Close

En iyi Samsung TV’ler 2022

En iyi Samsung TV'ler 2022

En iyi Samsung TV'ler 2022

En iyi Samsung TV’ler 2022 hakkında merakınız var ise hoş geldiniz! Son yıllarda bir TV için alışveriş yaptıysanız, Samsung’un tartışmasız TV’lerdeki en büyük isim olduğunu bileceksiniz. Bütçe 4K LED TV’lerden birinci sınıf 8K TV’lere kadar her şeyle, her bütçeye uygun ve her düzeyde TV teknolojisine sahip Samsung TV’ler var.

Samsung, dünyadaki en iyi TV markalarından ve en popüler TV üreticilerinden biri değil, şirketin çeşitli TV teklifleri sektördeki en geniş ürünlerden bazıları. Samsung’un teklifleri, incelediğimiz en iyi TV’lerden bazılarını içerir ve her büyük perakendecinin TV serisinde belirgin bir şekilde yer alır ve yıl boyunca mükemmel satışlar elde eder.

En iyi Samsung TV’ler 2022 listemizde, geçen yıl incelediğimiz tüm 4K QLED modelleri yer alıyor. Uzak ve uzak, en iyi seçenek Editörün Seçimi Samsung QN90A Neo QLED TV’dir. Setin mini LED arka aydınlatması eşsiz görüntü parlaklığı sağlarken, bir dizi akıllı özellik ve yeni bir çevre dostu uzaktan kumanda birinci sınıf deneyimi tamamlıyor. Nefes kesen bir inç inceliğindeki tasarımıyla, aynı zamanda satın alabileceğiniz en güzel setlerden biridir.

Samsung Q80T QLED TV, incelediğimiz 2020 modellerinin en iyisidir ve onu Samsung Q70T QLED TV ve Samsung Q60T QLED TV yakından takip eder. QLED serisi, çeşitli özelliklere ve yeteneklere sahip, bütçeye uygun, orta sınıf ve birinci sınıf modellerde bölümlere ayrılmıştır, ancak bu modellerin tümü, güçlü renk ve parlaklık performansına sahip iyi yapılmış TV’lerdir.

Hepsi sağlam performans sergiliyor ve güvenli satın alımlar, ancak farklı özellikler ve fiyat noktaları, farklı modellerin kendilerini farklı kullanım durumlarına uygun hale getirdiği anlamına geliyor. En iyi Samsung TV’ler 2022 için okumaya devam edin.

QLED nedir?

QLED nedir? Samsung’un QLED markası TV dünyasında iyi biliniyor, ancak bu gerçekten ne anlama geliyor? QLED, kuantum nokta ve LED arka ışığın kombinasyonunun kısaltmasıdır ve LED arka ışığını, belirli bir renk spektrumu aralığında ek ışık üreterek ışığa yanıt veren kuantum noktaları adı verilen nano ölçekli kristallerle eşleştirir.

Bu farklı kuantum nokta tonlarını arka ışığın tetikleyici etkisiyle birleştirerek Samsung, TV’lerin renk gamını ve parlaklığını artırabiliyor ve LED arkadan aydınlatmalı geleneksel LCD panellere göre büyük bir gelişme sunuyor.

QLED nedir? Kuantum noktaları kullanan tek üretici Samsung değil – bugünlerde popüler üreticilerin mükemmel QLED TV’lerini bulabilirsiniz. Ancak Samsung, daha pahalı bir OLED ekran sunmanın yanı sıra en iyi TV performansını sunmak için gelişmiş arka aydınlatma kontrolü, filtreleme ve diğer uzman dokunuşlarla eşleştirerek sürekli olarak gördüğümüz en iyi QLED teknolojisi uygulamasını sundu.

Samsung 8K TV’ler satın almaya değer mi?

Samsung 8K TV’ler satın almaya değer mi? Samsung’un 8K TV seçimi, birinci sınıf, orta sınıf ve uygun fiyatlı uygun fiyat ve özellik katmanlarında 8K görüntü kalitesi sunan çok sayıda model serisi ile rakipsizdir. Her 8K TV, benzer boyuttaki 4K modellerinden daha pahalı olsa da, Samsung’un 8K QLED TV serisi, seçkin üstün özellikler, çeşitli boyutlar ve hatta piyasadaki en uygun fiyatlı 8K seçeneklerinden bazılarını sunar.

Samsung 8K TV’ler satın almaya değer mi? Ancak daha büyük soru, birinin 8K TV alması gerekip gerekmediği ve bu konuda cevabın hayır olduğunu düşünüyoruz. Akıllı TV seçimi söz konusu olduğunda, doğru markayı seçmek sürecin sadece bir parçasıdır. Bir Samsung TV almaya karar verdikten sonra, yine de sizin için en iyi olan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan performansı, özellikleri ve fiyatı sunan modeli bulmanız gerekecek.

Neyse ki Samsung’un QLED TV’leri, farklı model serileri arasında açıkça tanımlanmış farklılıklar sunuyor. En iyi Samsung TV’ler 2022 listemize işte şimdi geçiyoruz!

Samsung 75QN90 75″ 190 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart Neo QLED TV

En iyi Samsung TV'ler 2022
En iyi Samsung TV’ler 2022

Samsung QN90A Neo QLED TV, Samsung’un son derece rafine kuantum nokta teknolojisini mini LED arka aydınlatmanın sıkı kontrolü ile birleştirerek, şimdiye kadar göreceğiniz en iyi TV ekranlarından birini ortaya çıkarıyor. Parlak renkler ve eşsiz parlaklık, üstün performans sağlar ve Samsung, pilleri değiştirme ihtiyacını ortadan kaldıran güneş enerjisiyle çalışan bir uzaktan kumanda gibi çok sayıda akıllı TV işlevi ve gerçekten akıllı özelliklerle bir araya gelerek çevre dostu tasarım ve rakipsiz rahatlık sunar. aynı zamanda.

Her şey, çok sayıda akıllı özellik, güçlü Dolby Atmos sesi ve şimdiye kadar gördüğümüz en iyi performanslardan bazılarını içeren 1 inç kalınlığında muhteşem bir tasarımda paketlenmiştir. HDMI 2.1 bağlantısı, benzersiz bir oyun deneyimi için oyuncu dostu özellikler ve etkileyici 12,6 milisaniye gecikme süresi ile birlikte standart olarak gelir. Satın alabileceğiniz en iyi 4K TV’lerden biri ve Samsung’un tüm TV endüstrisine en iyi QLED TV’yi kimin ürettiğini hatırlatması kolay.

Samsung 55Q70T 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV

En iyi Samsung TV'ler 2022
En iyi Samsung TV’ler 2022

Daha orta seviye bir QLED seçeneği için, 55 inçlik model için 1.000 doların altında başlayan Samsung Q70T’yi de seviyoruz. Ayrıca, Bixby, Amazon Alexa ve Google Asistan ile sesli etkileşimin yanı sıra eksiksiz uygulama ekosistemi ve akıllı ev uyumlu kontrol özellikleri de dahil olmak üzere Samsung’un mükemmel akıllı TV özelliklerinin çoğunu sunar.

Ancak, ayrı bir karartma bölgesine sahip değil, bunun yerine Samsung’un sıcak ve soğuk renkli LED arka ışıklar arasında geçiş yapmasını sağlayan çift LED arka ışığını kullanıyor. Sonuç olarak, kontrast ve HDR performansı, daha kaliteli Q80T’de göreceğinizden daha sessiz, ancak biraz daha az ödersiniz.

Samsung 55Q60T 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV

En iyi Samsung TV'ler 2022
En iyi Samsung TV’ler 2022

En uygun fiyatlı Samsung QLED TV’yi istiyorsanız, Samsung Q60T’yi istiyorsunuz. Bütçe dostu fiyatı ve akıllı özellikler ile sağlam QLED performansının birleşimiyle, Samsung QLED kalitesini çok fazla harcamadan elde etmek isteyen herkes için harika bir seçenek.

Ne yazık ki Q60T, Samsung’un daha az etkileyici çift LED arka ışığı için daha pahalı QLED modellerinin tam dizi arka ışığını kaldırıyor, bu da daha düşük parlaklık ve ekranın kenarlarında bazı belirgin karartmalarla sonuçlandı.

Ayrıca daha az HDMI bağlantı noktasına sahiptir. Bununla birlikte, Q60T, Samsung’un QLED teklifleri arasında en az etkileyici olabilir, ancak daha az etkileyici kuantum noktalı gelişmiş TV’nin bile en iyi bütçeli LED TV’lerden daha iyi performans gösterebileceğini kanıtlıyor.

scroll to top