Close

En iyi telefon gimbal modelleri 2022

En iyi telefon gimbal modelleri 2022

En iyi telefon gimbal modelleri 2022

En iyi telefon gimbal modelleri 2022 yılının trendleri arasında.. Gimbal hareket hâlindeki bir gazetecinin iPhone gibi mobil cihazlarla pürüzsüz görüntüler kaydetmesine yardımcı olan, kullanımı kolay bir araçtır. Elbette özelliklerine ve eklentilerine bağlı olarak bütçe açısında farklılıklar gösteren birçok gimbal var. Örneğin bir miktar daha para harcayıp ek bir mikrofon veya lens takarak gimbalınızı sinemacılara layık bir kameraya dönüştürebilirsiniz. En iyi telefon gimbal modelleri 2022 listemizi sizler için hazırladık.

Çoğu gimbal, görüntü sarsıntısını azaltmak için üç eksenli bir stabilizasyon sistemi kullanıyor. Ancak en popüler gimballar basit bir stabilizasyonun ötesine geçen özelliklere sahip. Bir gimbal seçerken en çok, bu özelliklerin ürettiğiniz hikâyeler için “ne kadar ve nasıl yararlı olduğu” sorusuna dikkat etmeniz gerekir. En iyi telefon gimbal modelleri 2022 yılında fiyatları ve temel aksesuarlarıyla şöyle sıralanabilir:

Gimbal nedir?

Gimbalın Türkçe karşılığı Yalpa ya da dengeleme halkasıdır. Akıllı telefonlar ile çekim yaparken en çok yaşanılan sorun titremedir. Gimbal sayesinde bu titreme ortadan kaldırılır. Bu aletlerin içerisinde özel motorlar vardır ve titremeyi minimize ederler. En iyi telefon gimbal modelleri 2022 listemize göz atmayı unutmayın 

Gimbal ne işe yarar?

Telefon ile video çekimi yaptığınızda titremeleri fark etmişsinizdir. Özellikle yürüme veya koşu sırasında. İşte gimbal bu anlardaki titreşimi ortadan kaldırarak sanki özel bir eksende çekim yapılıyor hissi verir. 

En iyi 5 stabilizer 

En iyi 5 stabilizer hangisidir ? Akıllı telefonlar günümüzde her yönden teknolojik olarak çok gelişti. Elbette telefonlardaki kameralarda bu değişimden nasibini aldı. Günümüzde akıllı telefon kameraları profesyonel video kameraları aratmıyor. Bu yüzden birçok amatör ya da profesyonel kişi videolarını telefon kameralarını kullanarak çekmeyi tercih ediyor. Akıllı telefonlarla kaliteli videolar çekebilmek için de kolaylaştırıcı araçlara ihtiyaç var.

Bu araçların en gerekli olanı ise en iyi 5 stabilizer.. Telefonlar için üretilmiş olan stabilizer telefonunuzda bulunan kamerayı en üst potansiyelinde kullanmanıza olanak sağlıyor. Akıllı telefonunuzun kamerasını en iyi şekilde kullanabileceğiniz, telefonunuzu profesyonel bi kameraya dönüştürecek En iyi 5 stabilizer modelleri bu listede.

Moza Mini-P

Moza Mini-P sadece telefonlarla değil aynı zamanda kompakt kameralar ve aksiyon kameraları ile uyumlu çalışabilen çok yönlü bir cihaz. 900 gr taşıma kapasitesi ile aynı zamanda profesyonel aynasız kameraları da sorunsuzca taşıyabiliyor. Çok yönlülüğü ile oldukça güçlü bir cihaz olan Moza Mini-P bir 

kadar da hafif bi gimbal. Aynı zamanda küçük boyutu ile her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir yapıya sahip. Akıllı telefonun uygulaması ile cihaz üzerindeki kontrolleri akıllı telefonunuz üzerinden yaparak çekiminizi gerçekleştirebilirsiniz . Moza Mini-P aynı zamanda 12 saatlik oldukça iyi bir kullanım süresi sunuyor. Moza Mini-P özellikleri ile oldukça üst seviye bir ürün ve buna mukabil bir miktar pahalı.

En iyi telefon gimbal modelleri 2022
En iyi telefon gimbal modelleri 2022

DJI Osmo Mobile 4

DJI Osmo Mobile 4 dünyaca ünlü drone üreticisi DJI markasının ürettiği üst seviye bir telefon sabitleyici gimbal. 3 eksenli görüntü sabitleyici ile her koşulda telefonunuzla titremeyen ve stabil videolar çekmenize olanak sağlıyor. Zengin bir kutu içeriğine sahip olan DJI Osmo Mobile 4 ihtiyacınız olan tüm aparatları bulunduruyor. Oldukça minimal bir boyutta olan DJI Osmo Mobile 4 aynı zamanda katlanabilir yapısı ile çok ergonomik. Fazla yer kaplamadığı içinde gittiğiniz her yerde kolayca kullanılabiliyor. Sadece 406 gr ağırlığı ile çok kompakt ve kullanımı kolay. Bütün telefonlarla uyumlu olsa da DJI Osmo Mobile 4’ün en iyi performansını sadece Apple marka akıllı telefonlarla sağlayabileceğini de söyleyelim. 

En iyi telefon gimbal modelleri 2022
En iyi telefon gimbal modelleri 2022

Hohem iSteady X 3

Hohem iSteady X 3 259 gr ağırlığı ile en hafif modellerden birisi. Bu yönü ile herkese uygun basit kullanışlı ve hafif bir gimbal deneyimi sağlıyor. Katlanabilir yapısı sayesinde cebinizde bile taşıyabileceğiniz Hohem iSteady X 3 her platformdaki akllı telefonlarla uyumluluk sağlayabiliyor. 3 eksenli görüntü sabitleyici her türlü titreşimi ve sarsıntıyı ortadan kaldırıyor. Bu sayede telefonunuzla çektiğiniz videolarınız oldukça stabil ve akıcı bir hale geliyor. Telefon uygulaması sayesinde hiç cihaza dokunmadan uzaktan kontrol edilebiliyor. Hohem iSteady X 3 tek elinizle bile rahatça kontrol edebileceğiniz en hafif ve kompakt akıllı telefon gimbal modellerinden birisi. Üstelik fiyatı da muadillerine göre oldukça uygun.

En iyi telefon gimbal modelleri 2022
En iyi telefon gimbal modelleri 2022

WIWU 3 Axis S5B

WIWU 3 Axis S5B hem akıllı telefonlarla hem de aksiyon kameraları ile kullanabileceğiniz yetenekli ve çok yönlü bir gimbal modeli. 3 eksenli görüntü sabitleyici sistemi ile videodaki sarsıntıları ve titremeleri kolayca yok ediyor. Hafif ve kompakt bir yapıda olan WIWU 3 Axis S5B kolay bir şekilde taşınabiliyor. Selfie modu sayesinde kendiniz çekmek istediğiniz fotoğraflarda ya da vlog çekimlerinde kolaylık sağlıyor. Bataryası 5 saate tam olarak dolan WIWU 3 Axis S5B, 10-12 saatlik bir kullanım süresine sahip. Güçlü ve sessiz motorlara sahip ve bu sayede 230 gr taşıma kapasitesi var. 460 gr ağırlığa sahip olan WIWU 3 Axis S5B; seyahat, spor, canlı yayın ve günlük vlog çekimleriniz için ideal bir seçim. 

En iyi telefon gimbal modelleri 2022
En iyi telefon gimbal modelleri 2022

ZHIYUN Smooth 4

Çin menşeili bir üretici olan ZHIYUN ürettiği fiyat performans gimbal’leri ile tanınan bir marka. ZHIYUN Smooth 4 da telefonunuzla yaptığınız video çekimlerinin dengeli ve düzgün olmasını sağlayan iyi bir fiyat performans ürünü. Entegre kontrol paneli video çekerken ihtiyacınız olan tüm kontrolleri ekran dokunmadan yapabilmenizi sağlıyor. Bu sayede en zor kamera hareketlerini kolaylıkla yapabiliyorsunuz. ZHIYUN Smooth 4 tam 12 saate kadar kesintisiz bir kullanım ömrü sağlayabiliyor. Üstelik oldukça geniş bir uyumluluk listesi var. Bu sayede hemen hemen her telefonla sorunsuz  bir şekilde kullanılabiliyor. ZHIYUN Smooth 4 sahip olduğu çekim  modları ile hem günlük çekimlerinizi hem de hızın önem kazandığı aksiyon çekimlerinde üst seviye bir performans sunuyor. Ancak muadillerine göre biraz ağır ve büyük bir ürün olduğunu söyleyelim.

En iyi telefon gimbal modelleri 2022
En iyi telefon gimbal modelleri 2022

 

scroll to top