Close

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir? Göz altı torbaları, en azından bir noktada herkesi etkileyen evrensel güzellik sorunlarından biridir. Şişkinlik kesinlikle uyku eksikliğinin bir sonucu olabilirken, aynı zamanda genetik de olabilir, bu da hiçbir miktarda göz altı jeli, serinletici krem ​​veya yeşim yuvarlamanın sorunu gerçekten çözemeyeceği anlamına gelir.

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir? Ama ne olabilir yapılabilir makyaj ile küçük bir büyüdür. Hadi gelin şimdi birlikte nasıl kurtulabileceğimize bir göz atalım!

Birinci Adım: Göz Altı Jelleri ile Bölgenin Havasını Alın

Makyaja başlamadan önce, uzmanlar bir dizi göz altı soğutma jeli ile bölgeyi mümkün olduğunca şişirmenizi tavsiye ediyor. Bunları buzdolabında en az 15 dakika tutun, ardından şişkinliğin giderilmesine yardımcı olabilecek anında bir soğutma etkisi için göz altlarınıza yerleştirin (bunu şişmiş bir yaralanmaya buz torbası uygulamak gibi düşünün). Profesyonel ipucu: Göz jeliniz yoksa, bazı kendin yap yamaları için bir kağıt maske kesebilirsiniz.

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
 • BIOAQUA Yeşil Turmalin Kristal Kolajen Sıkılaştırıcı Göz Maskeleri 80 gr – 60 adet 6941349345022
 • SIAYZU ® Göz Altı Maskesi Exclusive Series Hyalüronik Asit Nemlendirici Botoks Etkisi 60 Adet 30387
 • Missha Kolajen ve Altın içeren Sıkılaştırıcı Göz Maskesi 1.4g MISA 24K Collagen Hydro Gel Patch 60 Adet 8809643532303

İkinci Adım: Göz Nemlendiricisi Uygulayın

Kusursuz makyaj sağlıklı, nemli bir bazla başlar. Kapatıcı uygulamadan önce göz altlarınıza kaliteli bir nemlendirici ile biraz TLC verin. Gözlerinizin altındaki cilt yüzünüzün geri kalanından çok daha incedir, bu nedenle bu hassas bölgeyi tedavi etmek için özel olarak formüle edilmiş gerçek bir göz kremi kullandığınızdan emin olun.

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir? Düzenli yüz nemlendiricileri, göz altlarınız için çok ağır olma eğilimindedir ve bölgeyi daha fazla ağırlaştırır. İsteğe bağlı olarak, ürünü cilde daha fazla bastırmak için bir yeşim rulo da kullanabilirsiniz. Bu adımı seçerseniz, kaldırma etkisi için yukarı, dışa doğru hareketler yaptığınızdan emin olun.

Üçüncü Adım: Tam Kapatıcı, Krem Kapatıcı Uygulayın

Kullanacağınız ürünün kapatıcılık açısından harika olması, ancak önemli olan onu çok dikkatli kullanmak çok önemlidir. Sıcak bir şeftali tonlar size yardım edebilir. Koyu halkaları kapatmak için harika olacak. Aşağıya sizin için örnek bırakıyoruz.

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
 • Farmasi Bb Göz Altı Kapatıcısı pin-bbkapatıcı
 • La Roche Posay Pigmentclar Yeux 15ml – Göz Altı Halkaları için Aydınlatıcı Kapatıcı 3337872414152
 • HUDA Yüksek Kapatıcılık Göz Altı Kapatıcı Kremi 10 Ml TK100105003

Dördüncü Adım: Kapatıcınızın Üzerine Bir Vurgulama Çubuğu Katmanlayın

Daha fazla parlaklık için parlak veya aşırı yansıtıcı olmayan bir gölge ve formül seçerek kapatıcınızın üzerinden bir vurgulama çubuğuyla geçmenizi önerilir. 4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir?

Beşinci Adım: Likit Kapatıcı ile Bitirin

Önce krem, sonra vurgulayın, sonra sıvı. Krem kıvamında bir kapatıcı uyguladıktan ve üstüne bir vurgu katladıktan sonra, göz altı alanını sıvı bir kapatıcı ile aydınlatın. Bu adım için, zaten ürünü uyguladığınız alanın tamamını katmanlamanıza gerek yoktur. Sadece gerçekten ihtiyacınız olan yere odaklanın, bu genellikle tam iç köşededir. Alanı yarı saydam veya aydınlatıcı bir ayar tozu ile ayarlamanızı önerilir.

En iyi göz altı kapatıcıları

En iyi göz altı kapatıcıları hangileridir? Yukarıda sizlere bir göz altı kapatıcısı kullanırken en çok gitmeniz gereken adımları tek tek sıraladık ve ürünler ile de örneklendirdik. Şimdi ise en sevdiğimiz en iyi göz altı kapatıcılarına küçük bir bakış atalım istiyoruz.

Geç bir gece geçirdiniz ve daha az yorgun görünmek mi istiyorsunuz? Ya da gözlerinin altında kalıcı mağaza oluşturan koyu halkalar mı var? Her iki durumda da, koyu halkalar sizi rahatsız ediyorsa, iki seçeneğiniz vardır: Güvenilir büyük boy güneş gözlüklerinize ulaşabilir veya kapatıcı arayışında  makyaj çantanızı karıştırabilirsiniz.

Kapatıcı, kusurlardan kızarıklığa kadar her şeyi gizlemek için kullanılabilir ve fondötenin gölgesinde yaşasa da bu konsantre pigment göz altında kullanıldığında büyülüdür. En iyi göz altı kapatıcıları hangileridir? Bu yüzden, göz altı kapatıcıları söz konusu olduğunda makyaj sanatçılarının hangi formülleri “en iyi” olarak adlandırdığını merak ettik.

Ne de olsa, bu profesyoneller günlerini çeşitli tonlarda ve dokularda çeşitli formüller kullanarak geçirirler, böylece neyin olup bittiğini bilirler ve sinir bozucu göz altı bölgeleri için hangi kapatıcıların en iyisi olduğu konusunda tavsiyelerde bulunabilirler. En iyi yanı, birçoğunun aynı ürünleri seslendirmesi, bu da bu çok görevli için alışverişi daha da kolaylaştırıyor. Kimse göz altı halkalarının üzerinde düzensiz, kuru kırışıklıklar istemez. Bu yüzden en iyi göz altı kapatıcılarını öğrenmek için hemen aşağıya doğru kaydırabilirsiniz.

4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
 • Maybelline New York Fit Me Kapatıcı – 15 Fair FITMECNCLR
 • L’Oreal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory LP_TYU_KAP
 • Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı – 02 Nude IARCNCLR
4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
4 adımda koyu halkaların görünümü nasıl gizlenir
 • Clinique Even Better Concealer Göz Altı Kapatıcısı 020714968915 Cn 52 Neutral 76702
 • Clinique Fondöten ve Göz Altı Kapatıcısı – Beyond Perfecting Foundation & Concealer Cork 30 ml 02071489 34817
 • Tarte Shape Tape Kapatıcı – 12n Fair Neutral Tarte 12N

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top