in

Meryem öğretmen köyünde muhtar seçildi

meryem ogretmen koyune muhtar oldu 1497 dhaphoto3

3 yıl önce AĞRI İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan ve sonrasında atanamayan Meryem Önkür (25) köyünde muhtarlığa aday oldu ve başarıya ulaştı. Aldığı 210 oy ile 5 erkek rakibini geride bırakan Meryem öğretmen artık köyünün gelişmesi için çalışacağını belirtti.

Iğdır’ın Doğubayazıt ilçesine bağlı Dalbahçe köyünde yaşayan Mubar- Mustafa Önkür çiftinin 9 çocuğundan en büyüğü olan Meryem Önkür, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Atanamadıktan sonra köyüne dönen Önkür, hayvancılık yapan ailesine yardımcı olmaya başladı. Bu sırada köyde yaşanan sorunları da gözleyen Meryem Önkür, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için köyünde muhtar olmaya karar verdi. Meryem Önkür, 200 hanesi 955 nüfusuyla Doğubayazıt’ın en büyük köyü olan Dalbahçe’de 5 erkek muhtar adayı rakibiyle mücadele etti. 31 Mart akşamı sona eren seçimler sonucu yapılan sayımda 210 seçmenin oyunu aldığı belirlenen Meryem Önkür, köyüne muhtar seçildi. Artık köyünün gelişmesi için çalışacağını belirten Önkür, seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getireceğini belirterek, “Projelerimin tamamını hayata geçirip köyümde çok güzel işler başaracağım. Bu köye kadın eli değecek” dedi.

meryem ogretmen koyune muhtar oldu 1497 dhaphoto13 1

KÖYLÜLER TEBRİK ZİYARETİNDE

Köyüne muhtar olan öğretmen adayı Meryem Önkür, seçim sonrası tebrik ziyareti için gelenlerin akınına uğruyor. Misafirlere eliyle ikramlarda bulunan çiçeği burnunda muhtar, köylülerine yeni dönemde yapacağı işleri de anlatıyor. Meryem Önkür’ün muhtar olmasına sevindiğini belirten Ramazan Karavuş, “Meryem muhtar oldu. Köyümüze kadın eli değecek son derece mutlu olduk” diye konuştu.

meryem ogretmen koyune muhtar oldu 1497 dhaphoto18 2
meryem ogretmen koyune muhtar oldu 1497 dhaphoto8
meryem ogretmen koyune muhtar oldu 1497 dhaphoto1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TURK Kanser Dernegi 2

TÜRK Kanser Derneği:Yılda 165 bin kişi kanser tanısı alıyor

canan aksoy

Dyt.Canan Aksoy: Tavuk etini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz