Close

Kuru dudaklar İçin 6 ürün

Kuru dudaklar İçin 6 ürün

Kuru dudaklar İçin 6 ürün

Kuru dudaklar İçin 6 ürünü sizler için derledik.. Yumuşacık, pürüzsüz ve nemli dudaklara sahip olmak çoğu kişinin hayalidir. Ancak bazen dudaklarımız çeşitli nedenlerden dolayı kurur ve gerginleşir. Hatta bu durum daha da ilerlerse çatlaklar ve derin yarıklar oluşabilir. Beraberinde kanama, yanma ve ağrı bile meydana gelebilir. Kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkileyebilecek dudak çatlakları için mutlaka önem alınmalıdır. Nasıl ki ellerimizi, saçlarımızı, yüzümüzü nemlendiriyor ve bakım yapıyorsak aynı hassasiyeti dudaklarımız için de göstermeliyiz.

Farklı formlarda üretilen birçok dudak nemlendiricisi bu noktada imdadımıza koşan ürünlerdir. Dudaklarımızın kurumasına müsade etmeyen ve çatlakları iyileştirme gücüne sahip olan bu ürünler cilt bakım rutinlerimiz arasında yerini almalıdır.

Dudak nemlendiricilerini kullanmak için elbette dudaklarımızın kuru ya da hasarlı bir görünümde olmasına gerek yoktur. Günlük olarak dudakları nemlendirmek, sağlıklı ve daha canlı görünmeleri adına önemli bir detaydır.Bu yazımızda sizler için en revaçta olan dudak nemlendirici ürünleri paylaşacağız. Ama öncesinde, dudak kurumasının nedenleri üzerinde durmak ve Kuru dudaklar İçin 6 ürün hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz:)

Dudak nemlendiricisi, mutlaka çantanızda olması gereken minik hayat kurtarıcınızdır. Daha sağlıklı, bebeksi ve çatlamayan dudaklar için günlük olarak dudak nemlendiricisi kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Piyasada kavanoz ve stick formunda olan dudak nemlendiricileri görmek mümkündür. Stick formunda olan dudak nemlendiriciler, ruj tarzı bir görünüme ve kullanıma sahiptir ve pratiktir. Kavanoz formunda olan nemlendiriciler ise ufak ve kapaklı bir kutunun içinde yer alır. Stick olanlara göre farkı ise, parmak ile alınarak dudaklara uygulanmasıdır.

Dudak nemlendiricilerin genel olarak faydalarından bahsedecek olursak;

Isı Değişimlerine Karşı Koruyucudur
D
iyelim ki; aniden soğuk havadan, sıcak bir ortama giriş yaptınız. Böylesi bir durumda dudaklarınız bu ani hava değişiminden olumsuz şekilde etkilenebilir. Nemlendirici kullanmanız halinde dudaklarınız yumuşacık ve parlak görünüme kavuşabilir ve ısı değişimlerden etkilenmez. Ya da çok soğuk ve rüzgarlı bir havada dışarıda fazla vakit geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Böylesi durumlar için de dudak nemlendiriciler bariyer görevi görür ve dudaklarınızı koruma altına alır. Sizde dudağınızda kuruluktan şikayetçiyseniz Kuru dudaklar İçin 6 ürün listemizi incelemeyi unutmayın. 

En iyi dudak kremleri 

En iyi dudak kremleri hangileridir? Dudaklarda görülen çatlaklar ve kuru görünümün giderilmesi için ameliyatsız dudak nemlendirme işlemleri tercih edilebilir.  Günümüzde erkek ve kadınlar daha güzel bir görünüme kavuşmak için bazı estetik işlemlerini tercih etmektedir. 

Yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sık kilo alıp vermek gibi nedenlerden dolayı vücudun bazı bölgelerinde deformasyonlar oluşabilir. Cilt problemlerin bazıları da kişilerde doğuştan veya çevresel etkenlerden dolayı oluşabilir. Kişilerin güzelliğinin ön plana çıkmasını sağlayan önemli yerlerden birisi de dudaklardır.

Dudakların, canlı ve güzel görünmesi kişilere daha güzel bir görünüm kazandırır. Dudaklar, bazı nedenlerden dolayı kuruyup canlılığını kaybedebilir. Yapılan dudak nemlendirme işlemleri sonrasında, dudaklar dolgun daha önemli bir görünüme kavuşur. Dudak nemlendirme fiyatları ve sağladığı avantajları ile birçok kişi tarafından en çok tercih edilen estetik yöntemler arasında yer alır.

Şimdi geldik sabırsızlıkla beklediğiniz kısıma! Sizler için özenle derlemiş olduğumuz dudak nemlendirici ürünleri aşağıda sıraladık. İçlerinde mutlaka sizin de beklentilerinize cevap verebilecek bir ürün olduğundan eminiz. İsterseniz En iyi dudak kremleri listemize göz atabilirsiniz.

Kusursuz dudakların önündeki en büyük engellerden biri: Kuruyan dudaklar! Peki kuruyan dudaklarına nasıl bir bakım yapmalısın biliyor musun? Ya da En iyi dudak kremleri Hangilerdir ? Dudaklarımız sadece kışın soğuk havalarda kuruyup çatlamıyor. 

Yazın güneşin etkisi, mevsim geçişlerindeki değişimler, yağmurlu ve rüzgarlı havalarda, kısacası yılın her döneminde çeşitli sebeplerden dudaklarımız kuruyabiliyor. Bu yazımızda kuruyan dudaklarını nasıl nemlendirebileceğini ve en iyi dudak kremlerini anlatıyoruz.

 

INCIA Doğal Bergamot & Limonlu Dudak Besleyici

Yerli üretimin göze çarpan markası INCIA bergamot limonlu içeriğiyle çatlamış dudakları beslerken doğal yollarla nemlendirir. Shea yağının besleyici etkisi ile dudaklarınız gün boyu yumuşacık kalsın 

Kuru dudaklar İçin 6 ürün
Kuru dudaklar İçin 6 ürün

Soltis Organik Sertifikalı Koruyucu Dudak Balmı 5 ml

Son derece besleyici ve nemlendirici içeriği ile kurumuş, çatlamış veya çatlamaya müsait dudaklarda etkin bakım ve koruma sağlar. Kuru,soğuk veya sıcak havalarda nemlendirici olarak ön koruma için her zaman kullanılabilir. İşte tam bu noktada tamamen organik üretimolan Soltis Dudak Koruyucu Balmını kullanarak dudaklarınızda nem kaybı sonucu oluşan kuruluk ve çatlama riskini önleyebilirsiniz. 

Kuru dudaklar İçin 6 ürün
Kuru dudaklar İçin 6 ürün

Burts Bees Vanilla Bean Dudak Balsamı

Vanilya aromalı dudak balsamı ile mevsim geçişlerinden ve soğuktan dudaklarınızı koruyun. Dudak balsamı dudaklarınızda pürüzsüz bir his bırakacak. Burts Bees Vanilla Bean dudak balsamı, vanilyanın tatlı aromasıyla dudaklarınız yumuşacık yapmayı hedefler. 

Kuru dudaklar İçin 6 ürün
Kuru dudaklar İçin 6 ürün

The Organic Pharmacy Lip & Eye Cream

Göz çevresi kremi besleyici ve çift özelliklidir. Göz ve dudak çevresini besler güçlendirir ve koruyucu bir bariyer oluşturur. Tüm ciltler kullanabilir. Yoğun etki için haftada 1 kere dudak ve çevresine maske şeklinde uygulayınız. En iyi dudak kremleri Listemizde favoridir.

Kuru dudaklar İçin 6 ürün
Kuru dudaklar İçin 6 ürün

Lierac Hydragenist Lip Balm

Besleyici ve dolgunlaştırmaya yardımcı dudak balsamı, kadınlar için önerebileceğimiz bir lip balm. Lip balm iki çeşit parlaklık sunar. Doğal parlaklık etkisi, pembe parlaklık etkisi. Deneyin ve hissedin. 

Kuru dudaklar İçin 6 ürün
Kuru dudaklar İçin 6 ürün

Sebamed SPF 30 Üçlü Etkili Dudak Kremi

Kurumuş ve çatlamış dudaklar için ideal bakım ürünüdür. Aloe Vera ve Jojoba yağı ile dudakları maksimum düzeyde besler ve yoğun bir koruma sağlar. SPF 25-30 koruma faktörü ile güneşten kaynaklanan zararlı etkilerin azalmasına yardımcı olur. 4 Mevsim kullanıma uygundur.

Kuru dudaklar İçin 6 ürün
Kuru dudaklar İçin 6 ürün

 

scroll to top