Close

2021’deki en iyi podcasting mikrofonları

2021'deki en iyi podcasting mikrofonları

2021'deki en iyi podcasting mikrofonları

2021’deki en iyi podcasting mikrofonları hangileridir? Podcasting bir işletme olarak hızla büyüyor ve 2021’deki en iyi podcasting mikrofonlarından biri, kendi şovunuzu hazırlamanıza yardımcı olacak. Konukları ve yardımcı ev sahiplerini davet ediyorsanız, belki iki veya üç.

En iyi USB mikrofonlar her şeyi basit tutmakla ilgiliyken, podcasting için ya daha özel ya da genel olarak daha gelişmiş bir mikrofon seçmeye değer olabilir: ürününüz yalnızca sesinizden oluşuyorsa, sesini de sizin kadar iyi yapsanız iyi olur. yapabilirsiniz. O halde, kendimiz test ettiğimiz 2021’deki en iyi podcasting mikrofonları seçimlerimiz için okumaya devam edin.

En iyi USB mikrofonlar

En iyi USB mikrofonlar ile geldik! Tatillerden önce bir podcast başlatmayı düşünüyorsanız, hediye sezonunu, indirim sezonunu kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Ve birçoğu en iyi kulaklıklarımızda , en iyi dizüstü bilgisayarlarımızda ve en iyi kılavuzlarımızda listelenen diğer bazı ses donanımı özelliklerini de unutmayalım. Kurulumunuzu erken başlatın – aynı zamanda daha az harcama yapın.

Blue Yeti Usb Blackout Microphone

2021'deki en iyi podcasting mikrofonları
2021’deki en iyi podcasting mikrofonları

ÖZELLİKLER

Mikrofon Tipi: Kondenser
Ses Kalıpları: Çift Yönlü, Kardioid, Çok Yönlü, Stereo
Boyut: 11.6×4.9×4.7 inç
Bağlantı Türü: USB

SATIN ALMA NEDENLERİ

+Çok yönlü +Uygun fiyatlı +Mükemmel ses kalitesi

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

Özel bir podcasting mikrofonu değilSınırlı stant ayarı

Olağanüstü mikrofonların tartışıldığı yerde, Blue Yeti asla uzakta değildir. Bu kullanıcı dostu mikrofona ses kaydı içeren hemen hemen her şey için yüksek puan veriyoruz ve bir oyun akışında veya Skype aramasında olduğu gibi evde bir podcast’te.

Kardioid modunda iyi çalışmaya ek olarak – bu, mikrofonun yalnızca doğrudan önündeki alanı kaydettiği zamandır. Blue Yeti ayrıca çift yönlü, çok yönlü ve stereo kayıt modelleri sunar. Röportajları veya panel tartışmalarını tek bir mikrofonla kaydedebildiğiniz için, bunlar podcast formatlarınızda size ekstra esneklik sağlayabilir.

HyperX Quadcast Oyuncu Mikrofonu

2021'deki en iyi podcasting mikrofonları
2021’deki en iyi podcasting mikrofonları

ÖZELLİKLER

Mikrofon Tipi: Kondenser
Ses Kalıpları: Çift Yönlü, Kardioid, Çok Yönlü, Stereo
Boyut: 10x5x5 inç
Bağlantı Türü: USB

SATIN ALMA NEDENLERİ

+Yüksek ses kalitesi +Özelleştirilebilir aydınlatma +Dahili şok montajı ve pop filtresi

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

oldukça pahalı RGB herkesin zevkine göre değil

HyperX’ler öncelikle oyunla ilgilenir. Sanki ışıklı RGB ızgarası yeterli değilmiş gibi. Öyle olsa bile, düzenli podcast yayıncıları için burada çok şey var. QuadCast S, minimum kurulumla harika ses verir, bir bom koluna veya başka bir özel standa kolayca monte edilebilir ve aksesuarlardan tasarruf etmenizi sağlayacak bazı kullanışlı bonus özellikler içerir. Bunlar arasında mikrofonun kayıt sırasında karşılaşabileceği kazara çarpmaları azaltan bir şok montajı ve daha temiz sesli konuşma için yerleşik bir pop filtresi bulunur.

Corsair Elgato Wave 3 Profesyonel Oyun Ve Yayıncı Mikrofon

2021'deki en iyi podcasting mikrofonları
2021’deki en iyi podcasting mikrofonları

ÖZELLİKLER

Mikrofon Tipi: Kondenser
Ses Modelleri: Kardioid
Boyut: 6.0×2.6×1.6 inç
Bağlantı Türü: USB

SATIN ALMA NEDENLERİ

+Kardiyot kaydını temizle +Sezgisel kurulum +Temiz tasarım

KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER

Çok basit yerleşik kontroller Arka plan gürültüsünü alabilir

Elgato Wave: 3, ne özel bir podcast yayıncısının mikrofonu ne de Blue Yeti veya JLab Talk gibi gerçek bir genelcidir. O halde nasıl en iyi podcasting mikrofonlarından biri? Yeni başlayanlar için, herhangi bir stüdyo alanına iyi uyan neredeyse retro bir görünüme sahip, çok iyi ses veren bir kardioid mikrofon.

Daha da önemlisi, akış odağı aslında podcast etkinliğine dönüşebilir. Yayıncılar tarafından canlıyken ses ayarlamaları yapmak için kullanılan çok düğmeli bir konsol olan Elgato Stream Deck ile birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır; Stream Deck’in mikrofon kontrollerinizi basitleştirerek tartışmalara ve şakalaşmaya odaklanabilmeniz için bu kurulumu podcasting için çalışacak şekilde kolayca uyarlayabilirsiniz.

Sizin için en iyi podcasting mikrofonunu nasıl seçersiniz?

Ses kalitesi

Kayıt kalitesi, her tür mikrofon için hayati bir kalitedir, ancak herhangi bir podcasting mikrofonunun kolayca en önemli özelliğidir. Muhtemelen biraz bulanıklıktan kurtulabilir veya garip oyun oturumu için dengesizlik kazanabilirsiniz, ancak podcasting gibi yalnızca sesli bir ortamda, yalnızca en iyisini talep etmelisiniz.

O zaman bile, kayıt tamamlandıktan sonra bazı ses düzenlemelerine hazır olmalısınız, ancak yukarıdaki modellerden birini seçerek, en azından post prodüksiyon aşamasında gereken çabayı en aza indirebilirsiniz.

Kayıt kalıpları

Ayrıca podcast’inizin biçimini ve kayıt donanımınızın nasıl sığması gerektiğini düşünün. Yalnızca kendinizi uzaktan bağlanan konuklarla konuşurken kaydediyorsanız, tek ihtiyacınız olan kardioid kayıt düzenine sahip bir mikrofondur; bu, ideal olmasa da, herkesin kendi mikrofonunun lüksüne sahip olduğu yüz yüze grup kayıtları için de iyidir.

Yalnızca tek bir mikrofon için bütçe ayırabiliyorsanız, daha geniş düzenlerde kayıt yapabilen bir mikrofona ihtiyacınız olacaktır. Çift yönlü modlar, bir kişiyi doğrudan mikrofonun önüne ve bir kişiyi doğrudan mikrofonun arkasına kaydetmenize olanak tanır, bu nedenle bire bir sohbetler için uygundur.

Tek bir mikrofonun etrafını saran birden fazla hoparlör olduğunda çok yönlü bir model kullanılmalıdır, stereo bir model ise mikrofonun önünde birkaç hoparlör sıralandığında idealdir. Bu, herkesi eşit ses seviyesinde kaydetmez, bu nedenle daha sonra biraz düzenleme yapmanız gerekir, ancak bireysel hoparlörlerin nereye yerleştirildiğine dair bir fikir edinirsiniz.

scroll to top