Close

Bebek bezini nasıl seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Bebeğinizin uyku düzenin çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden, oda, yatak ve hatta nevresim seçimine bile dikkat ediyorsunuz. Peki, bebek bezi için bir şeyler düşünmüş müydünüz? Tüm gece onun cildine zarar vermeyen ve rahat bir uyku geçirmesini sağlayan bebek bezini nasıl seçmeyi planlıyorsunuz?

ÖNCELİKLE CİNSİYETİNE GÖRE OLANI TERCİH EDİN

Bebek bezlerinin kızlar ve erkekler olmak üzere ayrıldığını görürsünüz. Bu durum, bebeğinizin çişinin yayılması ile ilgilidir. Erkek ve kızlarda yayıldığı alanlar farklı olduğu için, emiş gücünün bu alanda daha fazla olması gerekmektedir. Bu yüzden pişiğe karşı önlem almak ve uykusunda rahatsız olmasını engellemek için bu ayrımı yapmanız daha doğru olacaktır.

DAHA FAZLA EMİŞ GÜCÜ DAHA HUZURLU GÜNLER DEMEKTİR

Bebek bezlerinde en çok dikkat edilmesi gereken faktör emiş gücüdür. Bu yüzden cinsiyetine uygun olan bezi seçtikten sonra bu duruma da dikkat etmeniz gerekmektedir. Emiş gücünün daha yüksek olması size birçok avantaj sağlayabilir. Bebeğinizin altı daha uzun süre kuru kalacağı için pişik olma tehlikesini en aza indirebilir. Bu sürenin uzamasıyla birlikte, bez değiştirme sürenizde de artış olabilir ve böylece daha az bez kullanabilirsiniz. Bütçenizi de bu anlamda korumuş olabilirsiniz. Tabii ki bebeğinizin verimli uyku geçirmesini olumlu yönde etkileyecektir.

BEBEĞİNİZİN KAÇ AYLIK OLDUĞUNA BAKARAK ALIRSANIZ, YANILGIYA DÜŞEBİLİRSİNİZ

Bebek bezlerini tercih ederken, bebeğinizin ay hesabına göre hareket etmeniz sizi sıkıntıya sokabilir. Çünkü bebeğinizin kilosu değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden, bebek bezi seçerken, bebeğinizin kilosunun daha da önemli bir faktör olduğunu unutmayın. Aksi halde, büyük ya da küçük olması bebeğinizi çok rahatsız edebilir. Sızdırmaya sebep olup, bebeğinizin cildine zarar verebilir. Pişik tehlikesi de baş gösterebilir.

HAVASIZLIĞIN ZARAR VERECEĞİNİ UNUTMAYIN

Seçeceğiniz bebek bezinin hava aldırması, bebeğiniziz cildi için oldukça önemli bir faktördür. Bebeğinizin genital bölgesi hava almazsa, nem ve sıcağın da etkisiyle, cilde zarar veren bakteriler iş başına geçecektir.

BEBEK BEZİNİN İLGİ ÇEKİCİ OLMASI KOLAYLIK SAĞLAYABİLİR

Bebeklerin çok hareketli olduğu gerçeği yadsınamaz. Böyle bir durumda, zamanla el ve ayaklarıyla bezle oynamaya çalışacak ve belki de onu kısıtlayan bir maddenin orda olmasını istemeyecektir. Bebeğinizin bezinde onun ilgisini çekecek desen ya da figürlerin olması, hem beze alışmasını sağlayacak hem de size daha kolay bez değiştirme imkânı sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top