Close

Rüyanızda bir köpeğin sizi ısırdığını gördünüz mü?

Rüyada köpek ısırması neye işarettir?

Rüyalar sizce de çok enterasan değil mi? Bilinçaltımızın bize oynadığı bir oyun gibi adeta. İnsanlar rüyada neler neler yaşamıyor ki? Aklımıza hayalimize getiremeyeceğimiz şeyleri birkaç saniye içinde görürüz. İşte rüyaların bu dünya ile diğer alemler arasında bir köprü vazifesi gördüğünü biliyor muydunuz? Peki, rüyalar, gizlediğimiz ve bilinçaltına sakladığımız istekler olabilir mi? Rüyanızda bir köpek sizi ısırdı mı? Peki, rüyada köpek ısırması neye işaret eder?

Rüyalar bize neyi çağrıştırır?

Rüyalar gerçekten de esrarengiz, öyle değil mi? Yeryüzünde var olan bütün insanlar rüya görür, şüphesiz. Uyku ve rüya ayrılmaz birer ikilidir. Fakat geceden gördüğümüz rüyaların çoğunu uyandığımızda hatırlamayız bile. Rüya, tam anlamıyla madde ötesi bir olay olarak karşımıza çıkar.

Kimilerine göre rüyalar; bilinçaltımıza ittiğimiz gizil isteklerimizdir. Uzmanlar, rüyaların yararlı olduğu görüşünde. Bazı rüyaların bize rehberlik ettiği ve tehlikelere karşı  uyarıcı nitelikte olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca rüya görmek rahat bir uyku çektiğimizi gösterir ki uyanınca dinç ve oldukça huzurlu bir şekilde uyanırız.

Uyku derinleştikçe rüyaların yoğunluğu artmaktadır. Rüyanın, zihni temizlediği ayrıca yapılan araştırmalar arasındadır. Yaratıcının bize bahşetmiş olduğu bu özellik oldukça etkileyicidir ki zihnimizin normal hayatta döküp saçamayacağı şeyleri rüyada yaparak kendi kendine temizlendiğini göstermektedir.

Kimi İslam alimlerin rüya hakkında yorumu; rüyanın aslında bedenin uyku halindeyken ruhun çıkıp asıl vatanı olan ruhlar alemindeki seyahati şeklindedir. Bu şekilde  ruh istediği yere, istediği şekilde gitmektedir. Rüyadaki bazı mesajlar bazı algılar birçok keşiflere ilham kaynağı olmuştur.Rüya ruhun hazzıdır; kalp gözüyle ve ruhun algılamasıyla görülür.

Rüyada köpek görmek

Rüyada görülen köpek; kötü ahlaklı ve zevkine düşkün kimse olarak yorumlanır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurur ki: ‘’Rüyada köpek görmek şöyle tabir olunur: Alçak düman,cimri, zengin,işi ameli çirkin alim,cahil adama, köpek eti yediğini görmek düşman malı yemeye, köpeğin sütünü içmek korku ve telaşa,köpekle konuştuğunu görmek gizlenmeye işarettir.’’

Rüyada köpek ısırması

Rüyada bir köpeğin sizi ısırdığını ve o yerin kanadığını görmek; gören kişinin hayatı hakkında alacağı bir karar veya durum için sıkıntıdan hemen dönmesine işarettir. Kazaya da işaret etmektedir. Ayrıca gören kişinin sevdiği, önem verdiği kişi tarafından ihanete uğrayacağı ve arkasından bıçaklanacağı manasına gelir.

Rüyada saldırgan bir köpeğin saldırısına uğraması; gören kişinin sıkıntı yaşamasına ve yalnız başına kalacağına delalet eder. Köpek ısırması genel olarak; kötü şans, keder ve sıkıntıyla yorumlanırken bir taraftan düşmana da işaret etmektedir. Bazı yerlerde rüya sahibinin kendi yaptığı hatalardan ötürü yaşayacağı derin pişmanlık olarak geçer.

Rüyada bir köpeğin elinizi ısırdığını görmek, rüyayı yaşayan kişinin beklediği yardımın sonuçsuz kalacağına, aldatılacağına işaret eder. Köpeğin rüya sahibinin parmağını ısırarak acı vermesi, fitne- fesat çıkan bir kişi tarafından bütün hayatının altüst olacağı ve zararlı çıkacağına işarettir. Rüya sahibinin köpek tarafından yüzünün ısırılması, onu yerin dibine sokacak bir olayın patlak vereceğine işaret eder. Yakın arkadaşları ve akrabalarından gereken desteği görmez ve ihanete uğrar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a comment
scroll to top