Close

En iyi 6 tornavida seti

En iyi 6 tornavida seti

En iyi 6 tornavida seti

En iyi 6 tornavida seti hangisi ? Bir tornavida seti satın almak belki de kulağa, çok basit bir işmiş gibi gelebilir, ancak sizler için yapmış olduğumuz test bize tam tersi bir sonucu gösterdi. Bir tornavida için bir tercihte bulunmak kolay değil, çünkü sayamayacağımız kadar tornavida markası ve modeli var. Bu durumda kısa bir süre içerisinde kesin bir satın alma kararı vermek neredeyse imkansız gibi görünüyor. Yani kısa bir süre içerisinde var olan tüm ürün gamına hakim olmak gibi bir durum neredeyse imkansız denilebilir. En iyi 6 tornavida seti listemizi sizler için hazırladık.

Aşağıda, farklı malzemeler, tornavida seti türleri ve dikkat edilmesi gereken özelliklere ait bir genel bakış bulabilirsiniz. En iyi tornavida seti markası veya modeli hangisi diye merak ediyorsanız, o zaman bu amaçla ilk önce detaylı bir ürün araştırması gerçekleştirmenizi ve akabinde de ürün fiyatları açısından bir karşılaştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Yapacağınız bu araştırma ve karşılaştırma işlemi esnasında ise mutlaka ürün özellikleri ve malzeme kalitesini göz önünde bulundurmaya özen göstermenizi öneriyoruz. 

Karşınıza çıkacak en ucuz ürünü satın almadan önce ise bu tarz ürünlerde kullanılan malzemelerin kalitesini, işçilik kalitesini ve ayrıca ürünün özelliklerini incelemenizi ve sonrasında ise diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları da okumanızı tavsiye ederiz. Böylece doğru satın alma kararını son derece kolay bir biçimde, riske girmeden ve fazla vakit kaybetmeden rahatlıkla alabilirsiniz. 

Yapmış olduğumuz testin sonucunda farklı kategorilerden ve farklı fiyat aralıklarından belirlenmiş olan En iyi 6 tornavida setinin yer almış olduğu en iyi 6 tornavida listemize ait bir genel bakışı yazımızın sonunda bulabilirsiniz. Bu genel bakış ile nihai satın alma kararınızı daha kolay verebilir ve böylece hem zamandan tasarruf edebilir hem de zahmetsizce en doğru tercihte bulunabilirsiniz.  

Tornavida çeşitleri nelerdir? 

Tornavida çeşitleri nelerdir? Hangi modelin amacınız için en iyi tornavida seti olduğuna karar vermeden önce, en çok kullanılan üç türü bilmeli ve tanımaya çalışmalısınız. Bununla birlikte, daha esnek bir biçimde hareket edebilmek için kendinizi tek bir tornavida türüne şartlandırmamalısınız ve tek bir ucuz tornavidanın tüm işleriniz için yeterli olacağı yanılgısına da kapılmamalısınız.

En iyi 6 tornavida seti
En iyi 6 tornavida seti
  • checkmate 31 Parça Elektronik Saat Tamir Yumurta Tornavida Uç Seti Takımı 1607003MRN
  • Titi Hassas Tornavida Seti 25 Parça Deri Cüzdan Bilgisayar Telefon Saat Tamir
  • Bosch 46 Parça Tornavida, Vidalama Ve Lokma Uçlu Aksesuar Seti

Her zaman farklı tip, uzunluk ve boyutlara sahip tornavidalardan oluşan tornavida setlerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bunların kullanımı konusunda fikir edinmek isterseniz eğer, diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları da incelemenizi tavsiye edebiliriz. Peki Tornavida çeşitleri nelerdir ? 

  • Düz Tornavidalar: Bu basit yapı, uzun ve düz oluklu vidalar için çok uygundur ve gerekirse bir yıldızlı vida, düz uçlu bir tornavidayla bile gevşetilebilir veya sıkılabilir. Uç kısım bu modellerde nispeten incedir
  • Yıldız Tornavidalar: En iyi güç aktarımını sağlamak için yıldız başlı vidalar için bir yıldız tornavidaya ihtiyacınız vardır. Burada tornavida yapısının ve genişliğin farklı olduğunu ve farklı vidalar için farklı tornavidalara ihtiyaç duyabileceğinizi lütfen unutmayın.
  • Lokma Uçlu Tornavidalar: Lokma uçlu tornavidalar, sabit uçlu modellere göre önemli ölçüde daha fazla esneklik sağlamaktadırlar. Akülü bir tornavidadan bildiğiniz şekilde çeşitli uçların burada kullanılabiliyor olması, bu tornavida türünü çoklu kullanım için son derece uygun bir alet haline getirmektedir. Ara sıra bir raf kurabilmek için bir tornavida arayanlar için bu ürünü satın almak en mantıklı tercihtir aslında. Öte yandan, iyi düzenlenmiş ve organize edilmiş bir takım çantasında ise her türlü uç ve boyuta sahip çeşitli tornavida modellerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Torx Tornavidalar: Bir süredir, piyasada giderek daha fazla Torx vida ve tornavida bulunduğunu gözlemlemek mümkün. Buradaki avantaj, uyumun daha hassas olması ve bu nedenle iyi bir güç aktarımı elde etmenin yıldız ve düz tornavidalara göre daha kolay olmasıdır. Torx 1970’lerden beri piyasada olmasına rağmen, yıldız ve düz vidalar ülkemizde hala en yaygın olarak kullanılan vida ve tornavida türleridir.

Tornavida alırken çok çeşitli tornavidalarla karşılaşacaksınız, Bir ürüne çok sayıda vidayı hızlı bir şekilde sabitleyebileceğiniz, çeşitli güç, boyut ve fiyatlarda birçok farklı tipte elektrikli tornavida üretildiği günümüzde, neden el tornavidalarına ihtiyacımız var? Tornavida çeşitleri hakkında bilginiz yok ise burada bulabilirsiniz!

Kim bir tornavidaya ihtiyaç duyar?

Matkabın icadından ve matkap uçlarını tornavida uçlarıyla değiştirme yeteneğinden sonra, dönüştürülmüş matkap tornavida oluşturuldu. Elektrikli matkaplar ve elektrikli tornavidalar, vidaların yivli kenarlarının sağladığı güçlü ahşap tutuş sayesinde birçok ahşap işleme projesinde yavaş yavaş çivilerin yerini alan vidaları sıkmak veya gevşetmek için gereken süreyi büyük ölçüde azaltır.

Tornavida ne işe yarar ? 

Ucunu vida ve cıvatalardaki kertiklere sokup bunları döndürerek söküp-takmakta veya sıkıp-gevşetmekte kullanılan, uçları çeşitli şekillerde ve boyları değişik uzunlukta olan, metal bir şaft ve bu şaftı tutan bir saptan oluşan araç.

Şaftı sert çelikten yapılan tornavidanın ucu aşınmayı azaltmak için sertleştirilir ve vidaları hafifçe tutabilmesi için mıknatıs özelliği kazandırılır. Sapı ahşap, metal veya plastikten malzemeden üretilir. Ucu yassı olan “düz tornavida” ve ucu çarpı şeklinde olan “yıldız tornavida” olmak üzere yaygın olarak bilinen ve kullanılan iki türü bulunur. Tornavida ne işe yarar?

En iyi 6 tornavida seti
En iyi 6 tornavida seti
  • İzeltaş 1000v Elektrikçi Tornavida Seti 6 Parça Vde 026 1032
  • Arsimo Mıknatıslı Düz Ve Yıldız Tornavida 7’li Set ARS-17589
  • Black Decker A7218-xj 53 Parça Çırçırlı Tornavida Seti A7218-XJ

Tornavida; bir vidayı sıkmak ve gevşetmek için kullanılan el aletidir. Tornavidanın ucu vidanın kafasına bir anahtar gibi uyar. Bu sayede vida tornavidanın ucundan kaçmadan vida sıkılır ya da gevşetilir. Bu alet en sık kullanılan el aletlerinden biridir çünkü evimizde birçok ürün vidalar sayesinde bir arada durmaktadır. Tornavida ne işe yarar? Sorunuza cevap verebildiysek şimdi de listemize geçelim..

scroll to top