Close

En iyi 5 erkek parfümleri

En iyi 5 erkek parfümleri

En iyi 5 erkek parfümleri

En iyi 5 erkek parfümleri  önerilerini paylaşmak istediğimizde hangi parfümleri seçeceğimiz konusu kişiden kişiye göre değişen, nesnel bir seçim gibi görünse de yıllardır en çok tercih edilen ve popülerliğini hiç yitirmeyen erkek parfümleri, en iyi 5 erkek parfümleri listesini yapmamızı kolaylaştırdı. 

Koku hafızasının diğerlerine göre daha güçlü olduğu biliyor musunuz? Ayrıca güzel kokunun, insanı ruhsal açıdan etkilediği bilimsel olarak tespit edilmiş durumda. Erkekler de elbette koku konusunda hassas; kadınların kullandığı kokulardan etkilendikleri gibi kadınları etkilemek için de iyi bir parfüm tercih etmek önemli. 

Doğru ve en iyi parfümü bulmak zor olsa da bulduktan sonra yıllarca onu kullanırsınız. Erkek parfümleri arasında en popüler olan ve kokusuyla hafızalara kazınan en iyi 5 erkek parfümleri önerilerini listeledik. Hazırsanız başlıyoruz!

Teninize uygun parfüm nasıl seçilir? Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • En yüksek konsantrasyona basitçe parfüm denir. Bu seviye genellikle bileklere veya nabız noktalarına yapılan tek bir uygulama ile tüm gün sürecektir. 
  • Bir sonraki alt seviye, tipik olarak uygulamadan sonra yaklaşık altı saat sürebilen ‘eau de parfümdür . 
  • Üçüncü seviyeye ‘eau de toilette’ denir ve genellikle oldukça uygun fiyatlı ve perakende mağazalarında bulunması kolaydır. Kalıcı olması için genellikle gün boyunca birden fazla uygulama gerektirir. 
  • Dördüncü ve en düşük koku konsantrasyonu, sadece yaklaşık iki saat süren ‘eau de cologne’ olarak geçer.

İmza Parfümünü Bul: Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?

Bazı insanlar kokularıyla hatırlanırlar. Eminiz senin çevrende de parfümüyle bütünleşmiş kişiler vardır. Hatta bir kokuyu duyduğunda, direkt olarak o kişiyi hatırlarsın. İşte buna imza parfüm deniyor. Peki, senin imza parfümün hangisi?

İmza kokunu henüz bulamadıysan veya imza kokunun seni tam olarak yansıtmadığını düşünüyorsan
hemen en iyi parfümleri araştırmaya başlamalısın. İmza parfümünü ararken sende çağrıştırdığı hisse, teninde nasıl koktuğuna ve tabii ki de kalıcılığına dikkat etmelisin. Bizim son zamanlarda en çok beğendiğimiz En iyi 5 erkek parfümlerini seninle paylaşıyoruz. Bakalım aralarında hangisini imza parfümün olacak seçeceksin?

En seksi kokulu erkek parfümleri 

En seksi kokulu erkek parfümleri Hangileridir ? Akıllarda yer edecek  önerimizi bir araya getirdik! Hafızamızın koku alma duyumuzla bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüzden bazı kokular bizde anılarımızı canlandırır. Yıllar önce yaşadığımız günlere alır götürür. Parfümlerin etkileri de düşündüğümüzden daha güçlüdür. Eski sevgilinizin kullandığı parfümün kokusu burnunuza geldiğinde onu hala hatırlıyorsunuz değil mi? 

Kokumuz bizi yansıtan en önemli faktörlerden biri ve kullandığımız parfüm bizimle tamamen uyum içerisinde olmalı. Kişiliğimizi, tarzımızı ve karakterimizi yansıtmalı. Kokular kesinlikle zevk ve beğenilere göre değişiklik gösterir. En etkili sonuç için detaylara dikkat etmelisiniz. Parfüm seçimi yaparken bizi en doğru şekilde yansıtacak kokuyu tercih etmeliyiz. Peki En seksi kokulu erkek parfümleri Hangileridir? 

Erkek parfümleri genellikle aromatik ve ferah notalara sahip olurlar. Özgün, imza niteliğinde bir erkek parfümü arıyor ama hangisini seçeceğini emin olamıyorsan, En seksi kokulu erkek parfümleri önerimizi senin için bir araya getirdik. Önerdiğimiz bu erkek parfümleri ile akılda kalıcı, çekici ve iddialı bir etki bırakacağına emin olabilirsin. İşte karşında en iyi erkek parfümü önerileri!

Güzel kokuya olan zaafımızı bilmeyen yok. Firmalar da bu zaafımızı çok iyi biliyor ve özellikle erkek parfüm markaları, çektikleri reklamlarla izleyicileri etkisi altına almayı başarıyor. Reklamlarda erkek parfüm tavsiyesi olarak en çok baharatlı ve odunsu forma sahip olan parfümlere yer veriliyor. Gerçekten de bu tarz kokular bütün övgüleri hak ediyor.

Öte yandan, en güzel erkek parfümü ise hiç şüphesiz kişinin kendini bulduğu ve kendine yakıştırdığı parfüm! Bizlere böylesine büyük etkisi olan bu ürünlere ise neyse ki internet sayesinde tek tıkla ulaşabiliyoruz ve bize en çok uyanı seçebiliyoruz. İşte tüm cazibesi ile gönülleri hoplatan en seksi kokulu erkek parfümleri…

Yüzlerce farklı çeşidine hemen hemen her yerde rastladığımız parfümler, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Özenle tasarlanmış kimyaları ile aklımızı başımızdan alıyorlar. Bazı erkek parfümleri ise hem kokusu hem de şişelerinin güzelliği ile daha da etkili olabiliyor. Avantajlı fiyatlara satılan erkek parfüm seti seçenekleriyle burnumuzun yanı sıra cebimiz de bayram ediyor. Peki, koku aşıklarının hayran kalacağı en seksi kokulu erkek parfümleri ve erkek kokuları listesine göz atmaya ne dersiniz?

 

Davidoff – Cool Water

1988 yılında piyasaya sürülen Davidoff Cool Water eski erkek kokularından biri olmasına rağmen popülerliğini hiç yitirmeyenlerden biri. Lavanta, Kişniş, Nane, Biberiye ve Portakal Çiçeğinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan Davidoff Cool Water en çok tercih edilen erkek parfümlerinden biri.

En iyi 5 erkek parfümleri
En iyi 5 erkek parfümleri

 

Prada – Luna Rossa Sport EDT

Prada Luna Rossa Sport, 2012 yılında piyasaya çıkan kokulardan biri… Üst notalarında Lavanta, Zencefil ve Ardıç Meyvesi yer alırken Dip Noktası: Günebakan Çiçeği, Vanilya, Tonya Fasulyesi ve Misk ile harmanlanıyor. Prada – Luna Rossa Sport EDT de erkeklerin vazgeçemediği kokulardan biri…

En iyi 5 erkek parfümleri
En iyi 5 erkek parfümleri

Versace – Dylan Blue

En iyi erkek parfümleri listelerinde her zaman yer alan Versace markasının Dylan Blue isimli erkek parfümü; kalabriyen bergamot, greyfurt, incir yaprağı ve su notaları karışımıyla ortaya çıkmış. 2016 yılında piyasaya sürülen Versace Dylan Blue dört mevsim için de tercih edilebilir.

En iyi 5 erkek parfümleri
En iyi 5 erkek parfümleri

Carolina Herrera – 212 NYC Men

New York’un uluslararası cazibesinden ve enerjisinden ilham alan 212 NYC Men, 1999 yılında piyasaya sürüldü. Greyfurt, Zencefil ve Bergamot karışımlarıyla ön plana çıkan parfüm, ferah ve odunsu kokusuyla hafızalara kazınan kokulardan biri. 

En iyi 5 erkek parfümleri
En iyi 5 erkek parfümleri

Paco Rabanne – Invictus

2013 yılında piyasaya sürülen ve şişesiyle de oldukça dikkat çeken Invictus’un üst notaları mandalina, deniz, greyfurt şeklindeyken alt notaları ise yasemin ve defne yaprağı olarak devam ediyor.

En iyi 5 erkek parfümleri
En iyi 5 erkek parfümleri

 

scroll to top