Close

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri denilince akla ilk gelen ev rahatlığıdır. İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte bir sürü yeni iş türü ortaya çıktı ve freelance yani serbest çalışan kişiler ekstradan bir ofis kiralayıp onun masraflarını karşılamak yerine, evlerindeki bir odayı çalışma odasına dönüştürmeyi tercih etmeye başladılar. 

Evden çalışan insan sayısının çok artması ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlamaya başlamaları ise home ofis kültürünün oluşmasını tetikledi. Özellikle mimarlar, tasarımcılar, metin yazarları gibi meslekleri olanlar tarafından tercih edilen home ofis sisteminin Avrupa’dan ülkemize geldikten sonra oldukça hızlı yayılmasının sebebi maliyetlerin minimuma indirilmesi açısından oldukça etkili olması gösterilebilir. İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri sizlere bu açıdan fırsat sunacaktır 

Home Ofisin Avantajları Nelerdir?

Belli bir zaman aralığına bağlı kalmadan esnek çalışma saatlerine sahip oluşunuz ve günlük yaşamınıza göre şekil verebilmeniz, home ofisin en büyük avantajlarından biri fakat verimin düşmemesi için günlük plan yapmak en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Verimden bahsetmişken, verimi arttıran faktörler kişiden kişiye göre değiştiğinden home ofisi kendinize göre en etkili şekilde düzenlemeniz mümkün. Aynı zamanda ofisteki gürültülü ortamın olmaması ve iş arkadaşlarınızın dikkatinizi dağıtması gibi durumlarla karşılaşmamanız yine verimi yükseltmede etkilidir. İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız işinize yarayacaktır. 

Trafikte 1-2 saat harcamak oldukça normal sayılır. Home office çalışmaya başladığınızda, normalde trafikte kaybedeceğiniz zamanı çalışmaya ayırabileceğiniz gibi, kendinize de ayırmayı tercih edip kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Yol masrafınızın olmaması ve trafikteki stresi yaşamamanız da çabası.

En iyi ofis mobilyaları

En iyi ofis mobilyaları sizin için vazgeçilmez olmalı. Ofisinizin dikkat dağıtıcı olmaması en önem vermeniz gereken konulardan biridir. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyaların ve dekoratif eşyaların fazla göze batmasından ve abartılı sayıda olmasından kaçınmalısınız.

Duvarlarda gözünüzü yoracak parlak renkler yerine pastel renkler kullanarak modern ve sade bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda odayı fazla eşyayla doldurmamalı, eğer bir koltuk yeterliyse ikinciyi almamalısınız. Bu hem dağınık bir görüntü oluşmasına yol açacak hem de dikkatinizi dağıtacaktır. Mobilya ve dekoratif eşyaların sade ve minimal yapıları bu engelleri aşmanıza yardım edecektir

Buna ek olarak, kullanacağınız alanı evin kuytu ve kullanılmayan bir yerindense, sevdiğiniz, ferah ve ışık alan bir yeri seçmek sizin için daha verimli olacaktır. Uzun saatler masa başında çalışacağınızdan, sizin de keyif alacağınız bir noktayı seçmek hem konsantrasyonunuz hem de aldığınız verim açısından etkili olacaktır.

Her yaşam alanında olduğu gibi, home ofiste de bitkilere yer verilmelidir, iç mekanları ferahlatmak ve doğal detaylara da yer vermek için kullanılabilecek en güzel yöntem bitkilendirmedir. En iyi ofis mobilyalarıyla ofisinizi nasıl dekore ederseniz edin, bitki her zaman göze hitap eden detaylardandır. İster odanın içinde büyük vazolarda, ister küçük saksılar içinde masa üzerinde bitkiler tercih edebilir, home ofis dekorasyonunuzu natürel bir ofis alanına çevirmiş olursunuz.

Ayrıca, home ofisin tamamen ev gibi dekore edilmemesi de önemli bir noktadır. Home ofisinizin ev ortamına benzemesi fazla rahatlık getireceğinden odağınızın dağılmasına neden olup, sizi yavaşlatabilir. Home ofisin içinde size özel olarak düzenlenmiş, iş ortamını anımsatacak bölümler olursa, dikkatinizin dağılmasına engel olup daha verimli iş yapabilirsiniz.

Home Ofis için Ferahlatıcı Duvar Dekor Fikirleri

Home ofis çalışma stili, zaman tasarrufu ve planlama üzerindeki pozitif etkileriyle evinizin rahatlığında işinizi yapma imkanı sunar en iyi ofis mobilyaları da işinizi daha çok sevmenize yaratacaktır.. Peki bu ‘evinizin rahatlığı’ kavramını hem pratik olarak daha kompakt hale hem de en maksimum seviyeye nasıl getiririz?

Tabii ki evinizin gizli dekorasyon kurtarıcıları duvarlarınız sayesinde! Boş duvarlar ile iyi planlanmış ve dekore edilmiş duvarlar arasındaki farka inanamayacaksınız. Peki, home ofis duvar dekorunda size ilham verecek ve ferahlatıcı bir görünüm nasıl olmalı? Size birkaç önerimiz var.

Home ofis çalışmaya yeni başlıyorsanız, evinizde zaten var olan bir mekandan çok, yeni dekore edebileceğiniz ya da en azından küçük dokunuşlarla farklı bir şekilde dizayn edebileceğiniz bir yer seçmenizi size tavsiye edebiliriz. 

Sonuçta evimiz bizim yaşam alanımızın çok büyük bir kısmını kapsıyor ve dolayısıyla başka her türlü detayla dikkatiniz dağılabilir. Çamaşırlar, kitaplarınız, alışveriş listeniz… Mümkün olduğunca bunlardan izole bir çalışma alanı yaratmalısınız. Evinizde bir oda ayıramıyorsanız bile, kendinize bir köşe hazırlasanız kafi olacaktır. Bunun için duvara dönük bir masa düzenleyebilirsiniz. en iyi ofis mobilyaları listemize hemen göz atın! 

Minimalist Çizgiler

Minimal çizgide düzenlenen home ofis duvar dekoru, dikkatinizi dağıtmazken çalışma alanınızın, hem modern hem de düzenli bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Duvar dekorasyonunda minimal detaylar, sade ve basit olanın bazen en etkili yol olduğunu bize sunan güzel bir örnektir ve en iyi ofis mobilyalarına dahildir. Sadelikten gelen huzur ile ev modasını elden bırakmadan çalışmanızda sakinliğin ilhamını kullanın.

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
 • AGA KONSEPT Ispanyol Ve Iskandinav Tarzı Ferforje Metal Gold Minimalist Duvar Saati 90 Cm AGA-01032
 • Munu Note Munucal Xl – 2022 Duvar Takvimi 33×48 Cm 6 Yaprak 300 Gr. 1. Hamur Minimalist Tasarım MUNUCALXL
 • Dizeko Çizgi Iki Adam Minimalist Tablo Metal Duvar Dekorasyon Ürünü -ev Aksesuarı SYH00041

Motivasyon Yazıları

Son zamanlarda ev dekorasyonun her alanında gördüğümüz gibi duvar yazıları artık çok moda. Bu yazıların birçok çeşidi var fakat; evdeki çalışma alanınıza en çok uyacak olan, herhalde pozitif ve motive edici yazılardır. Belki bir süre sonra gözünüz alışacak ve o yazıyı okumayacaksınız bile ama, seçtiğiniz mottonun pozitif havası sizi takip etmeye devam edecektir.

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
 • DekArt Home Where The Magic Happens – Metal Duvar Yazısı DKT-083
 • DekArt Home Yesterday Now Tomorrow – Metal Duvar Yazısı – Metal Tablo DKT-039
 • DekArt Home Everything Begins With An Idea – Metal Duvar Yazısı – Metal Tablo DKT-082

Anıların Neşesi

Bizi en çok motive edecek ve mutlu edip ferahlatacak kesitler, sevdiklerimizle güzel anılarımız değil midir? Eğer fazla odaklanma problemi yaşamıyorsanız, duvara asacağınız fotoğraflar ya da anı parçaları size çok iyi gelecektir. Konser biletleri, gezdiğiniz yerlerden resimler veya en yakın arkadaşınızla bir selfie…Bu şekilde hem home ofis duvar görünümünüzü kişiselleştirmiş olacaksınız hem de duvarınıza, göze hoş gelen bir görünüm kazandıracaksınız.

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
 • Apeirona | Limitless Art Doğal Ahşap Süresiz Takvim Ve Dekoratif Ofis Süsü – Atatürk – 01 MT-ATA-01
 • DekArt Home Oval Dünya Haritası – Metal Tablo – Duvar Dekoru DKT-073
 • FİLE EV Mandal Hediyeli Tel Duvar Panosu Metal Pano Fotoğraf Çerçeve Askılık Notluk Anı Çerçevesi FİLE EV 0093

İşinizden Bir Parça

Home ofis stilinde çalışanlar birçok farklı meslek grubuna mensup olabilir. Siz de home ofis duvar dekorunuza kendi mesleğinizden bir parça iliştirebilirsiniz. Tasarımla, modayla, sinemayla, çevirmenlikle, yazılımla, her ne ile uğraşırsanız uğraşın; duvarlarınızı size ait olanla süslemek her daim, tatlı bir tanıdıklık hissini beraberinde getirecektir. En iyi ofis mobilyaları listemizde size özel her şeyi hazırladık hadi inceleyelim.

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
 • ema Forchıno Madam Doktor Küçüki Dekoratif Hediyelik Ev Ofis Aksesuarı 8680211187879
 • evdenkonsept Gold Beyaz Renk Dünya Küresi Ofis Dekoru AK.HW0021
 • Han Ev ve Ofis Aksesuar Adalet Heykeli Biblo Themis Büyük Boy 70 Cm POL-AD41

Pratik Düzenleyiciler

Ferahlatıcı bir ortamın en kısa yolu, kimileri için düzenli ve temiz olmasından geçmektedir. Home ofis stilinde çalışıyor olsanız da ve artık her şey bilgisayar üzerinden yapılıyor olsa da, masanızın etrafındaki ıvır zıvırlar ortalıkta dağınıklık yaratabilir. Bu durum da, tahmin edebileceğiniz üzere ferahlatıcı bir görünümünün tam tersi demektir. Home ofis duvar dekorunuzu hem şık hem de pratik olarak doldurabileceğiniz harika organizerlar hayat kurtarıcı olabilir. Basitçe, kitaplıklar ve raflar da işinizi görecektir.

İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
İç mekan uzmanlarından 7 şık ev ofis fikri
 • Vox Art Minimalist -pirinç Duvar Panosu Demonte Led Işıklı dop7789182igo
 • Alyones Minimalist 3’lü Duvar Kancası, Portmanto Ve Elbise Askısı wear-00
 • Wess Dizayn Metal Duvar Rafı Minimalist Kafes Tel Raf Wd-109 WD109

Doğadan ilham alın

Eğer home ofis duvarı dekorunda, ferahlatıcı ve ufuk açıcı bir duvar görünüme ihtiyaç duyuyorsanız ilk kapısını çalmanız gereken yer tabii ki de doğa manzaraları olmalıdır. Dünyanın her bir yanından 4 mevsim kareler, panoramik fotoğraflar, tropik okyanus kıyıları, ormanlar, dağlar… Hepsi en iyi ofis mobilyalarınıza ve çalışmalarınıza ilham vermek için birer cevherdir.

Doğu mistisizmi

Bohem detaylar ve oryantal kültür esintileri son dekorasyon trendleri arasında. Home ofis duvar dekorunuzda da bu temalar etrafında düzenlemek duvarlarınıza estetik bir görünüm katarken, kendinizi spiritüalizmin kollarında hissedebilir ve işlerinize daha odaklı çalışabilirsiniz.

scroll to top