Close

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge hangileri? Robot süpürgeler ev temizliğinde en büyük yardımcımız haline geldi. Bu ürünler evdeyken ya da dışarıdayken akıllı telefon ile hayatımızı kolaylaştırırlar. Ancak bir çok model ve marka arasından tercih yapmak oldukça güç. Bazıları sadece süpürme yaparken bazıları ise paspas da yapabiliyor. Sonuç olarak, modellerdeki çeşitlilik kullanıcılar için ‘hangisini alsam’ dedirtiyor. Bizde uygun fiyatlı 5 robot süpürgeleri araştırdık.

Robot süpürgenin hangi zeminde temizlik yapabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Sadece halı ya da sadece sert zemin temizliği yapan modeller bulunuyor. Fakat her ikisini yapan modellerde engel yüksekliği daha fazla olanlar arasından tercih yapılması halı için avantaj sağlar. Sonuç olarak ihtiyaçlarınız hangi marka ve modele karar vereceğinizi belirleyecektir.

Listesini yaptığımız uygun fiyatlı 5 robot süpürge önerileri arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Fakat bir kez daha tekrar etmekte fayda var. Önemli olan ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürüne karar vermenizdir.

Hangi robot süpürge iyidir?

Hangi robot süpürge iyidir? Robot süpürge bir şarjlı süpürge modelidir, koşullara kolayca uyum sağlayan robot süpürgeler sayesinde temizlik yapmak için harcadığınız zamandan büyük oranda tasarruf edersiniz. Her türlü zeminde kullanabileceğiniz süpürgeler özellikle evcil hayvanlarınızın tüylerini toplamakta çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Yaşam alanınızı temizlemenin en kolay ve hijyenik yolunu sunuyor. Bizim evde iki bebek ve bir de kedi olunca robot süpürgenin nimetlerinden faydalanmak istedik. Dolayısıyla çevremde robot süpürge kullananlar, yerli ve yabancı videolar, kullanıcı yorumları vb. birçok alanda araştırma yapmaya başladım. İnsan rehberine ihtiyaç duymayan robot süpürge çeşitleri otonom çalışmasıyla kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.

Hangi robot süpürge iyidir? En iyi robot süpürge seçiminde evinizin büyüklüğü, mobilyaların yüksekliği ve eşya yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. Koltuk, dolap, yatak vb. mobilyalarınız çok yüksek değilse robot süpürge bu alanlara ulaşamayacaktır. Bu nedenle yerden 6 – 7 cm yükseklikte mobilyalara sahip olanlar için harika bir temizlik sağladığını söyleyebilirim.

  • Roborock 
  • Roidmi 
  • Xiaomi 
  • Anker
  • Samsung 

Robot süpürge alırken nelere dikkat emek gerekir?

Hangi robot süpürge iyidir? Bu önerilerimize  geçmeden önce marka ve modele karar verirken nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım. Robot süpürgelerde başta gelen kriter, şarj süresidir. Pilin kaç saatte dolduğu ve süpürgenin kaç saat temizlik yaptığı önemlidir. Ancak uygulamaya da incelemenizi tavsiye ederiz. Uygulama sayesinde robot süpürgeyi uzaktan kumanda edebilir, siz eve gelmeden süpürme işlemini başlatabilirsiniz. 

Ayrıca şarj süresi gibi fonksiyonları kontrol edebilirsiniz. Süpürme işlemine ek olarak paspas özelliği de dikkate alınabilir. En çok dikkat etmeniz gereken nokta ise sensör teknolojisi olmalıdır. Robot süpürgeler, çalışacağı alanı sensörler sayesinde belirleyip programlıyor. Bu da temizliğin kalitesinde önemli bir etken oluyor.

Xiaomi Mi Vacuum Mop 1 C 2 in 1

Xiaomi robot süpürge piyasasına da hızlı bir giriş yaptı. Üstün teknolojiler sayesinde 60 dakikada sarj ederek 120 dakika boyunca kullanabileceğiniz Xiaomi Mi Vacuum Mop, akıllı navigasyon sistemine sahip. Güçlü emiş yeteneği sayesinde toz parçacıklarını kolayca emiyor. Çok yüksek hassasiyetli sensörleri sayesinde ise karmaşık ortamlardaki engelleri kolayca aşabilir. Uygun fiyatlı 5 robot süpürge önerileri arasında liste başı.

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge
Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

Anker Eufy RoboVac 11S 

Anker Eufy RoboVac 11S, 0.6 litrelik toz hanesi ile sizi sürekli süpürge temizleme derdinden kurtaracak bir ürün. Şarjı azaldığında sarj istasyonuna dönüyor ve pratik bir kullanım sunuyor. Büyük tekerlekleri sayesinde halıların üzerinde rahatça hareket edebilen Anker Eufy RoboVac 11S, 1300 Pa’lık emiş gücü ile tozu ve kiri kolayca hapseder. Uygun fiyatlı en iyi robot süpürge önerileri için listeye alınabilecek bir ürün.

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge
Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

Samsung Powerbot-E akıllı robot süpürge

En iyi robot süpürge önerileri arasındaki Samsung Powerbot süpürme ve paspas işlemini aynı anda yapıyor. Su haznesi, bir paspasın takılı olup olmadığını algılar ve su miktarını ayarlıyor. 3400 mAh’lik pil, 150 dakikaya kadar emiş sağlayarak süpürgenizi defalarca sarj etmenizi gerektirmez. Samsung Powerbot’un 85 mm’lik yüksekliği sayesinde koltukların altlarını bile rahatça temizleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı 5 robot süpürge önerileri arasına Samsung’un bu ürünün de koyabiliriz.

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge
Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

iRobot Roomba 693 özellikleri

iRobot Roomba 693 üç aşamalı temizlik sistemi ve ikili çoklu yüzey fırçası sayesinde derinlemesine temizlikte size yardımcı olacak bir ürün. Ürün, 27 derecelik özel bir açıya sahip kenar süpürme fırçası ile kirleri köşelerden kolayca alabiliyor. Roomba robot süpürge, Dirt Detect teknolojisi ile daha çok evinizin yoğun trafikli bölgelerindeki kirleri temizlemek için ideal.

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge
Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

Fakir Robert II RS 710 Robot Süpürge

Fakir Robert II RS710, akıllı cihazlarda kullanılan lityum bataryalardan gücünü alıyor. Etrafındaki cisim ve engelleri fark etmesini sağlayan bir sensör sistemine sahip. Robot süpürge, merdivenleri algılayan yapısı sayesinde merdivenli evlerde de kullanılabiliyor. İşini bitirip şarj istasyonuna dönen robot süpürge, sizi şarj derdinden kurtarıyor.

Uygun fiyatlı 5 robot süpürge
Uygun fiyatlı 5 robot süpürge

Robot süpürgeleri kısaca “kendi başına süpürme ve silme işlemini tamamlayan akıllı ve şarjlı süpürge cihazları” olarak tanımlayabiliriz. Her ne kadar tanımda “akıllı” ifadesini geçirmiş olsak da piyasada “akıllı” olmayan ekonomik ürünler de mevcut. Herhangi bir haritalama özelliğine sahip olmayan, engellere çarparak süpürme işlemini tamamlayan bu ürünleri mobil uygulama aracılığıyla kontrol etmek de mümkün değil.

“Akıllı” kategorisinde değerlendirilen robot süpürgeleri ise bir mobil uygulama aracılığıyla kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca bu cihazlar son derece gelişmiş bir yazılıma da sahip. Engelleri ve boşlukları algılayabiliyorlar ve sağa sola çarpıp durmadan da temizlik yapabiliyorlar. Haritalama özellikleri sayesinde evinizin tüm odalarını robot süpürgenize tanıtabiliyorsunuz.

Ayrıca robot süpürgenizi tüm evi temizlemesi için ayarlayabileceğiniz gibi belirli odaları temizlemesi için de kumanda edebiliyorsunuz. Temizliğin sınırlarını belirlemeniz halinde bir odanın belli bölümünü de temizletme şansına sahipsiniz. Uygun fiyatlı 5 robot süpürge listemizi sizler için hazırladık hemen yukardaki listemize göz atmayı unutmayın! 

Robot süpürgelerin kutu içeriğinde bir adet şarj ünitesi de yer alıyor. Bu şarj ünitesini evinizin en uygun noktasına yerleştirerek cihazınızın gerekli durumlarda üniteye dönerek şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Temizlik esnasında şarjının azaldığını tespit eden robot süpürgeniz kendi kendine üniteye dönüyor, şarjını dolduruyor ve temizliğe kaldığı yerden devam ediyor.

Tüm bu bilgiler ışığında robot süpürgenin hayat kolaylaştırma noktasında harika bir yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Birkaç yıl sonra kol gücü gerektiren ve yüksek sesle çalışan o devasa süpürgelere olan ihtiyacı azaltacağı net bir şekilde görülebiliyor.

scroll to top