Close

2021’deki en iyi Roombas

2021'deki en iyi Roombas

2021'deki en iyi Roombas

2021’deki en iyi Roombas bulmak, özel ihtiyaçlarınıza bağlı olduğu için zor olabilir. İyi bir Roomba, herhangi bir alanı atlamadan zeminlerinizi tek seferde tamamen temizleyecektir. Ancak, evcil hayvan kürküne karşı etkili olması veya alerjilerinize yardımcı olması için kendi kendine boşalmasına ihtiyacınız var mı ve paspasın yanı sıra vakumlamalı mı? Bir model seçmeden önce bu soruların cevaplarını düşünmek gerekir.

2021’deki en iyi Roombas seçerken bütçeniz bir diğer önemli faktördür. Yani, özelliklere bağlı olarak, büyük bir fark var. Her model, toz haznesi kapasitesinden pil ömrüne kadar farklı özelliklere de sahip olacaktır. Koşullarınız ne olursa olsun, seçmenize yardımcı olmak için en iyi Roombas’ı test ettik ve bir araya getirdik. Bu nedenle, ister bir bütçeyle alışveriş yapıyor olun, ister en son evcil hayvan kakasını önleme teknolojisini istiyorsanız, burada herkes için bir tane var.

Eviniz ve yaşam tarzınız için 2021’deki en iyi Roombas seçmek, sizin için hangi özelliklerin önemli olduğunu düşünmek kadar kolaydır. Burada bazı dikkat edilmesi gereken özellikler de bulunmaktadır.

 • Kendi kendine boşalan
  Bu, yukarıda bahsedilen iRobot Roomba s9+ gibi daha yüksek kaliteli bazı modellerde mevcuttur. Çöp kutusu dolduğunda, Roomba kendini daha büyük bir çöp kutusuna boşaltmak için şarj tabanına döner. Bu, çok sık boşaltmanız gerekmediği anlamına gelir ve toz havaya çok sık salınmadığı için alerjiniz varsa idealdir.
 • Wi-Fi bağlantısı
  Çoğu Roomba elektrikli süpürgesi Wi-Fi bağlantısı ile birlikte gelir. Bununla, elektrikli süpürgenizi akıllı telefonunuza bağlayarak daha iyi izlemenizi ve kontrol etmenizi sağlar.
 • Hibrit modeller
  Vakumlamanın yanı sıra paspas yapabilen hibrit modeller de mevcuttur. Deneyimlerimize göre, bunlar genellikle özel modeller kadar iyi değil.
 • Haritalama
  Adından da anlaşılacağı gibi, haritalama ile Roomba evinizin haritasını çıkarabilir. Bunu, en iyi temizleme rotasını hesaplamadan önce sensörleri kullanarak yapar. Merdivenler gibi engelleri kaydedebilir ve bu, bazı modellerde hareket etmeyen bölgeleri ve hedeflenen oda özelliklerini açar.
 • Yürünmeyen bölgeler
  Yürünmeyen bölgeler ile Roomba’nızın gitmesini istemediğiniz odaları veya alanları işaretleyebilirsiniz. Örneğin, evcil hayvan kaselerinden veya pahalı bir halıdan kaçınmak istiyorsanız harika.
 • Hedeflenen odalar
  Bunu kullanarak, Roomba’nın temizliğe odaklanmasını istediğiniz yeri ayarlayabilirsiniz – beklenmedik bir karışıklık varsa idealdir.
 • Birden çok kat Çok katınız
  varsa, birden çok haritayı destekleyebilen bir Roomba arayın. Bu şekilde, sadece bir katla sınırlı değilsiniz.
 • Programlama
  Bu özelliği Wi-Fi bağlantılı hemen hemen her robot süpürgesinde bulacaksınız. Telefonunuza bağlandıktan sonra, rutininize en uygun temizlik programlarını ayarlayabilirsiniz.
 • Toz kapasitesi
  Kendi kendini boşaltan bir modele sahip olacak kadar şanslı değilseniz, daha küçük çöp kovalarının doğal olarak daha sık boşaltılması gerekir. 400ml, rehberlik için iyi bir kapasite boyutudur.

En iyi Roomba’lar hangileridir?

En iyi Roomba’lar hangileridir? Para sorun değilse, o zaman en iyi Roomba iRobot Roomba j7+ olmalıdır. Engellerden kaçınma teknolojisi, evcil hayvan kakası çarpışmalarını geçmişte bırakıyor. Ayrıca kendi kendine boşalan taban sayesinde kendi kendini temizler. Her çalıştırmadan sonra karşılaşmalarından kelimenin tam anlamıyla öğrenerek en son robot vakum teknolojisini sunar. Akıllı Haritalama ile hangi odaları ne zaman temizlemek istediğinizi kontrol edebilirsiniz.

iRobot Roomba S9+ Plus Robot Süpürge

2021'deki en iyi Roombas
2021’deki en iyi Roombas – 2021’deki en iyi Roombas

Büyük git ya da eve git, değil mi? iRobot’un ilk D-şekilli Roomba’sı, test ettiğimiz en iyi robot elektrikli süpürgelerden biridir. Roomba s9, ihtiyaç duyulan yerleri daha fazla süpürerek ve gerekli olmayan yerlerden kaçınarak, süpürme görevini insan düzeyine çıkarmayı amaçlıyor. s9+ versiyonu, bu akıllı elektrikli süpürgeyi toza maruz kalmayı sınırlamak için tasarlanmış kendi kendine boşalan bir tabanla birleştirir. Bir kez kurulduğunda, Roomba s9+’ın ihtiyaç duyduğu tek yardım, dolduğunda vakum torbasını değiştirmektir.

Roomba s9+’ın kontrolü, haritalama sonuçlarını görüntüleyebileceğiniz, belirli odaların sınırlarını belirleyebileceğiniz ve hareket etmeyen bölgeler oluşturabileceğiniz iRobot uygulaması aracılığıyla yapılır. s9+, belirli odaların veya tüm katların planlı temizliğini destekler. Birden fazla seviyeniz var mı?

iRobot, Imprint Smart Mapping’in 10 adede kadar haritayı destekleyeceğini söylüyor. Bu da yetmezmiş gibi Roomba s9, Braava jet m6 paspas robotu ile birlikte çalışacak. s9 süpürmeyi bitirdiğinde, Braava jet m6 paspaslamaya başlayacak ve size minimum çabayla temiz zeminler sağlayacaktır. Roomba s9+’ın tek dezavantajı (fiyatı dışında) yüksek sesli olması.

iRobot Roomba i7+ Wi-Fi’lı Robot Süpürge

2021'deki en iyi Roombas
2021’deki en iyi Roombas – 2021’deki en iyi Roombas

Roomba i7+, şarj tabanına yerleştirilmiş, kendi kendini boşaltan bir çöp kutusu olan iRobot’un Temiz Tabanıyla gelen ilk robot elektrikli süpürgeydi. Tozu yakalamak için küçük tek kullanımlık vakum torbaları kullanır. Yaklaşık 30 çalıştırmadan sonra torbanın değiştirilmesi gerekecektir. Toza karşı alerjisi ve isteksizliği olanlar için bir nimettir.

Ancak bu, Roomba i7+’daki tek öne çıkan özellik olmaktan çok uzak. Bu Wi-Fi bağlantılı haritalama robotu, evcil hayvan mama kapları gibi sabit engellerden kaçınırken talep üzerine belirli odaları temizleyebilir. Bir yöne giden bir odaya girer ve ardından temizler, duraklar ve biraz farklı bir açıyla başka bir alana yönelir.

iRobot Roomba I3 Akıllı Robot Süpürge

2021'deki en iyi Roombas
2021’deki en iyi Roombas – 2021’deki en iyi Roombas

iRobot Roomba i3+, kendi kendini temizleme özelliğine sahip, şirketin en ucuz robot süpürgesidir. Kendiliğinden boşalan taban sayesinde, her çalıştırmadan sonra içeriğini boşaltmanız gerekmez – çok uygun. Roomba i3+, halıdaki evcil hayvan tüylerini toplama dışında, testlerimizin çoğunda başarılı oldu.

Roomba i3+, Alexa ve Google Asistan’ın yanı sıra bir uygulama aracılığıyla kontrol edilebilir, böylece bir program oluşturabilir ve akıllı ev cihazlarına bağlayabilirsiniz. Daha pahalı Roomba i7+ ve s9+’dan farklı olarak, i3+ tek tek odaları eşlemeye yönlendirilemez. Genel olarak, performansını gerçekten beğendik ve her kullanımdan sonra temizlemek zorunda kalmamak güzel.

iRobot Roomba E5 Robot Süpürge

2021'deki en iyi Roombas
2021’deki en iyi Roombas – 2021’deki en iyi Roombas

iRobot Roomba e5, daha fazladır, ancak Roomba s9, Roomba i7 ve Roomba 960 gibi daha gelişmiş Roombas’larda bulunan çift kauçuk fırça sistemini kullanır. Bu fırçalar genellikle evcil hayvan tüylerini temizlemede daha etkilidir, öyleyse devam edin ve yavrularınızı en sevdiğiniz halının üzerinde yuvarlanmaya davet edin. iRobot, e5’in Roomba 675’ten beş kat daha fazla emiş sunduğunu söylüyor.

E5 de orta düğmelerin hemen üzerinde gömme bir taşıma sapı ile temel siyahla kaplanmıştır. Parlak yeşil rulo fırçalarla, alt kısım en çok i7’ye benziyor. Üst düzey i7 gibi görünse de uygulama özellikleri 675’inkine daha yakın. e5 Wi-Fi bağlantılı ve iRobot uygulaması aracılığıyla kontrol ediliyor, ancak belirli odaları haritalama veya temizleme yeteneğine sahip değil. Ancak, botu düzenli aralıklarla zeminlerinizi temizlemesi için programlayabilirsiniz. Yüksek verimli bir filtre ve yıkanabilir bir çöp kutusu ile Roomba e5, çok fazla para çekmeden daha derin bir temizliğe ihtiyaç duyan evler için iyi bir seçimdir.

scroll to top