Close

SEN ANLAT KARADENİZ’İN CEYLAN’I HAYALİNİ AÇIKLADI!

Bir ilk olacaktı bizim için… İlk defa bu kadar genç bir hanımefendi ile buluşacaktık. Ceylan karakteri ile ekranların en çok izlenen dizilerinin başında olan Sen Anlat Karadeniz’de milyonları etkiledi. İlk oyunculuk tecrübesi olması, yaşının hayli küçük olması başarısının altındaki zorluklardan sadece bazılarıydı. Kendisi Trabzon’un Of ilçesinde yaşayan, Anadolu’nun iyi aile kodlarını şiar edinmiş bir ailenin en küçük ferdi, Emine Türkyılmaz.

Ailece konuk aldık Türkyılmaz ailesini… Annesi Fatma Türkyılmaz, babası Paşa Türkyılmaz içtenlikle yanıtladı sorularımızı… Emine Hanım’ın Sen Anlat Karadeniz’le buluşma hikayesinden, gelecek hayaline kadar pek çok şeyi konuştuk.

Paylaşacak bir hikaye bekliyor bizleri yine anlayacağınız…

Sohbetimizle sizleri baş başa bırakayım.

Ferit ÖMEROĞLU/ÖZEL HABER
[email protected]

“TAHİR YARALIYKEN YANINA GİTTİĞİM SAHNEYİ HİÇ UNUTMUYORUM”

Ferit Ömeroğlu: En unutamadığın sahne hangisi oldu?   

Emine Türkyılmaz: En unutamadığım sahne ilk sahnem diyebilirim. Tahir yaralıyken yanına gittiğim sahneyi hiç unutmuyorum, çok heyecanlıydım.

“ÇAĞLA ABLAMIN (ÖZAVCI) KATKILARINI VE SEVGİSİNİ UNUTAMAM”

Ferit Ömeroğlu: En çok kiminle iyi anlaşıyordun?

Emine Türkyılmaz: Genel olarak herkesle anlaşıyordum. En çok Mehmet Ali abiyle iyi anlaşıyorduk O çok iyi birisi. Onu çok çok seviyorum. Çağla ablacım da çok tatlı, onunda katkılarını ve sevgisini unutamam.

Ferit Ömeroğlu: En korktuğun an hangisi oldu?

Emine Türkyılmaz: Dizide hiçbir şeyden korkmadım. Hiçbir şeyin gerçek olmadığını biliyordum.

“KENDİMİ İZLERKEN ÇOK UTANIYORDUM”

Ferit Ömeroğlu: Kendini televizyonda izliyor muydun? Ne hissediyordun?

Emine Türkyılmaz: Ailemle birlikte izliyordum. İzlerken çok utanıyordum. Özellikle bir yemek sahnesinde benim yemekleri gördüğüm anki tepkimi gördüğümde çok utanmıştım. Yemek yemeyi çok sevdiğim için o anki halimi ailem görünce çok gülmüştü.

Ferit Ömeroğlu: Set ortamında nasıl vakit geçiriyordun?

Emine Türkyılmaz: Genellikle Dila ve Demirle oyun oynayarak geçiriyordum.

Ferit Ömeroğlu: Oyun oynamayı seviyor musun? Hangi oyunları oynuyorsun?

Emine Türkyılmaz: Oyun oynamayı çok seviyorum. Tek başıma da oyun oynarım ama en çol arkadaşlarımla oynamayı severim. Ebelemece, Saklambaç gibi oyunlar oynuyorum.

“ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORUM”

Ferit Ömeroğlu: Büyüdüğünde hangi mesleği yapmak istiyorsun?

Emine Türkyılmaz: Öğretmen olmak istiyorum.

Ferit Ömeroğlu: Bir anne olarak evladınızın küçük yaşta bu kadar tanınıyor olması size ne hissettiriyor?

Emine Türkyılmaz’ın annesi: Halk tarafından kızımın sevilmesi ve ilgi görmesi çok güzel bir duygu. Üstelik kızımın gördüğü ilgiyle özgüveninin artması da beni çok mutlu etti.

Ferit Ömeroğlu: Sizde Emine’ye bu yolculuğunda her an refakat ettiniz. Bir anne olarak set ortamını görüp, her anında yanında oldunuz. Dizi sektörü, set ortamı… Gördükleriniz ve yaşadıklarınızı bize anlatır mısınız?

Emine Türkyılmaz’ın annesi: Dizide çok büyük bir emek var. Herkes çok yoğun çalışıyor. O yoğunluğa rağmen gördüğümüz ilgi çok güzel. Yorucu olmasına değecek çok samimi bir ortam var. Kısa sürede alıştık ortama. Her şey özenli ve güzeldi.

Ferit Ömeroğlu: Emine’nin oyunculuğa başlamadan önceki ev haliyle, başladıktan sonraki ev hali arasında değişme oldu mu? Ulaştığı kitlenin farkında mı?

Emine Türkyılmaz’ın annesi: Evin küçüğü olarak gözdemizdi zaten iyi veya kötü anlamda hiç bir  değişim olmadı. Ulaştığı kitlenin farkında. Girdiği her ortamda tanınıyor ve çok ilgi görüyor hatta gördüğü ilgi onu zaman zaman yoruyor ve ona “Sen, Sen Anlat Karadeniz’de oynayan Ceylan mısın?” diye sorulduğunda “Hayır, tanımıyorum onu ben” dediği zamanlar bile oldu ama tabii ki şaka niyetli.

“DİZİ OYUNCULUĞU YAPMAZ FAKAT REKLAM PROJELERİ DEĞERLENDİRİLEBİLİR”

Ferit Ömeroğlu: Kızınızın nasıl bir gelecek planlaması yapmasını istiyorsunuz? Oyuncu olarak kariyerine devam edecek mi?

Emine Türkyılmaz’ın annesi: Dizi oyunculuğu yapmaz fakat reklam projeleri değerlendirilebilir. Kariyeri konusunda da okulunu bitirip zamanla hayalini kuracağı mesleği eline almasını isterim başarılı bir şekilde.

Ferit Ömeroğlu: Aile içinde Emine’nin diğer kardeşleri ile arasında bir kıskançlık krizi yaşandı mı?

Emine Türkyılmaz’ın annesi: Ondan bir büyük ablası olan Ecrin kıskandı fakat alıştıktan sonra herkes gibi o da destek oldu.

Ferit Ömeroğlu: Siz Trabzon Of’ta bilinen, çevresi geniş birisiniz. Kızınızın oyuncu olması sosyal çevrenizde nasıl karşılandı?

Emine Türkyılmaz’ın babası: 4 kızım var hepsi çevremde tanınıyor ve seviliyor. Emine kendini sevdiren bir yapısı vardı zaten. Diziden sonra Emine’ye olan ilgi daha da arttı.

Ferit Ömeroğlu: Bugüne kadar televizyondan izlediğiniz dizilerin nasıl çekildiği, setlerde neler yaşandığını kızınızla birlikte Sen Anlat Karadeniz’de gördünüz. Kamera arkası nasılmış? Gözlemleriniz neler oldu?

Emine Türkyılmaz’ın babası: 1 dakikalık çekimin saatlerce sürebildiğini gördüm. O yoğunlukta ekibin bize gösterdiği ilgi ve saygı beni çok etkiledi. Her şey için içten teşekkür ederiz.

“Kızlarımın hepsi babalarına aşık bir şekilde büyüdü”

Ferit Ömeroğlu: Emine ile ilişkiliniz nasıl? Her kız babasına aşıktır derler. Sizin bildiğimiz kadarıyla 4 kızınız var. Emine ve diğer kızlarınızla aranız nasıl?

Emine Türkyılmaz’ın babası: Şuanda Emine en küçük olduğu için ailenin gözdesi fakat dizi de oynaması bir ayrıcalık değil benim için. Kızlarımın hepsi babalarına aşık bir şekilde büyüdü. Ben de aynı şekilde onların ilgisiyle sevgime sevgi katarak büyüttüm onları.

“TEKRAR BİR DİZİDE OYNAMASINI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Ferit Ömeroğlu: Kızınızın oyuncu olarak kariyerine devam etmesini istiyor musunuz?

Emine Türkyılmaz’ın babası: Sen Anlat Karadeniz gibi önemli bir dizide bulunması çok onur verici, güzel bir deneyimdi fakat tekrar bir dizide oynamasını düşünmüyoruz. Reklam veya film gibi projeler olabilir fakat dizi gibi uzun süreli bir proje düşünmüyoruz.
Ferit Ömeroğlu: Diziye nasıl girdiniz?

Emine Türkyılmaz’ın babası: Bizim için şans eseri oldu. Oyuncuları görmek için sete gittik. Ajanstan Şükran Hanım vardı. Bizimle ilgilendi Emine’yi çok sevdi. Bir rol için çocuk oyuncu arandığını söyledi ve siz de seçmelere gelin dedi. Biz de gittik. Seçmelerde 9 kişi vardı 9 kişi arasında Emine ilk 3 e kaldı sonra başka bir çocuğu seçtiler. Seçilen çocuk Vedat karakterinden korktuğu için bizi davet ettiler.

Ferit Ömeroğlu: Çekimlerde hiç unutamayacağınız bir kaç anınız?

Emine Türkyılmaz’ın babası: Denizdeki çekimler esnasında herkes çok yoğun ve yorgun güneş tepede alan dar bir sürü kişi çekim sırasında Emine ve Yiğit’e oyuncu koçu yapması gerekenleri anlatırken bir sahnede “… Vedat havaya ateş ettiğinde çok korktuğunuzu belli edeceksiniz” demişti ve Emine de kendinden emin bir şekilde “iyi de ben dizide duymuyorum ki silah sesinden neden korkayım” dedi ve o an tüm yorgunluğu unutturdu. 

Bir gece çekimde Emine çok uykuluydu set geç saate kadar sürdü. En son sofrada çekim yapılacaktı herkes sofrada yerini aldı tam çekim yapılacaktı Emine uyuyakaldı ve başı çorbaya düştü. O esnada İlayda Hanımın kucağındaydı korktu ve bağırdı o bağırmayla Emine de korktu ve ağlamaya başladı uykulu hâl, yorgunluk, çorbaya düşmesi, İlayda hanımın bağırması derken baya sersemledi. Ama herkesin şakalaşmasıyla ilgisiyle kendini hemen toparladı.

scroll to top