Close

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat! Evinize sıcaklık getirmenin güzel kokulu bir mumdan daha iyi bir yolu var mı? Odanızı rahat sonbahar kokulu kokularla dolduruyor, Noel’e atlıyor, adak sevgilisi için bir hediye arıyor, annenizi biraz aromaterapi ile şımartıyor ya da uzun bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olacak bir koku bulmayı umuyor olsanız da, eve rahatlatıcı kokulu bir mum ile dönmek her şeyi daha parlak hale getirir.

Çiçekleri tercih ederseniz, alanınızı dönüştürmek için yasemin ve gardenya gibi güzel kokular varken, daha zengin, misk profillerine eğilenler vanilya, tütün veya paçulinin tadını çıkaracaklar. Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat!

Her bir kokuyu koklamadan bir mağazadaki mum bölümünde yürüyemiyorsanız, kulübe hoş geldiniz koku takıntılı saflarına katılan başka bir üyeye sahip olmak iyidir. Evlerinizi en iyi aromalarla doldurmanıza yardımcı olmak için, her bütçeye uygun en sevdiğimiz kokulu mumları topladık.

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat! Mükemmel kokuyu bulmanın zor olabileceğini biliyoruz, bu yüzden çok çeşitli kokular ekledik. Listede meyveli, miskli, gevrek, romantik, ince, zengin ve aradaki her şey olan mumlar var.

Bu kokuların barındırıldığı kaplar eşit derecede çeşitlidir. Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat! Ressam kavanozlarında hediye vermeye hazır (ambalaj kağıdı gerekmez) ve daha sonra fide yetiştirmek için kullanılabilecek yeniden kullanılabilir dekoratif taş eşyalarda soya yeminleri gibi tonlarca güzel ama pratik seçenek var.

En lüks seçimlere de güzel bir kuruş harcamanıza gerek yok. Elbette, güçlü, uzun ömürlü kokulara sahip çok sayıda gerçekten özel savurganlık var, ancak sizi uzak bir tropik varış noktasına nakledilmiş gibi hissetmenizi sağlayacak bir dizi uygun fiyatlı seçenek de var. Gevşemeye ihtiyacınız var? Evinizi rahatlatıcı bir spaya dönüştürecek çok sayıda yatıştırıcı koku var.

Plaj esintilerini anımsatan kıyı mumlarından botanik bahçeleri gibi kokan çiçek kokulu mumlara kadar herkes için bir mum var. Birçoğu, balmumu bittikten uzun süre sonra saklamak veya sergilemek için kullanılabilecek muhteşem kaplara bile sahiptir. Önceden çevrimiçi satın alabileceğiniz en iyi kokulu mumlardan bazılarını tanıyın. Tercihleriniz ne olursa olsun, bunlar eviniz için en iyi kokulu mumlardan ve markalardan bazılarıdır.

Kokulu mum ne işe yarar?

Kokulu mum ne işe yarar? Kokular sizi hafıza şeridine hızlı bir yolculuğa gönderebilir. Nedenini hiç merak ettin mi? Eski sevgilinin parfümü gibi tanıdık bir koku aldığında neden duygusal hissediyorsun? Büyükannenin yaptığı gibi yemek kokarken neden nostaljik hissediyorsun?

Bunun nedeni, koku alma ampullerinizin, esas olarak koku alma sürecine dahil olması, vücudun limbik sisteminin bir parçasıdır. Burada beynin amigdala adı verilen duygu merkezini ve hipokampus adı verilen hafıza merkezini bulabilirsiniz. Yani ne zaman bir şey koklasan sana bir anıyı hatırlatıyor ve aniden duygularını değiştiriyor. Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat!

Kokuların nostalji güçlerinin yanı sıra, başka şaşırtıcı faydaları da var. Bazı aromalar sadece koklamak için bir zevk değil, aynı zamanda zihninizi ve bedeninizi de manipüle edebilir. Kokular stresi azaltabilir, rahatlamanıza yardımcı olabilir, zihninizi keskinleştirebilir, güveni artırabilir ve hatta üzüntüyü hafifletebilir. Buna aromaterapi denir ve eski Mısırlıların zamanından bu yana beş bin yıl öncesine dayanır.

Kokulu mum ne işe yarar? Kokulu bir mum yakmak bunu yapmanın en kolay yoludur. Aromasin mumlarını infüze etmek çok kolaydır ve aralarından seçim yapabileceğiniz kokular sayıca artmaktadır. Temel lavanta veya gülden kapuçinoya, şampanyaya ve macaronlara. Bugünlerde giderek daha popüler hale gelen halka mumlar bile var. Kil, elektrik veya nebülizörler gibi farklı varyasyonlarda bulunan difüzörleri de kullanabilirsiniz.

Doğru koku ile zihninizin ve bedeninizin nasıl tepki vereceğini değiştirebilirsiniz. Kokulu mum ne işe yarar? Bu konuda size yardımcı olmak için, odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlatmak isteyenler için harika ve aynı zamanda bilgilendirici bir alışveriş listesi hazırladık.

LAVANTA

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat
Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

Royal Mum Lüks Kavanoz Mum Lavanta Kokulu  Lavanta yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile bilinir. Sağlık yardımları bazı anksiyete hafifletilmesi, uykusuzluk yönetmek ve demans ile yaşlı insanlar sakin bile vardır. Lavanta kokusu kalp atış hızını ve kan basıncını düşürerek rahat bir duruma ulaşmanıza yardımcı olur. Lavanta kokulu bir mum yakın ya da uykuya daldığınızda başucunuza bir avuç kurutulmuş lavanta koyun. Ayrıca yastığınıza ve çarşaflarınıza lavanta esansiyel yağı ile aşılanmış parfüm püskürtebilirsiniz.

TARÇIN

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat
Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

Story Candle Yoğun Tarçın Kokulu Mutfak kullanımlarının yanı sıra, tarçın kokusu fiziksel ve duygusal bir uyarıcı olarak kullanılabilir. Tarçının tatlı ve sıcak kokusu, bir görevi yerine getirirken konsantre olmanıza ve daha iyi performans göstermenize yardımcı olur. Konsantre olmaktan bahsetmişken, tarçının kokusunun bilişsel işleyişi ve hafızayı arttırdığı kanıtlanmıştır. Dışarıdaki öğrenciler için bu, daha verimli çalışmanıza ve hafıza görevlerinde daha iyi performans göstermenize yardımcı olabilir. Zihninizi aktif tutan bir beyin toniği olarak düşünün.

GÜL

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat
Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

Nil Mum Gül Kokulu Bir kişi romantizm ve sevgi duygularını çağırmak istediğinde gül her zaman çiçeğin tercihidir. Bu yüzden kokusunun sevinç, mutluluk, umut ve sevgi duygularıyla ilişkili olması sürpriz değil. Lavanta gibi, gül aroması da stres ve depresyonun yönetilmesine yardımcı olabilecek sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

NARENCİYE

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat
Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

LORINNA PARIS Gece Mavisi Narenciye Kokulu Biri portakalı soyarken o belirgin narenciye kokusunu sevmiyor musun? Seni mutlu ve enerjik hissettiriyor mu? Bunun arkasındaki sebep basit. Narenciye kokularının senin için anlamı buydu. Hafif ve yazlık aroması, zihne ve bedene enerji verici ve canlandırıcı etkisi ile bilinir.

Greyfurtun keskin, ekşi bir tadı vardır ama kokusu aslında tatlıdır. Koklamak anında enerjik hissetmenize neden olabilir, bu nedenle gününüzü aydınlatmak ve uyanma saatleriniz boyunca size olumlu bir görünüm vermek için sabahları kullanmak en iyisidir.

Limon, kişinin ruhunu arındırmanın mistik güçleriyle bilinir. En azından efsaneler öyle diyor. Yaşamdaki tutumunuzu canlandırma yeteneğine sahiptir ve zihninizi ve duygularınızı açar, sizi tüm olumsuz düşüncelerden arındırır.

Portakal, kokusunun aromaterapide depresyonu tedavi etmek için sıklıkla kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu bir ruh hali toniği. Koklamak rahatlamanıza yardımcı olur ve mutlu, hoş düşünceler getirir. Portakal aromaterapisinin Alzheimer hastalığı olan insanlara bilişsel işlevi artırmaya yardımcı olabileceğini gösteren tıbbi çalışmalar da vardır.

NANE

Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat
Odanı bu muhteşem kokulu mumlar ile aydınlat

Monde Candle Ahşap Fitilli Nane Esanslı Topikal olarak kullanıldığında, yatıştırıcı, sakinleştirici etkisi nedeniyle herhangi bir vücut gerginliğini ve ağrılı kasları rahatlatabilir. Stres ve sinirlilikle başa çıkmak için nane aromaterapisinin önerilmesine şaşmamalı. Ayrıca zihinsel yorgunluğu olan insanları sakinleştirmeye yardımcı olur. Nane ayrıca solunum bakımı ve tedavisinde de kullanılır. Solunum yollarınızı açabilen ve sinüslerinizi temizleyebilen doğal bir dekonjestandır. Aynı zamanda balgam söktürücü olarak hareket eden kaşıntılı boğazların giderilmesinde de yardımcı olur.

scroll to top