Close

En iyi oyun konsolları 2022

En iyi oyun konsolları 2022

En iyi oyun konsolları 2022

En iyi oyun konsolları 2022 listemizi sizler için hazırladık keyifli okumalar. Oyun konsolu almaya karar verdiniz fakat en iyi oyun konsolu hakkında kararsız mı kaldınız? “En iyi oyun konsolları 2022” adlı yazımız size karar vermenizde yardımcı olacak. Oyun oynamak için konsollara ihtiyaç duyanlar en iyisini seçmedikçe asla eğlenceli dakikalar geçiremezler.

Bu yüzden tavsiye ettiğimiz oyun konsollarını satın alarak eğlenceni tadını çıkarabilirsiniz. Aslında oyun konsolu alırken fazla bir seçeneğimiz yok. Bütün dünyada en çok kullanılan iki oyun konsolu hakkında bilgiler vereceğim. Bunlar XBOX ve PLAYSTATION cihazlarıdır. 2 oyun konsolu da dünyanın en iyileri denilebilir. En iyi oyun konsolları 2022 Listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz..

En çok tercih edilen oyun konsolu arasında Playstation ardır. 7’den 70’e Playstation hayranları olduğuna siz de şahitlik etmişsinizdir. Birçok farklı oyun Playstation ile oynanabilir. En popüler oyunun ise PES serisidir. Birçok Playstation kullanıcısı PES oyununu oynamak için bu konsolu tercih etmektedir. Biz de oynadığınız oyunlardan zevk alabilmeniz için PlayStation’u şiddetle öneriyoruz. Sony üretimi olan Playstation gerçekten bu işte çok başarılı oldu.

Playstation oyun konsolu XBOX’dan daha başarılı ve daha fazla tercih edilir. Playstation ile oynanabilecekler arasında Call of Duty ve Basketbol oyunları da vardır. Ayrıca araba yarışları üzerine harika görsellere sahip olan Playstation oyunları vardır. En iyi oyun konsolları 2022 listemize göz atmayı unutmayın 

Aterilerin temelini oluşturduğu oyun konsolları küçük büyük herkese hitap edebiliyor. Ailece vakit geçirmek için en iyi yöntem haline gelen oyun konsolları Minecraft gibi 3 boyutlu voxel grafikli oyunları ve video oyunları oynamaya olanak tanıyor. Gelişen teknoloji ile faklı özellikler barındıran oyun konsolu modelleri, sinema filmini aratmayan oyunlardan alınan keyfi artırıyor.

Oyun konsolu çeşitleri gün geçtikçe artıyor. Oyun konsolu markaları, yeni nesil teknolojilerle donattıkları modelleriyle kullanıcılara farklı dünyaların kapılarını açıyor. Günümüzde oyun konsolları DVD, Blue Ray disc gibi yüksek formatlar okuyabiliyor. Oyun konsolu direksiyon gibi aksesuarlar ile birlikte gelmesi, ses sistemi, görüntü kalitesi ve oyun konsolu Bluetooth desteği fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor. En iyi oyun konsolları 2022 listemizde sizin için en uygunlarını bulabilirsiniz.. 

Oyun konsolu alırken nelere dikkat edilmeli?

Oyun konsolları bilgisayar ile yarışıyor ve oyun dünyası büyüyor. Tüm dünyada oyun konsolu denildiğinde akla ilk gelen PlayStation, Xbox ve Wii serisi oluyor. Oyun konsolu alırken en yeni sürümlerini tercih ederek güncelleme sorunları yaşamanın önüne geçebilirsiniz. Oyun konsolu alırken oynamak istediğiniz oyunları ve cihazın televizyonla uyumunu göz önünde bulundurmalısınız.

2022 yılının en iyi 5 video oyun konsolu 

2022 yılının en iyi 5 video oyun konsolu hangisi? Sonunda bir video oyun konsolu satın almayı düşünüyorsunuz ve en iyi oyun konsolunun hangisi  olduğunu bilmek istiyorsunuz. Herhangi bir ön araştırma yaptıysanız, bu pazarda yalnızca birkaç büyük oyuncu varken, aslında bir seçim yapmanın oldukça zor olduğunu bilirsiniz.

Hepsi oldukça iyi görünüyor ve hepsinin oldukça belirsiz model adları var, bu da markalar arasında bile farkı söylemeyi zorlaştırıyor. Xbox One S ve Xbox One X arasındaki fark nedir? Peki ya genel olarak PS4 ve Xbox One Yalnızca belirli konsollarda çalışan ve diğerlerinde çalışmayan belirli oyunlar var mı? 2022 yılının en iyi 5 video oyun konsolunu almalıyım ? 

Gerçekten mükemmel oyun konsolunun ne olduğunu size söyleyemeyiz , çünkü mükemmel bir şey diye bir şey yoktur. Ama size farklı amaçlar için hangisinin 2022 yılının en iyi 5 video oyun konsolu olduğumu söyleyebiliriz ve sonra ihtiyaçlarınızı karşılayanı seçebilirsiniz.

Size söyleyebileceğimiz başka bir şey de, büyük oyuncular arasında gerçekten kötü bir konsol olmadığı. En azından hiçbiri o kadar kötü değil ki diğerleri ışık yılı önde. Gerçekten her şey sizin için en önemli olana bağlı ve bu incelemeyi okurken bunu hatırlamanızı istiyoruz. Piyasadaki mevcut oyun konsollarının tümü bazı rollere çok iyi uyuyor.

Bazıları diğerlerinden daha fazla rol üstlenirken, diğerleri pratik olarak belirli bir işi devraldı. Ancak bu iş, diğer alanlarda geride kalsa bile, oyun konsolunun uygun bir seçim olması için hala yeterince önemlidir. Günün sonunda tercihlerinize uygun olan konsolu seçmelisiniz. 2022 yılının en iyi 5 video oyun konsolu listemize göz atmayı unutmayın.

Sony PlayStation 4 Pro – Genel Olarak En İyisi

PS4 Pro‘nun tasarımı, ondan önceki standart PS4’ün bir türevidir, ancak bunun tam bir kopya olduğunu söyleyemeyiz. Aslında, Playstation 4 Pro ile ilgili yaygın bir şaka, 2 PS4’ün üst üste yığılmış gibi görünmesidir. Sonuç olarak, PS4 Pro öncekinden çok daha fazla yer kaplıyor. Sony ayrıca iç mekanda da biraz çalışma yaptı.

AMD işlemcinin 8 Jaguar çekirdeği artık 1,6 GHz yerine 2,1 GHz hızında çalışıyor. RAM kapasitesi 8GB GDDR5 ile aynı kalıyor ancak şu anda standart PS4 için 176GB / s’ye karşı 218GB / s’ye kadar çalışıyor.1 TB olan sabit sürücü, standart sürüme göre 500 gigabayt daha sahiptir. Ayrıca daha güçlü bir 802.11ac Wi-Fi anteninin yanı sıra bir Bluetooth 4.0 alıcısı / vericisi de vardır.

En iyi oyun konsolları 2022
En iyi oyun konsolları 2022

Xbox One S – Multimedya için En İyi Oyun Konsolu

Xbox One S, denemeye karar veren herkesi büyüleyen bir mühendislik harikasıdır. Kendinden önceki Xbox One‘dan en fazla% 40 daha büyük olan bir kasaya güçlü bir güç kaynağı ve 2 TB sabit sürücü koymayı başarır. Tek üzücü kısım, Microsoft’un bunu nasıl yaptığını asla bilemeyeceğimizdir.

Muhtemelen iç kısımdaki parçaları yeniden düzenlemek ve daha iyi hava akışı sağlamakla çok ilgisi vardır, böylece tüm konsol daha yoğun bir şekilde paketlenir, ancak aynı zamanda daha verimli bir şekilde soğutulur. Ayrıca Noel Baba’nın elflerini ve biraz sihir kullanmayı da içerebilir. Konsol ayrıca dış tasarım açısından selefine göre ilginç bir revizyona sahip. Konsolu açmak ve oyun disklerini çıkarmak için kapasitif düğmelerin yerini fiziksel düğmeler aldı ve USB 3.0 bağlantı noktaları konsolun ön yüzüne taşındı.

En iyi oyun konsolları 2022
En iyi oyun konsolları 2022

Nintendo Switch – En İyi Hibrit Oyun Konsolu

Nintendo Switch‘e bir göz atın ve aynı anda birçok şeyi yapmaya çalıştığını fark edeceksiniz. Nintendo, daha önce yaptıkları gibi benzersiz bir şey yapmaya çalışıyor. Sonuçta, bunlar bize Nintendo 3DS’de 3D gözlüksüz 3D, Wii’de hareket kontrollü oyun ve şimdi Switch’te hibrit bir konsol getiren aynı adamlar. Anlaşılır bir şekilde, böyle bir çığır açmaya başladığınızda, beklentiler ve riskler çok yüksek olacak. Bununla birlikte, Nintendo Switch kesinlikle hedefini buldu ve yıllar geçtikçe satışlar önemli bir artış gösterdi.

En iyi oyun konsolları 2022
En iyi oyun konsolları 2022

Nintendo Switch Lite – Taşınabilir Oyun için En İyisi

Switch Lite ile kardeşi Switch arasındaki temel fark, Switch Lite‘ın yalnızca avuç içi modunda oynatılabilmesidir. Televizyonla kullanmak için kenetleyemezsiniz. Sonuç olarak, Switch’ten daha hafif ve daha kompakttır. Switch’in 6,2 inç ekranına kıyasla 5,5 inç daha küçük bir ekrana sahip, ancak aynı 720p ekranı koruyor. Bu daha büyük kompaktlığın doğrudan bir sonucu, Nintendo Switch Lite‘ın bir el bilgisayarı olarak Switch’ten çok daha rahat hissetmesidir. Küçük elleriniz varsa bu özellikle önemlidir. Bununla birlikte, hala en rahat el Nintendo cihazının, Switch veya Switch Lite kadar geniş olmayan 3DS olduğunu düşünüyoruz.

 

En iyi oyun konsolları 2022
En iyi oyun konsolları 2022

ASUS ROG Phone 2 – En İyi Android Oyun Cihazı

Doğru; bu aynı zamanda bir oyun konsolu olan bir telefon . Değer, ROG 2’nin sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855 Plus işlemciyle gelmesi gibi teknik özelliklerde. Sonuçta, sadece 3 GHz işlem gücüne kadar ulaşabilir, yani bu telefon, bazı oyunları belirli bir bütçeyle orta seviye oyun donanımlarından bile daha iyi oynayabilir! Ancak bu oyun telefonunu zaman ayırmaya değer kılan birçok başka donanım var. Örneğin, çoğu cebe sığabilecek kadar küçük bir kasaya yerleştirilmiş 12 giglik LPDDR4X RAM ile birlikte gelir. Tüm bu RAM, hızlı yanıt süreleri ve modern oyunların hızlı yüklenmesini sağlar. Dahil edilen 1 TB depolama alanı, aynı anda birden fazla oyun yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

En iyi oyun konsolları 2022
En iyi oyun konsolları 2022

Microsoft Xbox One X – Oyun bağımlıları için en iyisi

Xbox One X tamamen güçle ilgilidir. Şu anda piyasada bulunan oyun konsolları açısından en son teknolojiyi gerçekten istiyorsanız, One X’i geride bırakmak zor. Elbette, Microsoft’un bu yılın sonlarında planlanan yeni Series X tarafından geride bırakılacak, ancak şimdilik One X, kral olarak kalır.

En iyi oyun konsolları 2022
En iyi oyun konsolları 2022

 

scroll to top