Close

Farklı astrolojiler

Farklı astrolojiler

Farklı astrolojiler

Farklı astrolojiler bizlere aslında çok şey öğretebilir. Astrolojiyi düşündüğünüzde, zihniniz doğrudan güneş işaretlerinin (Koç, Oğlak, Aslan, Boğa, tatbikatı biliyorsunuz) veya belki de ay ve yükselen işaretinizin ne olduğuna yönelebilir. Bunların hepsi başlamak için harika bir yer ama kişisel astrolojik işaretleriniz muazzam bir astrolojik sistemin sadece bir kolu.

Astroloji hem bir sanat hem de bir bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır, çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematiğin anlaşılmasını gerektirir. Farklı astrolojiler bizlere aslında çok şey öğretebilir.

Farklı astrolojiler bizlere aslında çok şey öğretebilir. Astrokartografi, coğrafi konumdaki farklılıklar yoluyla değişen yaşam koşullarını tanımladığını iddia eden bir konumsal astroloji yöntemidir. Bildirildiğine göre, doğum haritanızı dünyadaki farklı alanlarla karşılaştırarak, en başarılı olacağınız alanı belirleyebilirsiniz.

Astroloji, doğum potansiyelimizin iki ana yönünü ve gezegenlerin ve yıldızların kişisel burcumuz üzerindeki etkilerini dikkate alır. Farklı astrolojiler bizlere aslında çok şey öğretebilir. İyi ve başarılı bir yaşam için doğru kariyer ve eğitim yolunu seçmemize yardımcı olabilir.

Farklı astrolojiler
Farklı astrolojiler

Neden astrolojiye inanıyoruz?

Neden astrolojiye inanıyoruz? Astroloji bir din olmasa da içinde yaşadığımız dünyaya rahatlık, inanç ve daha derin bir anlayış sunar. Yorumlar genellikle kişinin geleceğine dair güvence verir, ancak daha da önemlisi, bize sorunlarımızı çözmenin ve ortaklarımız, ailemiz ve arkadaşlarımızla ilişkilerimizi geliştirmenin bir yolunu ve esas olarak kendimizle tanışmak ve kendi iç dünyalarımızı farklı bir ışıkta keşfetmek için araçlar göstermeleri gerekir.

Neden astrolojiye inanıyoruz? Astroloji bize bu şeylerin neden başımıza geldiğine dair bazı iyi cevaplar verebilir ve bizi ileriye doğru adımlarımızda yönlendirir. Bu şekilde, astroloji aslında insanların kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Astrologları ziyaret eden veya burçlarını düzenli olarak okuyan insanların çoğu, öfori gibi bir tatmin ve gerçekleşme hissi ile sonuçlanır. Bu, astrologların burç tarihlerine göre bireylerin geleceğini veya bugünü doğru bir şekilde tahmin ettikleri anlamına gelmez, ancak bir burç kadrosuna sahip olmanın aslında çok tatmin edici bir deneyim olabileceği anlamına gelir.

Dünya, bin yıl önce yıldız işaretlerimiz olarak bilinen takımyıldızların altına yerleştirilmiştir. İşaretler artık takımyıldızlarla örtüşmese de o zamanlar olduğu gibi hala mevsimlerin ve gezegensel hareketlerin etkisi altındayız. Birçok insan burçlarını özenle takip eder ve astrolojik işaretlerinin anlamlarına inanır.

Farklı astrolojiler
Farklı astrolojiler

Astroloji burç tarihleri ve onların işaretleri olan çok popüler ve dünyada herkesin bildiği gibi bu, şaşırtıcı değildir. İnsanlar burç işaretleri tahminlerini okumaktan hoşlanırlar ve bu genellikle kişiliklerde, davranışlarda ve karar verme süreçlerinde değişikliklere yol açar.

Astroloji gerçek bir cankurtaran olabilir çünkü gelecekteki engelleri ve sorunları önceden bilmenizi sağlar. Bir burç okumasında önerilen tavsiyelere ve önlemlere inanmak ve fazla bir şey yapmadan kendinizi acıdan kurtarmak isteyip istemediğiniz size kalmış. Neden astrolojiye inanıyoruz? Bu, herkesin hayatlarındaki şeyleri değiştirmek için güçlü bir çaba sarf etmesi gereken grafik okumalarına yaklaşımın temel sorunudur.

Astroloji ayrıca hangi ilişkilerin uyumlu olduğunu ve hangilerinin uyumlu olmadığını bulmamıza yardımcı olabilir. Burç uyumluluğu, diğer zodyak işaretleri ile ilişkilerimizi geliştirebilir. Aşk potansiyelinizi bilerek, fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabilir ve mutlu bir aşk ya da evlilik hayatına yol açan uygun önlemleri alabilirsiniz.

Neden astrolojiye inanıyoruz? Son fakat en az değil astrolojiye inanıyoruz çünkü bu bizimle ilgili. Burcum, tam olarak doğduğum zamanda yaratılmış olan hayatımın bir planı gibidir. Yani doğum haritam neredeyse parmak izlerim kadar eşsiz. Her gezegenin burcuma yerleştirilmesi kişiliğim ve kaderim hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

Farklı astrolojiler
Farklı astrolojiler

Çin Astrolojisi

Çin astrolojisi geleneksel astronomiye dayanmaktadır. Çin astrolojisinin gelişimi, Han Hanedanlığı döneminde gelişen Astronomi ile bağlantılıdır. Çin Zodyak, dünyanın bilinen en eski burç sistemlerinden biridir ve belirli bir yılı temsil eden on iki hayvandan oluşur. Çin astrolojisine göre, bir kişinin doğum yılı bu hayvanlardan biri tarafından temsil edilmektedir. On iki hayvan işareti veya zodyak sembolü Sıçan, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuzdur. 

Çin astrolojisinde ayrıca beş doğa unsuru vardır: su, odun, ateş, toprak ve metal. Çin astrolojisine göre, bir kişinin kaderi, gezegenlerin konumu ve kişinin doğum sırasındaki Güneş ve Ayın konumları ile belirlenebilir. Çinliler, doğum yılımızın tutumumuzu ve potansiyelimizi belirleyebileceğine ve hayvan doğum işaretlerinin sembolizme sahip olduğuna ve belirli bir davranışı temsil ettiğine inanıyor.

Vedik Astrolojisi

Jyotisha, Hindu veya Hint astrolojisi veya daha yakın zamanda Vedik astroloji olarak da bilinen geleneksel Hindu Astroloji ve astronomi sistemidir. Vedik astrolojisinde burçlar üç ana kola ayrılır: Hint astronomisi, sıradan Astroloji ve Öngörücü astroloji. Hint astrolojisi karakterimizi ortaya çıkarabilir, geleceğimize rehberlik edebilir ve hangilerinin en uyumlu işaretlerimiz olduğunu ortaya çıkarabilir. 

Vedik astrolojinin bize verdiği en büyük araçlardan biri ay ve Nakshatras’ın konumu. Nirayana (sidereal zodyak), tropikal zodyak gibi on iki eşit parçaya bölünmüş 360 derecelik kurgusal bir kuşaktır. Hareketli zodyak’ı kullanan Batı astrolojisinin aksine, Vedik astroloji sabit zodyak’ı kullanır. Yani, Vedik zodyak sisteminde, bazı istisnalar olmasına rağmen, muhtemelen artık düşündüğünüz aynı yıldız işaretleri olmayacaksınız.

Maya Astrolojisi

Maya astrolojisi Maya takvimine dayanır ve en ileri görüşlü astroloji türlerinden biridir. Maya Takvimi veya Tzolkin, kozmosun maddi olmayan enerjisine ve yaratılışın evrimine dayanır. Tzolkin takvimi yirmi günlük işaretlerden (güneş kabileleri) ve on üç Galaktik sayıdan oluşur ve 260 günlük bir takvim yılı oluşturur.

Eski Mayalar, yaşamda barış ve uyum sağlamak için kendinizi bu evrensel enerjiyle anlamanız ve hizalamanız gerektiğine inanıyordu. Bu yirmi işaretin her biri Maya takviminde bir günü temsil eder, böylece farklı ay ve yıllardaki bireylerin aynı gün glifini paylaşmasına izin verir. Kişinin Maya günü işareti kişiliğini tanımlar.

scroll to top