Close

MODA: 2019 İLKBAHAR/YAZ TREND GELİNLİK MODELLERİ

İlkbahar- yaz sezonuna girmiş bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere düğün sezonu açıldı. Gelin adayları için en önemli unsur ise nasıl bir gelinlik tercih edecekleri.

Kuşkusuz ki her kadının küçük yaşlardan beri içine girmek istediği ve bununla hayallerini süslediği bir gelinlik olmuştur. Küçük yaşlarda hepimizin hayalindeki o prenses model kabarık gelinlikler artık o kadar da revaçta değil, en azından 2019 ilkbahar-yaz sezonu için bunu söylemek mümkün gözüküyor. Kabarık prenses model gelinlik modelleriniz arasındaysa bunu tercih ederken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Kısa boylu kadınlarda bu model gelinlikler pek göze hoş gelmediği bilinen bir gerçek olmakla birlikte deforme bir görüntüye ulaşmanıza neden olacaktır. Bu sebeple vücudunuzu her zaman iyi tanıyın, sevin. Her vücut tipine uygun kombin rahatlıkla yapılabileceği gibi çeşitli gelinlik modelleri de bir hayli fazladır.

Kadınlar için bu gecenin önemi tartışmaya kapalıdır, çünkü bir hayli önemli ve bir o kadar da özeldir. Her kadının hayali düğün gecesi gözleri kamaştırmak, o harika gelinliği taşımak.

Peki 2019 sezonunda evlenmeyi düşünen ve hala aradığı gelinliği bulamayan var mı? Bu sezonun trend gelinlikleri arasında eminim ki zevkinizi yansıtacak gelinlik modelleri vardır. Her kitleye hitap edecek bu trendlere gelin birlikte bakalım.

V YAKA DEKOLTE DETAYLARI

Cesur giyinmeyi sevenleri buraya alalım. Günlük ya da özel kombinlerde de dekolte detaylarını kullanmayı sevenler gelinlik modellerinde de farklı bölgelerde kullanacakları v yaka dekoltelerle trend gelinlik modellerini tercih edebilirler. Peki dekolteyi hangi bölgelerde tercih etmeliyiz? Dekolte tercihiniz ön plana çıkarmak istediğiniz, fiziğinizde gözünüze hoş gelen bölgelerde tercih edilmelidir. Tabi cesur gözükeceğim diye tüm gece boyunca oranızı buranızı çekiştirip durmanız da pek hoş gözükmez. İddiayı ve dikkatleri üzerine çekmeyi sevenler için mükemmel bir tercih olduğunu söylemeliyim. Günlük hayatta da dekolte kullananlar için çok rahat bir seçim olacağı şüphesiz.

İster göğüs bölgesinde isterseniz de sırt bölgesinde bu v yaka dekolteleri tercih edebilirsiniz. Dekolte kısmının ne kadar derin ve detaylı olacağı da tabi sizin zevkinize, tercihinize kalmış. Hem bu trende uymak isteyip hem de rahat edemeyeceğinizden kuşkunuz olursa teninize uygun ince tül detaylarıyla bu dekolteleri tercih edebilirsiniz. Yalnız tül kesimli dekolte bulunan gelinlikleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir husus belirtmek istiyorum ki ten renginiz. Tül renkleriyle ten renginizin uyumuna da dikkat etmeniz ufak bir uyarım olsun.

GEOMETRİK ŞEKİLLER- ASİMETRİK KESİM

Son zamanlar çok fazla talep gören bu modeller oldukça sevildi. Ünlü isimler tarafından da fazlasıyla tercih ediliyor. Bu trend, kabarık gelinliklerden ziyade daha sakin, salaş, bohem tarz gelinliklerde mevcut. Bu tarzın yelpazesi oldukça geniş olduğundan mutlaka tercih edebileceğiniz ve size uygun olduğunu düşündüğünüz bir modelle karşılaşmanız yüksek ihtimal. İster balık modellerde ister belden itibaren uçuşan modellerde tercih edebileceğiniz geometrik şekiller çok hoşunuza gidecek.

Gelinliğinize farklı bir hava katmak isteyenlerdenseniz asimetrik kesim doğru karar olabilir. Etek uçlarında, yırtmaç kısımlarında ya da siz nasıl ve nerede olmasını tercih ediyorsanız çok tarz bir model ortaya çıkacağı kesin.

RENK DETAYLARI

Renkli gelinlik sever misiniz? Bu sezonun trend gelinlikleri arasında yerini alan renkler farklılık yaratmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir. Pudra pembesi, bebek mavisi, lila, açık sarı gibi uçuk tonlarla alt ton olarak kullanabileceğiniz renkler örneklendirilebilir. Peki bu alt tonları nerelerde kullanarak hareket katabiliriz diye düşünüyorsanız hemen bunları örneklendirelim. Gelinlikte kurdele kullanmayı tercih edenlerdenseniz tül kurdelelerde bu renkleri kullanabilirsiniz. Küpürlerde, etek uçlarında, omuz püsküllerinde rahatlıkla kullanılabilir. Uzun kuyruklu bir gelinlik tercihiniz olacaksa kuyruk detayında da dikkat çekmeyi başarabilirsiniz.

METALİK RENKLER

Bildiğiniz ve takip ettiğiniz üzere metalik ürünler her kulvarda kadınların hayatında yer edinmiş bulunmakta. Bijuteri, tekstil, ayakkabı, çanta sektörlerinde. Kozmetik sektöründe; ojeler, rujlar, far paletleri, eyeliner, saç boyaları. Günlük yaşantıda bir hayli kullanmaktayız bu renk ve tonlarını. Peki, “Gelinlikte metalik renk mi?” dediğinizi duyar gibiyim. Evet bu sezon gelinliklerde metalik renkler oldukça moda. Başlı başına rengiyle iddialı olacak olan bu model gelinliklerde fazla detay olmamasına özen göstermenizi öneririm, aksi halde trende uyacağım diye absürt bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Özellikle esmer ve bronz tenlerde dikkat çekici olacak olan bu metalik formlu gelinlikler mozaik desenlerde de tercih ederek şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

DANTELLİ DETAYLAR

Her dönemin ve her sezonun moda olan, sevilen parçaları danteller. Dantel sevmeyen yoktur. Yelpazesi geniş detaylardan olan dantel, gelinlik çeşitlerini de bir hayli arttırmakta. Tamamen dantel detaylı gelinlik tercih edebileceğiniz gibi sadece tek bir bölgede görmeyi de dileyebilirsiniz, tercih size kalmış. Kusurları örtmekte de bire bir olan bu trend parça kollarının kalınlığından şikayetçi olan kadınlar tarafından gelinliklerde oldukça fazla kullanılmakta. Duvaklarda kullanılan baştan aşağıya kalın dantel detayları da oldukça dönem gelinlik modelleri arasında ve şu zamanlar da çok revaçta.

ÜÇ BOYUTLU ÇİÇEKLER

Yaklaşık son iki senedir trend olan ve gelin adayları tarafından çok sevilen üç boyutlu detaylar özellikle çiçek desenlerinde görmekteyiz. Kır düğünü yapacak olanlar bu modeli bir nebze daha çok tercih etmekte. Bu trendin çeşitli tasarım gelinlikleri mevcut olmakla birlikte mutlaka kendi zevkinize uygun bir model bulacağınıza eminim. Kır düğünlerinde tercih edilen kuru çiçeklerden yapılmış taçlarla da masum ve şık bir görüntü yakalamanız hiç de zor değil. Rüzgarda adeta uçuşan, etekleri üç boyutlu çiçeklerle dolu rüya gelinliğiniz umarım sizi bulur.

Hayallerinizi süsleyen gelinliği bulmanız dileğiyle, mutlu kalın, modayla kalın.

İzel Çelebi

scroll to top