Close

En yararlı 10 probiyotik

En yararlı 10 probiyotik

En yararlı 10 probiyotik

En yararlı 10 probiyotik hangisi? Kaliteli probiyotik tavsiye arayışındaki okuyucularımız için en yararlı 10 probiyotik markaları ve en iyi probiyotikler hakkında yazdık. Bağırsaklarda yaşayan faydalı mikroorganizmalar olarak ifade edebileceğimiz probiyotikler, besin ve takviye ürünleri ile dışardan alınabilir.

Bu noktada, “probiyotik” kelimesi, sağlıklı yaşam zeitgeistinde “organik” veya ” omega-3s ” kadar yer almaktadır. Muhtemelen bu faydalı böceklerin bağırsak sağlığınız için çok önemli olduğunun farkındasınızdır ve hatta bağırsak mikrobiyomunuzu beslemeye yardımcı olan çok çeşitli probiyotik gıdalara (kombucha! kimchi! yoğurt!) aşina olabilirsiniz. Ve diyet yaparken bu besinler açısından zengin olması, sağlıklı bir bağırsağı korumak için kesinlikle önemlidir, bazen vücudumuzun probiyotik takviyeleri şeklinde biraz ekstra desteğe ihtiyacı vardır.

Şimdi, işlerin biraz daha karmaşıklaştığı yer burası. İşte olay: Tüm probiyotik takviyeleri eşit yaratılmamıştır. “Probiyotik” bir şemsiye terimdir, ancak gerçek şu ki, her birinin dikkate alınması gereken farklı faydaları olan çok çeşitli farklılıklar var. Bahsetmek gerekirse, probiyotikinizin kalitesi de çok önemlidir. En yararlı 10 probiyotik hangisi?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla probiyotik takviyesi olduğundan, gürültüyü kesmeye yardımcı olması için en yararlı 10 probiyotik listesi oluşturduk.

Probiyotik takviyesinde nelere dikkat edilmelidir?

Probiyotik takviyesinde nelere dikkat edilmelidir? A+ probiyotik takviyesi ararken göz önünde bulundurulması gereken denenmiş ve gerçek faktörlerini burada bulabilirsiniz: Probiyotik takviyesinde nelere dikkat edilmelidir?

Gerinim düzeyinde özgüllük

Probiyotiğiniz söz konusu olduğunda, onların kolektif bütünlüğü, mesele budur. Parçalar olmadan bütün olmaz. Birinci sınıf bir probiyotik, destekleyen klinik bilimi dikkate alacak şekilde formüle edilecektir.

Probiyotiğinizi ters çevirin ve Ek Bilgiler panelini okuyun. Probiyotiğin özel ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi karşıladığından emin olmak için bu bilgiye sahip olmanın önemli olduğunu uzmanlar açıklıyor.

Doz ve klinik kanıt

Düşük güçlü dozlar probiyotik takviyesi dünyasında yaygındır ve dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Tipik neden maliyettir çünkü kanıta dayalı probiyotikler ucuz değildir.

Belirli ürünlerin her suşun dozlarını paylaşmanın bir başka yolu, toplam CFU sayısıyla “tescilli karışımlar” kullanmaktır. Durum buysa, şirkete bu karışımda her bir suşun kaç CFU’sunun bulunduğunu ve her suşun hangi araştırmaları desteklediğini sormanızı öneririz.

Sağlam kalite

Hammaddeden bitmiş ürüne kadar takviyelerinin kalitesine önem veren saygın markalardan probiyotikler öneriyoruz. Bir probiyotiğin rafa dayanıklı olup olmadığı veya soğutma gerektirip gerektirmediği bir kalite meselesi değildir. Bununla birlikte, bu koşullar probiyotiğin nasıl kullanılmak üzere tasarlandığını ve zaman içinde nasıl sabit kalacağını gösterdiğinden, bu kullanım önerilerini takip etmek önemlidir.

Diğer bileşenler

Kısa bir “diğerleri” listesi içeren takviyeler arıyoruz. Başka bir deyişle, daha az gereksiz veya sentetik dolgu maddeleri, boyalar, tatlandırıcılar, tatlandırıcılar vb. Probiyotik, diğer tamamlayıcı aktif bileşenleri (örneğin, prebiyotik lif veya bitki özleri) içeriyorsa, bilim destekli olmalı ve ayrıca etkili seviyeleri içermelidir.

Vegan kapsüller, bir probiyotik için en temiz dağıtım biçimlerinden bazılarıdır, sakızlar ise en uzun içerik listesine (artı şeker) sahip olacaktır.

Kaçınılması gerekenler

  • Eksik suş(lar) : Sınırlı bilimsel desteğe sahip suşlar veya etikette listelenen suş yok.
  • Tozlanma : Klinik olarak alakasız probiyotik suş seviyeleri.
  • Sakızlar : Sakızlar belirli türdeki vitaminleri, mineralleri ve diğer aktif maddeleri vermek için faydalı olabilirken, probiyotikler kapsüller, yumuşak jeller, tabletler ve tozlar halinde çok daha verimli ve temiz bir şekilde tüketilir (yani, güçlü CFU dozlarında canlı suşlar).
  • Tatsız “diğerleri” : İşlenmiş malzemeler, yapay tatlandırıcılar, sentetik tatlar ve renkler.
  • Iffy iddiaları : Kökleri bilime dayanmayan sorumsuz veya sahte iddialar (yine probiyotik suş başına).

Şimdi en yararlı 10 probiyotikler listemize geçebiliriz. İşte en yararlı 10 probiyotikler!

Solgar Advanced Multi-billion Dophilus

Solgar Advanced, en etkili probiyotik takviyesi diyebiliriz. Bağırsak ve mide problemleriniz varsa, bağışıklığınız da zayıfsa Solgar probiyotik kullanmanızı öneririz. Ürünün en önemli özelliği, 4 çeşit bakteri içermesi ve 1 kapsülde 5 milyar mikroorganizma olmasıdır. Glüten içermediği için çölyak hastalığı gibi kalıcı bağırsak sorunları olanların rahatlıkla kullanabileceği bir probiyotiktir. Tatlandırıcı veya koruyucu içermemesi, özellikle de veganlar için güven vericidir.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

Anti Bactovis Probiyotik

Bactovis de Solgar’dan pek düşük fiyat etiketine sahip değildir; fakat doktorların önerdiği güçlü bir takviyedir. Her 1 kapsülde 10 milyar kob canlı probiyotik bakteri bulunması nedeniyle bu takviyeyi ikinci sıramıza yerleştirdik. İBS (İrritabl Barsak Sendromu) sorununuz varsak bağırsak florasını korumak için Bactovis’i kullanmanızı öneririz. Kapsülleri açıp yemeklere ekleyerek veya yoğurda ekleyerek de kullanabilirsiniz. Bağırsakta çözülen patentli kapsül formunda olması güven vericidir.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

QLİNİCA Culture-up Probiyotik 30 Kapsül

QLİNİCA, uygun fiyatına karşılık iyi etki gösteren bir probiyotiktir. Tek kapsülde 10 milyar bakteri vardır. Bağırsak sorunlarında etkilidir. En çok tercih edilen probiyotikler arasında bulunur. Dezavantajı sadece 30 kapsülden oluşması diyebiliriz.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

Natures Supreme Probiotic 5B

Nature’s Supreme Probiotic 5B, orta segmentteki en iyi probiyotik kapsül alternatiflerinden biridir. Her kapsülde 11 cins 5 milyar aktif mikroorganizma vardır. İçinde Candida mantarı tedavisinde yardımcı olabilen bakteriler vardır. Bağırsak sorunlarınız için de faydasını görebileceğiniz bir takviyedir. Nitekim genellikle kronik kabızlık sorunu olanların tercih ettiği bir üründür. Dezavantajı kapsüllerin zor yutulacak kadar büyük olmasıdır.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

Probest Defense 20 Çiğneme Tablet

Probest Defense, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun sosyal medyaya önerdiği bir takviyedir. Probiyotik ve vitamin bir aradadır. Her tabletinde 10 milyar mikroorganizma vardır. Gluten, laktoz, alerjen ve hayvansal kaynaklı bileşen içermediği için güvenle kullanabilirsiniz. Yetişkinler için en iyi probiyotik takviyesi diyebiliriz. Vanilya ve limon aromasını sevmiyorsanız tadı kötü gelebilir.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

NBL Probiotic Kids

NBL probiyotik takviyesi, en iyi probiyotik desteği alternatiflerinden biridir. 4 yaşın üzerindeki çocukların kullanımına uygundur. Yoğurt aromalıdır. Çiğnemek yerine su ile tüketmek de mümkündür. 2,3 milyar aktif probiyotik mikroorganizma içerir. Daha yüksek mikroorganizma içeren muadilleri olsa da glüten içermemesi hoşumuza gitti. Ekstra olarak iştahı artırdığını da belirtelim.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

NBL Probiotic Gold 

NBL Probiyotik takviyesi, çok uçuk fiyat etiketine sahip olmamasına karşın, yüksek fiyatlı muadillerinden daha güçlü içeriğe sahiptir. 5 farklı probiyotik çeşidine vitamin A, B1, B2, B6, C, E eşlik etmiştir. Su, süt, meyve suyu ya da yoğurt ile karıştırıp tüketilmesi önerilmiş. Bizim önerimiz yoğurtla tüketmenizdir. 2,5 milyar aktif probiyotik içeriği sayesinde özellikle kronik kabızlık ve ishal için etkili bir takviyedir. Doktorların da tavsiye ettiği bir takviyedir. Laktoza alerjiniz varsa farklı bir probiyotik tercih edebilirsiniz.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

KLAİRE LABS Ther-Bıotıc For INF

Klaire Labs, yüksek potansiyelli bir probiyotiktir. 5 bifidobakter ve 5 laktobakter türünden hazırlanmış. Bebek için en iyi probiyotikalternatifidir. Günde 1 ya da 2 ölçek mamaya karıştırabilirsiniz. Aroması yoktur. Soğuk zincir ile taşınması gerekir. Bu nedenle e-ticaret sitesinden alıyorsanız firmanın güvenilir olması çok daha önemlidir. Dezavantajı yüksek fiyat etiketidir.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

Kidsbiotic Drops Probiyotik Damla 

Kidsbiotic probiyotik damla bebekler için oldukça etkili bir takviyedir. Tek dozunda 3 milyar aktif probiyotik vardır. Çok doktorlarının da önerisidir. Dezavantajı gramajının fiyatına göre az olmasıdır.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

Symbiosys Bifidrop Probiyotik Damla 

Symbiosys, 3-4 yaş aralığındaki çocukların kullanımı için üretilmiş. Daha küçük bebekler için de kullanılabilir; fakat çocuk yaşında olursa olsun kullanmadan önce doktora danışmanızı öneririz. Symbiosys, şişe başına 6,4 milyar canlı hücre içerir. En iyi özelliklerinden biri de glüten içermemesidir. Gaz sancısında etkilidir. Günde 5 damladan fazla kullanmamak gerekir.

En yararlı 10 probiyotik
En yararlı 10 probiyotik

 

scroll to top