Close

Yumuşacık eller için en iyi el kremleri

Yumuşacık eller için en iyi el kremleri

Yumuşacık eller için en iyi el kremleri

Yumuşacık eller için en iyi el kremlerini sizler için hazırladık.. El bakımı, en az cilt bakımı kadar önem verilmesi gereken bir konudur. Daha çok kışın soğuklarda akla gelen el bakımına aslında her mevsim özen gösterilmelidir. Gün boyunca çevresel koşullara en fazla maruz kalan ellerimiz zamanla yıpranır ve kuruluk, lekelenme, kırışıklık gibi şikayetleri de beraberinde getirir.

Ellerimizin sürekli göz önünde olması ve bir noktadan sonra yıpranma ve yaşlanma belirtilerine karşı çare bulunmasının zorlaşması bize yol yakın iken; yani sorunların başladığı anda önlem almamız gerektiğini gösterir.

Cilt bakımının en önemli adımlarından olan nemlendirme, el bakımında da önemli bir yer tutar. Çatlayan ve kuruyan ellerimize yapacağımız ilk bakım herkesin de bildiği üzere nemlendirici bir krem yardımı ile ellerin yumuşamasını sağlamaktır.

Kuru ve yıpranmaya müsait eller için krem önerilerine geçmeden önce yumuşacık eller için en iyi el kremlerine bir göz atalım.

El Kremi Kullanmanın Faydaları

Ellerinizin kuruyup erken yaşta kırışmaması için el kremi kullanımı oldukça önemlidir. Elleri saran cilt tabakası kalın bir yapıda olduğu için yüzümüz için kullandığımız bir nemlendiriciyi ellerimiz için uzun vadede kullanamayız. Bu yüzden el kremi seçimini, el bakımı için özel olarak tasarlanmış ve doğal kaynaklı içeriğe sahip olan ürünler arasından yapmalıyız. Cilt tiplerine göre farklılık gösteren el kremleri kuru ciltler için ekstra yoğun nemlendirme özellikleri ile dikkat çekerken, yağlı ciltler için daha az yağ içeren veya yağsız el kremleri şeklinde karşımıza çıkar.

El kremi satın alırken kendi cilt yapına uygun olan ürünleri tercih edebileceğin gibi tüm ciltler ile uyumlu olan ürünleri de tercih edebilirsin. Kuruluk problemi sıklıkla yaşadığın bir problem ise de kuru ciltler için olan el kremlerini tercih etmelisin. Gelelim yumuşacık eller için en iyi el kremlerini kullanmanın başlıca faydalarına; Ellerdeki nem dengesini sağlar.

Kuru cilt daha çabuk kırışır; bu eller için de geçerlidir. Ellerin pürüzsüz, yumuşak ve esnek kalması için gün içinde düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Vitaminler ve besleyici zengin özler içeren formülü ile yaşlanma belirtilerinin önüne geçer. Yaşlanma belirtileri ile savaşan güçlü ve etkili formüller içeren bir el kremi ile ellerini yaşlanma problemlerine karşı da koruyabilirsin. Ellerinde uzun süre kalıcı hoş bir koku bırakır.

El kremlerinin güzel etkilerinden birisi de çevreye yaydığı o hoş kokudur. Meyve özleri ve doğal yağlardan oluşan içerikleri doğanın o muhteşem kokusunu da beraberinde getirerek duyularımıza hitap eder.

El Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

El kremi, oldukça standart bir ürün gibi algılansa da cilt tipinize ve ellerinizin ihtiyaçlarına uygun içerikli el kremi kullanmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Özellikle el hijyenine dikkat ettiğimiz, ellerimizi sık sık yıkadığımız ve dezenfektan kullanımını arttırdığımız şu günlerde ellerimizi nemlendirmek ve her daim bakımlı ellere sahip olmak için el kremi kullanmak gerçek bir ihtiyaç haline geldi. El kremi nasıl seçilir ? Diye düşünenlere yazımızın bu kısmı faydalı olacak . 

 

  • Nemlendirici el kremi seçerken aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz.
  • Öncelikle satın alacağınız el bakım kreminin üreticisinin hangi firma olduğunu kontrol edebilirsiniz.
  • Güvenilir bir üreticinin ürününü kullanmak sağlık açısından önemli bir husustur.
  • Hyalüronik asit yoğun nem verme özelliğine sahip bir içeriktir. El kreminizin içeriğinde hyalüronik asit olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • E vitamini elleri yumuşatır ve besler. Daha canlı ve parlak bir el derisine sahip olmak istiyorsanız E vitamini içeren el kremlerini tercih edebilirsiniz.
  • Ellerinizde yoğun kuruluk varsa içeriğinde jojoba yağı bulunan kremleri tercih edebilirsiniz.
  • Paraben, silikon ve alerjen madde içermeyen kremleri tercih etmenizi ise önemle tavsiye ederiz.

 

El Kremi Nedir?

El kremi, tıpkı yüz bakım kremleri gibi yıpranmış, gerginleşmiş veya kurumuş el derisini rahatlatmak ve onarılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan bakım ürünleridir. Dış etmenlere çok maruz kaldığından ellerimiz, yaşlanmaya ve deforme olmaya açıktır diyebiliriz. Soğuk – sıcak hava, kullandığımız deterjanlar, güneş ışınlarının neden olduğu foto yaşlanma gibi olumsuz dış faktörler, çoğunlukla savunmasız olan el derisine kolayca zarar verir. Bu nedenle öncelikle Yumuşacık eller için en iyi el kremlerini edinmeli ve günlük rutinimize el kremi kullanmayı eklemeliyiz.

El kremi nasıl seçilir? 

El kremi nasıl seçilir ? Mevsim geçişlerinde ve özellikle soğuk havalarda vücut ani sıcaklık değişimine uyum sağlayamayabilir ve sonuç olarak ellerde kuruma oluşabilir. Bu nedenle, ellere yeteri kadar nem sağlamak ve kuruyup çatlamasını önlemek için çantamızda her zaman bir tüp el kremi bulundurmak en iyisidir.

İpeksi ve pamuk gibi ellere sahip olmak bakımlı olmanın bir göstergesidir. Ayrıca gün boyu neredeyse tüm işlerimizi yapmamızı sağlayan ellerimize yeterli nemi sağlamak cilt sağlığı açısından da gereklidir. Peki ama ellere bakım sağlayan El kremi nasıl seçilir ? 

Ellerinizdeki kuruluk veya çatlaklarla mücadele ediyorsanız, kalitesini kanıtlamış markaların olduğu el kremi listemize göz atmanızda fayda var. Yazının devamında, cildinize nem bariyeri oluşturarak yumuşacık bir doku kazandıracak besleyici özellikteki favori en iyi el kremi markasını bulacaksınız. İşte, El kremi nasıl seçilir ? Diye merak edenler ve el  bakım kremi önerisi arayanlar için satın alma sürecinde karar vermeye yardımcı olabilecek detaylı bir rehber…

 

Neutrogena El Kremi

Neutrogena el kremi, gliserin bakımından zengin formülü sayesinde sertleşip kuruyan ellere anında etki eder. Bu ürünün parfümlü ve parfümsüz olarak iki ayrı seçeneği var. Hangisini tercih ederseniz edin, konsantre formüllü bu el bakım kremi her zaman en iyi sonucu verir. El kremi nasıl seçilir ? Diye düşünmeyin alın ve ellerinizdeki o pamuksu yumuşaklığı hissedin.

Yumuşacık eller için en iyi el kremleri
Yumuşacık eller için en iyi el kremleri

Burt’s Bees El Kremi

Doğal içeriklere sahip harika bir el kremi arıyorsanız Burt’s Bees en iyisidir diyebiliriz. %99 oranında doğal içeriklerle üretilen bu el kremi sülfat, ftalat, petrokimya ve paraben içermez. İçeriğindeki bal, shea yağı, kakao yağı ve susam yağı eller için gerçek bir nemlendirici onarım sağlar. Aynı markaya ait, güçlü formüle sahip ayak kremi olduğunu da belirtelim.

Yumuşacık eller için en iyi el kremleri
Yumuşacık eller için en iyi el kremleri

Vaseline El Kremi

Vaseline el kremi, elleri tahriş etmeden pamuk gibi yumuşacık olmasını sağlar. Diğer el kremlerine göre daha uzun süre nemlendirici etkisi olmasıyla bilinen bu krem, 6 saate kadar etkili nemlendirici formüle sahiptir.

Yumuşacık eller için en iyi el kremleri
Yumuşacık eller için en iyi el kremleri

Eucerin El Kremi

Parfüm içeren güzel kokulu el kremlerinden hoşlanmıyor musunuz? O halde Eucerin el kremi tam size göre diyebiliriz. Bu krem ellerde yüksek nem sağlamasının yanı sıra uygulanan cilde elastikiyet kazandıran özel bir formüle sahip. Kurumuş ve fazla gergin ellere sahipseniz Eucerin el kreminine şans vermek isteyebilirsiniz.

Yumuşacık eller için en iyi el kremleri
Yumuşacık eller için en iyi el kremleri

 

 

scroll to top