Close

“Geleceğe Dokunan Anneler Projesi” Şanlıurfa’da toplandı

gelecege dokunan anneler

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliği ile “Geleceğe Dokunan Anneler Projesi (GEDA)” Şanlıurfa’da anneler ile buluştu.

Projenin akademik ekibi tarafından oluşturulan eğitim programları eşliğinde, saha araştırmalarına ve seminerlerine devam eden GEDA ekibi, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle Şanlıurfa’da anneler ile buluştu. 

Hacettepe Üniversitesi akademisyenleri ve psikolog, sosyal hizmet uzmanlarından oluşan GEDA ekibi, iki gün süren çalışmada ilk gün, Şanlıurfa Ahmet Yesevi Çok Amaçlı Toplum Merkezinde, 24 anne ile görüşmeler yaptı.

Proje ekibi, çalışmalarının ikinci gününde ise Ahmet Yesevi Mahallesinde yer alan belediye okulunda, “Çocuğumun Duygusal İhtiyaçlarını Tanıyorum” konulu seminerde anneler ile buluştu.

“Geleceğe Dokunan Anneler” projesinin kurucusu Aslı Özdemir’in proje hakkında genel bilgilendirmesi ile başlayan seminer, ardından Hacettepe Üniversitesi akademisyenlerinden, Prof. Dr. İsmihan Artan Çetin, Doç. Dr. Gulin Evinç, Uzm. Dr. Pınar Zengin Akkuş’un sunumu ile devam etti.

Seminerde, çocuklukta yaşanan duygusal ihmalin fiziksel ve toplumsal etkileri, çocukların gelişim süreçlerinde ihtiyaçları ve duygusal olarak bu ihtiyaçlarının nasıl karşılanması gerektiği hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Seminer sonrası annelere ‘Projemiz Hayat’ çatısı altında GEDA ekibi tarafından katılım belgesi sunuldu. GEDA projesi ekibi ve akademisyenleri seminer sonrası, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz’ü proje hakkında bilgi vermek ve gelecek dönemde geliştirilebilecek yeni iş birliktelikleri için görüşmek üzere ziyaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a comment
scroll to top