Close

Saba Tümer: Zengin koca bulacağına kendin zengin ol

saba tumer

Ekranların en sevilen yüzlerinden, neşesi ve pozitif enerjisi ile içimizi ısıtan Saba Tümer, eniyikadin.com’dan Ferit Ömeroğlu’nun sorularını yanıtladı.

-Daha önce “Ben uç insanıyım” demişsiniz. Bu nasıl oluyor?

Uç insanı demek, uçlarda yaşıyorum her şeyi demek. Sevgiyi de uçta yaşıyorum, nefreti de uçta yaşıyorum. Birini sevmezsem hiç sevmem, bir dönem sonra sevebilme ihtimalim yok. Ortası yok.

saba tümer

“Hayatımın hiçbir döneminde kendime hedef koymadım”

Bu çok kapsamlı bir konu. Hedef koymadım derken, ben hep iç sesimi dinledim. O yüzden herkese iç sesini dinlemeyi tavsiye ediyorum. İç ses, ilk gelen sestir aslında. Onu hep duymazdan geliriz. Mesela herhangi bir karar vereceksin kendinle ilgili bir şey yapacaksın, gidersin eşine dostuna danışırsın ve o iç sesi duymazdan gelirsin. Halbuki esas her şey size o ilk başta gelen ses de yatıyor. Onu dinlediğiniz sürece de zaten hayatta bir şekilde başarıyı da, huzuru da,mutluluğu da yakalıyorsunuz. Önemli olan da zaten burada kendini bilmek. Ben kendimi biliyordum. Hiçbir zaman ben avukat olacağım,yada doktor olacağım gibi boş hayaller içerisinde değildim.Çünkü kapasitem buydu. Kendini bilmekten geçiyor her şey. Ya da daha doğrusu kendin olmakta. O yüzden gençlere, bütün herkese hatta söylüyorum, kendilerini tanıyıp, kendi potansiyellerini bilmeleri çok önemli. Hayata bir hizmet için geliyoruz, hepimizin varlığının bir sebebi var sonuçta. O hizmet doğrultusundaki görevini bilirsen eğer, o zaman zaten sana bütün yollar açılıyor.Keyif içinde, huzur içinde, bolluk bereket içinde çalışmış oluyorsun.

saba tümer 2

-Peki bu yorucu olmuyor mu sizin için yada bir baskı oluşturmuyor mu sizde?

Zor oluyor ama bu işin en güzel yanı, insanların beni görünce mutlu olması, yüzlerindeki herhangi bir şekilde oluşan tebessüm, bana çok büyük haz veren bir şey.

-İnsanlara her zaman neşe dağıtamazsınız ama?

O benim auramda var. Benim hizmetim de o.

-Gülüşünüzü sigortalattınız mı?

O bir reklamdı ama şu anda açığım sigortalamak isteyen sigorta şirketlerine (gülüyor)

saba rümer 4

Röportaj esnasında Ferit Ömeroğlu, Saba Tümer’e sürpriz yaparak, kariyerinde ilk konuk aldığı isim olan Ceyhun Yılmaz’ı aradı. Yılmaz, “Onunla aynı ortamda olmak her zaman kahkaha sebebi” dedi.

-Eğer hayatının son haftasını yaşıyor olsaydınız neler yapardınız?

Devamlı parti yapardım, eğlenirdim. Yapamadığım ne varsa onlara yönelirdim. Sevdiklerimle beraber olurdum. Herkesin suratına her şeyi söyler öyle giderdim.

-Mesleki anlamda hayal kırıklıklarınız oldu mu?

Aştım o konuları. Tek doğru ben olamam. Kendi kendime ispatladım birtakım şeyleri. Kafamı yastığa koyduğumda huzurluyum. Bu sektörde kendinden ödün vermeden bir yerlere gelebilmek çok önemli. Ben kendi adıma konuşuyorum, bu hayat beni çok şükür bir yerlere getirdi ama hep zorlayarak getirdi. Hiç öyle kolay kolay getirmedi. Devamlı toslayarak ilerledim. Zengin koca da kar etmiyor. Zengin koca bulacağına kendin zengin ol. Sonuçta insanın kendisi olması en önemlisi. Ben sevmiyorum o tarz şeyleri. Ben de güzel bir kadınım, zengin koca bulabilirdim. Ama hiçbir zaman bunu tercih etmedim çünkü bu kolay bir iş. İşin neden kolayına kaçıyorsunuz ki? Az önce dediğim gibi biz bu hayata hizmet etmeye geliyoruz. Amacınız herhalde zengin koca bulup evde oturmak değil.Kendi hayatınıza sahip çıkın. O kadar güzel bir şey ki kendi paranızı kazanmak. Bütün zorluklarına rağmen güzel. Tabii hayat paylaşınca güzel, evlenin, çocuk yapın ama temel taşınız evlenmek olmasın. Hayattan keyif almaya bakın. Hayat çok keyifli bir şey aslında bakış açını değiştirirsen.

saba tumer 1183326

Tabiki benim başıma da birçok şey geldi, geliyor. Ama hayata iyi tarafından bakıyorum, bakış açımı bende değiştirdim. Bu sene mesela program yapmadım televizyonda. Yapmadım çünkü o saatler doluydu. Genelde de kafamdaki fikirleri çalıyorlar. Yine düşündüğüm bir projeyi başkası yapacak sanırım. Benim de biraz dinlenmeye ihtiyacım vardı. Dedim ki bu dönemde böyle bir dönem o zaman ben bu dönemde otur yüzünü dinlendir dedim. Bak mesela ne kadar güzel oldu bu proje çıktı gençlere yönelik. Üniversitelerde stand-up yapacağım. Programlarımdan kesitlerin olacağı, anılarımın yer alacağı hoş bir program hazırladık. Onun dışında yeni kıyafetlerim çıkıyor. Onlar satışa sunulacak.

-Başka bir canlı olmak isteseydiniz ne olurdunuz?

Kuş olmak isterdim. Kuş özgürlük demek.

-İstanbul Kart’ınız var mı?

O ne demek? (Gülüyor) Daha önce vardı ama şu an yok.

-Alışverişte etikete bakar mısınız?

Tabi her aldığım şeyin fiyatına bakarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a comment
scroll to top