Close

2021’deki en iyi şifre yöneticileri

2021'deki en iyi şifre yöneticileri

2021'deki en iyi şifre yöneticileri

2021’deki en iyi şifre yöneticilerinden birini kullanmak, çevrimiçi güvenliğinizi artırmanın en iyi yoludur. Artık onlarca uzun, karmaşık şifreyi hatırlamaya gerek kalmayacak. Bunun yerine, geri kalan her şeyin kilidini açabilecek tek bir uzun, karmaşık parolanız olacak.

En iyi şifre yöneticileri de sizin için hızlı ve kolay bir şekilde güçlü şifreler oluşturur. Çoğu, oturum açma formlarını otomatik olarak doldurabilir ve birçoğu kredi kartı numaralarını ve kişisel bilgileri de doldurabilir.

  • En iyi antivirüs yazılımı kötü amaçlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumak için
  • En iyi kimlik hırsızlığı koruma hizmetleri: Verileriniz çalınırsa yardım alın
  • En iyi VPN servisleri online iş özel kalmasını

Parolalarınız ve diğer hassas verileriniz, cihazlarınızda ve parola yöneticisinin sunucularında şifrelenecektir. Ve iki faktörlü kimlik doğrulama, başka biri ana şifrenizi öğrense bile hesabınıza girmeyi zorlaştıracaktır.

Bununla birlikte, en iyi şifre yöneticilerinden hiçbiri, ana şifrenizi unutursanız kurtarmanıza izin vermez, ancak bazıları hesabınıza başka yollarla yeniden erişmenize izin verir. (Bu güvenlik nedeniyle yapılır.)

En iyi şifre yöneticilerinin Windows, Mac, Android ve iOS için istemci yazılımı vardır ve çoğu da Linux ve Chrome OS’yi destekler. Şifrelerinizi sınırsız sayıda cihaz arasında senkronize edebilirsiniz, ancak bunun için ödeme yapmanız gerekebilir; ücretsiz sürümler genellikle bir veya iki cihazla sınırlıdır.

Öyleyse, web tarayıcıları şifreleri de hatırlayabiliyorken neden bağımsız bir şifre yöneticisi kullanalım? Ne yazık ki, web tarayıcılarından şifre çalmak zor değil ve bunu yapan kötü amaçlı yazılımlar oldukça yaygın. Apple’ın kendi Anahtarlık yazılımı daha güvenlidir ve hatta artık bir Windows sürümüne sahiptir , ancak temelleri açıktır ve Android cihazlarda çalışmaz. Bağımsız parola yöneticileri çok güvenlidir, tonlarca özellik sunar ve tüm büyük tarayıcılarda ve cihazlarda çalışır.

En iyi şifre yöneticileri nelerdir?

En iyi şifre yöneticileri nelerdir? Kullanıcı deneyimi, platform desteği, güvenlik ve genel performansa odaklanan yaklaşık bir düzine şifre yöneticisi denedik. Kullanım kolaylığı, rahatlığı ve güvenliği için en iyi şifre yöneticisinin LastPass olduğunu düşünüyoruz.

Yakın zamana kadar LastPass, tüm cihazlarda sınırsız senkronizasyon ile herhangi bir şifre yöneticisinin en iyi ücretsiz katmanına sahipti. Ancak Mart 2021’de LastPass, LastPass Free’nin artık bir kullanıcının tüm cihazlarını değil , yalnızca bilgisayarları veya yalnızca mobil cihazları senkronize etmesi için bunu azalttı.

LastPass’in ücretli katmanı, sınırsız senkronizasyon, şifreli çevrimiçi depolama, gelişmiş iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), hesaplarınızın karanlık web izleme ve arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için acil durum erişimi ekler. Yıllık 36 ABD Doları, yine de pahalı değil ve aile planı yılda 48 ABD Doları karşılığında altı kişiye kadar kapsar.

En iyi şifre yöneticileri nelerdir? Keeper, en iyi şifre yöneticisi için yakın bir koşucudur. Ücretsiz katmanı, cihazlarınızı senkronize etmenize izin vermez, ancak ucuz (35 $/yıl) premium katmanı, LastPass ile yakın bir eşleşmedir. Keeper ayrıca kullanıcı gizliliğine ve güvenliğine sıkı bir şekilde odaklanır.

En iyi ücretsiz katman artık tüm parolalarınızı tüm cihazlarınızda ücretsiz olarak eşitlemenizi sağlayan Bitwarden’a ait. Yıllık 10 ABD doları ücretli planına yükseltme, size güvenli bulut depolama alanı ve daha fazla 2FA ve paylaşım seçeneği sunar.

Önceki en iyi seçimimiz Dashlane, harika bir masaüstü uygulamasına sahiptir ve yüzlerce şifrenizi bir kerede değiştirebilir. Ancak Dashlane’in ücretsiz kullanımı çok sınırlıdır, yeni 36$’lık planı hala oldukça sınırlıdır ve sınırsız premium planı yıllık 60$’dan pahalıdır. En iyi şifre yöneticileri nelerdir?

Uzun zamandır Mac kullanıcılarının favorisi olan 1Password (36 $/yıl) ücretsiz bir katmana sahip değil, ancak bir Apple yaşam tarzı yaşıyorsanız güçlü bir rakip. Çok seyahat eden Windows ve Android kullanıcıları, saklanan şifreleri ve diğer değerli bilgileri geçici olarak silerek onları meraklı sınır muhafızlarından korumak için benzersiz Seyahat Modu için 1Password’ü de düşünmelidir. 2021’deki en iyi şifre yöneticileri listesine geçelim.

LastPass

2021'deki en iyi şifre yöneticileri
2021’deki en iyi şifre yöneticileri – 2021’deki en iyi şifre yöneticileri

LastPass, kullanım kolaylığı, tüm büyük platformları desteklemesi ve çok çeşitli özellikleri nedeniyle hala en iyi şifre yöneticisi için tercihimizdir. Bu, bir zamanlar mükemmel olan ücretsiz katmanının büyük ölçüde azalmasına rağmen.

LastPass’in ücretsiz sürümü artık tüm cihazlarınız arasında senkronize değil, bunun yerine yalnızca bilgisayarlarınız veya mobil cihazlarınız arasında senkronize oluyor – ikisi birden değil. Aksi takdirde, şifre üreticisi, sınırsız şifre ve güvenli depolama gibi neredeyse ücretli sürüm kadar çok özelliğe sahiptir.

Ücretli sürüm, tüm cihazlar arasında sınırsız senkronizasyon, fiziksel iki faktörlü kimlik doğrulama anahtarları için destek, 1 GB çevrimiçi dosya depolama, hesaplarınızın karanlık web izlemesi ve birinci sınıf teknik desteğe erişim sağlar.

LastPass’i kullanmak için bilgisayarınıza bir uygulama yüklemeniz gerekmez. Bunun yerine, yazılım tamamen tarayıcı uzantılarında ve tam özellikli web arayüzünde yaşayabilir.

Windows ve Mac için bazı sınırlamalarla birlikte hala kullanılabilen eski masaüstü uygulamaları vardır. Bu arada, Windows uygulamaları için parola doldurma gibi, Windows ve Linux için yalnızca yerel ağdaki LastPass Pocket seçeneği de durduruldu.

Keeper

2021'deki en iyi şifre yöneticileri
2021’deki en iyi şifre yöneticileri – 2021’deki en iyi şifre yöneticileri

Sağlam bir web arayüzüne sahiptir, her türden dosya ve belgeyi depolar, belki de herhangi bir şifre yöneticisinin en iyi güvenliğini sunar ve hem Dashlane’den hem de Dashlane’den daha ucuz bir premium hizmete sahiptir. Son Geçiş. Ücretsiz katmanı, cihazlar arasında senkronizasyon dışında size her şeyi verir.

Bu gelişmiş güvenlik için takas biraz rahatsızlık verici. Keeper, toplu bir şifre değiştirici kullanmamayı seçer ve her iki özellik de kötüye kullanılabileceğinden, mobil uygulamaya hızlı bir şekilde erişmek için bir PIN oluşturmanıza izin vermez. Hâlâ parmak izinizi veya yüzünüzü okuyamayan bir telefon kullanıyorsanız, her seferinde tam ana parolayı girmeniz gerekecektir.

Yıllık ekstra 25 ABD Doları karşılığında Keeper, kişisel verilerinizin yetkisiz kullanımı için interneti de izleyecek ve 10 GB güvenli bulut depolama alanı sağlayacaktır. Ayrıca ücretsiz bir güvenli mesajlaşma hizmeti sunar.

Bitwarten

2021'deki en iyi şifre yöneticileri
2021’deki en iyi şifre yöneticileri – 2021’deki en iyi şifre yöneticileri

2016 yılında piyasaya sürülen Bitwarden, düşük fiyatları, çekici tasarımı ve tam özellikli ücretsiz katmanı ile şifre yöneticilerinin en üst sıralarına yükseldi. Artık LastPass kendi ücretsiz hizmetini aksattığına göre, Bitwarden, tüm oturum açma bilgilerini bir kuruş ödemeden tüm cihazlarında senkronize etmek isteyen herkes için en iyi seçenektir.

Bu arada, Bitwarden’ın yıllık 10$’lık ücretli sürümü, LastPass, Keeper veya 1Password ile bulacağınız özelliklerin çoğuna sahiptir, ancak kullanımı biraz sezgisel olabilir. Gizlilik meraklıları, Bitwarden’ın size şifrelerinizi senkronize etmek için kendi sunucunuzu kurma seçeneği sunduğunu takdir edeceklerdir.

Diğer önemli özellikler, bir flash sürücüye yükleyebileceğiniz “taşınabilir” bir Windows sürümü ve sekiz farklı tarayıcı için uzantılar olan Send adlı yenilikçi bir güvenli bilgi paylaşım hizmetidir. Bitwarden’ın tek büyük dezavantajı, biraz sınırlı bir masaüstü uygulaması ve mobil uygulamaların kredi kartı numaralarını veya diğer giriş yapmayan bilgileri otomatik olarak dolduramamasıdır.

scroll to top