Close

En iyi 5 selülit kremi

En iyi 5 selülit kremi

En iyi 5 selülit kremi

En iyi 5 selülit kremi hangisi? En Etkili Selülit Kremi Markaları Yıllardır her yaştan kadını korkutan bir durum: Selülit! Selülit, vücutta; uyluk, kalça, baldır ve karında oluşan yumrulu, çukurlu bir dokunun oluşmasına neden olan çok yaygın, zararsız bir cilt durumudur. Selülit, erkeklerden ziyade, kadınlarda daha yaygın görülür. Bundan dolayı selülit denildiğinde akla direkt kadınlar gelir. En iyi 5 selülit kremini sizler için hazırladık.

Peki, selülit neden olur? Selülite tam olarak neyin sebep olduğu bilinmemekle birlikte; bununla ilgili çeşitli görüşler mevcuttur. Deriyi, kasa bağlayan lifli bağ kordonlarının arasında yağ bulunur. Yağ hücreleri biriktikçe cilde doğru itilir. Bu da deride çukurlu, portakal kabuğu görünümünde bir yüzeyin oluşmasın neden olur.

Bunun yanı sıra selülit gelişiminde hormonal faktörler büyük rol oynar. Ayrıca genetik faktörü, cilt yapısını, cilt dokusunu ve vücut tipini belirler. Yani selülit genetik bir sorun da olabilir. Bazı durumlarda fazla kilolar da selüliti tetikleyebilir; fakat zayıf vücutlarda da selülit görülebilir.

Selülitle ilgili bazı gerçekler:

Kadınların %80 ila 90’ında selülit oluşması muhtemel ve hatta kaçınılmazdır.

  • Selülit, dokusundan dolayı portakal kabuğu olarak da adlandırılır.
  • Çok sayıda tedavi mevcuttur, ancak etki çoğunlukla geçicidir.
  • Yağ oranı düşük bir diyet, sigarayı bırakma ve aktif bir yaşam tarzı, selülit insidansını azaltmaya yardımcı olabilir.

Selülit için tıbbi olarak kanıtlanmış tedavi seçenekleri de mevcuttur; ancak hemen sonuç vermemekle birlikte, kalıcı çözüm üretemezler. Yine de selülitle baş etmek için kozmetik piyasasında birbirinden iddialı krem ve losyonlar vardır. Bu ürünler size selülitle baş etme konusunda yardımcı olabilir. Selülit görünümü nasıl giderilir? En iyi 5 selülit kremi markaları hangileridir? Hep birlikte görelim.

En iyi 5 selülit kremi hangisi ? Selülit Kremi Nasıl Kullanılır?

Yumrulu görünümün ortadan kaldırılması için kullanılan krem ve jellerin temel özelliği yağ dokusunu düzenlemek ve cildi sıkılaştırmaktır. Ayrıca bu ürünlerin kullanımları da son derece kolaydır. Etkili ve düzenli bakım kısa sürede en iyi sonucu verecek unsurlar olarak öne çıkar. Bununla birlikte genel olarak krem ve yağların kullanım adımları şu şekilde sıralanır:

  • Sorunlu bölge tespit edilir.
  • Cilt tipi, sorun yoğunluğu ve beklentiye göre uygun ürün seçilir.
  • Seçilen ürünün kullanım talimatları da göz önünde bulundurularak düzenli bir bakım rutini oluşturulur.
  • Genel hatları ile uygulamalar temiz cilde gerçekleştirilir.
  • Portakal kabuğu görünümünü engellemek için kullanılan ürünlerin püf noktası ise uygulamanın mutlaka masaj yolu ile yapılmasıdır.
  • Bir parça ürün, sorunlu bölgeye sürülür ve daha sonra masaj aleti ya da el yardımı ile iyice yedirilir. Bu esnada yuvarlak hareketler ile masaj tamamlanmalıdır.
  • Yine ürünün özelliğine bağlı olarak sorunlu bölgeyi streç film ile sarmak da krem ya da jelin etkisini büyük ölçüde artıracaktır. En iyi 5 selülit kremi listemize göz atmayı unutmayın.. 

En etkili selülit bakımları

En etkili selülit bakımları için ne yapmalıyız? Kadınların uzun dönemler önceden beri; güzelliklerine dikkat ettikleri ve bu bağlamda pek çok önlem aldıkları bilinmektedir. Bir kadın; cilt bakımından, kokusuna kadar her türlü detay için gerek kimyasal gerek ise doğal olan pek çok yöntem denemektedir. 

Cilt sağlığı açısından birçok farklı ürün deneyimini edinmiş olan kadınlar için cilt demek; sadece yüz olarak algılanmamaktadır. Aynı zamanda tüm bir vücudun güzelliği ve diriliği de oldukça önemlidir. Bu yüzden kadınlar vücutlarında fazlalık ya da noksanlık olarak gördüğü tüm detaylar ile ilgilenme ihtiyacı duymaktadırlar. Bu; bazen bir kilo artışından kaynaklı sarkma olabilir. Bazen de kadının görmüş olduğu o noksanlık; selülit kaynaklı olabilir. En etkili selülit bakımları nelerdir? 

Selülit özellikle yaza giriş zamanlarında kadınların hızlıca çözüm bulmak istedikleri konulardandır. Selülit en genel tanımı ile cilt yüzeyinde herhangi bir sebeple oluşmuş olan çukurlu görüntüdür. Portakal kabuğuna benzer bir görüntüsü olan selülit, başlarda detay olacak derecede küçük görünse de önüne geçilmediği takdirde, genel görüntüyü bozacağı düşünülen bir detaydır. 

Özellikle bir anda kilo almış olan kadınların kalça ve arka basen bölgelerinde selülitlerin tedavisinde pek çok farklı yöntem kullanılmıştır. Bu yöntemlerden en çok uygulananı ve en fazla merak edileni selülit kremi kavramı olmuştur. En etkili selülit bakımları; özellikle yazın başladığı bu günlerde alışveriş sepetlerine en fazla eklenen ürünlerden biri haline gelmiştir.

Selülit kremleri kısa zamanda, verimli bir sonuca ulaştırdığı düşüncesi ile kadınların en sıklıkla tercih etmiş olduğu ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Hadi hep birlikte en etkili selülit bakımları listemize göz atalım.

Selülit Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Selülit kremi alırken, araştırma yapmadan bir marka çok önerildi diye almak doğru değildir. Her cilt tipi, birbirinden farklılık gösterebilir ve her insanın cildi ile alakalı sorununun nedeni başkadır. Örneğin bir kişide sivilce oluşumu hormonal detaylar kaynaklı olabilir iken, diğerinde aynı sivilcenin oluşmasındaki neden fazla şeker tüketimi olabilir.

Bu durum selülit için de geçerlidir. Bahsettiğimiz gibi bazı selülitler genetik, bazıları kiloya bağlı olabilir. Bu yüzden öncelikle bu kremi alacak olan kişinin; sorununa ilişkin olan nedene dikkat etmesi gerekir. Ek olarak önceliği; cildin tahriş olmaması olmalıdır. İçeriği oldukça doğal ürünler kullanılarak hazırlanmış ve bu şekilde sizlere sunulan bir selülit kremi, işinize had safhada yarayacaktır. 

Özellikle hassas yapılı olan ciltlerde bu durum daha da önem kazanmaktadır. Kaşıntı, kızarıklık ve küçük benekler şeklinde genelde kendini gösteren bir alerji tipiniz varsa; özellikle selülit kremi seçiminde dikkatli olmanız gerekmektedir. En etkili selülit bakımları listemize geçelim..

Nivea Nbody Q10

Listemize en popüler cilt bakım markalarından olan Nivea ile devam ediyoruz. Kuru ciltlerin ihtiyaç duyduğu nemi karşılayarak yumuşamalarına yardımcı olan Nvdia selülit kremi, uygun fiyatıyla dikkatleri çekiyor. Çok tercih edilen selülit kremlerinden olan Nivea Nbody Q10, ilk kullanımdan itibaren cildi yatıştırıyor. Bu sayede istenmeyen gevşemelerden düzenli kullanımlarda kurtulmanızı sağlıyor.

En iyi 5 selülit kremi
En iyi 5 selülit kremi

Krauterhof Selülit Karşıtı Krem

Güçlü formülü sayesinde cilt görünümünün ve çatlakların düzeltilmesine yardımcı olan Krauterhof selülit kremi, ilk kullanımdan itibaren etkisini göstererek cildin sıkılaşmasını sağlıyor. İçeriğindeki Panthenol sayesinde cildin nem ihtiyacını karşılayan krem aynı zamanda cilt konturunu düzenliyor. Son olarak bu ürünün tamamen organik olduğunu belirtelim.

En iyi 5 selülit kremi
En iyi 5 selülit kremi

Sinoz Selülit Jeli

En iyi selülit karşıtı ürünleri listelerken Sinoz markasının bu jelini atlasak büyük yanlış olurdu. Formülündeki Kafein ve Karnitin sayesinde cildin kan akışını hızlandıran Sinoz selülit jeli, bu sayede cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. İçeriğinde bulunan vitamin ve yağ özleri sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılayan ürün, bu sayede daha esnek ve yumuşak bir cilde sahip olmanızı destekliyor. Ayrıca içeriğindeki bahçe nanesi yağı sayesinde ürünün sürüldüğü bölgeyi ferahlatacağını ekleyelim.

En iyi 5 selülit kremi
En iyi 5 selülit kremi

Clarins Body Fit Selülit Krem

Listemize Clarins Body Fit ürünüyle devam ediyoruz. Düzenli kullanımlarda cildin selülit görünümünü azaltıp en düşük seviyeye indiren bakım kremi, ilk kullanımdan itibaren vücudun konturlarını düzeltiyor. Ayva yaprağı ekstresiyle konturlarınızı yeniden şekillendiren ve daha güzel bir görünüme sahip olmanızı destekleyen ürün aynı zamanda cildi nemlendiriyor. Ek olarak bu ürünün anti alerjik olduğunu söyleyelim.

En iyi 5 selülit kremi
En iyi 5 selülit kremi

Lierac Phytolastil Selülit Jel Krem

Cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılayarak daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını destekleyen bu jel, tamamen bitkisel bileşenleriyle dikkat çekiyor. Bitkisel içeriği sayesinde göğüs, kalça, basen ve karın bölgelerindeki ani kilo değişiminden kaynaklanan çatlak görünümünü azaltan ürün, aynı zamanda cildin sıkılaşmasını sağlayarak selülit görünümünü azaltıyor. Son olarak jeli günde 1-2 defa olmak üzere düzenli bir şekilde kullanırsanız büyük etkisinin olacağını belirtelim.

En iyi 5 selülit kremi
En iyi 5 selülit kremi

 

scroll to top