Close

En iyi oyuncu klavyeleri 2022

En iyi oyuncu klavyeleri 2022

En iyi oyuncu klavyeleri 2022

En iyi oyuncu klavyeleri 2022 yılında oyuncu ekipmanları seçmek oldukça zorlaştı. Bunun sebebini basitçe ifade etmek gerekirse, piyasada yüzlerce çeşit ekipman bulunmakta ve bu ekipmanların 1/3’lük kısmını ise oyuncu klavyeleri oluşturmaktadır. Peki oyuncuların performansını bu denli etkileyen ve pazarda bu kadar büyük bir yeri olan oyuncu klavye seçimi nasıl yapılmalı? Bu konudaki en önemli noktalar; tasarım, yapı malzemesi, bağlantı türü ve teknolojik yapısıdır. En iyi oyuncu klavyeleri 2022 listemizi sizler için hazırladık.. 

En iyi oyuncu klavyeleri 2022 yılında hangileri ? İyi Bir Oyuncu Klavyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

  • Yeni bir oyuncu klavyesi ararken genellikle bakılan ilk şey mekanik olup olmamasıdır. Mekanik klavyeler genel olarak, verdikleri his ve sundukları kalite bakımından, membrane klavyelerden üstündürler. Ancak günümüzde üretilen klavyeler birçok farklı firmanın ürettiği farklı tipte mekanik tuşlara sahiptir. Ayrıca son yıllarda mekanik hisli membrane klavyeler öne çıkmaya ve bütçe dostu alternatifler sunmaya başladı. Yani aslında bir klavye mekanik olduğu için kaliteli veya membrane olduğu için kötü olmak zorunda değil. Burada klavye özelinde bakmamız gerekmekte.
  • İkinci olarak, bakılması gereken malzeme kalitesidir. Çoğu mekanik klavye en azından ortalama bir kaliteye sahiptir, ancak bu her zaman geçerli değildir. Ucuz plastik kullanan klavyelerden kesinlikle kaçının. Bu klavyelerin tuşları genellikle kısa bir süre içerisinde kırılmaya başlayacaktır. Plastik olmayan klavyeler genel olarak gerçekten sağlam olmaktadırlar, ancak fiyatları yüksek oldukları için bu listede yer almamaktadırlar.
  • Üçüncü olarak, klavye ararken gerçekten ihtiyacınız olan özellikler neler, bunu bir kenara yazın. Çok yazı yazan birisiyseniz, bilek desteği olan bir klavye alın, ancak bilek desteği ayrı olarak alınabilen bir şey olduğu için, bunu çok düşünmenize gerek yok. Işıklandırma istiyorsanız, özelleştirilebilir RGB bir klavye ya da tek bir renk ile çalışan bir klavye seçebilirsiniz. Bazı klavyeler kulaklık ve USB girişi gibi ekstra özelliklere de sahipler, ancak böyle klavyeler günümüzde ender bulunmaktadırlar. Farklı sebeplerden dolayı, programlanabilir makro tuşlara da ihtiyacınız olabilir.
  • Son olarak ise istediğiniz klavyenin tasarımı üstünde düşünün. Bir FPS oyuncuysanız, numpad’i olmayan TKL bir klavye sizin için daha iyi olacaktır. Hem iş yaparım hem oyun oynarım diyorsanız ise, klasik tam boyutlu bir klavye alın. Aşırı oyuncular için tasarlanmış klavyelerden kaçının. Bu klavyeler genellikle kalite olarak ortalamanın altındadırlar. En iyi oyuncu klavyeleri 2022 listemize göz atmayı unutmayın.. 

En iyi gaming klavye modelleri 

En iyi gaming klavye modelleri hangileri ? Piyasada yer alan oyuncu klavyelerinin bir çoğu orijinal olarak tasarlanan kaliteli oyuncu klavyelerinin taklididir. Bu sebeple; oyuncu klavyesi almadan önce iyi araştırmak ve bu ürün türünde iyi olduğu ispatlanmış marka ve modeller arasından seçim yapmak en önemli kriterdir. 

Oyuncu klavyesi önerilerinde farklı kullanım amaçları için uygun, farklı fiyat aralıklarında hem membran hem de mekanik klavyeleri inceledik. Klavye seçimi sırasında en önemli noktalardan birisi de klavyenin tepki (yanıt) süresinin kısa olmasıdır. Programlanabilir düğmelere sahip olması ise oyuncular için daha kolay ve rahat bir kullanım sunar. En iyi gaming klavye modelleri listemize göz atmayı unutmayın 

Bu kadar çok değişkenin olduğu bir oyuncu ekipmanında ziyaretçilerimizi biraz olsun rahatlatabilmek için En iyi gaming klavye modellerini listelemek için aşağıda yer alan incelemeleri gerçekleştirdik.

Farklı sebeplerden ötürü yeni bir oyuncu klavyesi arayışı içinde olabilirsiniz. Bu bakımdan, her oyuncunun farklı ihtiyaçları olabilir. Bazı insanlar sadece oyun performanslarını arttıracak bir klavye ararken, diğerleri hem iş hem de oyun ihtiyaçlarını karşılayacak bir klavye istiyor olabilir.

Razer Blakwidow 

Optomekanik tuşlarla yepyeni bir hıza ulaşan Blakwidow, en hızlı ve En iyi gaming klavye modelleri arasında yerini alıyor. Ayrıca RGB aydınlatma ile kaplanan cihaz, güç için iki USB kablosuna ihtiyaç duyuyor. Mekanik tuşları optik sensörlerle entegre etmeyi başaran Huntsman Elite, bu sayede standart mekanik anahtarların iki katı olan, 100 milyon tuş darbesine dayanıklı hale geliyor. Rahat çıkarılabilir manyetik bilek desteğinden özel ortam kontrolleri paketine kadar çok işlevli bir kadrana sahip olan cihaz, ayrıca saklama alanına da sahip. Bu sayede cihazı başka bir makineye bağlasanız bile ayarlarınızı değişmeden koruyabiliyor. 

En iyi oyuncu klavyeleri 2022
En iyi oyuncu klavyeleri 2022

Logitech G513

Cherry MX Red tuşlar, oyun oynamak için ideal olsalar da ne yazık ki yazı yazmak için pek kullanışlı değiller. Ancak bu klavyede Romer-G Linear tuşlar bambaşka bir deneyim sunuyor. Fiyatına göre oldukça iyi bir performans sunan bu klavye, En iyi gaming klavye modelleri arasında gösteriliyor. Böyle bir klavyenin tek dezavantajı ise kolay kırılan tuşları. Ayrıca tuşları temizlemek istediğinizde kolayca kırılabiliyorlar, tabii Logitech tuş kırılmasını garanti kapsamında değerlendiriyor.

En iyi oyuncu klavyeleri 2022
En iyi oyuncu klavyeleri 2022

Steelseries Apex Pro

Özelleştirme yapılmasa bile oldukça iyi bir oyun deneyimi sunan Apex Pro, tuş algılama yüksekliği en iyi klavyelerden biri. Ayrıca her anahtar için çalıştırma noktalarını ayrı ayrı ayarlama imkanı sunan Apex Pro, doğrusal ve dokunsal anahtarlar arasında karar vermekte zorlananlar için bir 2 seçeneği de sunuyor. Ek olarak klavyenin OLED ekranla da beğeni topladığını söyleyelim. Sağlam gövde yapısı ve sessiz tuşlarıyla dikkat çeken bu klavyenin en büyük dezavantajı ise yüksek fiyatı.

En iyi oyuncu klavyeleri 2022
En iyi oyuncu klavyeleri 2022

Corsair K65 Wireless

Biliyorsunuz ki kablosuz oyun klavyeleri pek de yaygın değil. Bu durumu değiştirmeye kararlı olan Corsair K65 Wireless ile tanışın! Nitekim Corsair K65 in tüm özelliklerini barındıran K63 Wireless, farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için harika. Hiçbir şeyden ödün verilmeyen bu başarılı klavye, Cherry MX kırmızı tuşlarla birlikte geliyor. Bu arada kablosuz klavyelerin neler yapabileceğini gösteren K65 Wireless, şık tasarımıyla da dikkat çekiyor. Estetik görünümüyle ilgi çeken klavye en iyi oyuncu klavyeleri arasında.

En iyi oyuncu klavyeleri 2022
En iyi oyuncu klavyeleri 2022

 

scroll to top