Close

İzel Çelebi: 2019 YAZ TRENDLERİ PLAJ MODASI

Geri sayım başladı. 2019’ un bahar sezonunu yaşarken yaz alışverişleri yapmaya çoktan başladık bile. Yaz tatili için neler tercih edebiliriz? Plajlarda bu sene trend parçalar neler? Hangi vücut tipleri neleri tercih etmeli? Sizin için derlediğim 2019 plaj modası içeriği ile kafadaki soru işaretleri bir nebze de olsa açıklığa kavuşacaktır diye umuyorum. Son ana bırakılan tatil alışverişlerinde yaşanan aksilikler, aceleyle alınıp sonra pişman olunan parçalar…

En iyisi siz şimdiden kağıdı, kalemi hazırlayın ve plaj alışverişinize başlayın. Kendi çizginizi yakalayarak 2019 modasına uyum sağlayabileceğiniz trend parçalara gelin birlikte bakalım.

MİDİ PLAJ ELBİSELERİ

Salaş, rahat, şık! Yelpazesi çok geniş olan bu trendi herkes çok rahatlıkla yakalayabilir. İster uzun gömlek tarzı elbiseler, ister transparan. Tül, saten, ipek çeşit çeşit kumaşlardan çeşit çeşit midi boy elbiseler bu yaz plajlarda olacak. Özellikle peplum detaylı vintage elbiseler daha da çok revaçta olacağa benziyor, aklınızda bulunsun derim. En güzel yanlarından birisi de her yerde kullanılması ve her yaşa hitap etmesi. Tatil bavulunuza midi boy elbisenizi ya da elbiselerinizi eklemeyi unutmayın.

RETRO ESİNTİLER

Retro detaylar her sezon her zaman olmazsa olmaz oldu artık, bunun farkındayız. Peki şikayetçi miyiz? Ben şahsen retro modasını her zaman sevmişimdir, moda dediğimiz her zaman döngüden ibaret olan bir coverdır. Biz de çarkı çeviriyoruz. Ama Retro uzun bir süre daha hayatımızda olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Her parçada kullanıldığı gibi bu sene plajlarda retro esintileri yer alacak. Bir klasik haline gelen retro modası, bikini ve mayolarda kendini gösterecek. Geniş kitlelerce beğeniye kavuşan retro plajlarda rüzgar gibi esecek.

HAYVAN DESENLERİ

Evet sanırım burada bir kısım ayrılık yaşanıyor. Leopar, yılan, zebra vb. hayvan desenleri geniş kitlelere hitap etmese de mutlaka ve mutlaka her sene belli sezonlarda trend koltuğunu koruyor. Özellikle kış sezonunda moda olan yılan derisi, tüm parçalarda ve kombinlerce sıkça kullanılmıştı. Şimdi ise sıra plajlarda…

Bikiniden ziyade daha çok mayolarda kendini gösteren hayvan desenli parçalara bir göz atın bakalım, belki zevkinize uygun modellerle karşılaşır ve yaza, trende uyarak ayak basarsınız.

KEMER DETAYLI MAYOLAR

Önceki senelere göre mayoların çok moda olduğu gözle görülmeyecek gibi değil. Bel kısmına oturan bir kemer detayı ile daha da şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle üst kısmı ince olan bayanlar için iyi bir tercih olacağı kesin. Tam bel çukurunuzda duran bir kemerle bel kıvrımınızı ortaya çıkararak daha fit ve oldukça şık bir plaj modası yaratacağınız kesin.

DENİZ KABUKLARI

Geçtiğimiz yaz, kabuklu aksesuarları kullanmayanlarınız olmamıştır diye tahmin ediyorum. Kolyeden küpeye, halhaldan şahmerana kadar her türlü aksesuar çeşitlerinde deniz kabukları bir hayli fazlaydı ve bu trende ilgi oldukça iyiydi. Deniz kabukları modası bu sezon da plajlarda gözleri dolduracak gibi duruyor, herkes çok sevdi denizin bu güzel kabuklarını. Şıkır şıkır deniz kabuklarıyla plaj kombinlerimizde son dokunuşları yapar trendi yakalarız, plajlar bu sene ışıl ışıl… G

YÜKSEK BEL BİKİNİ

1980-1990’ ların vazgeçilmez plaj modası olan yüksek belli bikiniler geçen sene olduğu gibi bu sene de ön planda. Özellikle simitlerinden şikayetçi olan kadınlar için çok güzel bir alternatif olduğunu söylemeliyim. Bu modeller simitlerinizi gizlerken aynı zamanda tarzınızı trende yaklaştıracaktır. Renk renk, desen desen ve model model olan yüksek bellerde oldukça fazla alternatif mevcut. Simitleri kapatmasının yanında aynı zamanda bacak boyunu da uzun gösteren yüksek bellere, tatil alışverişinizde bir göz atın derim ben.

İKİ PARÇA TAKIMLAR

Özellikle plaj partilerinde oldukça sık rastladığımız bu iki parçadan oluşan takımlar bu sezonun trend parçaları. Kimi zaman “Coachella” tarzını da andıran bu kombinler oldukça şık görünmenizi sağlayacak. Plaj dışında tatilde de kullanabileceğiniz bu kombinler oldukça kullanışlı gözüküyor diyebilirim. Biraz da olsa belki tatil alışverişinizde şekillenen tercihleriniz olmuştur belki de. Son ana bırakmak gerçekten aksilikleri de beraberinde getirirken istenilen şeylerin bulunamaması ve kafa karışıklıkları da cabası. Siz en iyisi bu yaz bir tatil planınız varsa şimdiden yoklama yapın, aksi halde telaşa kapılıp her şeyin birbirine girmesi ve unutulan parçalar tuz biber olabilir. Güzel bir yaz sizin olsun. Denizle, kumla, güneşle kalın. Modayla kalın.

İzel Çelebi

scroll to top