Close

2021’deki en iyi PS5 oyunları

2021'deki en iyi PS5 oyunları

2021'deki en iyi PS5 oyunları

2021’deki en iyi PS5 oyunları, eğlenceli maskot karakterleriyle aile dostu maceralardan muhteşem grafiklere sahip üçüncü şahıs dövüş oyunlarına kadar uzanıyor. PS5’in DualSense denetleyicisinin ve yeteneklerinin heyecan verici bir gösterimini veya oynamak için yeni bir aksiyon dolu birinci şahıs nişancı oyununu istiyorsanız, PS5’te sizin için 2021’deki en iyi PS5 oyunları var.

PlayStation sistem ailesi, oyuncuların aralarından seçim yapabileceği binlerce seçeneğe sahip geniş bir oyun kitaplığına her zaman sahip olmuştur. Sony, yeni ve özel oyunları da ekibe dahil etmeye devam etti, bu nedenle PS5, Ratchet & Clank: Rift Apart, Demon’s Souls veya Astro’s Playroom gibi oyunları deneyimleyebileceğiniz tek yer.

PS5 hala oldukça yeni bir konsol, bu yüzden daha birçok oyun yolda. Sistemin kapsamlı geriye dönük uyumluluğu sayesinde en iyi PS4 oyunlarını PS5’te oynayabilirsiniz. İster klasik favorilerinizi yeni konsola getirmek ister geçmişe dalmak isteyin, PS5 ile bunu yapma olanağına sahip olacaksınız. Depolama alanı tükeniyor mu? Dahili genişletme bağlantı noktasını kullanarak PS5 SSD’mizi yükselttik ve sonuçlar şaşırtıcıydı.

2021’deki en iyi PS5 oyunları hakkında bilgi edinmek ve hangi oyunların sizin için en iyi olduğunu belirlemek için okumaya devam edin.

En iyi PS5 oyunları nelerdir?

En iyi PS5 oyunları nelerdir? Ratchet & Clank: Rift Apart genel olarak tartışmasız en iyi PS5 oyunudur. Uzun süredir devam eden serinin bu devamı, muhteşem grafikleri, anlık yükleme sürelerini, çeşitli oynanışı ve büyüleyici bir hikayeyi bir araya getiriyor. Ayrıca, bazı ince dokunsal efektlerle DualSense denetleyicisinin neler yapabileceğini gösterir. Şimdiye kadarki en kapsamlı PS5 oyunu gibi geliyor.

Süper kahraman hayranları için, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Peter Parker yokken New York City’de hızla ilerlerken, kötüleri döverken ve gezinirken Spider-Man’in mantosunu üstlenirken Miles Morales unvanını takip eden mükemmel bir seçimdir. bir süper kahraman olarak kendi başına gelirken kişisel ve aile hayatı. En iyi PS5 oyunları nelerdir?

Gerçek bir mücadeleye hazırsanız, Demon’s Souls şu anda en sevdiğimiz genel PS5 oyunudur. Bu oyun, orijinali bu kadar özel yapan benzersiz zorlu ama tatmin edici döngüyü korurken, muhteşem bir yeni görsel stil, yüksek kare hızı modu ve bazı hoş yaşam kalitesi değişiklikleriyle ikonik 2009 acımasız aksiyon RPG’sini sıfırdan yeniden hayal ediyor.

En iyi PS5 oyunları nelerdir? Tüm aile için harika bir platform oluşturan bileşenlere ek olarak, PS5’in neler yapabileceğine dair harika bir giriş için, paketli başlık Astro’s Playroom, herkesin sistemde yaşayabileceği en iyi maceralardan biridir.

2021'deki en iyi PS5 oyunları
2021’deki en iyi PS5 oyunları – 2021’deki en iyi PS5 oyunları – 2021’deki en iyi PS5 oyunları

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart sadece harika bir oyun değil; aynı zamanda PS5’in yeteneklerinin harika bir vitrini. Bu oyun, hızlı yükleme süreleri ve incelikli DualSense dokunsal geri bildirim özelliklerine sahiptir – ancak oynamak istemenizin başlıca nedenleri bunlar değildir. Bunun yerine, Rift Apart renkli estetiği, sıkı oynanışı ve içten hikayesiyle sizi kesinlikle kazanacaktır. Ratchet & Clank: Into the Nexus’un 2013’te kaldığı yerden devam ediyor ama aynı zamanda seriye yeni başlayanlar için mükemmel bir başlangıç ​​noktası görevi görüyor.

15-20 saatlik oyun süresi ile Ratchet & Clank: Rift Apart, hoş karşılanma süresini aşmadan önemli hissediyor. Aynı zamanda gerçek bir PS5’e özeldir; PS4’te değil ve daha önceki bir PlayStation oyununun yeniden çevrimi değil. Verilmiş, Rift Apart önceki Ratchet & Clank oyunlarına son derece benziyor. Ancak güçlü bir formül olduğu için bu, başlığın lehine çalışıyor.

Demon’s Souls

PS3’teki en iyi ve en zorlu oyunlardan biri, Bluepoint Games ve SIE Japan Studio’dan PS5’in Demon’s Souls’u şeklinde harika bir baştan sona yeniden çevrimle geri dönüyor. Yeni halkalar, zırhlar, silahlar ve zehir veya kanama gibi etkilere karşı geçici direnç sağlayan “Tahıllar” adlı öğeler içeren, hevesli PS5 sahipleri için bir lansman başlığı olarak piyasaya çıktı. Bunun gibi çeşitli geliştirmelerin yanı sıra devasa oynanış ve grafik ve görsel iyileştirmelerin yanı sıra oyun, orijinaline yönelik ince ayarların yanı sıra eski hayranların takdir edebileceği ve yeni oyuncuların keşfetmekten heyecan duyacağı yeni özellikler içeriyordu.

Demon’s Souls, karanlık fantezi unsurları, sinir bozucu savaşlar ve onları tamamladığınızda dünyayı fethetmek gibi hissettiren tatmin edici anları ile ünlüdür. Aynı zamanda çok oyunculu unsurları tek oyunculu oyununa ustaca bir şekilde dahil ediyor. PS5’te oynayacağınız diğer oyunlara hiç benzemiyor, ancak önümüzdeki yıllarda karanlık RPG’leri görme biçimimizi değiştiren bir oyunun değerli bir yeniden çevrimi.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, kendisini genetik olarak geliştirilmiş bir örümcek tarafından ısırılan ve ona Peter Parker’a çok benzeyen güçler veren başka bir kahraman olan Miles Morales’i takip eden Marvel’s Spider-Man’in bir devamıdır. Acemi bir kahraman olarak hâlâ şehrin koruyucusu olmanın ne anlama geldiğini öğreniyor. Peter, kız arkadaşı Mary Jane’in fotoğrafçısı olarak haberlerde yer almasına yardımcı olmak için denizaşırı bir yere gitmek zorunda kaldığında, Miles Örümcek Adam olarak görevlerini devralmak için kendi başına bırakılır.

Sonuç olarak, cesur Miles çabalarını şehre yeni koruyucusu olarak sunmaya çalışırken, Örümcek Adam dünyasına yeni bir sinematik giriş olarak ikiye katlanabilecek heyecan verici bir yolculuk ortaya çıkıyor. Kendini Roxxon Energy Corporation’a karşı bir kan davası olan teknoloji merkezli bir terörist grup olan The Underground ile uğraşırken bulur. Ayrıca kendisini kötü niyetli Rhino, The Tinkerer ve Harlem halkının gözünde bir kahraman olurken yavaş yavaş çözülen bir sırlar çetesi ile uğraşırken bulur.

2021'deki en iyi PS5 oyunları
2021’deki en iyi PS5 oyunları – 2021’deki en iyi PS5 oyunları – 2021’deki en iyi PS5 oyunları

Returnal

Returnal, bu listedeki en niş oyunlardan biridir. Ancak, roguelikes hayranıysanız, aynı zamanda en iyilerinden biri olabilir. Returnal, sizi Selene olarak gören cezalandırıcı bir aksiyon/macera oyunudur: yabancı bir dünyaya zorunlu iniş yapan ve kendini bir zaman döngüsüne sıkışmış bulan bir astronot. Gezegeni keşfederken, Selene’nin kaçmayı başaramayan önceki versiyonlarının kayıtlarının yanı sıra her türden düşman flora ve fauna ile karşılaşacaksınız.

Returnal’i diğer aksiyon oyunlarından ayıran şey, roguelike olmasıdır. Ne zaman ölürseniz (ki bu genellikle olur), uzay geminize geri dönersiniz ve önceki koşunuzda topladığınız hemen hemen her şeyi kaybedersiniz. Bu, Returnal’ı çok zorlaştırırken, her yeni çalıştırma prosedürel olarak oluşturulduğundan ve bu sefer mükemmel donanım ve yükseltme kombinasyonunu bulacağınızı asla bilemezsiniz, çünkü oyunu çok tatmin edici hale getirir.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty serisindeki en son giriş, her zamanki gibi patlayıcı. Tek oyunculu kampanya, 80’lerde Soğuk Savaş sırasında geçen, aksiyon dolu bir Hollywood gişe rekorları kıran filmi izlemeye benzer. İran rehine krizine katıldıkları için Qasim Javadi ve Arash Kadivar olarak bilinen bir kişiyi takip etmekle görevlendirilmiş bir grup ajanı takip ediyor.

Bir “Perseus”un, idam edilmeden önce krizin yaşanmasından sorumlu olduğu ortaya çıktı. Başkan Ronald Reagan, Perseus’u bulmak için, oyuncuların rolünü üstlendiği “Bell” olarak bilinen bir ajan da dahil olmak üzere, gizli operasyonlarla bir görev gücü düzenler. Bell olarak, son yılların en sürükleyici Call of Duty hikayelerinden biri için Jacob’s Ladder benzeri bir araziye dönüşen bir hikaye ortaya çıkıyor.

Sürükleyici silah oyunu ve tatmin edici dövüş bir yana, Call of Duty anlatısı, Call of Duty: Warzone ile örtüşen çok oyunculu modlara ayrılıyor. Oyuncuların yıldan yıla beklediğinden daha fazlası, ancak yeni nesil iyileştirmeler sayesinde çok daha eksiksiz ve tatmin edici. Üstelik Zombies modu, “Tag der Toten” sürekliliğini izleyen bir hikaye ile geri dönüyor. Bu, PS5’te oynamak isteyeceğiniz ilk nişancı oyunudur ve harcadığınız her saniyeye değer.

scroll to top