Close

En iyi oyun yönlendiricileri 2021

En iyi oyun yönlendiricileri 2021

En iyi oyun yönlendiricileri 2021

En iyi oyun yönlendiricileri 2021 hangileridir? Çevrimiçi oyun oynamak belirli bir miktar pratik ve beceri gerektirir, sonuçta Fortnite’daki en fazla elemeyi yapmak veya Fall Guys’taki herkesi geride bırakmak istiyorsanız zaman ayırmanız gerekir, ancak aynı zamanda mümkün olan en iyi oyun teçhizatına sahip olmak istersiniz. 

Birçok insan en yeni oyun konsoluna veya harika bir bilgisayara, klavyeye ve fareye yatırım yapar, ancak önemli bir faktörü ihmal ederler: internet hızı. Zafer ve mağlubiyet arasındaki farkı yaratan kritik bölünmüş saniye kararlarını verirken sürekli gecikmeden muzdaripseniz, durgun bir internet bağlantısı suçlu olabilir. 

Bazı oyuncular gecikme ile mücadele etmek için cihazlarını bir Ethernet kablosuyla sert bir şekilde bağlarlar, ancak diğerleri bir kabloyla bağlanmayı reddederler. Sizin için durum buysa, kablosuz yönlendiricisi yükseltmeyi düşünüyor olabilirsiniz. En iyi oyun yönlendiricileri 2021 hangileridir?

Oyun için herhangi bir yönlendirici satın almadan önce, ping’inizi düşürmenize yardımcı olacak başka bir şey olup olmadığını görmek için yeni başlayanlar için oyun gecikmesi kılavuzumu okumanızı tavsiye ederim. Çoğu durumda, kablosuz yönlendiricinizi farklı bir noktaya taşımak veya standart bir yönlendiricinin antenlerinin açısını ayarlamak kadar kolay olabilir. 

Ancak tüm bunları denediyseniz ve oyun bağlantınızın hala bir yükseltmeye ihtiyacı varsa, doğru toparlamayı okuyorsunuz ve en iyi oyun yönlendiricileri 2021 için doğru yerdesiniz demektir. Sizler için en iyi oyun yönlendiricileri 2021 hakkında en iyi tavsiyelerimizi bir araya getirdik ve ayrıntılı bir şekilde inceledik. İnanın ki bunu severek yaptık.

En iyi kablolu modem

En iyi kablolu modem hangisidir? En iyi kablo modem muhtemelen bu kadar sık düşündüğünüz bir şey değildir, ancak bir dahaki sefere internet faturanızı aldığınızda aklınızın önünde olmalıdır. İnternet servis sağlayıcınızın bıraktığı herhangi bir cihazı kullanmak yerine kendi kablolu modeminizi satın alırsanız, gereksiz bir ekipman kiralama ücretini ortadan kaldırarak muhtemelen internet servisinizden tasarruf edebilirsiniz.

Kablosuz yönlendiriciler birçok ağ kurulumunda daha uygun fiyatlı ve popüler hale gelse de, her durum için her zaman gerekli veya ideal değildir. Kablolu yönlendirici, yerel ağdaki (LAN) birden çok bilgisayara bağlantı sağlar ve İnternet gibi geniş bir alan ağına (WAN) erişmelerini sağlar.

Ethernet kabloları genellikle bu bağlantılar için kullanılır ve çoğu modern kablolu yönlendirici, optimum veri aktarım hızları için 10/100 Mbps bağlantılarını destekler. Bu aygıtlar genellikle ağ kurmak için farklı sayıda bağlantı noktasına sahiptir, bu nedenle bir satın alma işlemi yapmadan önce yerel ağınıza kaç tane sistem bağlamak istediğinizi düşünün. Güvenlik duvarları ve basit ağ denetimleri gibi ek özellikler de bir yönlendiriciden diğerine değişebilir.

Oyun performansınızı artırmayı vaat eden çok sayıda oyun yönlendiricisi var, ancak hangi kablosuz oyun yönlendiricisi gerçekten en iyisidir? Hızlı yeni Wi-Fi 6 standardını destekleyen birine para harcamaya değer mi? Wİ-Fİ 6 oyun için daha mı iyi? Bilmek istediğimiz buydu, bu yüzden internet bağlantımızı artıracak en hızlı yönlendiriciyi bulmak için bir arayış içinde cihazları test etmeye başladık. 

En iyi kablolu modem hangisidir? Periyodik olarak güncelleyeceğimiz bu alıcı kılavuzu, şimdiye kadar bulduğumuz en iyi modemleri kapsar; en iyi oyun yönlendiricileri 2021 arayışınızda ilk önce sıfırlamanız gerektiğini düşündüğümüz modellerden başlayarak.

İşte testimize dayanan en iyi modemlere daha yakından bakalım. Hangisini satın alırsanız alın, ıss’nizle uyumlu bir modem aldığınızdan emin olun ve servis planınıza uygun hızlar sunan bir cihaz seçin. Şimdi en iyi kablolu modem listemizin ilk ürünü ile en iyi kablolu modem listemize hızlıca bir giriş yapalım.

Asus RT-AX86U

En iyi oyun yönlendiricileri 2021
En iyi oyun yönlendiricileri 2021 – En iyi oyun yönlendiricileri 2021

İlk olarak, çoğu insana tavsiye edeceğimiz ilk oyun yönlendiricisi ve gerçeği söylemek gerekirse, hemen hemen herkese tavsiye edeceğimiz bir yönlendirici. ASUS RT-AX86U ve önceki en iyi seçimimizin yerini alıyor… ASUS RT-AC86U. Bu önceki modeli hızlı, sabit hızları, etkileyici oyun odaklı özellikleri ve gecikme testlerimizdeki güçlü bitişi ile sevdik.

RT-AX86U ile ilgili en etkileyici şey, gecikmeyi nasıl ele aldığıdır. Bir yönlendiriciyi her test ettiğimizde, yönlendiricinin uzak bir sunucuya sinyal göndermesi ve yanıt alması için gereken ping süresi de dahil olmak üzere en az 100 farklı Hız Testi sonucu. En yönlendiriciler oldukça iyi, arada bir spike için kaydedin. Bu gibi gecikme artışları, çevrimiçi oyun oynarken bir katil olabilir, ancak neyse ki RT-AX86U, şimdiye kadar test ettiğim herhangi bir yönlendiricinin en düşük ortalama ping süresini kazandı, asla 25ms’den daha yükseğe çıkmadı. Bu olağanüstü bir sonuç.

Asus ROG Rapture GT-AC2900

En iyi oyun yönlendiricileri 2021
En iyi oyun yönlendiricileri 2021 – En iyi oyun yönlendiricileri 2021

Asus’un Wi-Fi 6 donanımlı GT-AX11000 ile elde edeceğiniz en yüksek hızları sunmuyor, ancak bu ASUS ROG Rapture GT-AC2900 çift bantlı yönlendiricinin birkaç test turu boyunca evlerde daha iyi performans göstermesini engellemedi. Aslında GT-AC2900, ortalama indirme hızları, gecikme süresi ve menzil açısından en iyi bitiricilerden biriydi. Özelleştirilebilir bir hizmet kalitesi motoru ve oyun ve platforma özgü açık NAT bağlantı noktası iletme kuralları da dahil olmak üzere Asus’un diğer oyun yönlendiricileriyle aynı mükemmel oyun özellikleri paketini sunar.

Amplifi HD Gamer’s Edition

En iyi oyun yönlendiricileri 2021
En iyi oyun yönlendiricileri 2021 – En iyi oyun yönlendiricileri 2021

Oyun odaklı temel özelliklere ve tasarıma sahip bir yönlendirici arıyorsanız, ancak çok noktalı ağ ağıyla da ilgileniyorsanız, Ubiquiti’nin Amplifi HD Gamer sürümüne bir göz atın. Laboratuvar tabanlı en yüksek hız testlerimizde göze çarpan bir özellik değildi, ancak kullanımı kolay olan eklenti menzil genişleticileriyle, odadan odaya istikrarlı ve hızlı bir Wi-Fi sinyali yaymada üstünlük sağlıyor.

Bunun üzerine, benzersiz, çekici tasarım iğrenç miktarda yer kaplamaz ve ön tarafta bir dokunmatik ekran ve tabanın etrafındaki LED ışıkları ile aslında daha iyi performans gösterdiği açıkta oturmasını isteyeceksiniz. Ayrıca, bağlantınızı düzeltmenize ve birden fazla cihazda gecikmeyi önlemenize yardımcı olabilecek özel bir düşük gecikme modu da dahil olmak üzere uygulamanın kullanımı kolay özelliklerini de takdir edeceksiniz.

TP-Link Archer AX6000

En iyi oyun yönlendiricileri 2021
En iyi oyun yönlendiricileri 2021 – En iyi oyun yönlendiricileri 2021

Tamam, teknik olarak bir oyun yönlendiricisi değil, ancak Wi-Fi 6 donanımlı TP-Link AX6000, şimdiye kadar test ettiğimiz en hızlı yönlendiricilerden biri. Gecikme testlerimizi de çiviledi, Archer C5400X gibi oyun odaklı TP-Link yönlendiricileri kadar iyi performans gösterdi.TP-Link’in Tether uygulamasında oynamak için birçok kullanışlı ağ özelliği de bulacaksınız.

Wi-Fi 6 için hala erken, ancak ev ağınızı yeni nesil bağlı cihazlar için (oyun deneyimi için veya başka bir şekilde) geleceğe dönük olarak korumak istiyorsanız, bu sizin daha iyi seçeneklerinizden biridir. Çok daha fazlası için bizleri takip etmeyi ve yorumlarınızı aşağıya yazmayı unutmayınız!

scroll to top