Close

En güzel makyaj çantası modelleri

En güzel makyaj çantası modelleri

En güzel makyaj çantası modelleri

En güzel makyaj çantası modelleri hangileri? Makyaj bu bakım sürecinin en büyük bölümünü oluştursa da, gün içinde dışarıda veya seyahat halindeyken taşınabilir bir makyaj çantası hazırlamak gerçekten günü kurtarıyor. Orta veya büyük ebatlı çantaları sık kullanıyor, bolca seyahat ediyor ve kişisel bakımına dikkat ediyorsan mutlaka en güzel makyaj çantası modellerinden birini edinmelisin!

Neden mi? Gün içinde dışarıda uzun saatler geçiriyor iken makyajını tazelemek, seyahatler sırasında kişisel bakım ve hijyen malzemelerini yanında bulundurabilmek gerçekten harika bir lüks!

İşte, en güzel makyaj çantası modelleri de tam olarak bu görevi üstlenen minik yardımcılar… İçine ekleyebileceğin sık kullandığın, en çok ihtiyacın olan ürünlerle küçük ve fazla yer kaplamayan bir makyaj çantası hazırlayarak günün her anında, yolculuğun boyunda, şehir dışındayken ya da ofiste çalışırken, okuldayken kısacası hayatın pek çok alanında kendin ve bakım rutinlerin için tatlı bir iyilik yapabilirsin. Üstelik bunu sağlamak hiç de zor değil!

Peki, makyaj çantası nasıl hazırlanır? Ne işe yarar en güzel makyaj çantası modelleri nelerdir? ve neden makyaj çantası kullanmalısın? Senin için, merak edebileceğin bilgileri derlediğimiz kullanışlı bir içerik hazırladık. Sen de artık kendin için en işlevsel makyaj çantasını anında satın alıp içerisine elinin altında her an bulunmasını istediğin makyaj ve bakım malzemelerini ekleyip gün boyu yanında taşıyabilirsin.

En güzel makyaj çantası modelleri
En güzel makyaj çantası modelleri
 • KIKO Makyaj Çantası – Transparent Beauty Case 001 8025272926690 KA000000019001B
 • Wmoloxs Seyahat Tipi Isı Yalıtımlı Kozmetik Makyaj Çantası Su Geçirmez Büyük Boy Makyaj Seti Kutusu
 • Marie Claire Kadın Kahve Makyaj Çantası 

Neden Makyaj Çantası Kullanmalısın, Makyaj Çantası Ne İşe Yarar? En güzel makyaj çantası modelleri neler? 

Sıcak, güneşli bir yaz gününde fondötenin aktı mı? Cildin yağlı ve bu nedenle çok parlıyor ve pudralama mı gerekiyor? Soğuk havada dudakların çatıyor, cildin kuruyor mu? Yemek sonrası rujunu tazeleyenlerden misin? Regl döneminde misin? Parfümün, deodorantın olmadan dışarı adım atmıyor musun? Peki ya ellerin, sık yıkamaktan tahriş olmuyor mu? En azından artık mini boy dezenfektan ya da kolonya kullanıyorsundur.

Bu gibi sorulara cevabın koca bir evet ise işte doğru yerdesin 🙂 Sen de En güzel makyaj çantası modellerinden edinmelisin! Hem de hiç vakit kaybetmeden. Tüm bu malzemelerin çantanın içinde başıboş dolaşıyor olduğunu bir düşün, ne kadar can sıkıcı öyle değil mi? Restoranda lavaboya gidiyorsun, çantanın içinde dakikalarca parfümünü arıyorsun, acelen var ama pedini bir türlü bulamıyorsun.

İşte bu gibi durumlar için tüm bakım için gerekli eşyalarını ve makyaj malzemelerini kullanışlı, uygun ebatlarda küçük bir makyaj çantası içinde toparlayabilirsin. Böylece, çantanın içinden bu mini yardımcıyı çıkarıp ister lavaboya, ister aynanın karşısına ister dilediğin müsait bir yere geçip hemen işini halledebilirsin; aynı bulamayacağın durumlarda bu çantaların içine bir de seyahat boy ayna eklemek hayat kurtarır!

Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Kendin için en ideal makyaj çantasını en iyi sen hazırlayabilirsin; herkes için geçerli olabilecek bir makyaj çantası yok. En çok hangi makyaj malzemelerini kullanıyorsun gün içinde? Pudra? Fondöten? Allık? Ruj? En yakın arkadaşın olan makyaj malzemelerinden birkaç tanesini seçerek çantana mutlaka eklemelisin. O gün için seçtiğin renk rujun, kapatıcı, fondötenin ya da bb kremin makyaj çantanda ilk sırada yer alabilecek eşyalar arasında.

İsmi her ne kadar makyaj çantası olsa da kozmetik ürünlerin genel olarak bu yardımcı çantada yer alabilir. Örneğin cildin için bakım malzemelerini yanında bulundurabilirsin. Nemlendirici kremler, lip balmlar, deodorant ya da parfümler bu aşamada seni tazeleyecek, bakımını sürdürmeni sağlayacak yardımcıların olacaktır.

Bunun dışında hijyenik ürünler de kozmetik çantanda mutlaka yer almalı; hele ki covid19 sürecinde en azından bir çanta boy kolonya veya dezenfektan, ıslak mendil çantanda bulunmalı. Ayrıca günlük kullanım pedleri veya regl pedleri de bir kadın için olmazsa olmazlar arasında.

Aniden gelen regl kanaması için hemen pedini kullanabilir; taze çamaşır etkisi uyandırması için de günlük kullanım pedinden faydalanabilirsin! İşte tüm bu malzemeleri temiz ve düzenli bir şekilde organize etmek, çantanda dağılmalarını önlemek için bir makyaj çantası sahibi olmalısın. Eğer seyahat edeceksen bu durumda makyaj çantanda seyahat boy şampuan, saç kremi, saç şekillendirici krem, duş jeli, makyaj temizleyici, aseton, deodorant, hijyenik ve günlük ped gibi ürünleri de bulundurman gerekir. 

Seyahat boy kişisel bakım malzemeleri almak büyük boyutlardaki şişeleri taşımaktan yer ve ağırlık tasarrufu açısından her zaman daha işlevseldir. Bu şişelerin içindeki malzemeler tükendiğinde evdeki düzenli kullandığın ürünlerle doldurabilirsin üstelik! Keza, uçak seyahatlerinde el bagajında sıvı kısıtlaması uygulanacağını da unutmamalısın. 

Eğer sık sık uçak yolculuğu yapıyorsan bu gibi durumlar için bir seyahat boy bakım seti edinmek bu seti de zevkine göre makyaj ve kozmetik çantana yerleştirmek gittiğin yerde seni her daim bakımlı ve güvende hissettirir.

Kadın makyaj çantaları

Kadın makyaj çantaları neden gerekli? Kadınların içgüdüsel olarak kişisel bakımına özen gösteriyor olması; yaşam tarzlarında belli başlı bazı alışkanlıkları da beraberinde getiriyor. Gün içinde, dışarı çıkmadan önce; iş, okul, buluşma, aktivite vs. planlar öncesinde birtakım bakım rutinleri uygulanıyor.

En güzel makyaj çantası modelleri
En güzel makyaj çantası modelleri
 • MUJGAN 4’lü Siyah Makyaj Çantası MKYJCNTSYH
  Shaka Siyah/vizon/gri 3’lü Makyaj Çantası Seti U:15 Cm E:21 Cm G:9 Cm S307-00031
  Ankaflex Makyaj Çantası CSG0000031

Öncelikle Kullanışlı Bir Kadın makyaj çantalarından edinin

Kadınları her daim bakımlı hissettiren, taze tutabilen, kadınların gün içinde motivasyonunun artmasına yardım eden makyaj, birkaç temel ürünle harika sonuçlar yaratabilir. Bunun için öncelikle yapmanız gereken şey güzel bir kadın makyaj çantalarından bir tane seçmenizdir. Çantanızın içinde ayrıca çok büyük bir yer kaplamayacak, kullanımı kolay bir çanta seçmeniz, dışarıda yapacağınız makyajınızı da zorlu bir hale getirmeyecektir. 

Bu sebeple önemsizmiş gibi görünen çanta konusuna dikkat ederseniz işiniz daha kolaylaşabilir.  Sizin işinizi görecek bir makyaj çantasıdır. Günlük makyajda kullanacağınız ürünlerinizi kolaylıkla sığdırabileceğiniz, görünümü de hoş bu çantalar, ihtiyacınıza karşılık verecektir.

Makyaj Çantasının İçinde Neler Olmalıdır?

Günlük hayat artık çok hızlı ilerliyor; bu hızlı ilerleme de daha çok dışarıda geçiyor. Sürekli bir koşuşturma halinde olduğumuz için her anımız kıymetli. Bazen çok erken saatlerde evden çıkmak zorunda kalabiliyoruz. Belki geç kaldığımızdan belki de uykuya doyamadığımızdan ama bir şekilde makyajsız da olsa dışarı çıkabiliyoruz.

Makyaj, günlük rutinimiz olsa da bir gün geliyor ki gittiğimiz yerde de yapmamız gerekebiliyor. Ya da gün içinde sabah yapılan makyajın aynı tazeliğiyle kalmadığına da şahit oluyoruz. Hava kirliliği, terleme gibi birçok sebepten yüzümüzdeki makyaj etkisini yitirebiliyor.

En güzel makyaj çantası modelleri
En güzel makyaj çantası modelleri
 • Marie Claire Kadın Siyah Makyaj Çantası July Mc212111008 MC212111008
  Bepanthol Boldy Erkek Kozmetik Çantası Tıraş Çantası Seyahat Çantası Makyaj Çantası El Çanta Bakım Çanta M25
  SONREYON Çok Fonksiyonlu Makyaj Çantası Flamingo Desenli 00760

Böyle bir durumda size yardım edecek olan şey, içinde işinizi hızlıca halletmenize yardım edecek bir Kadın makyaj çantalarıdır. Bu makyaj çantasının içine koyacaklarınız, günlük makyajınızın vazgeçilmezleri olmalıdır. Makyaj çantanızı hazırlarken, günlük hayatınızda sürekli olarak kullandığınız ürünleri mutlaka belirlemeniz gerekmektedir. Bu ürünler aynı zamanda ani plan değişikliklerinize de karşılık verirse sizin için faydalı olur. Çünkü iş çıkışı bir yere davet edilebilir, bir arkadaşınızla buluşmaya gidebilirsiniz

Özetleyecek olursak bir Kadın makyaj çantalarında genel kullanım için bulunabilecek malzemeler listesi şu şekilde sıralanabilir:

 • Ruj
 • Dudak nemlendirici lip balm
 • El kremi
 • Kapatıcı
 • Fondöten
 • Pudra
 • Ayna
 • Kolonya veya dezenfektan
 • Parfüm
 • Deodorant
 • Hijyenik ped
 • Islak mendil
 • Cımbız
 • Düzenli kullanılması gereken ilaçlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top