelerin fiyatları daha uygundur. Helezon dişliler, daha dayanıklı olup yüksek ağırlıktaki balıkları çekerken kolaylık sağlar.

scroll to top