Close

Burçlara uygun parfümler

Burçlara uygun parfümler

Burçlara uygun parfümler

Burçlara uygun parfümler nasıl seçilir? Yıldızların konumlarından yola çıkılarak ortaya çıkmış olan burçlara baktığımızda, aynı burçtan gelen insanların benzer özelliklere sahip olması gibi, aynı burçtan gelen kişilerin de birbirlerine benzer kokular tercih ettikleri düşünülebilir. Burçlar hepinizin bildiği gibi 4 ana gruba ayrılır: Su, ateş, toprak ve hava. Ve dünya yüzündeki bu dört elementin her birinin belli kokularla ilişkisi olduğu kabul edilir.

Toprak elementine bağlı Burçlara uygun parfümler, paçuli, lavanta, limon otu, vanilya, kakao gibi kokulardır. Hava elementi burçları genellikle şu kokuları beğenirler: sandal ağacı, tütsü, çam, sedir. Ateş elementine bağlı burçların kokuları, sıcaklıklarından dolayı baharatlar ve egzotik kokulardır. Su burçlarında doğanlar ise, çiçeksi notalara bayılırlar. Çünkü onlar doğaya aşıktır ve doğanın romantik kokuları onlara keyif verir. Burçlara uygun parfümler listemize göz atmayı unutmayın.

Burcunuza yakışan parfümü seçin!

Her burç kendi içinde farklı karakteristik özelliklere sahip ve bu durum ister istemez zevklere de yansımaktadır. Kokular hepsinde farklı anlamlar içerir. Burcunuza göre parfüm seçimi yapmak istemez misiniz? İşte burcunuza göre parfüm analizleri…sizde Burcunuza yakışan parfümü seçin!

Koç ve Boğa İçin Önerilen Parfümler

Cesur oluşu ile herkesi derinden etkileyen koçlar, naiflikten uzaktır. Daha çok sert ve agresif ruh hallerine sahip oldukları bilinir. Bunun için de iddialı olan kokulara yöneldikleri görülmektedir. Şöyle ki: Odunsu özler için parfümler öne çıkmayı başarır. Keskin çiçek kokuları da aranılanlar arasındadır.

Dolge & Gabbana – The One bunlara örnek gösterilebilir. Koç parfümleri gibi boğa burcu için de ayrı analizlere başvurulabilir. Örnek vermek gerekirse:

Kokular: Öncelikle boğaların kaliteden asla ödün vermedikleri biliniyor. Bundan dolayı en kaliteli parfümleri seçerek hep sadık kaldıkları görülüyor. Feminen kokulara daha yatkın olmaları dikkatlerden kaçmıyor.

Parfümler: Feminen kokular arasında Gucci Flora mevcut durumdadır. Dileyen bunun yerine Chloe Love şeklinde de seçimini yapabilir. Bu hoş kokuları değerlendirenler asla vazgeçemeyecektir. Burcunuza yakışan parfümü seçin!

Burçlara uygun parfümler
Burçlara uygun parfümler

İkizler ve Yengeç Parfüm Tavsiyeleri

Sürekli tercih edilen parfümler ikizlere uygun görülmez. Öyle ki ikizler burcuna sahip olanlar daha farklı kokulara yönelmek ister. Özellikle de temiz kokular daha fazla beğeni kazanır. Bunun için:

  • Ferah parfümlere ilgi duydukları görülür.
  • Seçtikleri parfümü uzun süre kullanmazlar.

İkizler parfümü olarak Dior Hyonotic örnek gösterilebilir. Son derece yalın ve temiz bir koku içerdiği için öne çıktığı görülür.

Arkasından yengeçler için de ikonik kokular tavsiye edilir. Öyle ki ağır parfümler bu burca sahip olan kişiler için çok beğeni toplamaz. Bunun yerine Chanel No 5 gibi ferahlık içerenlere ilgi bir hayli fazladır. Özellikle de sıcak ve ferah olan kokular talep görmektedir ve yengeç burcunda olanlar tavsiyelere bağlı kalarak istediğini seçebilir.

Burçlara uygun parfümler
Burçlara uygun parfümler

Aslan ve Başak Burcu Parfümleri

Aslan ve Akrep burcu nasıl tercihlerde bulunmalı? Aslan burcu parfümleri daha çok dikkat çekicidir. Şöyle ki odak noktada olmayı seven aslan burçları, öne çıkan kokulara yönelir. Mesela yaygın olarak aromatik kokular tercih edilir. Örnek vermek gerekirse Tom Ford Black Orchid bunlardan sadece birkaç tanesidir.

Aslan burcundaki kişiler aromadan ve egzotik tatlardan asla vazgeçmez. Yine parfümlerde de bu içerikleri ele alır. Farklı olarak başak burcunda olanlar ise hafif kokulara yönelir. Şöyle ki:

  • Başak burcu kokulara son derece sadıktır.
  • Temiz kokulara daha fazla yöneldikleri görülür.

Chanel Coco bunlar arasında boy gösterir ve çoğu aslan burcundaki kişilerin tercihi halindedir. Temiz ve ferah kokulara hayran olanlar bu şekilde seçimini yapabilmektedir. Neticesinde aynı parfüme sadık kalarak düzenli olarak aynı parfümü tercih ederler. 

Burçlara uygun parfümler
Burçlara uygun parfümler

Terazi ve Akrep Burcu Parfümleri

Terazi burcunda olanların doğal kokuları daha fazla tercih ettiği görülüyor. Aynı zamanda özgün kokular tercih edilir. Mesela Bvlgari Aqva Divina şeklinde tercihte bulunabilirsiniz. Terazi burcu parfümleri içerisinde:

  • Sıklıkla dengeye yer verilir.
  • Uyumlu ve hafif kokular talep görür.

Arkasından gelen Akrep burcu kokularını ve parfümlerini de ele alabilirsiniz. Akrep burcunda olanların çekici kokulara olan ilgisi bir hayli fazladır. Fantastik kokular onların olmazsa olmazları arasında boy gösterir. Neticesinde Elie Saab Le şeklinde tavsiyeler dikkate alınabilir. Son derece baskın olan bu tarz parfümler, akrep burcunda olanların öne çıkmalarını sağlar. Öyle ki akrep burçlu olanlar öne çıkmayı ve her daim odak noktası olmak isterler. Bunun için baskın koku içeren parfümlere ilginin bir hayli fazla olduğu görülmektedir.

Burçlara uygun parfümler
Burçlara uygun parfümler

Yay ve Oğlak Burcu Parfüm Önerileri

Yay burcu parfümleri daha çok sofistike özelliklere sahiptir. Yani ferah bir kokunun sergilenmesi esas alınır. Aynı zamanda hafif ve rahatlatıcı olmasına özen gösterilir. Buna karşı Armani tercihinde bulunanların aradıklarını bulmaları uzun sürmez.

Oğlak burcuna geçecek olursa özgün kokulardan söz etmek gerekir. Öyle ki oğlak burcu kendine has kokuları seçer ve sadık kalır. Özgün ve hafif olan kokular daha fazla beğeni toplar. Neticesinde Sİ gibi özgün kokular ele alınabilir. Başta:

  • Bu özgün kokuları denemeniz gerekir.
  • Deneyimleyenler beğenilerine karşı düzenli olarak kullanabilir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi oğlak burcunda olanlar parfümlerine sadık kalmayı tercih eder. Yani uzun yıllar aynı kokuyu temin eder. Beğendikleri parfümden vazgeçmez ve ferah kokulara yönelir.. Burcunuza yakışan parfümü seçin!

Burçlara uygun parfümler
Burçlara uygun parfümler

Kova ve Balık Burcu Parfümleri

Kova burcu kokuları dinamik yapılara sahiptir. Öyle ki maceracı olan kovalar farklılıktan ödün vermez. Dinamik ve belirgin kokuları tercih eder. Prada’nın kokularını sıklıkla beğendikleri görülür. Markanın kokuları değerlendirenler hızlı bir şekilde istediğini seçebilir ve kullanmaya başlayabilir. Arkasından gelen balık burcu için de:

-Kokular: Öncelikle beğendikleri koku özlerini değerlendirmeye alabilirsiniz. Örneğin çiçek kokularına meraklı oldukları görülür. Hafif ve çiçek baskılı olan kokulara yönelik ilgileri bir hayli fazladır.

-Parfümler: Çiçek özlerine sahip olan parfümlerden dilediğinizi seçmekte özgürsünüz. Mesela Avon’un çiçek özlü parfümleri öne çıkmayı başarmıştır. Balık burcunda olanlar markanın çiçekli kokularına göz atabilir ve:

  • Temiz ile hafif yapılı olanları tercih edebilir.
  • Yine sadık bir şekilde kokuları temin etmeye başlayabilir.

Öyle ki bazı burçların parfüm değişikliğinden kaçındığı görülür. Daha çok yıllar boyunca tek bir parfümü kullandıkları dikkatlerden kaçmaz. Balık ile oğlak burcunda olanlar bu grup arasında yer alır. Tam tersi kova burcunda olanların ise değişikliğe gitmesi dikkatlerden kaçmaz.

Burçlara uygun parfümler
Burçlara uygun parfümler

 

 

scroll to top