Close

İzel Çelebi: 2019 İLKBAHAR-YAZ TRENDLERi

Hatırlayacağınız üzere geçen hafta kırmızı halı şölenini konu almıştım. Şimdi ise biraz günlük yaşama dönerek trendleri göz önüne alalım. Peki bu senenin trend parçaları neler ? İlkbahar-Yaz kombinlerinizi yaparken ne tarz parçalar kullanabilirsiniz ? Bu sezonun en çok göze çarpan renkleri nelerdir ?

Bisikletçi Taytı (Kısa Tayt)

2019’un trend parçalarından biri olan bisikletçi taytını ne kadar beğenirsiniz bilmem ama her vücut tipine uygun olmadığı kesin. 1970-1980’lerde çokça kullanılan bu taytlar Lady Diana tarafından da kombinlerde kullanılmış.

Bu yeni moda akımı birçok ünlü tarafından da hit olmuş durumda. Özellikle Kardashian üyelerini günlük yaşantılarında bisikletçi taytlarıyla çeşitli kombinlerini oldukça sık görmekteyiz. Parlak olanlarını tercih ederek gece kombinlerinizde de şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Önemli olan bir şey var ki “uyum”. Feminen, maskülen, gotik ya da aklınıza ne gelirse istediğiniz tarzda kullanabileceğiniz bu trend parçanın en güzel özelliği ise oldukça rahat ve kullanışlı olması.

Sapsarı (Canlı Sarı)

İlkbahar-Yaz sezonunun moda renklerinden biri ise canlı sarı tonları. Özellikle tonsürton parçalar kullanarak uyumlu hale getireceğiniz kombinlerinizle bu sezonun trendini yakalayabilirsiniz. Bronz tenlerde de

oldukça hoş duran canlı sarı tonlarıyla yazın plajlarda bu trendin takipçisi olmanız çok da zor gözükmüyor.

Beyaz Melek ( Her Şey Beyaz )

Yeni sezonun adı “Beyaz Melek”. Şapkanızdan ayakkabılarınıza, takılarınızdan kıyafetlerinize kadar baştan aşağıya yapacağınız beyaz kombinler bu yaz çok moda. Kombinlerinizde kullanacağınız bu rengi, maksimuma çıkarmanız size bu trende uyum sağlamınızda katkı sağlayacaktır. Bu görüntü sizi minimalist bir görünüme kavuşturacaktır. Beyaz cesurdur, masumdur; şık görünümünüzle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Devasa Kurdeleler

Bu sezonun trend parçalarından biri de alışık olduğumuzdan daha büyük boyutlardaki kurdeleler. Çok riskli bir parça olduğunu göz önüne alarak kombinlerinizde kullanmalısınız. Doğru kombinlenmediği taktirde “hediye paketi” görünümüne kavuşmak istemezsiniz. Kurdele detaylarını ister fular isterseniz de kemer şeklinde kombinleyebilirsiniz, gerisi sizin hayal gücünüze kalmış. Devasa kurdeleleri, kıyafetinize hareket katmak ve modayı yakalamak için kullanabilirsiniz. Minimalist ve sofistike görünümünüzde bir değişiklik yapıp tercih edebilirsiniz. Bilmelisiniz ki kombinlerinizde sadece tek bir bölgede yapacağınız nokta atışı patlamalar sizi şık ve asil bir görünüme kavuşturacaktır.

Dev Şapkalar

Bu sezon şapkasız çıkmak yok. Her kombinle uyumu yakalayabileceğiniz devasa şapkalarla trende uyabilir ve hoş bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Devasa şapkaların kullanışlı olması konusunda tereddütleriniz olsa da özellikle yazın tercih edilen hasır şapkalarla cool görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Nude (Ten Rengi)

Kurtarıcı rengimiz nude. Siyahtan sonra rahatlıkla kombinleyebileceğiniz bir renk olan nude, bu yıl bütün sezonlarda favori renk haline geldi. Hemen hemen her ten rengine yakışan bu rengi kombinlemek oldukça kolay. İster günlük kıyafetlerinizde, ister özel günlerde kolayca kullanabileceğiniz ten rengi tonları yazın bronz tenlerde de mükemmeli yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Karışık Desenler

Bu sezon içimiz açılacak. Çiçek desenli kıyafetler bildiğiniz üzere 2018 İlkbahar-Yaz sezonunda oldukça modaydı. Bu sezon da trend desenimiz karışık desenler. Karışık çiçek desenleri, grafik desenler, geometrik desenler gibi pek çok karma desenin bir araya gelmesiyle kombinlerinizi oluşturabilirsiniz. Bu desenlerde yapacağınız kombinlerinizle aynı zamanda eklektik moda tarzını da yakalayabilirsiniz.

Tabi ki trend parçalar bunlarla sınırlı değil, en popüler moda tarzlarını ön plana çıkardık. Diğer parçalardan söz etmek gerekirse, danteli sevmeyeniniz yoktur. Farklı dantel tasarımları bu sezon trend parçalar arasında. Tek bir parçada değil de birden fazla parçada kullanacağınız dantel detayları oldukça moda. Tulum sevenler, bu sezon işçi tulumları çok moda, tabi tulumun kötü yanlarını da söylemeden geçemeyeceğim. Kullanışsız olduğunu kullanan herkes bilmektedir ve olduğunuzdan daha geniş gösterdiği de maalesef ki bir gerçek. O yüzden tulum tercih ederken biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Klasik giyinenleri ve takım elbisenin şıklığından vazgeçemeyenleri de şöyle alalım. Canlı renklerde kombinleyeceğiniz ve hayal gücünüzün ötesinde bir görünüme sahip olan takım elbiseler çok revaçta. Özellikle ana renklerde kombinleyeceğiniz takımlarla bu sezon her yer rengarenk. Onun dışında bu kış PVC yağmurlukları vitrinlerde görmüşsünüzdür. Ne kadar tercih edersiniz bilmem ama bu sezon her renk PVC kıyafetler moda.

Geçtiğimiz senelerde el işi bikiniler plajlarda oldukça gözümüze çarpmaktaydı. Bu sene ise el işi ürünler her parçada moda. Tığ, örgü aklınıza ne gelirse ve abartılı süslemeleri de unutmayalım. Tüyler, saçaklar, kristaller, taşlar bu sezon her parçada çok dikkat çekecek gibi gözüküyor. Kıyafetlerinizde yapacağınız abartılı süslemeler trend parçalar arasında.

Kuşkusuz ki denimler her zaman her koşulda en çok tercih edilen parçalardır. Asit yıkama denimleri seviyorsanız sevinebilirsiniz, sezonun trend parçalarından biri de oldukça sık kullandığınız denimlerin asit yıkama modelleri. Anlaşılacağı üzere bu sezonda tarzınızı yansıtacak parçalar bulmak çok da zor değil. Her kitleye ve her tarza hitap edecek olan bu trend parçaları kendi tarzınızı yansıtarak kullanabilir ve kendiniz olabilirsiniz.

Moda diye tarzınıza uysun ya da uymasın her parçayı kullananlardan mısınız? Şahsen ben herkesin bir tarzı olması gerektiğini düşünmekteyim. Moda diye nitelendirdiğimiz trend parçaları direkt, kopyala-yapıştır tekniğiyle kullanmak moda değildir. Şahsen önemli olan nokta, sizin bu parçaları ne şekilde ve nasıl kullandığınız, nasıl revize ettiğinizdir. Vücudunuzu iyi tanıyın ve

giydiklerinizin içinde mutlu olun. Hep modayla kalın ama çizginizi kendiniz belirleyin. Moda size dürtülerinize yol göstermenizde yardımcı olacaktır, stilinizi en iyi şekilde yansıtın ve mutlu kalın.

scroll to top