Close

Cilt tipinize göre en iyi tonikler

Cilt tipinize göre en iyi tonikler

Cilt tipinize göre en iyi tonikler

Cilt tipinize göre en iyi tonikler hangileridir? Ah evet. Güzelliğin en tartışmalı tartışmalarından biri: Günlük cilt bakımı rutininize gerçekten bir toner eklemeniz gerekiyor mu? Bazı dermatologlar ve estetisyenler, ürünün ten rengi artırıcı faydalarına yemin ederken, diğerleri, üst rafınızda değerli yer kaplamaktan biraz daha fazlasını yaptığını iddia ediyor. Kafanın bu kadar karışık hissetmesine şaşmamalı. Ama merak etmeyin, işte burada devreye giriyoruz.

Cilt tipinize göre en iyi tonikler hangileridir? İlk olarak, bilmeyenler için: Tonik, hızlı emilen su bazlı bir solüsyondur ve geçmişten bu yana temizlikten sonra kalan makyaj, yağ veya kalıntı izlerini gidermek için kullanılmıştır. Peki gerçekten tonik kullanmak gerekli midir? Bununla birlikte, günümüzde toniklerle ilgili bu kadar çok kafa karışıklığının olmasının bir nedeni, ürünün kendisinin son birkaç on yılda büyük ölçüde değişmesidir.

“Bu süreçte, cildinizin doğal yağlarının çoğunu da soyuyordunuz, bu da onları inanılmaz derecede kurutuyor. Günümüzde insanlar genellikle cilt üzerinde çok daha hassas olan pH dengeli temizleyiciler kullanıyorlar, bu yüzden bu tür cilt bakım ürünleri sert büzücüler artık gerçekten yok.” diyor bir dermatolog.

Peki gerçekten tonik kullanmak gerekli midir? Kore güzelliğinde ve yeni nesil Amerikan cilt bakımında, tonikler artık genellikle çok daha az serttir. Bugün, genellikle bir öz veya serum olan rutinde bir sonraki adım için cildi hazırlamak için kullanılıyorlar. Nemlendirici veya eksfoliye edici olabilirler, ancak aktif eksfoliye edici bileşenlere sahip olanlar bile hala katkıda bulunmak üzere tasarlanmıştır. Cilt tipinize göre en iyi tonikler hangileridir?

Geçmişteki büzücülerin aksine, modern ürünler artık sadece yağlı veya akneye meyilli ciltleri hedef almıyor. Güzellik trendlerinin yükselişi sayesinde , artık daha fazla nemlendirici, anti-inflamatuar ve antioksidan bakımından zengin bileşenler ( hyaluronik asit , aloe vera ve gliserin gibi) içeren tonerler bulabilir ve bu tonerleri çok çeşitli cilt tipleri için ideal hale getirebilirsiniz.

Toniğin faydaları nelerdir?

Toniğin faydaları nelerdir? Bir tonik kullanmanın potansiyel faydaları, büyük ölçüde seçtiğiniz formül türüne ve gidermek istediğiniz cilt sorunlarına bağlı olacaktır. Bununla birlikte, bir tonerin temel amacı cildinizin pH seviyelerini sıfırlamaya yardımcı olmaktır. Sağlıklı bir pH, asidik olarak kabul edilen kadınlar için 4,5 ile 5,5 arasındadır.

Cildin bariyeri bir nedenden dolayı hafif asidiktir; nemi içeride ve bakterileri dışarıda tutmak için. pH dengeniz bozuksa ve çok alkaliyse, cildiniz pul pul ve kırmızı görünecektir. Çok asidikse, cildinizi artıracaksınız. Toniğin faydaları nelerdir?

Ek olarak, bir tonik cildinizi onunla birlikte kullanmayı seçtiğiniz ürünler ve aktif bileşenler için hazırlamaya yardımcı olabilir. Bir tonik, cildinizi hazırlayarak, serum ve nemlendiricilerinizin daha iyi çalışması için cilt bakımı rutininizi gerçekten hızlandırır. Toniğin faydaları nelerdir? Cildinizin pH seviyelerini korumanın yanı sıra, nemi ve diğer faydalı bileşenleri daha iyi emmesini sağlar ve sıkılaştırma veya nemlendirme faydaları sağlayabilir.

En iyi sonuçlar için toniğinizi temizledikten hemen sonra ve özünüz veya serum ürününüzden önce uygulamanız önerilir. Toniğin faydaları nelerdir? Ayrıca cildin hala hafif nemli olduğundan emin olmak istersiniz, böylece toner daha hızlı emilir. Her zaman pamuklu pedler kullanın ve dekolteden başlayın ve yüzün bir tarafını çeneden yanaklara, sonra göz kemiğinin çevresine kadar çalışın, ancak asla gözlere ve sonra alnına yaklaşmayın.

Tonerler Tüm Cilt Tipleri İçin Güvenli mi?

Yine, bu bağlıdır. Her cilt tipine uygun bir tonik bulunsa da, bu ürünlerin formülasyonları önemli ölçüde farklılık gösterir, bu da her cilt tipi için her tonerin işe yaramayacağı anlamına gelir.  Bir ürünün içerik listesine gerçekten dikkat etmelisiniz. Bazı tonikler alkol bazlıdır ve kurutabilir, bu yüzden cildiniz yağlı değilse bunlardan kaçınmanız güvenlidir.

Aynı zamanda bazı tonikler Glikolik asit ve salisilik asit gibi yaşlanma karşıtı ve akne karşıtı eksfoliye edici bileşenler – bunlar ayrıca cildiniz kuru veya hassas değilse daha iyi tolere edilir. Bazıları ayrıca nemlendirici ve nemlendirici olacak şekilde formüle edilmiştir, bu özellikle cildiniz kuru veya tahriş olmuş.”

Tonik kullanmadan önce bilmeniz gerekenler

Tonikler genellikle güvenli ve kullanımı kolay olsa da, kafa kafaya dalmadan önce göz önünde bulundurulması gereken birkaç önemli nokta vardır. Cilt tipinize göre en iyi tonikler hangileridir?

“Tonik” etiketine takılıp kalmayın.

“Tonik” kelimesi aslında “losyon” veya “öz” olarak etiketlenenler de dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesini kapsayabilir. Bu nedenle, belirli bir ürünün adına değil, içerdiği bileşenlere fazla takılmamanız önerilir. “Tonikler ve esanslar temelde aynı şeylerdir.” Her ikisi de sadece temizlendikten sonra devam eden ve aktif maddeler içeren sıvı bazlı ürünlerdir. Bazen iltihap önleyici maddelerdir, bazen de nemlendirici ve eksfoliye edici maddelerdir. Her iki durumda da, geleneksel olanı yapmıyorlar.

Bu durumda, tüketicilere tonikleri daha çok bir öz veya serum olarak düşünmeye başlamalarını ve bu ürünlerin cilt sorunları için gerçekten uygun olup olmadığını düşünmelerini tavsiye ediliyor. Bu, rutininize fazladan adımlar atmak yerine, kullandığınız malzemeleri anlamakla ilgili, bu da insanların aktif bileşenlerinde aşırıya kaçmasıyla ilgilidir. C vitamini içeren bir tonik kullanıyorsanız ve serumunuzda ve nemlendiricinizde de C vitamini varsa, tonik muhtemelen gereksizdir.

Tüm tonerler her gün kullanılamaz.

Çoğu toner günlük kullanım ürünleri olarak kabul edilse de, kuralın bir uyarısı vardır. Peksfoliye edici bir toner kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Akneye meyilli ciltler için, formülüne bağlı olarak her gün kullanmak uygun olabilir, ancak çoğu insan için gerçekten haftada bir veya iki kez peeling yapmamalısınız. Bundan daha fazlası, ve gidiyorsunuz. aşırıya kaçmak ve cilt bariyerinizi soymak, kızarıklık, tahriş, iltihaplanma ve hiperpigmentasyon gibi şeylere neden olur.

Alçak ve yavaş git.

Tonik konusunda yeniyseniz veya hassas bir cildiniz varsa, günlük rutininize dahil etmek için düşük ve yavaş yaklaşımı izlemenizi önerilir. “Başlamak için, ilk iki hafta tonerinizi yalnızca gece kullanmayı deneyin.” Ardından onu hem sabah hem de gece rutinlerinizde kullanmaya devam edin. Ürünlere karşı hassasiyetiniz varsa, herhangi bir tahrişi önlemeye yardımcı olmak için tonerin gücünü zayıflatmak için pamuklu pedlerinizin de suyla seyreltildiğinden emin olun.

Hem kuru hem de hassas ciltler için tonikler

Cilt tipinize göre en iyi tonikler
Cilt tipinize göre en iyi tonikler – Cilt tipinize göre en iyi tonikler
  • Inglot Kuru Ciltler için Canlandırıcı Tonik – Multi-Action Toner 115 ml
  • Diadermine Yatıştırıcı Tonik Kuru Ve Hassas Ciltler Için 200 ml 
  • Kiehl’s Cucumber Herbal Kuru Ve Hassas Ciltler Için Salatalık Özü Içeren Alkolsüz Tonik 250 ml 

Yağlı ciltler için tonikler

Cilt tipinize göre en iyi tonikler
Cilt tipinize göre en iyi tonikler – Cilt tipinize göre en iyi tonikler
  • DDF Glycolic Yağlı Ciltler için Gözenek Sıkılaştırıcı Gece Toniği %10 -8.45Oz 250 ml 
  • Kiehl’s Blue Herbal Yağlı Ciltler Için Özel Tonik 250 Ml
  • Avene Yağlı ve Akneli Ciltler için Matlaştırıcı Tonik 200 ml

Akneli ve sivilceli ciltler için tonikler

Cilt tipinize göre en iyi tonikler
Cilt tipinize göre en iyi tonikler – Cilt tipinize göre en iyi tonikler
  • Dr.Ceuracle 5a Control Yağlı Ve Akneli Ciltler Için Temizleyici Tonik 120ml 
  • Amway Gözenekli Ciltler Için Canlandırıcı Tonik Essentials
  • Dermoskin Akneli Ciltler Için Acgun Canlandırıcı Tonik 200ml+acgun Arındırıcı Mask 30ml

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top