Close

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları 

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları 

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları hangileridir? Bu konuda sizlere aşağıda cevap vereceğiz. Ancak bilerek kullanmanız gerekmektedir. Bu yüzden bu yamalardan detaylıca sizlere şimdi bahsedeceğiz. Hidrokolloid yamalar, yani sivilce yamaları için ayrılmış bir bölümünüz olabilir. Çünkü hormonal aknesi olan herkesin bildiği gibi, kelimenin tam anlamıyla beyaz kafalar ve kopmalar için asla fazla hazırlıklı olamazsınız.

Fakat hidrokolloid yamalarının ne kadar gülünç derecede hızlı bir şekilde popülariteye yükselmesine rağmen, çoğu kişi nasıl çalıştıklarını ya da neden çalıştıklarını ya da hiç çalışıp çalışmadıklarını gerçekten bilmiyorlar. Ve bu mantıklı: Yanlış sivilce türünü yanlış türde kullanırsanız, sıfır sonuç görürsünüz, bu da sizi hızlı bir şekilde bir nefrete dönüştürebilir.

İşte bu yüzden bugün buradayız, hidrokolloid yamaları her şeyi açıklamak için, şu anda denenecek en iyi 5 Hydrocolloid akne bantları dahil. Hidrokolloid teknolojisi, yara bakımı söz konusu olduğunda hiçbir şekilde yeni değildir, ancak şu anda ‘Tok’un çevresinde akneyi bir gecede yok etme yeteneği hakkında oldukça dik iddialar var. Okumaya devam et ve sivilcelerini hazırla.

Hidrokolloid yamalar ne yapar?

Peki, yara bandı gerçekten sivilcelerden bu kadar kolay kurtuluyor mu? Bir çeşit. Ultra emici özellikleri nedeniyle yara bakımında uzun süredir kullanılmaktadır. Hidrokolloid bantlar, sivilce yamaları, tıp camiasında onlarca yıldır yara iyileşmesine yardımcı olmak için kullanılan nem emici bir malzemeden yapılmıştır. Cildi çevreden korumak için koruyucu bir conta oluştururlar ve yaradan akan fazla sıvıyı emerler. Hidrokolloid, cildin nemli bir ortamda içten dışa iyileşmesine yardımcı olur, olması gerektiği gibi. En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları hangileridir?

Temel olarak, bir sivilceyi patlattıktan sonra, bir hidrokolloid yamaya yapıştırın ve malzeme, atılan sivilcenizden irin ve yağ gibi fazla sıvıları nazikçe emecek ve aynı zamanda yarayı koruyacaktır. Evet, bakteri ve kirli küçük parmaklarınızdan bir yara olarak kabul edilir. Ve sivilceniz artık biraz “steril”, nemli bir ortamda iyileşebildiğinden, yara izini önlemek ve iyileşme süresini hızlandırmak için anahtar olan, çıkardığınız zamana kadar daha düz, daha az iltihaplı bir sivilce ile kalacaksınız.

Belirli nedenlerle akne tedavisinde yararlı olabileceklerini kabul ederken, bu yara bantları teknik olarak tüm akne türlerini tedavi etmek için tasarlanmadığından şiddetli akne için daha iyi seçenekler olduğunu düşünülüyor. Bunlar kırmızı, öfkeli sivilcelerin tedavisinde faydalıdır ve siyah nokta veya beyaz nokta için fazla bir şey yapmaz.

(Yani, daha geleneksel olarak tıkanmış gözeneklerle uğraşıyorsanız , Biore şeritlerinize veya gözenekli vakumlara yapışın .)

Hidrokolloid yamalar neden beyaza döner?

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları hangileridir? Evet, sivilce lekesindeki beyaz şey. IMO, sivilce yamalarını kullanmanın en tatmin edici, sevindirici kısımlarından biri, soyduğunuz zaman sivilcenizden ne kadar topak çıkardıklarını görmektir. Buuut işte küçük bir womp womp haberi: Yamada gördüğünüz beyaz şey aslında sivilcenizden gelen irin değil, aslında cildinizden gelen nemdir (ki bu da biraz irin içerebilir) hidrokolloid yamayı beyaza çevirir ve yaranızı korumaya yardımcı olur.

Hidrokolloid akne bantları cildinizden sızan sıvıyı nazikçe emecek ve sonunda beyaza dönecek olsa da aslında gözeneğinizin derinliklerindekini emmeyeceklerdir. Eğer sıktığınız sivilce derin, iltihaplı bir sivilce ise (ugh), sivilce yamanızın sivilcenizi düzleştirmede mucizeler yaratmasını beklemeyin.

Sivilce yamaları ve hidrokolloid yamalar nelerdir?

Eskiden (birkaç yıl önce), var olan tek sivilce yamaları düz, yarı berrak, hidrokolloid yamalardı. Ya büyük hidrokolloid bandaj tabakalarından noktalar keserek kendi ellerinizle yaptınız merhaba, ben ya da önceden kesilmiş hidrokolloid yamaları çevrimiçi olarak ya da güzellik mağazalarından bulmayı başardınız. Sonunda, hidrokolloid yamalar sivilce yamalarının daha şirin adıyla tanındı…ve onlar da gelişti.

O zamandan beri, sivilce lekeleri, temel hidrokolloid başlangıçlarından, sivilcenizi tedavi etmek ve aynı zamanda korumak için akne ile savaşan bileşenler (salisilik asit, çay ağacı yağı, glikolik asit ve niasinamid gibi) kullanarak leke tedavisi melezlerine dönüşmüştür. Ve hayır, bu yeni sivilce lekelerinin tümü artık temel malzemesi olarak hidrokolloid kullanmıyor.

Şimdi, birçok sivilce lekesi ya şunlara sahip olacaktır: (1) sivilcenizi hedeflenen, silinmeyecek bir leke tedavisinde örtmek için yapışkan taraflarında bir sivilce tedavi edici bileşen tabakası veya (2) mikrodartlar, yani çözülmeden önce cildinize çok nazikçe iten sivilce tedavi edici bileşenlerden yapılmış küçük iğne benzeri dartlar.

Sivilce ve akne bantları

Sivilce ve akne bantları kullanmalı mıyım? En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları hangileridir? Hidrokolloid bantlar kistik akne üzerinde çalışır mı? Kısa cevap: Hayır, sivilce lekeleri kistik sivilceler üzerinde çalışmaz. Bu yıkıcıdır, çünkü kistik akne şeytandır ve dünyanın topikal/incil tedavisine ihtiyacı vardır. Kistik sivilceler deri altı iltihabı olduğundan, tek hızlı tedavi dermatoloğunuzdan alınan kortizon enjeksiyonudur. Ne yazık ki, topikal hiçbir şey iltihabı öldürmek için gözeneğinizin derinliklerine giremez.

Sivilce ve akne bantları kullanmalı mıyım? Yine de bir sivilce yaması üzerinde haşhaş da gerçekten zarar veremez. Örneğin, salisilik asit veya çay ağacı yağı ile aşılanmış bir yama kullanırsanız, bazı iltihapları sakinleştirmeye yardımcı olabilir ve aynı zamanda sivilce ile oynamanızdan kaynaklanan ilave tahrişi önleyebilir. Sivilce ve akne bantları kullanmalı mıyım? Düzenli, ilaçsız hidrokolloid yamalar bile, ellerinizi yüzünüzden uzak tutmanıza yardımcı olmak için faydalı olabilir; bunlar, her ikisi de kistik sivilcenizi daha da kötüleştirebilecek dürtme ve preslemenize karşı bir kalkandır.

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları hangileridir? Dürüst olmak gerekirse, çalıştığınız sivilceye ve cilt tipinize bağlı. Geleneksel sızdıran, yeni çıkmış bir sivilce ile uğraşıyorsanız, vücudunuzun yarayı daha fazla tahriş etmeden hızlı bir şekilde iyileştirmesine yardımcı olmak için düz bir hidrokolloid bant ihtiyacınız olandır. 

Başka sivilcelerle (beyaz kafalar, kör sivilceler ve tabii ki kistik akne) çalışıyorsanız, mikrodart teknolojisine sahip bir sivilce tedavi yaması kullanmayı deneyin (tecrübelerime göre yapışkan bölümünde biraz daha agresif olma eğilimindedir ve süper hassas ciltlerde nazik değildir) veya aşağıdakilerden biri gibi leke tedavi edici bileşenlerle aşılanmış bir yama.

Cosrx Acne Pimple Master Patch Sivilce Bandı 24 pcs

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları
En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları

Hartmann Hydrocoll Iıı 10×10

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları
En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları

Cosrx Clear Fit Master Patch – Sivilce Kapatıcı Bant

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları
En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları

Mighty Patch Hydrocolloid Acne Pimple Patch

 

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları
En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları

TONY MOLY Tonymoly Tony Lab Akne Acne Control Sivilce Bandı 12’li Band

En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları
En iyi 5 Hydrocolloid akne bantları

 

scroll to top