Close

İzel Çelebi: MET GALA 2019

6 Mayıs akşamı ABD’ nin New York şehrinde düzenlenen Met Gala birçok stara ev sahipliği yaptı. Metropolitan Sanat Müzesi’nde, Kostüm Enstitüsü yararına düzenlenen etkinlikte her sene bir konsept belirlenir ve konuklar bu konsepte uygun bir şekilde gelmek zorundadırlar. Bu senenin konsepti ise “ Camp: Notes on Fashion” dı, yani abartma sanatı. Sınırı olmayan tasarım kostümlerle konuklar bu adından çokça söz edilen gece için bir hayli hazırlandı. En çok konuşulan isimlere gelin bir göz atalım öyleyse.

JENNIFER LOPEZ

Versace imzalı elbisesiyle Jennifer Lopez hem konsepte tam anlamıyla uyum sağlamış hem de kendi tarzını en iyi şekilde ortaya koymuş. Baştan aşağıya tek renk tercih etmiş ve aynı rengi saçlarında aksesuar olarak da kullanmış. Jennifer Lopez bu geceyi ışıl ışıl bir görünümle süslemiş ve abartmanın tam karşılığını vermiş.

JARED LETO

En ilginç kostümlerden birine sahip olan konuklardan biri de kesinlikle Jared Leto idi. Gucci imzalı kostümü ve elindekiyle abartı da nirvanaya ulaşan Leto ürkütücü gözükmesine sebep olan elindeki objeyle geceye katıldı. Elinde kendi kafasının heykelini taşıyarak gelen Leto, ‘Camp’ terimini tanımlayış şekliyle de dikkat çekti. Bu kavramı, hayatı ve modayı ciddiye almamak olarak tanımladı.

CARDI B

Thom Browne imzalı kostümü ile geceye kayılan Cardi B, 3 metrelik kuyruğuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tam tamına 85 günde tasarlanan kostümünde 30 bin tüy detayı bulunmaktaydı. Bordo renginde tercih ettiği kostümünü taşımakta zorluk çekmiş gibi gözüküyor Cardi.

GIGI HADID

Michael Kors imzalı kostümüyle geceye katılan Gigi Hadid beyaz şeritli bir doku tercih etmiş. Tamamı aynı dokudan olan kostümünde bone kullanarak farklı bir hava katmış. Özellikle devasa beyaz kirpik detaylarıyla abartıya kaçan görünümüyle geceye çok uygun olduğunu söylemeliyim.

KYLIE- KENDALL JENNER

Jenner kardeşler Versace imzalı kostümleriyle galaya katıldılar. Kylie Jenner kostümle aynı renk saç rengi tercih etmiş ve ten rengiyle de harika bir uyum yakalamış. Kendall ise turuncu, abartılı tüylere sahip kostümüyle tam da olması gerektiği yerde.

BILLY PORTER

Olay kıyafetlerin adamı Billy Porter, Oscar Ödül Töreni’nde de dikkatleri üzerine çekmişti. Abartmayı seven Porter bu sefer tam da yerinde abartıya kavuştu. Galaya omuzlar üzerinde taşınan bir tahtla giren Billy Porter Mısır tanrıçalarını andıran kostümüyle gecenin en iyilerinden biriydi. Parlak tulumu, devasa saç aksesuarı ve kanatlarıyla ilgiyi üzerine çekti.

KATY PERRY

Yürüyen avize Katy Perry ilginç Moschino imzalı kostümüyle galada karşımızda. Avize tasarımıyla geceye katılan Katy Perry, kostümünün iki farklı kısmında kullandığı devasa avizelerle gözleri doldurdu ve kesinlikle tam da konsepte uygun bir şekilde çok abartmış gözüküyordu.

EMILY RATAJKOWSKI

Güzeller güzeli Emily dekolteli ve kanatlı saç aksesuarı olan bir kostümle galada. Güzel fiziğini gözler önüne seren Emily’ nin ilham aldığı isim ise 1970’lerde ön plana çıkan kırmızı halı şıklığından Cher’ den başkası değil. Dundas imzalı kostümüyle gecede gözleri kamaştırıyor Emily Ratajkowski.

WINNIE HARLOW

Winnie Harlow vitiligo hastası olmasından dolayı zor bir çocukluk geçirmiş. Michael Jackson hastalığı olarak da bilinir ve cildin ömür boyu pigmentlerini kaybetmeye devam etmesi olarak tanımlanır. Şimdi ise bu lekeleriyle milyonlar kazanan Winnie dünyaca tanınmış bir model. Gösterişli bir saç aksesuarı tercih eden ünlü model abartılı siyah kürkü ten rengiyle mükemmel uyumu yakaladığı tamamış taşlarla tasarlanmış olan kostümüyle ışıl ışıl.

CELINE DION

Oscar de la Renta imzalı kostümüyle geceye katılan Celine Dion’un kostümünü tasarlamak tam olarak 3000 saat sürmüş. 10 kilogramlık elbiseyi taşıyan Celine çarpıcı kostümüyle harika görünüyor. XXXL saç aksesuarıyla adeta tamamlanan kostümü nakış ustaları tarafından özenle hazırlanmış.

LADY GAGA

Buraya gelene kadar Lady Gaga’ya ne zaman rastlayacağız diye düşündüğünüzü duyar gibiyim, tabiki sona sakladım. Brandon Maxwell imzalı kostümleriyle geceye katılan olayların kadını Gaga, 4 farklı kostüm ile karşımızdaydı. Siyah ve fuşya tonlarını tercih etmiş ve abartılı kirpik detaylarıyla gecenin starları arasında olmayı her zamanki gibi başarmış. Gecenin konseptini en iyi özetleyen kişi kuşkusuz ki Lady Gaga.

Peki ya sizin favoriniz hangi isim? Birbirinden olay kostümler ve dahasına yer veren, aslında bir bağış gecesi olan Met Gala büyük bir ilgi toplayarak herkesin ilgi adağı olmayı başardı. Sınırları zorlamak ve hayal etmekten korkmayın, modayla kalın…

İzel Çelebi

scroll to top